Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Tak tak. Občan má obrovskú moc vo svojej peňaženke. Každý jeden. Len si to neuvedomuje. Kupujete lajná, dostanete ešte viac lajen. Platíte za mikrotransakcie? Dostanete ich ešte viac. To je proste zákon. Väčšina si ponadáva, pohejtuje, že nič s tým nezmôže a zaplatí. Pritom každý v peňaženke má tú obrovskú moc. Moc položiť akéhokoľvek giganta na kolená.
    • Občan je hlavně ko ko t.
  • Poděkujme těm hlupákům co za mikrotransakce utrácejí prachy
    • ne, poděkujme všem i těm, kteří tyhle hry kupují *3*
      • A poděkujme i apologetům, kteří mikrotransakce podporují, nebo jim alespoň nevadí (v čele s autorem tohoto článku)
        • Tak nemůžeš kousat ruku která tě krmí...
  • Krescz
    Pamatujete ty časy kdy jste si koupili hru na disku a jen hráli a dokoupit jste si mohli maximálně datáč? #oldtimes #icrieveritim #fuknewgenerationofplayers
    • JamesFaith
      Časy před prvním placeným DLC?

      Přiznám se, že rok 1996 už si moc nepamatuji.

      Edit: Dávejte si minusy, jak chcete, ale to je rok, kdy vyšlo první placené DLC, takže ta "fuknewgenerationofplayers" už tu je dvacet let.
      • Úžasný wikipediajitsu, pane neckbeard, ale jde o to, kdy začal DLC bejt problém, ne o první úchylnej pokus.
        • JamesFaith
          DLC začala být "problém", když si jich díky Steamu a dalším klientům všimli i lidé, kteří nikdy nechodili na stránky jednotlivých vydavatelů, kde se do té doby dlouhou dobu dala stahovat. Spousta lidí pak objevila Ameriku a z DLC se najednou v diskuzích stal "novodobý" problém.
          • Přístupnost produktu má vliv na prodeje? Wow, kdo že to tu objevil Ameriku?
            • Takže mi chceš říct, že oba tvrdíme to samý a zbytečně tu blekotáme?
            • JamesFaith
              Ale já vím přesně, o čem mluvím.

              Od prvního příspěvku píši, že DLC není nová záležitost, že za problém to začalo být považováno mnohem později a že DLC byla zviditelněna díky klientům jako Steam.

              Nic víc jsem tam nenapsal, ale ty mi tady začínáš podsouvat něco o prodejích, tak se pak nediv, že mám pochybnosti o tvé schopnosti chápat psaný text.
            • Ne, slabší myslitel si ani neuvědomí, o čem píše a pak mlží, aby nevypadal hloupě a pak má ještě tu drzost se stavit piedestal. Ten Edwin v avataru víc než sedí.
            • JamesFaith
              Já psal o vlivu na prodeje?

              Ne, ale uznávám, že jsou to celé čtyři řádky textu, tak se v tom slabší čtenář mohl ztratit a špatně si to vyložit. Příště se kvůlli tobě pokusím být stručnější.
      • Což je vtipný, protože než se tady sám Krescz odlepil od kačera, tak už dávno vycházelo i call of duty...
  • Nejlépe se vydělává na lidské hlouposti...
    A když si lidi nechají takto kálet na hlavu, tak proč toho nevyužít a neždímat velké prachy. *12*
  • Tak minimálně u Ubisoftu nevyplývá, že by mikrotransakce byly nějakým tahounem, když do toho patří i DLC a season pass.

    Co bych však docela uvítal, aby gamble aka lootboxy a možnost je nakupovat za reál prachy automaticky zařadili hru do 18+ kategorie.
  • Když jsou lidi ochotný poslat prachy nějakému casual blbečkovi na streamu,, tak poslat prachy za svojí hru je už minimum kam ty prachy můžou vrazit,,

    prostě jsou lidi co mají kromě her X dalších koníčků a starostí, a pak je další skupina která žije jenom hrami, těm těžko vysvětlíte, že koupit červenou čepici do hry je blbost, když on kromě té hry nemá pro co žít,, 10 hodin denně hraje, 7 spí a dalších 7 kouká na stream jiných no-Liferů,
    • Chceš tedy tvrdit, že tvá existence je lepší?
      Že pracovat, hrát hry a spát, je lepší než hrát, koukat na stream a spát?
      Nejlepší by bylo kdyby jsi pracoval jako telefonní reklamní agent, to by byla sranda. *4*
      • jamar28
        Sranda je, že tyhle kecy o noliferech se objevují zrovna na herním webu. *1*
  • SalemCZ
    Můžu se zeptat dá se ještě ty hry nazývat jako plná hra?
    • Ristoro
      Origins určitě. Dal jsem max level a hru na 100% bez jediné mikrotransakce. V podstatě se týkají kosmetických věcí a potom peněz či surovin, které jsem neměl problém za celou hru získat. Takže fakt nechápu ty dementy, kteří to kupují a děkuji jim za to :).
      • a jak je to s tou bonus misi, kterou udajne maji pouze lide co meli pre-order? pokud je to pravda, tak je to jasny vyseknuti z plny hry.
      • SalemCZ
        už to že si kupuješ kosmetický věci stejnak znamená že to neni plná hra. je to 99% hry třeba.
  • owny
    Jediný způsob, jak proti tomu bojovat, je ty hry nekupovat. Naštěstí se logicky mikrotransakce cpou a mají nějaký vliv hlavně v casual hrách, které hraje každý patnáctiletý jouda. Vyhýbat se takovým hrám nevidím jako velký problém, jednak hodně z nich jsou prostě kraviny, takže je hrát ani nechci (např. většina produkce Ubisoftu), ale hlavně je dneska herní trh tak moc přesycený zajímavými a kvalitními hrami bez mikrotransakcí, že je člověk ani nemá šanci všechny dohrát, nedej bože se k některým vracet podruhé. Tak proč ztrácet čas s nějakými ždímačkami peněz?
    • To není jediný způsob, můžeme např. zatlačit na organizace co ratují hry aby označovali gambling přítomem ve hře. Vedle v Německu je dokonce státní agentura co dohlíží na videohry. Ta ale většinou času řeší jen to jestli ve hře není Hitler nebo jestli tam není moc velké násilní a politicky nekoretkní věci.
    • Overwatch? To zase není takový casual. Už je Overwatch v profi-gamingu? Pokud jo, tak tady máš příklad, že je to i mimo casual. Navíc tady tyhle otevřené světy jsou spíše mainstream, casual je Quantum Break apod...
      • Tak zrovna overwatch progaming je joke... asi jako HeartStone.
  • MŮŽU udělat takovej průzkum? V jaké hře a co jste si koupili za mikrotransakce?

    Já nic.
    • Warframe, dal jsem asi pětistovku za platinu, když jsem za daily bonus vylosoval 75% slevu.
      Je to F2P, takže jsem ochotnej jim dát tak do tisícovky, čili cena běžné hry.
    • v Team Fortress 2 jeden inventory slot (batoh), cimz se mi odemkla moznost volne obchodovat. toho sem pak jeden cas hojne vyuzival a z ty investice par korun do toho batohu se casem stala hodnota obsahu inventare v radu nekolika stovek USD.
      v SWTOR (jestli se to da pocitat) sem si koupil upgrade uctu z free na ten o neco lepsi (porad bez mesicnich poplatku), protoze odemknul dost potrebnejch veci.
    • V League of Legends jsem si kupoval championy, který stáli maximum influence pointů (ty dostáváš za hraní a tenhle počet dostaneš za cca 60 her) a byli ve slevě za peníze, než mi došlo, že ta hra je navržená tak, aby tě frustrovala a tys tu frustraci pak hasil in-game nákupem, kterým si pak racionalizuješ investování dalšího času do hry, která tě vlastně víc nasírá než baví. To je hodně zákeřná obchodní praktika a markeťáci, který to dávali nepochybně s týmem psychologů dohromady, jsou určitě dodnes pyšný na to jaký lstivý a slizký psychopati jsou.

      O LoL se tvrdí, jak má hrozně férovej obchodní model, ale abys měl možnost zahrát si za všechny postavy bez jakýkoli investice kdykoli chceš, musíš to hrát snad 4 roky nonstop. Ve výsledku se tak většina hráčů honí za influence pointama jako osel za mrkví a spousta si ještě kupuje skiny, což je podle mě ještě daleko stupidnější a to funguje zase na jinym principu, kde si v podstatě kupujou "zlatej řetěz", aby měli v ghettu větší street credit a holky to zase berou jako oblíkání panenek. Když si člověk uvědomí, jak tu lidskou psychologii mají zmáknutou, tak vždycky před vysolením peněz desetkrát přemejšlí, jestli ho "nemotivoval" někdo z těchdle hovad.

      Doporučuju např. dokumentární film Consuming Kids, kde ukazujou, jak se ty hyeny zaměřujou na děti počínaje předškolním věkem a ještě jsou pyšný na to, jak manipulujou jejich psychiku, aby z nich udělali narcisistní trosky neschopný existovat bez jejich produktů.
      • Jack1947
        Lol tolik neznám ale není tam daily rewards ? protože, díky nim jsem v SMITE dostal dostatek gems abycvh si koupil vše potřebné - jenže jak píšeš tohle mi nezajistilo plynulou hru ba naopak chytal jsem nooby každou chvíly ostatně jak ted už vím v jaké koli jiné týmové online hře...

        Ted s ročním banem - se stalo něco jiného zjistil jsem že mi ta hra zas tak moc nechybí beztak to byl jen grind kdy jsem schytal nezávisle na výhře spoustu urážek - ( to jsem měl i v custom hře 1v1 přestože jsem trollil ) Nebyl jsem žádnej extra dobrej hráč ale MMR systém je na přes držku nechápu jak to mohlo prorazit i do ostatních her to mi hlava nebere kde jsou časi dedikovaných serverů.
    • Jack1947
      Snad akorát Hazardops, podporovat jinak ten systém P2p by byl čistá zhovadilost...

      v Sp hře už je to na pováženou.
    • War Thunder hraju uz leta a porad me i pres nektere vyhrady bavi a tak mi opravdu nevadi tam cas od casu nejakej ten peniz utopit.
    • Morraw
      Vždy jen v F2P (APB:reloaded, War Thunder, World of Tanks). Většinou to byl premium pass na měsíc. To mi vyhovuje, ptže stejně déle ty hry hrát nevydržím. Do APB to byly i celé balíčky s auty a zbraněmi. Ale celkové útraty se pohybují v řádu stovek. Nikdy jsem nedal do jedné F2P hry více jak 1000,-

      F2P jsou ale na tom postavené, takže to nevidím jako problém. V singlu nikdy.

      EDIT. Samozřejmě jsem v těchto hrách strávil desítky a stovky hodin, takže návratnost vysoká.
    • CS bedny, jednou prémioví účet do Travianu a na další věci si nevzpomínám
      • Ale co jsem hrál Naruta Online, tak tam jsou takový blázni který za tu hru daj klidně i 10k aby byly první na serveru
    • Ristoro
      Nikdy nic. A tak to i zůstane. Ani v online hrách jsem si nikdy nekoupil nic. Opravdu nechápu lidi, kteří utrácejí za mikrotransakce proto, aby ve finále méně hráli, postrádá to smysl.
      • Tak tak, naopak, u games ktery sem si koupil a chtely po me dalsi prachy sem to proste prestal hrat. A u tech tzv f2p sem nikdy neutratil ani korunu. Zato sem parkat prispel na provoz, trebas free wow serveru, minecraft serveru a dalsich ... nikdo po me nic nechtel.

        Nemam problem s tim nekomu posilat klidne i mesicne poplatek, ale mam problem s tim, kdyz sou zcela jakykoli herni veci za prachy. To totiz naprosto znici zcela libovolnou hru.
      • postrádá smysl tvůj příspěvek, to že si koupím obleček, znamená že to budu hrát méně? co to je za hloupost? Naopak asi budu s tím chtít hrát víc když jsem si to koupil ne?
        • Ristoro
          XP boosty, suroviny na vyrábění věcí atd.... Kosmetické věci ani nezmiňuji, to si koupí buď dítě nebo člověk, který nemá nic jiné kromě her na práci.
    • Pokud je to F2P hra, ve které trávím několik desítek nebo stovek hodin je podle mě v pořádku podpořit vývojáře nějakou tou kačkou i když je to za úplné pič*vinky. Ať už jde o dotu nebo lol v obojím jsem určitě něco utratil třeba i jen za skin. Něco jiného je ale situace, kdy dám 60€ za singl hru a oni do toho narvou ještě microtransakce a hromadu grindu aby lidi "navnadili" na nákupy. To je podlě mě úplná hovadina.
    • jamar28
      No jestli se do toho počítají i DLC, tak v hromadě her, hlavně pro Crusader Kings 1 a Europa Universalis IV, dál třeba všechna příběhová DLC k Mass Effect.
    • V Heroes of The storm za skiny, ale v dobe kdy jeste neslo kupovat za ingame menu.
    • Pokud nepocitam nejake pribehove rozsireni, tak v single player hre nikdy nic. V MMO to naopak bezne vyuzivam.
      • No, ale co přesně?
        • Uz nejsem nejmladsi a konkretni seznam by byl hodne dlouhej *1* Peti, Mounti, Kosmeticke veci do WoWka, nebo treba virtual ticket na blizzcon, pripade pokud blizzard prida nejaky bonus za nakup jine jejich hry, .....
          V pripade jinych her je to dost podobne. Pokud je hra free to play a vydrzim ji hrat napr. SWTOR a nabizi nejaky membership, tak vetsinou podporim timto zpusobem ....
    • Mám pocit že mi bylo tak 12 a hráli jsme takovou tu děsnou hru v prohlížeči, kterých byla kupa... Koupil sem si balíček prémiový měny za 50Kč přes SMSku *1*
    • Taky nic, na tohle prostě nepřistoupím, je to jen hra za kterou sem zaplatil a nic víc platit nehodlám. Po pravdě si spíš rozmyslím koupi takový hry. Stejně jsou většina blbosti, který časem omrzí.
      To radši nakoupím patrony a na střelnici rozbiju pár asfaltovejch holubů.
  • Musíte si uvědomit, že jako češi s tím nic nenaděláte. Podívejte se, jaké mzdy jsou v zahraničí a hry tam stojí stejně. Pro ně jsou to úplně jiné ceny a vůbec je to netrápí.
    A hlavně je to pro nás takový paradox. Máme východní mzdy, ale západní ceny. *1* Jestli se nemýlím, tak třeba rusáci mají hry na Steamu levnější ne?
    • Jack1947
      Kdyby jsme měli Eura tak by se ceny vyrovnali ale na chleba by třeba nebylo.
    • Tak to je jednoduchý... protože Steam má cenovou politku pro celou EU stejnou. Jestli si myslíš že Češi to mají špatné tak se podívej na Rumuny co mají 1/3 mzdu jako Češi ale platí stejně 60E za novou hru.
      • Aha, takže se můžu rovnou podívat na afričany a můžu být rád, že mám vůbec PC a vlastně dokonce co jíst. *1* To není argument. Neznamená, že když je někde něco ještě horší, tak nemám právo mít na to připomínky. Taky předpokládám, že z toho Rumuni nejsou nadšeni. *3*
        • Uklidni se, já tě jenom vzdělávám v tom jakou má steam cenovou politiku a vzhledem k tomu že tvrdíš že Češi s tím nic nemůžou dělat tak ti nezbývá nic jiného než brečet a mít cenu útěchy že negr to má horší. Takže stejně nakonec nevím o jakej flame se snažíš.
          • Takze kdyz konstatuje fakt, ze cesi maji tretinovou vyplatu a teoreticky tak jsou 3x mene zajimavy trh pro vydavatele a jenom tak neco svym bojkotem neovlivni tak breci? Trololol
            • Asi si zapomněl dát večer prášek, ani na něho nebudu reagovat. *1*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit