Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Zdar,

    pamatuju si jak na Beyond two souls se nadavalo, ale to byla next gen hra na ps3 s pribehem na 999% ale ikdyz nejsem extra paran jsem poznal ze Murdered fakt neni zdaleka, tak dobrej jako ta rijnova parbicka. O to vic si vazim dneska beyondu.
  • kubi-wan
    Julka rulez *5*
  • Proč nemohli udělat klasickou noir detektivku...,nebo alespoň detektivku ?
  • N7N7
    "Pokud se detektivka hraje, jako když si prohlížíte dětské leporelo, není to detektivka. Vlastně ani hra."

    A co Proteus, který zde dostal 8/10? (http://games.tiscali.cz/recenze/proteus-recenze-62508)
    Tam už nevadí, že to není hra? Tam nevadí, že jen držíte klávesu W, chodíte od ničeho k ničemu a počítáte pixely? Games, vy vážně neměříte všechny hry stejným metrem. Co u AAA vadí, to u indie krásně projde. Je mi líto, ale za těchto okolností se Vaše recenze opravdu nedají brát vážně.
    • Jack1947
      Je s podivem že tupec jako N7N7... co hejtuje jednu indiííe hru za druhou. Dostane takové vysoké bodové ohodnocení ehm kdyby napsal něco mourdého ale toto. *7* Zase jen hejt.
    • Veskoslav
      Tak doufám, že toto píšeš i na všechny ostatní weby s hodnocením od 4-6/10 nebo okolo 2,5-3/5, kterých je většina kromě českého Eurogameru. Ale ne, to by nešlo, ty raději svou oblíbenou indie rétoriku a bla, bla kecy okolo. Co na tom, že okolní svět je na tom s hodnocením té hry +- stejně jako tady. To by se ti nehodilo do krámu. Já nevím, že sem pořád ještě lozíš, když ti tak vadí, jak je zde hodnoceno. Mě spíše přijde, že ty za každou cenu potřebuješ nutnou pozornost skrze nenávist vůči indie (lterá je zde hodnocena někdy obzvlášť divně), ale ty jsi to dotáhl do maximální pozornosti a vymezení vůči všemu, co Tobě přijde divné, hnusné a zvláštní. Ale co, u Tebe si člověk zvyknul, že slovo Indie, pixel a strašné hodnocení nacpeš i do pohádky o Karkulce. A kvůli lidem jako ty bych zrušil číselné hodnocení, protože to je evidentně to jediné, co je pro Tebe směrodatné. Většinou přečteš uvodní odstavec, číslo hodnocení a jdeš to natřít redakci do diskuze. Ale to, že recenze popíše důvody hodnocení, to už je ti jedno. Zanadával sis, tak jsi spokojený.
      • Je ti snad jasné, že je tvůj projev směšný. Ta velká písmena při oslovování se už ani do dopisů nepoužívají nebo snad N7N7 považuješ za někoho tak velkého(např. ministra školství), že mu takhle podlízáš a vyjadřuješ mu neskonalou úctu.
    • janchor
      Samozřejmě, že nevadí - nabízí zcela odlišný, specifický zážitek, vázaný právě na to "prohlížení leporela", spojené s objevováním principů, kterými se ostrov řídí, a tajemství, které ukrývá. Oproti tomu Murdered se snaží být detektivkou - a není.

      Co nelze brát vážně, je trhání věcí z jejich kontextu.
      • A není tím specifickým, zcela odlišným zážitkem u Murdered to, že si někdo myslí, že se snaží být detektivkou a není? Třeba je to záměr, udělat detektivku vázanou na "prohlížení leporela". Možná je to spíš tím, že když nemá hra "současnou" kvalitu grafiky, tak se recenzenti snaží o ní přemýšlet hlouběji a u těch ostatních, které dělají něco nestandardně (stejně "nudně" jako u těch indie), to prostě přejdou povrchně a naprosto je nezajímá o co jde.
        • janchor
          Z Petrova textu mi celkem zřetelně vyplývá, že ne.
      • Proteus neukrývá žadné tajemství. A jediný princip, kterým se ostrov řídí je posunutí ročního období při vstupu do kruhu. Nicméně ano, závěr je poměrně působivý. Jenže to nestačí. Kdyby měl Proteus klasickou 3D grafiku, nedostal by ani 5/10.
        • janchor
          Ukrývá zvířata, který nepotkáš na první, ani desátý zahrání, plus hodně mechanismů je natolik nejasnejch, že nemáš jistotu, jestli jsi je plně pochopil. A to svébytný zpracování je pochopitelně klíčovej faktor. To je jako kdybys říkal, že namalovat třeba nějakej kubista něco "klasicky", tak by to nikoho nezaujalo - ale on to právě klasicky nenamaloval.

          Na každej pád jsem jen uváděl do kontextu, proč jedna hra může být leporelo a v jiné to vadí.
          • za ukrytá zvířátka 8/10... Díky zasmál jsem se po ránu.
            • wenceslaus
              Jasně, protože přesně to on tvrdí - že všech 8 bodů je jen za to... *7*
    • smajdal
      V hodně bujné fantazii si dokážu představit počítání pixelů zábavné i ve formě, kterou předvedl Proteus, ale bohužel jeho provedení dokáže unudit k smrti už do 5 minut. Jeho zdejší hodnocení je fakt trapnej úlet.
    • Pravda, on ani Wolf Among Us není hra, že ano? Tak proč ty vysoké známky?
  • XXDarthVaderXX
    K*RVA DRÁT! a já se na to celkem těšil, to je den *13*
    • ale vzdyt to "recenzoval" polaček *4* to se tak nebere. zasmali jsme se a jdeme čeknout nejakou seriozni recenzi na jiny web *3*
      • Tak ono to po svete konciva kolem petky (z deseti, nebo ekvivalent), a to vcetne serioznich medii... ale uprimne, ta hra me nebrala ani predtim, takze se ctenim detailu pro srovnani mezi recenzemi jsem neztracel cas a tu cest prenecham nekomu jinymu.
      • Jack1947
        Na kerým , jestli nevadí že se ptám? *7*
        • kennyB
          Na českém Eurogameru to dostalo 8/10.
        • No temer vsude jinde to ma 6-8.
          • MickeyMutant
            Téměř*4*:
            EDGE - 4/10
            IGN - 5,5/10
            Destructoid - 4,5/10
            The Escapist - 2,5/5
    • Jack1947
      Nejhorší je že člověk naivně (podobně jako u WD) si nalhává - Vždyt ono to není tak špatné nemůže , bum je to ještě horší. Zase si řeknu hrál jsem určitě i horší hry a tohle není tak hrozné. *15*
  • Zatim to vypada jako velke zklamani, nicmene zdejsi recenze jsou v posledni dobe natolik mimo, ze se radeji napred poohlednu jeste ke "konkurenci".
  • Dogkiller
    Žádný strach, tady se hodnotí PS4 verze a ono to na PC může být zase o něčem jiném. User Score PC verze je rovných 8/10. Na těch konzolích je vždy atmosféra poloviční, špatný obraz, špatný zvuk. Na počítači to bude jiná písnička.
    • Miserius
      Trapnej trolling
      • to neni troling ale realita tak uz se prober
        • Jasně až na to, že PS4 je identická jako PC a PC je čistej port z PS4 jako 99% her, co letos vyšlo.. Takže se prober ty mentále...
      • Veskoslavovi se ale líbil... Hned po příspěvku DogKillerovi zničehonic přilétly čtyři plusy...
    • MickeyMutant
      Jak jsem četl recenzi, tak se mi nezdá, že by to bylo špatným obrazem a špatným zvukem*4*
      • Jack1947
        Nech ho, dit je to jen Hejtr, sám konzoli nemá ale hejtovat jediné co umí.
  • Musím říct, že po nějaké hodince a půl mne to zatim hodně baví. Jsem zvědav, co přinesou další okamžiky.

    Graficky je to skvělé a animace rovněž na úrovni. Fajn dialogy.
    • Vadí mi ovšem malý počet modelů herních postav. Uvidíte hodně stejných NPC, no v podstatě celkem hra obsahuje snad 5 typů (po prvních dvou a půl hodinách hraní). To mne mrzí zatím nejvíce, zbytek je docela fajn, baví mne i dělat postranní mise, což je bod plus u podobných her:)
  • fallanga
    "Striktně lineární příběh vás dostrká do scény a hra uvede, kolik máte najít indicií. Většinou jsou označené a nachází se v několika místnostech. Když nejsou označené, můžete je naopak hledat půl dne."
    Tak opravdu nevím co chcete. Tady si recenzent protiřečí. Štve ho, že hra vede za ručičku, ale naopak ho štve, že občas dá nějaký těžší úkol? To mám brát jako objektivní recenzi?
    • MickeyMutant
      Recenzi ber jak chceš, ale pravděpodobně tím chtěl říct, že je to v obou případech špatně. Nejde prostě o to, že by to v prvním případě bylo příliš lehké a ve druhém příliš těžké, ale o to, že je to neinvenční, nudné a hloupé.
    • Veskoslav
      Já to špíše vidím tak, že označené předměty najdeš okamžitě, ale ty neoznačené jsou tak blbě hledatelné, že to mělo být naopak. Označené neoznačit a ty druhé označit. Co jsem viděl z videa, tak hledal prupisku v obrovském pokoji s tisícovkou věcí. A nejde o to, že to musíš najít, jde o tu zábavnost, což v takovém hledání to poněkud postrádám. Podle mě ideální hledání stop bylo třeba v sérii o Batmanovi. Prosté, ale efektivní.
      • fallanga
        V Batman Arkham to bylo zábavné, ale v Origins to bylo až moc lehké.
  • před deseti minutama jsem dohrál L.A. Noire, no nepotěšili jste mě hoši.... ale věta Pokud se xy hraje, jako když si prohlížíte dětské leporelo, není to xz. Vlastně ani hra. Pak už nepomůže ani xa se hodí na spoustu her co tady mají hodnocení 7-9, MSS jsem nehrál ale podle let's play videí je pro mě tohleto "leporelo" víc hra než gone home a ne není to grafikou, a to je hra za sakra víc jak 2 eura

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit