Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • triptich

    skvelý nápad na neoretro a dokonalý výber hry na začiatok. mass effekt patrí medzi najlepšie herné zážitky vôbec (myslené ako celá trilógia, hry samostatne nedokážem hodnotiť, vždy som šiel kompletku)

    len malá kritika redakcie: rozbiehate dobré nápady a zmeny, len vždy začnete a potom to rýchlo utnete. občas je menej viac. longplaye, neoretro, gameplaye. všetko fajn, len by to chcelo pridať na množstve obsahu. tri videá týždenne je málo (retro a pokecové kluby sú stálice, to sa nepočíta)

  • bukrr

    Super nápad! Každopádně tohle "nové retro" je první náznak toho, že by staré retro mohlo někdy skončit... ta myšlenka se mi nelíbí. Odmítám ji. Neuznávám. Ne prostě. 

    • Jack1947

      Neskončí nestraš.

  • jack

    Mám akorát rozjetou počtvrté jedničku, jsem už u konce před Virmire se splněným všemi side questy. Souhlas s kluky, ze intro ke hře je mind blowing a pokaždé, když ho vidím, mi mrazi. 

    Moc se mi líbí, jak z Vaška odkapava nadšeni pro hru.

    Jen tak dal!


  • skaven

    po Kotoroch mi prisiel ME osekany. Po Balduroch mi prisiel Kotor osekany. a teraz vie vydat "Bioware" Anthem 😂

  • uaxpk

    Ve hře jsem měl "románek" s Ashley, ve dvojce jsem ji byl věrný a před závěrečnou, sebevražednou,  misí se Shepard podíval na její fotku na stole. To bylo velmi vychytaný. Taky pro to mě zklamal 3 díl - málo se odráželi skutky z předešlých dílů. 

    • Jediny normalni romaenk je lesbicky s Liarou, vsechno ostatni je zvracenost.

      • Jack1947

        Já chtěl s Samanthou ale bohužel byla lessba.

    • Veskoslav

      Málo? Naopak většina se projevila právě až ve 3. dílu. Ať už se jednalo o drobnosti z prvního dílu nebo rozhodnuté druhého dílu. A nejlepší romance je s Tali'Zorah nar Rayya. Zejména ve 3. díle a v DLC Citadela se to naplno projeví. Pak ještě Liara. Ale Ashley mi vždycky připadala naprosto nejnudnější.

      • yeniczek

        Ashley navíc byla docela xenofobní nána a štvala mě s tim už od začátku jedničky :) Ale jako nej parťák do nepohody samozřejmě ultimátní a lepší než Kaidan. Vždycky, když to hraju znovu, tak se modlím, abych nezapomněl, kam koho mám poslat :D

        • Veskoslav

          Zrovna jedu 2. díl a samozřejmě jsem zapomněl, kam mám koho poslat, takže jsem Ashley zabil (rád se na ni dívám ve 3. díle). Ideální je mít vztah s Liarou a pak s Tali. Ještě Miranda je zajímavá. Nebo to celou dobu táhnout s Liarou:-D

      • Carnage666

        Jo, románek s Tali byl nejvíc.

      • Tali'Zorah vas Normandy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

        • Veskoslav

          To až později.)

    • Jack1947

      Já bych si už jen proto dal druhej díl páč jsem měl jenom s tou ropuchou z Novin a s ní to nebylo ono ( Ashley umřela předčasně).

  • malachi

    super trilogia...píšte si na 2 a 3ku čo chcete...dokopy je to parádna jazda..niekolkokrát odohrané a hudba tá je geniááálna..:)

  • Jeeeeeeeej moja srdcovka 😍😍😍

  • Takže příště ten Bioshock hoši a přestaň už huhňat Aleši! Děkuju

  • 0011

    Konečně herní žurnalista, který nepovažuje dvojku za lepší díl než jedničku, díky Vašku. Hry jsem hrál až když jsem dostal darem celou trilogii takže všechny po sobě a za mě je tam jednoznačně sestupná kvalita, akorát s tím, že i třetí díl považuji za skvělý. Jediná slabší stránka je ježdění po téměř prázdných planetách, ale vadilo mi to daleko míň jako zavedení stupidní munice ve druhém dílu.

    • Veskoslav

      V jedničce je toho víc, co je blbě. Pohyb po mrtvých planetách, miliardy zbrojí, zbraní, systém zbraní a schopností. Systém schopností. To všechno je v 1. díle hodně, ale hodně zastaralé.

      • 0011
        Sto lidí sto chutí mě systém zbraní i schopností vyhovuje, příjde mi i z taktického ohledu lepší to přehřívání. Dvojka měla tak extrémně zredukovaný vývoj postavy že ho klidně mohli vynechat a udělat z toho cover based shooter jako Spec Ops the line a soustředit se na jiný obsah.
        • Veskoslav

          Přehřívání pal čert. Ale zkusil si někdy jet Sentinela? 3 zbraně na zádech má defacto naprosto k ničemu. S nimi by si netrefil ani planetu, natož nepřítele. Taktéž systém schopností je tragický. A to nemluvím o pohybu. Ten je vyloženě tragický. Zejména rychlý pohyb a přesun z krytu je něco, co člověk proklíná doteď. Jedničku mám projetou celkově 3 krát. Ale po pravdě, vracet se k ní už nebudu. Příliš zastaralá, příliš ošklivá. Když to například porovnám s Kotorem, co je ještě starší, tak II. díl si zahraji i teď a naprosto v pohodě. Což se o 1. díle ME nedá říct. 


          A ne, nemá to osekané. Naopak. Nejlepší systém má 3. díl a později asi jediná dobrá věc a to i v ME:A. 1. to má naprosto pitomě, protože vždycky jsem musel sebou tahat inženýra nebo někoho, kdo má elektroniku, abych otevřel některé věci. Systém rozkazů je taktéž blbý. Ano, je to skvělá hra, jedna z nejlepších. Ale hrát to v současné době už je masochismus:)

          • Jack1947

            To si zase nemyslím a to Neoretro to jen doložilo, prostě názor jednoho a všichni to tak nemají... třeba bych to hrál z toho důvodu že bych to hrál jinak( víceméně jako ME2) ale kdyby vyšel remaster který by zachoval hratelnost bylo by to taky super.

    • Taronyu

      Taktiež považujem jednotku za najlepšiu. Potom to už šlo dole. Cerberus a Shepardova smrť hneď na začiatku dvojky a jeho oživenie v nasledujúcej scéne je scenáristicky odpad :D

      • nesouhlasim ja hral první 2jku a kdyz jsem pak hrál jednicku bylo to peklo ovladanim pocinaje pres herni napln az po technickou stranku proste na horsi se dycky spatne zvyka

    • Ilusiveman

      V určitých směrech.. Akční to bylo taky dost, Collectori not bad, Cerberus výborná strana (alespoň ve 2. Dílu) etc. 

      2ka osobně ostudu  neudělala (něco jako AC1 - AC2 z jineho soudku..) 

      • 0011
        Ostudu rozhodně neudělala, většina lidí jí považuje za nejlepší díl, ale
        srovnání ac1 a ac2 nechápu, ac1 považuju za techdemo bez obsahu, kdežto
        dvojku za nejlepší díl série a za jednu z nejlepších her všech dob.
        Spíš bych chápal ac 2 a brotherhood, brotherhood přinesl určité změny,
        ale stejně aspoň v mých očích dvojku nepřekonal a nepovedlo se to ani
        origins ani syndicate, který považuju za druhý nejlepší díl, ale to je
        hlavně tím, že mám rád to zasazení do počátků průmyslové revoluce, ale
        zpátky k ME - dvojka má v určitých částech navrch a vedlejší questy pro
        jednotlivé postavy patří k tomu nejlepšímu ze série, ale byl bych radši
        kdyby zachovali Mako akorát naplnily mapy zajímavějším a četnějším
        obsahem a hlavní příběh mi v jedničce dodnes příjde mnohem lepší.
        • Ilusiveman

          Tak nebylo to nejlepší přirovnání, ale každý ubi je takovej těžkej písek. V AC1 jsi to nějak snad ani ještě nevnímal.

          Jinak, jak zhruba píšeš ke konci. 

  • Veskoslav

    Systém zbraní tam byl naprosto tragický.

    • Ilusiveman

      To jo zbrojí taky, ale už tam vznikly pěkný ikonicky modely a nestačilo to, aby to jinak skvělou hru výrazně srazilo. 

      Vracet k tomu systému, bych se ale nechtěl. Mě docela vyhovuje většina změn, co přinesly nové díly, včetně MEA

      • Veskoslav

        Pamatuji si ty miliardy obleků a modifikací a člověk pak měl tolik "gelu", že všechno a všechny zámky už pak jednoduše otevřel. Největším a podle mě nejhorším však byl systém schopností. Rvát tam nějak rozumně body bylo jako hodit si mincí a přemýšlet, jestli v příští misi udělám to či ono. A jezdit s Makem bylo něco, co už nikdy. Ve 2. díle to sice s Hammerem nevylepšili, ale pořád to bylo lepší jak v prvním díle.


        Ironicky nejlepší pohyb po planetách ve vozidlech měl řešený až ME: Andromeda.

        • Jack1947

          Podle Veskoslava tedy 6/10, nejhoršídíl😈

          • Veskoslav

            A na to jsi přišel jak? Jacku, drž hubu a nevyjadřuj se...BUde to tak nejlepší pro všechny.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit