Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • kostejnesmrtelny
    Těžko říct, s tím problém nemám. Oddálení kamery funguje úplně stejně jako ve starý hře - po patrech a potřebu jinýho zoomu jsem nepocítil. Že jsou pohyby jednotek animovaný...no, co na to říct. Jsou animovaný svižně, přeběhnutí střední vzdálenosti trvá jak dlouho, půldruhý vteřiny? Kdybych nechtěl hrát hru s animacema, zahraju si nějakou deskovku *1*.
  • Nojo, to mě nenapadlo. :)
  • k autorům X-Comu, kteří to tu pravidelně čtou
  • To promlouváš ke čtenářům, nebo k redakci games.cz?
  • Zrovna na ty animace pohybu a objevování nepřátel jsou mody, které je odstraňují, pokud se nemýlím.
  • právěže datadisk hraju (Enemy Within). A ty animace mně štvou hodně. V původních x-comech si šlo nastavit rychlost pohybu panáčku po mapě, takže jsi jen vybral místo a on tam skočil (hra tak byla rychlá). Tady najedeš na panáčka, pak musíš sledovat animaci, jak kamsi běží a současně s ním kamera, pak posunout kameru na druhého panáčka a zase sledovat další animaci atd. Je to fakt hodně hodně otravné a hlavně zcela zbytečné. A kamera v této hře je taky špatný vtip. Proč se dá rotovat jen do 4 úhlů? Proč nejde přibližovat/oddalovat?
  • kostejnesmrtelny
    V podstatě máš pravdu ve všech bodech (až na ty cutscény, obvykle je taky nerad, ale tady mi z nějakýho důvodu vůbec nevadily). Je třeba si ovšem uvědomit, že ty 2 původní XCOMy - Apo jsem nikdy nehrál - měly taky každej svůj příděl nedostatků, bugů a exploitů, který zas v nový hře nejsou; naopak v ní jsou ohromně cool věci, jako třeba Iron Man mód. Zkoušel jsem ho v OpenXCom a to se prostě nedá, ta hra je bez save-scummingu (do menší či větší míry) prakticky nehratelná.

    Myslím, že přístup "tohle bylo ve starým a v novým to není, takže automaticky bod dolů" není zrovna správnej, opravdu si nemyslím, že by víc bází novýmu XCOMu jakkoliv prospělo. Když budu chtít originál, zahraju si originál. Víc mi trápí třeba určitý OP perky a jiný zjevný game-designový chyby.

    P.S.: repetetivnost misí do značný míry pomáhá odstraňovat datadisk, jestli ho teda nemáš...
  • BTW, proč prostě neuděláte remake X-COM Terror from the Deep? Nechte tu hru přesně jak byla, žádné herní mechaniky neměnte (očividně to neumíte), změňte pouze a jenom grafiku.
  • čistě náhodou momentálně hraju poprvé X-COM Enemy Within a po všem to hypu jsem hrou celkem zklamaný. Nedosahuje kvalit původních 3 X-Comů. Hra má jednodušší obtížnost (ale to by tak nevadilo), ale má osekané některé kvalitní prvky a co je tam navíc je spíš na škodu.
    - hra hrozně závisí na typu základny, je lepší hru 5x restartovat a počkat si na ložiska páry v horních patrech
    - je možné mít pouze jednu základnu. WTF? A proč jako?
    - hra je nefér. Člověk emzáky nemůže překvapit, ale jakmile na ně narazí, tak se rozprchnou. WTF?
    - po 15-ti hodinách hrozná repetitivnost misí
    - hloupé mechaniky se satelity, techniky a vědci. V původních X-Comu je člověk prostě kupoval, pokud měl pro ně ubytování a laboratoře atd.
    - cutscény po chvíli hraní začnou opravdu otravovat a narušují plynulost hry

    7/10
    mé doporučení: zahrajte si původní 3 X-comy
  • Vigilo Confido!
  • Stormangels
    Enigma z Doty 2 :-)
  • Tak tahle hra je jediný důvod, proč lituju, že nemám PC, ale konzoli...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit