Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Asi mě ukamenujete, ale hraju už hry hodně dlouho a i věkem patřím ke starý gardě:) Ale holt prostě mi neseděj hry, kde netuším kam mám jít řív a co dřív mám dělat. Mám radší menší vodění za ručičku, nějaké scénaristocké vedení:)

    W8 mě bavily jenom než jsem se dostal pryč z té první pevnosti:) např. S W7 nemám zkušenosti:)
  • Taky ale mohl autor dat obrazek z puvodni DOS verze, protoze ta Gold je neco nechutnyho :)
    • ales.smutny
      Původní verze roztažená pro potřeby stránky by vypadala ještě hnusněji :)
      • A to jako proč? Ta poloviční SVGA verze byla hnusná už v době vydání. Prostě ty naleštěné okrasy jsou tam jako pěst na oko a portréty hrdinů jsou ošklivé a navíc šoupnuté do standardního japonského vzhledu (a na obrázkách to vypadá jako fotomontáž).
        Kdejaká pixelová "retro" ptákovina je na Games oslavovaná a klasika s původní grafikou by vypadala hnusně?

        Jinak nebyl sedmý díl před časem uvolněný jako freeware, možná i v té Gold verzi?
  • mdkGT
    8ku mam doma orig jeste v papirove krabici a je to i s cestinou ve ktere to u nas vyslo, ale nikdy jsem se k tomu nedokopal si to zahrat, vzdy me odradila ta delka wizardry her, ktera je extremni.
  • Nedohrál jsem ani W6 ani W7, ale v obou jsem kdysi dávno strávil dost času. Obzvlášť mapování W7 znamenalo hodně čtverečkovaného papíru :-) Nevím, co všechno je jiné ve W7 Gold, ale pokud jenom grafika, tak jednoznačně doporučuju spíš původní verzi. V té "vylepšené" se stačí podívat na okolí hlavního okna a portréty postaviček a je jasné, že je to hnus a navíc to tam nepasuje.
  • Nejlepsi kombo na GOGu!! (konkurovat muze jen Ultima Underworld pack) :)
  • škoda, že to je pre každého, čo to nehral vtedy, už nehrateľné...žiaľ hry ako médium, zastarávajú najrýchlejšie, nakoľko vyžadujú od hráča aktívnu účasť na prežitom zážitku....a ak ta účasť znamená dnes už archaické mechanizmy, ako lúštenie pol dňa, čo je čo v menu....nie neprosím....radšej si pustím druhý raz Skyrim
    • Je pravda ze W7 je celkem hardcore RPG. Ale kdyz to pres 17 lety zvladlo me 15 lete Ja s temer nulovou znalosti anglictiny, jen se slovnikem a dvoustrankovym navodem z Excalibru 21 ( http://www.oldgames.sk/mag/excalibur-21/review/4098/ ) tak nevidim jedinny duvod proc by si to nemohla s chuti zahrat i omladina, zvlast kdyz je dnes tech hardcore RPG jak safranu :)
    • to ludi dost odradza to graficke prostredie. ale tak nie vzdy je to take hrozn. Napr might and magic 6,7,8 sa daju pohodicke hrat. Aj wizardry 8 je lahoda. A vsetko ide pod linuxom cize plus pre nas
      • Might and magic 7, pařba jak sviň! *1* Vsem doporucuju, krasne hratelny i dneska.
    • maros.goc
      o čom to ty prosím ťa melieš? jediné, čo sa dá považovať za archaické v týchto hrách je grafické spracovanie ...ale inak, RPG hry prvej triedy
  • Aha! Proto včera Petr hřímal, ať jedeme hrát Wizardry :D. Jednoho dne si zajdu do GOG cukrárny a budu si jen vybírat hry mého mládí :).
  • maros.goc
    chcel by som sa opýtať autora článku, prečo považuje 7. diel lepší ako 8. :) ja som siedmy nehral, preto sa pytam :)
    • ber to treba jako rozdil mezi falloutem2 a 3
      • Wizardry 8 maji jeden z nejzdlouhavejsich soubojovych systemu co jsem kde videl..nekdy to hranici az z nehratelnosti.
        • pusti si to rychlejsie:D
          • to moc nepomuze, cesta od nekud nekam je nocni mura se souboji kazde 2 minuty co trvaji minut 15..
            Pro plno lidi, vcetne me jsou ty prave ,,Wizardry,, Wizards and Warriors kde si ymslim jsou souboje vyresene lepe.
    • ales.smutny
      Sedmička je rozsáhlejší, náročnější a taková stylově čistá, takový ten typ RPG, které nemusí mít složitý a propracovaný příběh a stejně člověka vtáhne i jednoduchou grafikou a skvělým systémem. Čímž ale nechci hanět osmičku, hrál jsem jí několikrát a mám ji rád :)
      • maros.goc
        čím je 8čka menej náročná? :) ten súbojový systém tam bol tak dokonalý, že prakticky veľké problémy hráčovi robil len záverečný súboj, ktorý mohol byť nakoniec tak či tak banálny podľa hráčovho rozhodnutia..nie je to prvok dokonalej hry? :) :D
        • Vtipne posledni boss mi pripadal jako nejlehci boss potvora cely hry :D pravda jen s 3 postavama sem mel kapku vyssi lvl nez se 6.
        • to je presne o tom slove, ktere jiz dnes z her temer vymizelo, ale ktere se kdysi pouzivalo velice casto, tzv. zakys. Pri spravnem budovani party a vyberu skillu jsou souboje prumerne obtizne (krome nekterych, ktere si clovek treba 20x zopakuje) obtiznost je jinde ;]...samozrejme k tomu castecne prispiva i graficka stranka hry, ktera ji cini v tom smeru trosku (vice) neprehlednou, ale v tom je taky to kouzlo.
        • ales.smutny
          Podle mě je. Hodně v sedmičce i závisí na tom, jak hráč vandruje, protože tu není level scaling, takže si to rámcově udělá tak těžké, jak chce. Myslím, že pokud člověk hodně prozkoumává, tak ta hlavní linie není z hlediska soubojů tak drsná, ale jsou tam občas labyrinty a úkoly, které jsou pekelně náročné :)
  • Hry nestárnou?! Voe dyť je to brak jenom podle toho jednoho scrínšotu. Grafika, animace, herní mechaniky, rozhraní, ovládání dávnop zastaralé. Du blejt velbnosti!
    • Typoval bych tě na věk okolo 15 let. Říct například o Wizardry VII, Ufu Enemy Unkown, Syndicate nebo Transport Tycoon tohle tak to nemáš všech pět pohromadě. Tyto hry jsou legendami ve svých žánrech a většina je dodnes nepřekonaná. Hry nejsou pouze o grafice, ta může pouze podpořit herní zážitek. Dobré hry musí obsahovat skvělý příběh, atmosféru, hratelnost ostatní je vedlejší.
      • Ano, a dnes je to bohužel naopak. Hlavní je dnes grafika a na ostatní bohužel pak není čas.
        • myslim ze tyhle hry, ac klasiky..prekonane jsou . Kolikrat jsem se za posledni leta pokousel nekterou z tehle klasik hrat..ale tak nejak to moc uz nejde. Clovek so zaslzi, zavzvpomina..a pak to vypne..
          • Wizardry VII jsem hrál loni dvakrát (pes dosbox) - jen to chce mapy stáhnout z internetu, protože to se tam fakt nepovedlo (a kreslit si je podruhé nebudu).
            Jinak pořád hratelné až do konce (stejně jako Baldur's gate 1 & 2, Icewind dale, Homm III). Je pravda, že grafika musí být alespoň přiměřená, takže k VI už jsem se nevracel...
          • S tím nesouhlasím. Já osobně si občas (jednou za rok a půl) zahraju Spellcross, KOTOR 1 nebo Ufo Enemy Unkown až dokonce. Častěji pak Might and Magic VI, VII, Heroes 3 Complete, Open Transpor Tycoon. U těchto her nehrozí stereotyp a pravděpodobně si je zahraju i za 35 let v důchodu na nějakém emulátoru :).
            P.S. Občas si dám i hru Wriggler (nezapomenutelná hudba) z roku 1985 až do konce na emulátoru zx spectra :) http://www.youtube.com/watch?v=02MfyGpCCjw
  • ono už je to oficiální, že dnes Wizardry vyjdou? pokud vím, tak všichni jen spekulujou a nikdo z GOG to ještě oficiálně neoznámil... (když nepočítám ten obrázek na FB)

    nu což, za hodinu a půl bude jasno :)
    • lipkozzi
      http://www.gog.com/gamecard/wizardry_6_7
    • ales.smutny
      Jojo, už jsme dostali tiskovou zprávu od GOG.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit