Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Osobně si myslím, že to není nic dobrého pro spotřebitele. Dneska si koupíte konzoli a víte, že hry, které na to koupíte, prostě zahrajete tak, jak máte. Nemusíte toho moc řešit. Prostě hrajete. Když budou konzole modulární, začnou problémy, které známe z PC. Už to nebude, že hru XY prostě rozjedete, ale musíte se koukat, jaký modul k tomu musíte mít, abyste to rozjeli tak a tak. Ani nemluvě o tom, že MS bude chtít moduly prodat, takže to bude tlačit a vše se může pěkně prodražit atd.

    Naopak přibližování systému z Xboxu k PC systému je věc pozitivní. Když udrží cenu za konzoli, nevidím v tom negativa - jen pozitiva. Jeden systém pro všechny platformy je podle mě dobrá cesta, ačkoli zase chápu Apple, který jde cestou specializace systému na tu či onu platformu. Mně se ale líbí představa jednoho systému, snad i jednou jedné licence, jednoho účtu a mnoha zařízení, z kterých přecházím dle vlastních možností.

    Myšlenka snadného modulárního PC je ale podle mě zase dobrá. To je ale něco jiného než modulární konzole.
    • Neboj tohle neprojde, jsou to magoři a na co šáhnou to podělaj, sami si kopou hrob, dobře jim tak...
  • pro ludru a cmd:

    Tohle je detska predstava. Kdyz budes muset vymenit modul zakladni desky tak vsechno ostatni taky. tedy jses tam kdes byl u PC. Budes muset studovat, ktery modul do ktereho modulu pujde a ktery ne.
    Stejne jak to delas u PC akorat to bude mnohem vetsi a drazsi protoze budou muset delat krabicky s cvakatkama pro blbce a samozrejme kazda tva krabicka bude potrebovat chlazeni aby se neupekla.
    • Aj chladenie by išlo spraviť centrálne nie pre každé zvlášť.
    • Prečo by si menil modul dosky... Ved na grafiku nepotrebuješ pokaždé novú dosku, ani kvôli ramke, a do mojej pätice dám dve generácie cpu lebo majú rovnaký socket... Takze prečo by to nešlo... Ved doska by bol ako základ.
  • Řekněme si to na rovinu kdyby byl Xbox one stejně úspěšný jako Playstation 4 tak by je takovéhle věci nenapadly.Jsem vlastníkem Pc a Playstation 4 a upřímně kdybych byl majitelem Xboxu tak pěkně zuřím.K čemu mi je Xbox když všechny exkluzivity od teď budou na pc?Co se týče upgradu Xone jsem opravdu zvědavý co s tím provedou.Já osobně preferuji uzavřený pětiletý cyklus konzole kde nemusím řešit nějaké nesmysly jestli mi to pojede nebo ne.Uvidí se na E3 s čím přijdou přesto se nemůžu zbavit dojmu že to bude další pr_ser jako byl pevně připojený kinect k Xone.Do vánoc vyjdou nové Gearsy a teď pokud to vyjde i na pc tak fakt nevím jestli má vůbex smysl kupovat Xbox no uvidíme na konferenci Microsoftu.
    • Hele Xboxu se prodalo kolik? Nějak kolem 20ti mega, ne? To je slušný trh pro vývojáře, takže stranou rozhodně nepůjde. PS4 se momentálně prodává víc, ale to bylo u minulých konzolí taky tak (PS3 doháněl 360tku) a nakonec to dopadlo +- stejně. Hele za osmičku se dá sehnat a to smysl docela koupit. Jinak osobně bych se klonil taky ke kratšímu cyklu konzole a s hardwarem nic nedělat ;-).
      • Oficiálně se neví kolik je prodáno Xboxů někde píšou 17 někde skoro 20 milionů.Což je sice docela dost jenomže Playstation 4 má teď nějakých 35 milionů a propast mezi oběma konzolemi je čím dál větší.V Japonsku je Xbox v pytli ale to bude tím že Japonci mají rádi Nintendo a Sony a nikdo jiný nemá šanci.V Americe je situace pro Sony zatím lepší mají tam skoro 70 procent trhu.Sice Halo a Gearsy udělají velké prodeje ale když má Sony časovou exkluzivitu na season pass pro Call Of Duty tak Microsoft utře.Evropa byla vždy soňácká a např. v Anglii mají 90 procent trhu.Je samozřejmě možné že Microsoft nakonec dožene Sony jako to bylo obráceně v minulé generaci konzolí ale spíš tomu nevěřím.Xbox si asi stejně koupím uvidím kolik bude stát bundle Xbox One+Gears Of War 4.
        • Jj, v tom máš asi pravdu. MS si to podělal sám, ono by ani nešlo o to, že má lehce slabší HW oproti Sony (hry nakonec stejně vypadají dost podobně, kromě exkluzivek), ale tím děsivým marketingem v začátku. Multimediální fce jsou super, osobně je i docela využiju, ale hry jsou základ. Přitom 360tka byla megaúspěch, stačilo jen tak nějak dobře navázat. Místo toho to byl samá televize furt, nové GUI strašný ze začátku, no lepí to za pochodu :-). Ale jako fandím, už jsem z toho důvodu, že díky konkurenci nestojí nový PS 20 tisíc :-).
          • Možná si pamatuješ na oznámení Xbox One a pak na youtube někdo udělal sestřih o Xbox One tv tv tv *1* .Xbox 360 byl úspěšnej sice asi né finančně když kvúli ring of red museli narvat miliardu dolarů do oprav Xboxů ale v počtu kusů.Mimochodem první Xbox byl ve ztrátě 6 miliard dolarů ale Microsoft tohle asi netrápí.Jako nechápu proč po 360 prostě nekoupili nějaké ekluzivity vždyť tu jde hlavně o hry no ne?Kdyby to nechali jak to původně chtěli to jest Xbox+kinect na pevno tak si myslím že nemají ani polovinu co teď a nemožností prodávat bazarovky to dodělali.Už jenom kvůli kinectu bych to nechtěl když se nedal vypnout a vidělo to i ve tmě(velký bratr?).O ceně Playstationu mi ani nemluv když byl launch trojky tak jsem za to dal 17 000 tisíc ale zase to mělo bluray no.Konkurence je potřeba to máš pravdu. *1*
      • 4 max 5 let by byl ideál.
    • Zapomněl si, že konzole je pořád dvakrát levnější než herní počítač... Takže kupovat Xbox One má pořád smysl, protože bude pořád levnější než herní PC. Prostředí PS4 je uzavřené. Pokud MS nabídne něco navíc - a to právě např. otevřenější prostředí pro vývoj a spotřebitele, začne naopak mít smysl kupovat Xbox.

      Že se bude Xbox více přibližovat PC se ví už docela dlouho. Že se bude moci v konzolích měnit něco více než HDD je známo už taky delší dobu. PS4 s tím podle mě nemá nic společného. Je to už delší vývoj
      • Uvidíme co předvedou na E3 a jak to následně ovlivní prodeje Xbox One.Buď to je budoucnost nebo to pohoří.
        • No jo. To sotva říct. Lidi se rozhodujou hodně na základě emocí. Když to MS dobře zabalí a okecá, může mít úspěch. Win 10 jsou taky úspěšné, přestože jsou to nejhorší (a zároveň nejlepší) Windows.
          • Já mám sedmičky a jsem naprosto spokojený vůbec se mi nelíbí trend kdy jsou hry jenom pro Windows 10.Jako chápu že Microsoft chce aby desítky měli všichni ale když měl Rise Of The Tomb Raider vyjít původně jenom na desítkách tak jsem byl fakt naštvanej naštěstí je to i na Steamu.Sice si Tomb Raidera až vyjde na Ps4 můžu zahrát tam ale já to chci hrát na pc s českýma titulkama.Časem si samozřejmě desítky pořídím ale až já budu chtít nikoli že mě k tomu někdo tlačí.Hodně lidí si desítky pochvaluje a rozhodně jsou lepší než osmičky a visty.
  • Když jsem tu před současnou generací rozvinul teorii o modulárních konzolích, mohli se tu všichni po.rat. Tak tady to máte, vy malověrní. Za sebe musím říct, že pokud tudy MS půjde, může XB odepsat. Sám si vykope hrob.
  • To je pěkná hloupost, udělat z konzole PC. Konzole je geniální v tom že je tak jak je a je tam záruka funkčnosti - hry jdou - pokud nejdou - je konzole rozbitá.

    Upgradovatelná konzole mění celý koncept konzolí. Špatný nápad.

    Jinak PC jde upgradovat i po letech - já před čtvrt rokem upgradoval z GTX 275 na GTX 960 :D s Q6600. :) Kupodivu docela dost her běhá i po letech, akorát ramky mám málo :( (3GB)
    • a pritom ramka, ddr3, je zrovna ted za hubicku
      • řekl jsi to sám ... DDR3 není DDR2 ;)
  • Ať ten Xbox rovnou vydaj na DVD pro Windows xD
  • Mně se náhodou tenhle nápad velmi líbí a jen kvůli toho, že s ním přišel MS, tak je to v diskuzi zase samý hate. Proč proboha? Vždyť on ani není první, kdo s tím přišel. Podívejte se na Project Ara od Googlu. Všichni jsou z něj nadšení a přitom je to úplně ten samý princip. Já osobně byl vždycky PC gamer, ale loni jsem si pořídil konzole a od té doby až na strategie hraju všechno na nich. Zvykl jsem si na pohodlí gauče a velkou televizi.

    A teď moje důvody, proč si myslím, že to je výborný nápad:
    1, Kdysi jsem si koupil PC za 50k s tím, že si ho v budoucnu upgraduju. Bohužel to už není po více než 4 letech možné. Kdybych vyměnil grafiku, musel bych vzít i lepší ramky, na ty se mi natáhne nová deska a i nový procák, aby se nebrzdila grafika. Takže prakticky celý PC, a abych si mohl hrát vše na max, vyšlo by mě to opět na nějakých 50k.
    2, S tím, že přijde možnost výměny HW na konzoli očekávám, že vyvojáři budou moct posouvat grafiku a celkově komplexnost her a nebudou tak bržděni limity konzolí.
    3, Když bych měl doma třeba "Xbox TWO", kde bych prostě jednou za dva až tři roky otevřel kryt a koupil modul za 5-10k a jednoduše ho zacvakl, prostě bomba.
    4, Stejný princip upgradu je už dneska vidět třeba u Applu a jeho iPhonu a iPadu. Spousta her má v popisech varování, že jede plynule až od generace XY, případně sníží nároky na grafiku atd., aby běžely na starších kusech. Tady by se aplikovalo úplně to samé. Mám lepší modul? Pojede mi hra s více detaily a pozlátky.
    5, Tím, že by vše běželo na klasickém hardwaru, tak by prostě fungovaly i hry pro starší verzi. Viz. zpětná kompatibilita, která se postupně rozrůstá.

    Uznávám, že by MS ještě měl zapracovat na Storu, který je momentálně kamenem úrazu, ale to už je jen další dílek v celé skládačce.
    • 1. Na frekvenci RAM v gamingu téměř nezáleží. Rozdíly jsou minimální a CPU ani GPU nebrzdí. Omezením je dnes jen procesor a deska. Pokud si kupuješ běžný herní PC, nemůže ani toto být omezením a pasuje k procesoru v podstatě libovolná grafická karta.
      2. Vývojáři musí vyvíjet hry pro většinu spotřebitelů a většina nebude používat zřejmě dobrovolné HW moduly. Takže nakonec se úroveň her moc neposune. Maximálně by přibylo nastavení pro hry a spár posuvníky. Na kvalitu her to ale podle mě nebude mít vliv.
      3. Stačilo by zkrátit životnost současných konzolí na 4 roky například. Konzole se velmi rychle dostanou na cenu kolem 8 až 9 tisíc, což je cena kancelářského PC, na kterém si zahrajeme sotva piškvorky. Takže je to sakra dobrá cena a nemělo by být problém takové peníze najít jednou za 4. roky.
      4. Trochu nechápu, co si tím chtěl říct. Máš různé typy telefonů - některé nevýkonné, jiné výkonné. Starý iPhony jsou šroty stejně jako jakékoli jiné staré telefony.
      5. Toť otázka. Naopak se bojím, že by se jim hůře ladilo OS s HW, protože by to museli dělat na různý typ HW - i když určitě by nenechali takovou svobodu jako u PC a byla by tam omezení - např. k výběru mezi několika moduly.
    • Zrzzek
      Není to hejt jen kvůli MS. Jaká je výhoda kupovat každý 2 roky novej modul za 5-10k? Vždyť 10k stojí celá nová konzole. To si mám každý 2-3 roky kupovat novej xbox?

      A jakej je teda rodíl mezi "modulární konzolí" a PC? To, že na tý konzole to jen zacvaknu a u PC musím odšroubovat 4 šrouby a pak až součástku zacvaknout? To je výhoda jak noha...

      Ano, konzole nejsou vrcholem výkonu, hry na ně nemají nejlepší grafiku. Ale koupím konzoli, mám jí 7 let a nemusím nic řešit. A vývojáři taky ne. Vždyť je to i další spousta práce pro ně...

      Nevím, prostě tam na tom nic zvláštního nevidím...
      • To by ses divil, kolik lidí přitom odšroubování šroubků poškodí okolní HW. Ani nemluvě o některých PC, které vyžadují trochu více montování a více šikovnosti. *4* *3* Do smrti nezapomenu, když jsem se pokoušel jednou zacvaknout RAM. 3 šly bez problémů ale ta čtvrtá ne a ne. Asi 30 minut snah, než se to nějakým štěstím podařilo. Podobně jsem zažil u GPU i CPU, kde byl problém CPU zamknout. Jindy zase nepasoval správně HDD do připravené zásuvky atd. Modulární PC bych klidně bral.

        Modulární PC má smysl. Modulární konzole ne.
        • jak tak čtu, tak budeš asi jeden z těch co si při odmontování šroubků poškodí hw, jak sám píšeš *1*

          promiň ale zacvaknout ram ti nepude jen pokud jí tam dáváš blbě, nebo si nad tim svačil hamburgr a kus masa ti spadnul do slotu.. nevim jak to děláš.. to samý procesor.. má tam krásný výřezy abys věděl jak ho tam zasadit a pokud je tam správně, tak ten chlívek na něj prostě zavřeš... HDD nepasoval do rámečku? to ale kamaráde nesmíš rvát HDD do rámečku na disketovou mechaniku *1* rozměry by ti měly napovědět *2* jestli ti skutečně nepasoval HDD do rámečku, doporučuju příště tu bednu na pc koupit v obchodě místo toho aby sis jí vyráběl sám *1*

          fakt nevim co se na ten tvuj blábol dá říct.. stačí ti vědět, ž kolečka patří do kulatých otvorů, čtverečky do čveratých, tak jak se to učej předškolkový děti. pak už jen trocha motorických schopností a jsi doma. tebe bych chtěl mít doma.. výměnu žárovek nech radši na manželce *1*
        • Zrzzek
          Oukej, dost jsem to zjednodušil... *1*
          Nicméně s tou poslední větou se nedá nesouhlasit...
    • Je to úplně dementní nápad a nikdy to nebude fungovat protože se jim na to vývojáři akorát vykašlou, už teď jsou PC porty katastrofální. Tohle se nikdy neprosadí. A tvůj Projekt Ara že jsou z něj všichni nadšení? Čtu o počítačích, hrách a konzolích několikrát denně a v životě jsem o tom neslyšel...
      • Ty PC porty jsou strašné, protože na ně zkrátka vyvojáři buď prdí, nebo to neumí, nebo to uspěchají. Navíc optimalizovat něco pro takřka nekonečná počet kombinací sestav a ovladačů je trochu jiná liga, než pro jeden HW. To je známý a nevyvratitelný fakt. A když "modulárnost" funguje na Apple ekosystému, není důvod, proč by to nemohlo jít na konzoli. Ten princip je úplně stejný.
    • Neviem co za srot si kúpil za 50k ale mam za 40k pc kde mi staci vymenit iba grafiku. I7 je dostatočne vykoná aby potiahla 980ti a nevznikal bottleneck. A tiež ho mam niečo cez 4r.
      • Nebudu tu psat svoji sestavu, protoze akorat vznikne flame war. Srot to neni, ale proste moznosti upgradu uz nema takove, jake bych si predstavoval.
        • Podľa mňa stačí vymeniť GPU ale tak neviem co tam máš za zdroj. Ale v pohode každý podľa toho čo chce a co sa mu oplatí. :-)
        • Většinou záleží na GPU a GPU už roky pasuje v podstatě do jakékoli desky, pokud si koupíš něco rozumného. CPU zase tak moc neomezuje a na frekvenci RAM v gamingu prakticky nezáleží. Já mám 5 let starý PC a klidně bych k němu hodil Titána a bylo by to v pohodě. Samozřejmě bych to neudělal, protože tak drahé karty pro mě nemají smysl (hraju většinou jen nezávislé věci).
  • Jack1947
    To mi je s prominutím hodně k smíchu... o co mrkvžm jde o nezávislost určitě ne. Aha takže nakonec ta konspirace s těmi W10 (aby je každý měl hned a zadarmo) pomalu vyplouvá napovrch. *3* At si říká kdo chce co chce ale Mrkváč to nemyslí nikdy s váma až tak upřímně... nebudtě naivní... *7*
  • Zoufalost.
  • TVL oni chtěj z konzole udělat PC ?D tak tohle už je hodně nářez :) Díky bohu že jsem se před koupí konzole nové generace rozhodl pro koupi PC sice za trojnásobnou cenu , ale za to za co jsem zaplatil mám grafický nevím jak to napsat slušně abych to mohl zveřejnit .. dejme tomu nářez .) na dlouhou dobu . :) konzole se chlubí tím že paříte na gauči .. Smích stačí koupit Xone gamepad a máte to samé . Xone se chlubí Titulovkama .. Hehe Forza a qantum break se řítí na PC . A nakonec .. Máte konzoli ?? Tak co si ješté nedokoupit nové komponenty aby vám hry šlapaly aspoň jeden rok na stejné úrovni jako na PC .. Sorry lidi zním jako klasickej PCčkář ale od ps one jsem měl všechny generace konzolí od sony a na microssoft mám úplně stejný názor.. Zbytečná investice .. To co vám proteče na konzolích se vám v pc vrátí v mnoha směrech .. a ne jenom herních ... Zdarec
    • Ještě abych upřesnil svůj komentář tohle platí pro lidi kteří hledají ve hrách hlavně kvalitu .) a ne je mi jedno jak to vypadá .

      Zas.... klávesnice .. vypadlo mi -w

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit