Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Tahle hra měla velkej potenciál jen kdyby věděli jak toho využít.Hru zabijí hlavně stereotyp. Spore je mnohem lepší
    • Alebo Subnautica.
    • Zabily to zas konzole. Viděl jsi ten dementní gamepadovej inventář s obřímama ikonanama? Hned se mi vybavil Skyrim, ale tam to aspoň šlo zachránit mody.. o konzolové fyzice, popiskách ovládáni na gamepad a všem mechanikám zjednodušeným zhruba na úroveň chápání Ralfa Wigumma ani nemluvě. Typický konzolový odpad, vyvíjet to primárně na PC, mohlo to být lepší, ale to by nedostali miliony na reklamní hype tlačenku od Sony. Když to srovnám s Elite:Dangerous, který je sice taky stereotypní po čase, ale nepůsobí dojmem hry pro předškolní děti, vesmírné lodě nevypadaj jak hračky z Kinder vejce a vesmír neni růžový, dává NNS knockout jednou ranou.
      *11*
      • ...popiskách ovládání na gamepad, aha *7* a "hrál" si to taky jinde, než na youtube? Fyzika je na běžné úrovní počítačových her, a zbytek je čistě subjektivní, ano modely nemají milióny polygonů, ale za hračky z kinder bych je neoznačil. Konzole nic nezabily, tohle neměl být žádný konkurent elite už jenom tím, že to není kopie reálného vesmíru, mrzí mě absence podpory hotas, ale zas na druhou stranu to není žádný hc vesmírný simulátor a na klávesnici s myší se to hraje opravdu dobře
      • KO je to spíše pro Elite *15* Za pár dní má No Man Sky skoro stejné prodeje jako Elite.
        • uplne ina hra, uplne ina liga. to je jak porovnavat Moneta s patlaninou od decka z pomocnej skoly. kolko ludi to bude hrat za pol roka? po NMS nestekne ani pes.
          • *15* je ironie, že v Elite je zrovna asi 2600 hráčů, tak vypadá mrtvá hra, ano. Jak si bude vést NMS je ve hvězdách, ale pokud to bude jako Elite, tak bude určitě fail *15* *3*
            • A pořád je Elite o 100% lepší hra, je to ironie, jak píšeš
            • Až na to, že Elite nemusí hrát všichni přes steam, kdo chtěl koupil si ji dříve, zvlášť když na steamu se objevila se zpožděním několika měsíců
        • Však Elite nemělo mega hype zaplacený od Sony, navíc je to mnohem komplexnější hra, simulátor, takže složitější a nemířený na konzolové masy které by to stejně nechápaly nebo je to nebavilo. Díky Bohu za to
          • Ceho je elite simulator?
            • Ted nevim jestli jsem se nechal nachytat o trolla nebo si fakt myslis ze v elite funguji souboje podle realne fyziky :D
            • Především létání ve vesmíru a dogfightů, které fungují podle reálné fyziky a ne té pohádkové jako NMS
          • že to ty masy na Stamu nechápou a recenze jsou podobné jako u NMS *15*
            • Haha, recenze na Steamu nadávaj na každou hru, to je asi tak směrodatné jako diskuse tady na games
        • @wazza Predaje malo veľké, ale aj veľký počet refundov.
      • Jj kdyby to bylo primarne na PC tak by vsechny mechaniky bylo o dost komplexnejsi a vsechno by bylo taky mnohem realistictejsi a lepsi a inventar by mel mensi ikony.
        • Jj, nezbývá než počkat na update Elite s obyvatelnýma planetana nebo Star Citizen, ale pro děti tak 6-10 let bude NMS fajn, umim si představit, že v tomhle věku by mě to taky bavilo
  • Draken69CZ
    Kdyby udělali 10 slunečních soustav s 10-15 planetami jako z traileru s nějakým příběhem, přidali více herních mechanik a procedurálně generovaný by byl až end game byl bych raději.
    • Mass Efect 4? :-) Mohli do toho ešte dat nejaký ten Mass Efect príbeh a bola by to špička, no čo už :-)
  • Tahle hra neni pro kazdeho, ale me vyhovuje. Nenechal jsem se stahnout hype a vlastne jsem to po celou dobu vyvoje tak nejak ignoroval, tim padem nejsem zklamam. Tento zanr mi vyhovuje, v podstate obdoba Subnautiky, to taky neni hra pro masy. Vetsine hracu vadi neexistence mp a lzi kolem toho, chapu to, ale ja stejne k tehle hre pristupoval jako k singlu. Pri 18 bambilionech planet nema mp v posdtate smysl, cestovat spolu, nerealne, staveni zakladen,pvp, dobivani, proc, kdyz za chvili budu uz o 20au jinde a zpet uz se nevrartim.
    Zaverem, za 60€ to vetsine hracum nedoporucim, az bude cena 20€ berte to, za tu cenu je to fajn odreagovacka.
    • Subnautica je presne to, čím by chcelo byť No mans sky. A Subnauticu dostaneš za 11€ a toto za 60€. A to nehovorím o krásnej grafike Subnautice a možnosti stavať si základňu. Proste ak niekto chce takýto žáner, tak Subnautica radšej, ako toto. Aj keď Subnautica mi zase príde ako Take on Mars iba pod vodou. Take on Mars som si neskutočne ale neskutočne užil. Čakám na full release (ak niekedy bude) a potom si to dám znova.
  • Jako nevím no, koupil bych si to ale po těch videí a recenzí a vůbec všech názorech jsem dospěl asi k tomu tak, že počkám na STEAM sale, to bude hra možná už opravená a dodělán obsah co tam chybí...
    • žádný obsah tam nechybí, to jenom ti co nepochopili o čem že ta hra vlastně je budou brečet a křičet do světa, že NMS je na h***o a prý sra**a
      • Jj ta hra je prece o tom ze muzes delat cokoliv! :D
  • Já jsem spokojený. Času moc na hraní nemám a u této hry se perfektně odreaguji. Technický stav su bude zlepšovat s patchema.
  • Podle mě je největší problém této hry to, že se tváří jako masovka, přitom je to spíš taková okrajová záležitost, ne pro každého. Hra má jednoduchý cíl, tím je průzkum. Ten splňuje dobře a světy vypadají mnohdy fantasticky, přestože se některé prvky opakují. Ale zkuste si takovou hru udělat jako malé nezávislé a ne zrovna zkušené studio. Lidé vám utrhají ruce a to doslova. :) Mě osobně hra baví, jsem poměrně časově vytížený, takže si ji vždy na chvíli zapnu, prozkoumám nějakou planetu, parádně si u toho odpočinu od pracovních starostí. Víc od toho nečekám. Optimalizace na PC vskutku nebyla dobrá (experimentální verze by už měla mít většinu chyb napravenou), občas se hra trochu zakouše při načítání povrchu planet, nic co by se nedalo překousnout, jinak mě běží bez problému, což ale s největší pravděpodobností obstaral upgrade grafiky, který už byl potřeba a zrovna jsem na něm nešetřil. Pokud budou vývojáři dále zásobovat hru novými updaty, případně DLC, určitě se hra neztratí. Co se týče kritiky, blbci byly vždy a vždy budou a navíc jich je mnohem víc než těch, s rozumným názorem, respektující názory i těch druhých, takže o kvalitě nadcházející diskuze nebude pochyb. :) Hezký den.
  • Hm, to se dalo čekat :/
  • Je to proste konzolovka. Na PC táto hra nepatrí. Nechcem nikoho uraziť, ale konzolovky sú vždy koncipované tak, aby hráč musel len minimálne premýšlať. Odohral som cca 3-4 hodiny a žiadna hĺbka, nič. Ešte aj pristávať sa dá jak v škole u retardov. Žiadna námaha, nič. Proste konzolovka. Na konzolách si určite nájde svojich priaznivcov.
    • těch 24 lidí, co ti dalo plus a ty samozřejmě by měli okamžitě vykastrovat, debilita by se dál neměla rozšiřovat.
    • Málem jsem napsal, že ti závidím tvůj jednoduchý svět, ale pak mi došlo, že ne, že je mi tě spíš líto... Ty jsi nikdy nic pořádného na konzoli nehrál, co? Pleteš si "konzole" a "main stream". Mainstreamové hry "pro každého" jsou samozřejmě jednodušší, a protože konzolový trh je oproti PC mnohonásobný, je na konzole mainstreamových věcí víc, což samozřejmě vůbec nic neznamená, zejména ne to, že hry na konzole jsou hloupější nebo že na ně chytré hry nejsou. Je to asi stejná logika, jako bys říkal, že na televizi Samsung běží blbější filmy, než třeba na Panasonicu. Ve skutečnosti to bude asi statisticky pravda, protože Samsung je rozšířenější, má ho tedy i víc blbých lidí a ti si pouští blbé filmy, ale obecná funkce Samsungů to řekl bych nebude...
    • Blue.Shark
      Sorry, ale tohle je hrozná pitomost. Na konzole i na PC existují hry dobré a hry špatné. I pokud nejsou špatné, tři čtvrtě hráčů je stejně vidí jako špatné, protože nespadají do jejich oblíbeného žánru. Ty chceš u hry přemýšlet, tak fajn. Někdo jiný si chce odpočinout po práci a vykosit základnu nácků na měsíci s prstem na spoušti. Nebo létat po procedurálně generovaném vesmíru a prozkoumávat planety.

      Znamená jiný žánr automaticky špatnou hru? Ne. Znamená hra spustitelná na konzoli automaticky špatnou hru? Ne. Znamená to, že svým pitomým názorem zobecňuješ zákonitost vycucanou z prstu a ještě ji bereš jako fakt? Ano.
      • @Blue.Shark Zober si len príklad Total war. Akonáhle prešli na model konzola, tak od vtedy kvalita rapídne dole. Ale rapídne. PC hráči sa od tej série skôr odvracajú, konzolisti ju milujú. V minulosti odohral PC hráč Total War hru aj 5 krát za iné národy. Po prechode na konzola systém odohrajú maximálne za jeden národ (niekedy ani to nedokončia) a ku hre sa viac nevrátia. Také sú fakty a môžeme pred tým zavierať oči ako len chceme.
        • Blue.Shark
          V tom případě mi tahle fakta něčím podlož. Právě jsem strávil víc času než bych chtěl hledáním na google, abych něčím naboural svůj názor. Nepodařilo se. Jediná čísla, co jsem našel, je vcelku vysoký počet prodaných kusů na Steamu, což naznačuje jen to, že Total War je na PC dost populární.

          Ono taky stojí za zamyšlení, jestli zjednodušování náhodou není trend, na kterém se hry vezou. Za něco takového tím pádem nemohou konzole nebo ilumináti, ale trh.
          • Neřekl bych, že to platí obecně pro všechny hry, ale u FPS žánru určitě. Po té, co se začaly dělat FPS na konzole, došlo ke změnám v designu. Díky horšímu ovládání na ovladači se začal používat autoaim popř. autoheal, pomalejší tempo hry, omezený design zbraní (např. hit-scan zbraně v konzolových hrách prakticky neexistují), easy mode cover systém...
            • Blue.Shark
              Dejme tomu. Pokud by ale o takové hry nebyl zájem, nebudou se jich prodávat statisíce kopií a autoři buď zkrachují nebo si uvědomí, že tudy cesta nevede. A to se nestalo. Možná prostě současní hráči chtějí jednoduché hry.
        • Zrzzek
          Vysvětli mi prosím, čím se vyznačuje ten konzoloidní systém. Zatím jen házíš špínu na konzole, ale pořádné argumenty nemáš žádné...
          • @Zrzzek: Konzolový systém sa vyznačuje tým, že všetko je strašne zjednodušené, aby hráč nemusel rozmýšľať. Napríklad si zoberme pristávanie v NMS. Stlačíš jedno jediné tlačítko a pristaneš ako cukrík. Jeden príklad z mnohých.
            • Draken69CZ
              LOL a jak by si chtěl aby to bylo udělaný? Pomocí QTE?
    • No nevim... Nudna survival hra s procedualne generovanym svetem ve spatnym technickym stavu mi zni spis jako typicka survival hra ze Steamu nez neco z konzole :D
      • @Drasťa No mýliš sa. Zo Steamu sú také pecky ako The Long Dark. Take on Mars. Subnautica. Perfektné surivalovky. Áno, je to ešte early access všetko, ale už v takom štádiu si to človek neskutočne užije. A zaplatí poväčšinou okolo 15€. No mans sky je fail, pretože je to konzolovka. O cene sa radšej ani nevyjadrujem. Takže s tým Steamom sa dosť mýliš.
    • To ze to je nuda ma s konzolami spolocne h*vno nehnevaj sa.
      Dalo sa to cakat od zaciatku, vypada to pekne, hra sa to pekne a lahko (ja nepotrebujem absolvovat vycvik air force aby som si lod nerozjebal od prvy dock). Problem je malo contentu, stereotyp. Som si isty, ze ti ludia vynalozili vela usilia do implementacie proceduralneho generovania celeho vesmiru a veci okolo toho, bohuzial neostalo moc sil alebo casu implementovat viac obsahu aby sa clovek nenudil.
      • Otázkou je, zda se při procedurálním generování vesmíru a spol. dá vůbec počítat s nějakým obsahem. Resp. nedovedu si představit, jak napsat scénář pro hru, kde je všechno generováno de novo.
        • Zrzzek
          Tak scénář asi těžko, ale dejme tomu lepší combat systém, crafting a s tím spojené aukce, prostě něco...
    • Tak mám pocit, že tahle PC rasa je čím dál více stupidní, lituji tě, lituji tvůj život, lituji tvoje rodiče, lituji celé tvé okolí, protože tohle může napsat duševní chudák. Zrovna tahle hra nabízí přemýšlení o existenci člověka, o zanedbatelnosti lidstva atd.
      • @wazza Ja viem, asi tebe ako starému konzolákovi rúcam nejaké mantry, ktoré si si vytvoril. Ale vidím zhubný vplyv konzol aj na projekte Total War. Od kedy prešli na nový systém, ktorý sa dá implementovať aj na konzoly, tak tá séria ide neskutočne dole hajzlom. Aspoň na PC teda. Konzolisti si polepšili. Lebo dovtedy na konzolách nič takého nebolo. Na PC úpadok, na konzole vzostup. Proste môžeš mi nadávať koľko chceš, ale taká je pravda.
        • Co má Total War společného s konzolí, když tam žádný díl není?
          • @wazza Ja by som ti podľa tvojho slovníku asi mohol byť otcom. Keďže vieš len nedávať a ortodoxný console player, tak o tvojom veku asi niet pochýb.
            • @wazza Otcom by som ti mohol byť. Pretože viac ako 16 určite nemáš. Dokazuješ to hlavne svojou neschopnosťou komunikovať.
            • prosím tebe, máš sotva 15 let a jsi rád, když oplodníš ponožku, už neotravuj hloupé děcko
          • @wazza Tak zatiaľ ešte nie, ale pomaličky menia model na console friendly. Je to vidno. Hovorí sa o tom neustále a samotné CA uviedli, že prejdú na konzole ak príde na trh tá vhodná mašina (pravdepodobne mali na mysli Steam console)
            • aha, ty chlapče trpíš nějakou paranoiu, doporučuji vyšetření. Svádět na konzole úpadek PC série, i když tam žádný díl není, je fakt na hlavu. Za 14 dní ti končí prázdniny, navštiv školního psychologa.
  • Díky za recenzi. Bohužel souhlasím. Hra je převážně zklamání a technická (ne)optimalizace to ještě dále shazuje. První hra na Steamu, kterou zkusím vrátit..
  • Alex81
    Čuchám, čuchám, pořádný flame.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit