Přejít na výpis diskuzí

NeoRetro – hrajeme první Mass Effect

4.4.2019 14:05
Redakce Games.cz 47 příspěvků

V redakci vám na videu běžně ukazujeme nové hry, Honza s Pavlem se v Retro Gamesplayích zase věnují těm starým, ale co pařby, které nejsou ani staré, ani nové? Právě těm se bude věnovat série NeoRetro, která vzpomíná na legendy z relativně blízké minulosti. První pán na holení? Velitel Shepard a první...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • triptich

skvelý nápad na neoretro a dokonalý výber hry na začiatok. mass effekt patrí medzi najlepšie herné zážitky vôbec (myslené ako celá trilógia, hry samostatne nedokážem hodnotiť, vždy som šiel kompletku)

len malá kritika redakcie: rozbiehate dobré nápady a zmeny, len vždy začnete a potom to rýchlo utnete. občas je menej viac. longplaye, neoretro, gameplaye. všetko fajn, len by to chcelo pridať na množstve obsahu. tri videá týždenne je málo (retro a pokecové kluby sú stálice, to sa nepočíta)

• bukrr

Super nápad! Každopádně tohle "nové retro" je první náznak toho, že by staré retro mohlo někdy skončit... ta myšlenka se mi nelíbí. Odmítám ji. Neuznávám. Ne prostě. 

• Jack1947

Neskončí nestraš.

• jack

Mám akorát rozjetou počtvrté jedničku, jsem už u konce před Virmire se splněným všemi side questy. Souhlas s kluky, ze intro ke hře je mind blowing a pokaždé, když ho vidím, mi mrazi. 

Moc se mi líbí, jak z Vaška odkapava nadšeni pro hru.

Jen tak dal!

• skaven

po Kotoroch mi prisiel ME osekany. Po Balduroch mi prisiel Kotor osekany. a teraz vie vydat "Bioware" Anthem 😂

• uaxpk

Ve hře jsem měl "románek" s Ashley, ve dvojce jsem ji byl věrný a před závěrečnou, sebevražednou,  misí se Shepard podíval na její fotku na stole. To bylo velmi vychytaný. Taky pro to mě zklamal 3 díl - málo se odráželi skutky z předešlých dílů. 

• Jediny normalni romaenk je lesbicky s Liarou, vsechno ostatni je zvracenost.

• Jack1947

Já chtěl s Samanthou ale bohužel byla lessba.

• Veskoslav

Málo? Naopak většina se projevila právě až ve 3. dílu. Ať už se jednalo o drobnosti z prvního dílu nebo rozhodnuté druhého dílu. A nejlepší romance je s Tali'Zorah nar Rayya. Zejména ve 3. díle a v DLC Citadela se to naplno projeví. Pak ještě Liara. Ale Ashley mi vždycky připadala naprosto nejnudnější.

• yeniczek

Ashley navíc byla docela xenofobní nána a štvala mě s tim už od začátku jedničky :) Ale jako nej parťák do nepohody samozřejmě ultimátní a lepší než Kaidan. Vždycky, když to hraju znovu, tak se modlím, abych nezapomněl, kam koho mám poslat :D

• Veskoslav

Zrovna jedu 2. díl a samozřejmě jsem zapomněl, kam mám koho poslat, takže jsem Ashley zabil (rád se na ni dívám ve 3. díle). Ideální je mít vztah s Liarou a pak s Tali. Ještě Miranda je zajímavá. Nebo to celou dobu táhnout s Liarou:-D

• Carnage666

Jo, románek s Tali byl nejvíc.

• Tali'Zorah vas Normandy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

• Veskoslav

To až později.)

• Jack1947

Já bych si už jen proto dal druhej díl páč jsem měl jenom s tou ropuchou z Novin a s ní to nebylo ono ( Ashley umřela předčasně).

• malachi

super trilogia...píšte si na 2 a 3ku čo chcete...dokopy je to parádna jazda..niekolkokrát odohrané a hudba tá je geniááálna..:)

• Jeeeeeeeej moja srdcovka 😍😍😍

• Takže příště ten Bioshock hoši a přestaň už huhňat Aleši! Děkuju

• Konečně herní žurnalista, který nepovažuje dvojku za lepší díl než jedničku, díky Vašku. Hry jsem hrál až když jsem dostal darem celou trilogii takže všechny po sobě a za mě je tam jednoznačně sestupná kvalita, akorát s tím, že i třetí díl považuji za skvělý. Jediná slabší stránka je ježdění po téměř prázdných planetách, ale vadilo mi to daleko míň jako zavedení stupidní munice ve druhém dílu.

• Veskoslav

V jedničce je toho víc, co je blbě. Pohyb po mrtvých planetách, miliardy zbrojí, zbraní, systém zbraní a schopností. Systém schopností. To všechno je v 1. díle hodně, ale hodně zastaralé.

• Sto lidí sto chutí mě systém zbraní i schopností vyhovuje, příjde mi i z taktického ohledu lepší to přehřívání. Dvojka měla tak extrémně zredukovaný vývoj postavy že ho klidně mohli vynechat a udělat z toho cover based shooter jako Spec Ops the line a soustředit se na jiný obsah.
        • Veskoslav

Přehřívání pal čert. Ale zkusil si někdy jet Sentinela? 3 zbraně na zádech má defacto naprosto k ničemu. S nimi by si netrefil ani planetu, natož nepřítele. Taktéž systém schopností je tragický. A to nemluvím o pohybu. Ten je vyloženě tragický. Zejména rychlý pohyb a přesun z krytu je něco, co člověk proklíná doteď. Jedničku mám projetou celkově 3 krát. Ale po pravdě, vracet se k ní už nebudu. Příliš zastaralá, příliš ošklivá. Když to například porovnám s Kotorem, co je ještě starší, tak II. díl si zahraji i teď a naprosto v pohodě. Což se o 1. díle ME nedá říct. 

A ne, nemá to osekané. Naopak. Nejlepší systém má 3. díl a později asi jediná dobrá věc a to i v ME:A. 1. to má naprosto pitomě, protože vždycky jsem musel sebou tahat inženýra nebo někoho, kdo má elektroniku, abych otevřel některé věci. Systém rozkazů je taktéž blbý. Ano, je to skvělá hra, jedna z nejlepších. Ale hrát to v současné době už je masochismus:)

• Jack1947

To si zase nemyslím a to Neoretro to jen doložilo, prostě názor jednoho a všichni to tak nemají... třeba bych to hrál z toho důvodu že bych to hrál jinak( víceméně jako ME2) ale kdyby vyšel remaster který by zachoval hratelnost bylo by to taky super.

• Taronyu

Taktiež považujem jednotku za najlepšiu. Potom to už šlo dole. Cerberus a Shepardova smrť hneď na začiatku dvojky a jeho oživenie v nasledujúcej scéne je scenáristicky odpad :D

• nesouhlasim ja hral první 2jku a kdyz jsem pak hrál jednicku bylo to peklo ovladanim pocinaje pres herni napln az po technickou stranku proste na horsi se dycky spatne zvyka

• Ilusiveman

V určitých směrech.. Akční to bylo taky dost, Collectori not bad, Cerberus výborná strana (alespoň ve 2. Dílu) etc. 

2ka osobně ostudu  neudělala (něco jako AC1 - AC2 z jineho soudku..) 

• Ostudu rozhodně neudělala, většina lidí jí považuje za nejlepší díl, ale
        srovnání ac1 a ac2 nechápu, ac1 považuju za techdemo bez obsahu, kdežto
        dvojku za nejlepší díl série a za jednu z nejlepších her všech dob.
        Spíš bych chápal ac 2 a brotherhood, brotherhood přinesl určité změny,
        ale stejně aspoň v mých očích dvojku nepřekonal a nepovedlo se to ani
        origins ani syndicate, který považuju za druhý nejlepší díl, ale to je
        hlavně tím, že mám rád to zasazení do počátků průmyslové revoluce, ale
        zpátky k ME - dvojka má v určitých částech navrch a vedlejší questy pro
        jednotlivé postavy patří k tomu nejlepšímu ze série, ale byl bych radši
        kdyby zachovali Mako akorát naplnily mapy zajímavějším a četnějším
        obsahem a hlavní příběh mi v jedničce dodnes příjde mnohem lepší.
        • harbinger1945

Origins bylo strašný...fakt strašný. V den vydání taková kupa bugů. A to radši nemluvím o příběhu, kterej byl snad nejhorší co jsem kdy viděl. Zoufalost.

Za mě AC2 > Brotherhood > Revelations > Blag Flag > Odyssey > AC I  > Origins a zbytek jsem nehrál.

Jinak co se týče mass effectu tak tam je to u mě jasný Citadel DLC > ME2 > ME1 > ME3..je to trochu daný tím že jsem ME2 hrál jako první a suicide mission jsem prošel na totální blind a v tý době jako teenager jsem nic podobnýho v životě nehrál. Srdcovka dokonce života.

No a pak přišlo bloodborne a ME2 je nakonec na druhým místě :D 

Jinak ME3 pokud máš jako romanci liaru tak se z tý hry okamžitě stává lepší hra jak ME1(až na závěrečných 10 minut). Liara je prostě cannon a nikdo mě nepřesvědčí o opaku

• Já sice hrál za ženskou, ale taky jsem to táhnul s Liarou, po té co jsem odkopnul Garruse a ten se šel utěšovat k Tali 🙂 A stejně mám jedničku radši, co se týče AC tak příběhy rozhodně nejsou nejsilnější stránka ani jedné z těch her ale origins má dobře udělaný vývoj postay a sice jsem ho koupil day one a rozehrál, ale dohrál jsem ho až nedávno, takže technický stav byl v pohodě a bavilo mě to prostředí, příběh je úlet ale jinak je to dobrá hra akorát doufám, že se příště dočkáme pořádné číny nebo konečně japonska

• Jack1947

Za ženskou bych to dal už kvůli tomu že některé postavy byli jen třeba na ženské... no dal dal je silné slovo ale zkusil.

• Reakce na příspěvek:

Já hraju v 3d peson hrách vždycky za ženskou, když mám někomu 50+ hodin koukat na zadek tak ať je to aspoň žena.

• Jack1947

Reakce na příspěvek:

Klasika 😀

Já rád aby ta postava byla tak trochu jako já a s ženskou se to dělá špatně to sžívání.

• harbinger1945

Reakce na příspěvek:

No "johna" sheparda táhnul hodně hlas marka meera..musím říct že až na geralta nepamatuju hru kde by hlasovej herec takhle táhnul celou hru.

A vlastně to samé se dá říct o ženské shepardové..taky naprosto famózní záležitost :) 

Docela mě sere že na macu mass effect nerozjedu..takže to holt bude muset počkat až si pořídím herní pc :) 

• Jack1947

Reakce na příspěvek:

Lol , a na čems jel doted :D , jinak ten hlas byl taky záruka rojo parádně se díky tomu člověk stou postavou sžil a bylo to jako sledování filmu. O tom že ta postava dělala co dělala ( ně každý scénář filmu je bezchybný ;)

• harbinger1945

Reakce na příspěvek:

:D komp jsem před rokem prodal a řekl jsem si že mi bude stačit jen ps4..no a teď toho lituju :D 

• Jack1947

Reakce na příspěvek:

PROČ?

Opravdu co je tak zázračného na kompu že za něj stojí mít, vždyt nic není veškeré pecky" jsou na pS4 ne ?

Nebo vyprané a smradlavé DLC ARMA3 za to stojí ? :P

• harbinger1945

Reakce na příspěvek:

No jelikož rád hraju FPS(doom, destiny, borderlands) tak je myš a klávesnice o třídu lepší jak gamepad. A když si pak člověk uvědomí že má lepší framerate, FOV a pak třeba mody(skyrim je na PS4 totálně tragickej) tak je to celkem jasná volba.

Framerate mě úplně neštve, ale to FOV..to mě vyloženě vytáčí. 

Na druhou stranu hry jako god of war, uncharted nebo last of us prostě na PC nemáš..

Je lepší mít obojí než jedno :)

• Ilusiveman

Tak nebylo to nejlepší přirovnání, ale každý ubi je takovej těžkej písek. V AC1 jsi to nějak snad ani ještě nevnímal.

Jinak, jak zhruba píšeš ke konci. 

• Veskoslav

Systém zbraní tam byl naprosto tragický.

• Ilusiveman

To jo zbrojí taky, ale už tam vznikly pěkný ikonicky modely a nestačilo to, aby to jinak skvělou hru výrazně srazilo. 

Vracet k tomu systému, bych se ale nechtěl. Mě docela vyhovuje většina změn, co přinesly nové díly, včetně MEA

• Veskoslav

Pamatuji si ty miliardy obleků a modifikací a člověk pak měl tolik "gelu", že všechno a všechny zámky už pak jednoduše otevřel. Největším a podle mě nejhorším však byl systém schopností. Rvát tam nějak rozumně body bylo jako hodit si mincí a přemýšlet, jestli v příští misi udělám to či ono. A jezdit s Makem bylo něco, co už nikdy. Ve 2. díle to sice s Hammerem nevylepšili, ale pořád to bylo lepší jak v prvním díle.

Ironicky nejlepší pohyb po planetách ve vozidlech měl řešený až ME: Andromeda.

• Jack1947

Podle Veskoslava tedy 6/10, nejhoršídíl😈

• Veskoslav

A na to jsi přišel jak? Jacku, drž hubu a nevyjadřuj se...BUde to tak nejlepší pro všechny.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit