Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • dworkin

    No a prakticky - bude to znamenat, že hry od Activision Blizzard budou jenom na Xbox a PC? Nebo aspoň některé? Nebo všechno zůstane při starým?

    • Veskoslav

      No může to znamenat i třeba návrat her na Steam a MS store jako Deadpool.

      • Carnage666

        Nemyslím si že hry na který Activision ztratilo prodejní práva se vrátí. (TMNT hry, Transformers, Deadpool, MUA1-2 atd.) Resp. nevidím jak to nákup Activisionu ovlivní.

  • @KarelKarel to tady naznačil ale jestli budou dělat nějaký metaverze tak to prostě bude strašně divný svět. Na jednou stranu neuvěřitelná enviromentální degradace v rozvojových zemích, propad demokracie všude možně a na druhé straně obrovské společnosti co budou nabízet lidem v bohatších částech přesun do virtuální reality. Cyberpunk 2077 hadr... Spíš takový ultimátní Hunger Games... 😈

    Mně už jenom děsí, že těžba bitcoinu spotřebovává víc elektřiny než Argentina... A to je asi začátek.

    • By mě zajímalo, co si lidi od těch "metaversů" jakože slibují. Mě to přijde jen jako strašný buzzword (jehož cílem je akorát prodat mikrotransakce pomocí dalšího buzzwordu NFT). A protože to zní cool, tak si pod tím lidi představují kdo ví co podle oblíbených filmů :-D Ale vždyť je to v principu obyčejné MMO. Jen oproti těm existujícím tak nudný koncept, že zatím nikoho nenapadlo to zkusit a uspěl by s tím. Ale teď to pomocí těch cool buzzwordů zvládnout protlačit a zpeněžit jako něco super. Ale když by to byl tak dobrý nápad, tak teď všichni sedíme u Second Life.

  • 100 komentarov. To tu nebolo odkedy su komentare podmienene registraciou. Diskusie idu na plno na kazdom hernom webe.

    MS to odpalil hned na zaciatku roka. Ja im to prajem, gamepass prida na svojej hodnote. 

    Som zvedavy ci je mozne ze Blizz hry pridu na Steam a ci Wowko prejde na F2P model. Bude to este zaujimave.

    • Maxianimal

      No já nevim teda, diskuze pod některými recenzemi mají víc, a třeba takový Cyberpunk má 650 říspěvků, přičemž věřím, že dobrá třetina byla v prvním týdnu od vydání :)

  • Carnage666

    Tak se nám CoD zase vrátí na Steam 😂

  • iSpirit

    Nějaká dobra hra z posledních pěti let, co vytvořili? Je vlastně co slavit pro fanoušky Xboxu?

    • Derp_1337

      Záleží, jak definuješ "dobrou" hru. Jestli to vezmeš jenom čistě z finančního hlediska, tak Activision je dobrá investice jenom kvůli CoD.

      Ačkoliv herní kvality CoD nejsou nic extra, tak mileniálové to z nějakého důvodu mají rádi. V USA je CoD pravidelně mezi top 3 nejvýdělečnějšími herními sériemi (obzvlášť kvůli mikrotransakcím).

    • medveddd

      Chtěl jsem napsat Overwatch a JESUS, ono je to už skoro 6...!

  • mdkGT

    Tak a teď už na psku bude vycházet akorát Gran Turismo, které se 10x odloží a vyjde až na PS6 a které od dob GT4 stejně nikoho nezajímá a každý rok remaster Bloodborne.

    Tak to jsem si pěkně zatrolil ňmňmňm.

    • LiarForHire1

      Sakra, ale místní banda to vezme vážně a bude ti tleskat.

  • Jen když vidím tu cenu, tak to člověka nutí k zamyšlení. Když se člověk podívá na to, co umí udělat třeba jedne schopnej člověk (tail elysian tail...) a nebo kolik stojí velké AAA hry (tuším že u GTA5 se uvádí 250mil, Witcher 3 80mil, ...) - tak si člověk říká, kolik kvalitních her mohli za tu cenu vytvořit (takhe koupí víceméně tři značky. Jejich vývoj stejně budou muset dál zaplatit, takže na vývoji vlastně ani neušetří).

    Jestli by nebylo lepší (pro hráče i MS) ty prachy narvat opravdu do vývoje a pak říct "Hele děcka, jako marketing to máme nachystáno 100 her. Každý týden vydáme dvě a budou pro všechno naše zákazníky úplně zadarmo. Žádné subscription, žádné časové omezení." Ve výsledku by je takový publicity stunt musel vyjít levněji a zákazníků přitáhnout prohem víc? (a opět jen pro určitou perspektivu připomenu, že za tohle zaplatili tolik za co R* dokáže udělat GTA5  240 krát)

    • Já moc nechápu proč by to dělali? Publicity stunt s hrama zdarma a kde by se jim to vrátilo? Na prodeji HW? Myslím že MS právě poslední dobou předvádí, že prodej HW je jim celkem ukradenej. Oni jsou už dávno orientovaní na "netflix" model. Potřebujou výrazně navyšovat počet předplatitelů gamepassu a je jim podle mě jedno jestli to bude na dedikovaný Xbox konzoli, PC, Mobilu v cloudu nebo třeba v budoucnu i na Playstationu :-). A na to potřebujou spoustu AAA her, který tam budou dostupný hned v den vydání a k tý službě lidi přilákají.

      • A moc nechápu tu úvahu, že místo toho mohli udělat 200 AAA her. Ty hry musí někdo vyvíjet :-D Věř, že všechny MS studia na hrách pracují a když jim zadáš vývoj dalších 200 her tak si je jen tak z prstu nevycucají. To znamená, že MS musí nakoupit vývojářská studia a to on přesně dělá vedle toho, že teda kupuje ty 3 značky jak píšeš. A MS samozřejmě kupuje a vyvíjí i malá studia a hry. V gamepassu jsou takových malých her stovky - naposled si vybavuji například 12 minutes, které vyvíjel 1 člověk jak píšeš.

  • bodmrazu

    A zrovna jsem si rikal, co tak koupit akcie Blizzardu ze niz snad uz padnout nemuzou. To by byl zisk za jeden den ;-( tak zas nic

    • Kabutops

      mě ten nákup celkem překvapil, človek měl přikoupit když stála 1 akcie ATVI 57$ 😃 dnes pěkná svíce... zynga minulý týden také pěkně, ale té to snad nevydrží dlouho

  • uher

    V dávných dobách by to byl kauf jak prase, ale dnes? Vždyť Blizzard je už úplně v prdəli... 

    Activision komentovat nemůžu, protože mě jejich hry nezajímají a tak nevím jak si stojí.

    • Prave. Na prvni pohled to vypada jako ohromna vec. Skoro konec Sony. A pak se clovek podiva jaky odpad Activision a spol. vydavaji. Snad krome Blizzardu, ale i ten hodne klesa. Ale chapu ze COD se prodava po milionech navzdory tomu, ze je to totalni odpad. 

      • vonTossis

        Kouzelná jsou ta příkrá hodnocení typu "CoD je totální odpad" . :-) 

        • J.V.Stalin

          No co si budeme povídat, po stránce gameplaye zrovna o žádné skvosty nejde, když uvážíme že od druhého dílu (2005!!!) nedošlo k vůbec žádné zásadní změně a pořád si to jede ten svůj identický kolovrátek. Je to takový herní ekvivalent marvelovky, kdy na to krásně sedí: "je to barevné a hýbe se to" nic víc..

          Ale stejně jsou to ve svém žánru nejprodávanější produkty a to jim upřít nejde ať se na to podíváme jakkoliv a je jasné, že o to v tomhle kšeftu šlo především 😎

        • iSpirit

          je pravda, že ten totální je už moc. Stačí odpad.😉

  • LessPh

    To je perfektni zprava, vsechny tituly od Activisionu na Steamu. Jen doufam, ze MS se dohodne s Valve a daji gamepass na Steam, pokud by tam byl, okamzite predplacim na trvalo..

    Jinak ta castka je astronomicka, zajimalo by me jak kluci z MS spocitali navratelnost investice na to bych se teda rad podival s ohledem na sales Activisionu 9BN USD (Miliard).. je videt, ze MS ma opravdu neomezene prostredky, kdyz tohle dokaze ufinancovat s takovou navratnosti..

    • Veskoslav

      První dvě nejprodávanější hry v USA v loňském roce je předposlední a poslední COD.

      • LessPh

        Nechapu, cislo ktere jsem uvedl je vypovidajici, a ne vystrel jestli neco bylo nejprodavanejsi.

        • Veskoslav

          Tak jinak. NFL v USA podle odhadů prodalo za 650 miliónů dollarů hry. Celkově pak vydělalo téměř 5 miliard (včetně mikrotransakcí). Oba díly COD jsou před ním a to se nebavíme o mikrotransakcích v jejich BR Už je to pro tebe nějak vypovídající? Do 4 let mají vstupní investici zpátky. 


          Mimochodem hodně lidí zapomíná na BR Call of Duty. Dle odhadů dělají přes 5 miliónů dollarů denně. I kdyby roční náklady byly 400 miliónů, tak pořád mají zisk nějakých 900 miliónů dollarů

          • LessPh

            Tak v tom udelame trochu transparentnosti a vratime se na prvni stupen.

            Bez ohledu na nejaky prodejnosti cehokoli, byl sales Activisionu za rok 2021 cca. 9BN USD.

            Tzn. pouze laicky bez korporatni strategie MS (bonus/malus), kterou nezname, a ktera muze zahrnovat spoustu kriterii se vypocet  ROI (return of investment) = 70BN / 9BN = 7,8 let. Dnesni ROI v profitabilnich korporatech jsou max. 2 roky.

            Co z toho plyne? Ze MS nema vylezene nouzi o prostredky, kdyz si muze dovolit takovou akvizici :D

            Jako bonus muzou treba pocitat s tim, ze tohle poradne negativne ovlivni business Sony, prijdou o mega znacky, ono na PS staci prijit o CoDko a je to :D A tak si jako bonus do ROI muzu zapocitat napr. 1BN USD bonus a tak podobne, ale do karet MS proste nevidime...

            A to se bavime o sales cislech a ne o EBITu, zisk pred zdanenim, ktery bude o dost mensi nez sales, jsem linej to cislo hledat..

            Over and out.

            • Jevo83

              K tej 2 rocnej ROI si ako prisiel? :) nic take ako univerzalna ROI neexistuje, pretoze mas rozne typy investicii. Mozes mat kratkodobe investicie na okamzity profit, investicie dlhodobe, investicie do IP, kde ratas s rizikom odpisania, ale je to nevyhnutny naklad, aby ti neusli trendy atd. 

              A niekde som cital, ze v r.2019 mal MS len cash na uctoch cca 150-200 miliard usd

            • Veskoslav

              Ebidtu bych do toho vůbec netahal, protože tam se ti propíše mnohem ale mnohem více věcí:)

    • Já čekám, že se MS s Valve brzy rozkmotří. To by tak hrálo, aby se hrálo mimo Windows/Xbox (SteamOS).

      • LessPh

        Spis by MS mohlo koupit Valve za nejakou hezkou sumicku :D Gabe uz by zaslouzil odejit do duchodu :D

        • Derp_1337

          Vtipné, to jo. Ale nemyslím si, že v momentální době si někdo může dovolit koupit Steam. Ta částka by byla masivní.

          • LessPh

            Gabovi je 59, dneska jsem se na to dival, velmi brzy to bude muset nekomu predat / prodat.

            Asi taky nebude nezdravejsi s jeho obezitou (ikdyz se mi zda, ze ted hodne zhubnul), takze by to mel povesit na hrebik, aby si ty penize poradne uzil ;-)

            Vtipny by bylo, kdyby to koupil Tim Sweeney :D

            • Derp_1337

              To asi ne. Odhaduje se, že hodnota majetku Tima "Sweet Lies" Sweeneyho je někde okolo 8mld $, zatímco hodnota Valve je víc jak 10mld $. Ten si to nemůže dovolit.


              Jinak si nemyslím, že Gabel nutně potřebuje prachy a něco prodávat. Od nějakého množství peněz se začne jednat jenom o číslo, které ten člověk nikdy reálně neutratí. A věk 59let je pořád dobrý.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit