Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Keyz
    Ještě přidat možnost zobrazit věci jako vytíženost jednotlivých jader, teploty atd... Jako to má
    Rivatuner apod.
    Pak to nahradí i další programy. Poté většina bude moci snáze vidět jak jsou některé hry zcela blbě optimalizovány.
    • naco? na to mam na plose miniaplikaci All CPU meter
      • Ano, zrovna tak se FPS da pocitat Fraps.. Ale neni proste lepsi mit to vsechno v jednom programu? :)
        • A není lepší mít konzoli a takový hovadiny nerešit?
  • Skvělá věc, jenom by mohli dořešit měnění barev a přesouvání do různých rohů obrazu, zatím to není v některých hrách vidět
    • tomocz
      Rohy měnit jdou
    • To ti ten high color contrast niekde neni vidno?
    • ringmancz
      rohy přidali v dnešní betě i něco "High contract color". musím vykoušet, co to je
  • Tak jsem zjisil že mi Deus Ex jel na 60 FPS
  • ringmancz
    jde nějak upravit to počítadlo? třeba barva, nebo přidat pozadí? ve Stanley Parable to celkem často nejde vidět
    • Warriosparky
      Dneska vyšel update. Můžeš si nastavit jasně zelenou a zvolit ve kterym rohu to chceš mít.
    • ne, alespoň prozatím.
  • A napíšu to i sem:
    Kdo to dneska potřebuje ? fraps je totálně bezproblémová aplikace, některé hry mají FPS counter přímo nebo přes konzoli a nebo můžem použít i jiné programy jako RTSS a cokoliv jiného s lepší funkčností než je samotný FPS counter.

    Co nám ale nahradí absenci chat logu to teda netuším, člověk by si myslel, že dvacet let používaný standard pro komunikaci bude všude...
    • Co proboha nechapes na tom, ze jim jde o to ziskat tyhle cisla, ne o to, aby sis je zobrazil ty. Velmi pravdepodobne pak u games najdes, na jaky sestave to dava kolik FPS.

      Pak trebas zjistis, ze kdyz si nahodis kuprikladu takovej RIFT (free), ze je uplne jedno, jakej HW mas, ze klidne muzes mit 0-10FPS i na HW za 100k, pricemz nekdo jinej z HW za desetinu ma 100FPS. Proc? No proste proto.
      • hehe, přesně s tímhle jsem u RIFTu bojoval.
        Ne, že bych tedy měl počítač za 100K, to ani omylem, ale ty FPS jsou k smíchu....
    • Proc pouzivat externi programy(fraps a dalsi), kdys ciste na zjisteni fps muzu met bud primo steam z ktero ty hry spustam, nebo Nvidia experience(pokud mate Nvidii)!
      • Nvidia Experience a dokonce i Steam jsou ale stále externí programy :D

        V tom případě, chci nahrávat videa přes steam, konvertovat je, přehrávat si moji hudební knihovnu ve FLACu, a kopu dalších věcí které si ale taky můžu nahradit mnohem lepšíma externíma aplikacema. Priority :)
        • Veskoslav
          Přes Steam máš spuštěnou hru proboha. FRAPS je už zbytečnost. Pochopím to u her, co nejedou přes Steam, ale jinak je zbytečné mít další spuštěný balast na pozadí.
          • ringmancz
            funguje to i ve hrách, který si přidáš do Steamu. zkoušel jsem Metal Gear Solid a Tonyho Hawka 4. ve Falloutu 2 se mi nespustilo ani Steam rozhraní, takže tam nic
          • Proboha a co jako ? pořád je to aplikace třetí strany (nebo taky externí aplikace, přeber si to jak chceš) ;-)

            EDIT: Jop fraps je, proto mám MSI afterburner + RTSS.
            • teraz neviem ci si retardovany alebo nevies citat s porozumenim textu. jednoduchsie to veskoslav ani nemohol napisat
            • Chápeš, že Steam je jen jeden z několika distribučních kanálů, což z něj dělá stále jen a pouze externí aplikaci ?
            • Veskoslav
              Jak co jako? Chápeš, že bez Steamu by jsi tu hru nespustil, ale bez FRAPSU ano? Tak na co pouštět dalšího žrouta, když na FPS ti už stačí Steam, který stejně musíš mít spuštěný kvůli hře. Chápeš ten rozdíl?
    • A proc bych mel pouzivat jinou aplikaci, kdyz to umi konecne i steam pres kterej poustim 99% her? Proc bych mel mit spustenou dalsi aplikaci?
      • Ale šak já ti tu funkci neberu, nebo snad jo ? :P Tady jde o priority, FPS counter si lehce nahradíš, ale chatlog ne (zajímavost: komentáře na v komunitních diskuzích jsou logovány, tak proč ne chat ?). Jako já nejsem vyloženě proti téhle funkci, ale z hlediska priorita užitku je to naprostá zbytečnost :D
        • Kto dnes potrebuje fraps, ked uz to ma steam ?? :D
        • Ty si zacal s tim ze kdo to dneska potrebuje kdyz tu je Fraps. Chatlog sem netahej, bavime se o FPS counter. A ponevadz steam ma mnohem lepsi priorita/uzitek tak neni moc co resit *1*
  • Som zvedavý, ako to zvládnu optimalizovať. Fraps som prestal používať, lebo znižoval FPS (niekedy až viditeľne) vo väčšine hier, čo som vtedy hral (a nebolo to až tak dávno - maximálne 1 rok).
    • Nejsem tak zkušený jak ty, ale s Frapsem ani s RTSS overlay a ani se Steam Overlay (a dokonce ani se všemi naráz) nemám FPS dropy u žádné z mojich 60ti her :/
    • Tak Fraps žere hodně o tom se ví. Třeba takový MSI afterburner je v pohodě. Nebo třeba Nvidia experience (možná přímo jen shadowplay nejsem si jistý) nějaký zásadní vliv na fps nemají. Možná tam 1-2 fps dolů třeba bude, ale žádný větší rozdíl znát není.
      • No hodně zase ne to jsem asi přestřelil. Ale dle mé zkušenosti si pár fps ukousne. Jinak hodně žere při nahrávání. Nemám důvod ho používat. Pokud chci nahrávat mám shadowplay a na pouhý monitoring využiju MSI afterburner a mám přehled nejen o fps.
        • MSI Afterburner může taky nahrávat btw. Shadowplay je stále špatně nastavený co se týče enkódu h264 a ani na vysoký bitrate se to MSI Afterburneru nevyrovná co do kvality. Pravda je ale že je zas Shadowplay naprosto nenáročný na FPS.
    • Steam si s Frapsem nerozumi a pokud je spusteny fraps, tak steam v pozadi hry ani nefunguje(alt+tab)
      • Me teda funguje i s Frapsem
    • Veskoslav
      Nebude to tím, že Steam máš během hraní puštěný ve hře a FRAPS je externí program navíc?
      • Nebude to tim, ze ses totalni d…bil? Steam je externi aplikace uplne stejne.
      • Čo sa pamätám tak jedna hra bola na Origine a zvyšok boli retail verzie (ktoré ešte neboli cez Steam).

        Ale máš pravdu, aj Steam vkladá vlastný overlay, takže aj on (trochu) spomaľuje hru (aj keď by teoreticky nemusel, keď si ten overlay nezobrazíš).

        Inak ďakujem za mínusovanie, ale zrejme sa do toho tak nevyznáte, ja som sa totiž chviľu "hral" s renderovaním custom textu/obrázku ako overlay v hrách, takže viem (približne) čo to zahŕňa. Väčšina takýchto programov sa "nabúra" do hry, tak aby renderovanie šlo cez nich (aby mohli vyrenderovať ten overlay).

        Je pravdepodobné, že keď sa to robí na úrovni ovládačov, tak by to nemuselo vôbec spomaľovať hru (predpokladám, že Nvidia Experience by to tak mohol robiť).
  • Urcite to prijde vhod! Zatim pouzivam zobrazovani fps v Nvidia Experience a spokojenost.
  • Mart9
    Dobrá vychytávka. Docela mě zajímá, v kolika FPS mi hry běhají.
    • V Ubi by ti řekli že v době filmového zážitku už je podobná fičurka nedůležitá. *2*
      • Tilwaen
        Naopak, je velmi důležitá! Pomocí ní si můžeš perfektně vyladit například počet spuštěných programů na pozadí tak, aby Ti to kleslo na optimálních 30 FPS. Jinak to přeci není ten pravý filmový zážitek.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit