Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • rancor1223
    Mojang mě docela štve - tedy především jeb_ který teď řídí vývoj Minecraftu. Slíbili API a API nikde - odloženo. Slíbili nový ID a taky nikde, dokonce se zdá, že hodlají celý systém překopat (proč to dělat jednoduše, když to jde složitě, že?). Slepili SP a MP což jak se zdá je pro modery je dost peklo. Přitom i to by šlo vyřešit i jednodušeji. Přidávání hromady věcí, které ve hře dávno jsou přidány mody taky není nic extra. A řešení chyb typu "lodičky se ničí na leknínech" tím, že lodičky se teď rozpadají na lodičky je jen vyhýbání se skutečnému problému a ubírá to hře na survival efektu.

    EDIT: O zvedání náročnosti na HW nemluvě. Už teď se to díky Javě kouše i na high-end strojích.
    • Promiň, ale to, že se to seká pár nuzákům, kteří si myslí, že mají High-end stroj (nebo ho fakt mají a neumí si v něm udělat pořádek), neznamená, že to nejede na žádných high endech. Já ani high end nemám (Phenom 4 jádro, 8 GB ram, Saphire HD 6850) a na serveru mi hrálo 10 lidí, u toho jsem s nimi hrál i já a bez problémů. A to jsem ještě používal Photo Realism 256, který je považován za jeden z nejnáročnějších texture packů.
    • ja myslim ze jednoduzsi cesta nez slouceni singleplayeru a multiplayeru neexistuje, samozrejme ze singleplayer moderum se to nelibi, ale pro MP modery a hrace to bude raj az to API vyjde
      • mimochodem stvalo me ze hodne modu bylo SP only, tohle je donuti prejit i na MP :)
    • Veskoslav
      Pokud se ti to kouše, zkus jiný texture pack. Jedině, kdy se mi Minecraft kousnul byl tehdy, když jsem měl HD pack.
      • rancor1223
        Mě se nekouše a používám nativní vzhled. Ale když dojde na výbuchy, zasekne se i sebelepší stroj (pak se to seká i mě samozřejmě). Když porovnáš vzhled a náročnost, je to dost veliký nepoměr. MC by měl běžet plynule na silnějších netboocích (ale neběží...).
        • Mám notebook 3,5 roku starý a Minecraft mi běží zcela plynule s maximální viditelností. Jsi si jistý, že používáš 64bitovou Javu? Vím, že to vyžadovalo nějaké speciálnější nastavení pro Minecraft.

          AMD Turion X2 Ultra ZM-82 2,2 Ghz, 4.0GB DDR2 @ 332MHz, ATI Mobility Radeon HD 3850 (MSI), MS Windows 7 64-bit SP1
          • rancor1223
            Tak zrovna tvůj notebook asi nemá problém s hrami obecně. Já mluvím o mnohem slabších zřízeních.AMD C60 1GHz dualcore, 4GB ram, grafika integrovaná v cpu (přesto výkonná). Rozjedu na tom Mass Effect 3 v minimálních detailech v téměř 25 FPS, ale v MC jsem rád za 20 FPS.
            64bit Javu nemám, tu potřebuješ jen na maximální dohled. O tom si můžu nechat zdát. Jinak, odpalte si pár desítek, ne-li set TNT a uvidíte jak to pěkně zamrzne.
            • Promiň, četl jsem ve tvém příspěvku "netboocích" jako "noteboocích". Chápu tě.
          • Výbuchy nevím, ale při odpálení deseti TNT, nebo při standardním neúspěšném boji s Creepery se hra neseká vůbec.
        • Veskoslav
          No je pravda, že když jsem dal cca 500 TNT tak se to kouslo, ale pak zase v pohodě no. Ale je pravda, že to jsem jel na tabletu, na klasickém pc jsem to ještě nezkoušel (ne hru, ale takový výbuch)
  • Amylee.Anderson
    A mužu si dát na Facebook svůj svět? A můžu si pořídit tolik prasátek, kolik lidí mi to lajkne?! Můžu, můžu, můžu? Jestli ne, tak je to blbina a nikdo to nehraje! *12*

    edit: No jo, co si to dovoluju hanit Minecraft...
    • A co tahkle obkládek? Očividně ti to vedro nedělá dobře. *12*
      • Cosi
        Naopak je to trefný komentář k tomu jak se dnešní manažeři a opravdu mainstreamová herní společnost staví k hraní. Smysl to má, proto je tenhle komentář vybrán na hlavní straně.
        • No dobrý. Ale nějak sem asi přehlídnul, že by "mochang" provozoval nějaký superfejsíčkový praktiky, v článku taky jaksi nic nevidím, takže mi ten její příspěvek dost zasmrděl jako další zbytečnej hejt nebo co to vlastně bylo za výlev?

          Edit: Btw ten koment byl na hlavní stránce díky nejvíc mínuskám i když je tam najednou hromada plusek.
        • GlaDOS
          Pokud se nepletu, komentáře na hlavní stranu se vybírají automaticky podle počtu mínusek nebo plusek.
          • Cosi
            Fakt? Já měl za to, že je vybírá vždy autor článku a většinou se řídí podle plusek. Tímto vyzývám redakci aby nám v tom udělali jasno. *4*
            • No jenom aby pak nekolovala na internetu naše celebrita se svojí odpovědí. *5* (http://bit.ly/N12CIm)
            • rancor1223
              To jsem zvědav co nám na tuhle záhadu povědí *5*
            • Cosi
              Ono ani neplatí to s tou hvězdičkou. Už jsem si všiml pár případů kdy i příspěvek, který nebyl reakcí a byl označen redakcí na hlavní stránce nebyl.

              Rozhodně to vypadá, že v příštím Fight Clubu vznesu dotaz, když tu nebude vysvětlení od games.
              *4*

              Taky jsem zvědav co nám na to povědí, zvlášť když jim to napíšu ve stejným stylu *1*
            • rancor1223
              1. umístění na hlavní stránce pod článkem se nativně vybírá podle počtu plusů a mínusů
              2. občas to nemusí platit *1*
              3. Pokud někdo z redakce s nějakým příspěvkem souhlasí, je u něj taková ta hvězdička a ten je pak na hlavní stránce pod článkem
    • Dafuq did i just read? *12*
    • If you don't know how do it.
      Don't do it.
    • Alert: Idiotský troll :)
    • GlaDOS
      ehm...
  • Nic proti Mojangu, ale povedat taku vec, ze na optimalizaciu prijde neskor, to neschvalujem.

    Znamena to teda, ze ak mam pomerne stary PC, tak kvoli updatu (neviem, ci povinnemu, nepamatam si, ci sa to samo opatchuje) si nebudem moct Minecraft uzit na normalnej FPS, lebo autori sa rychlo chceli poponahlat s updatom a nedostatocne optimalizovali hru?
    • Obavam se, ze nejvetsi problem minecraftu je ... java ... to co nemusi byt problem pro SP hricku je pro MP zasadni vykonostni problem, a dokud to neprepisou do neceho pouzitelnyho (C/C++), tak se na tom nezmeni nic.

      Videl sem na to tema par nastrelu, a kus takovyho pre pre kodu byl vpohode schopnej udrzet tisicku hracu - na zeleze, pro ktery je v jave 100vka tak hranice.
  • Pochopil jsem správně, že po tomto patchi bude možnost hrát s kamarádem na jedné mapě, aniž bych musel dělat nějaké složitější úkony/mít silný internet?
    • rancor1223
      Netuším co myslíš složitými úkony ani silným internetem.
      Pokud jsi měl svůj SP svět a chtěl jsi na něm hrát s kamarádem, musel jsi ho hodit do složky s MC, nakonfigurovat server (to si možná ani nemusel), spustit ho a připojit se s kamarádem. Zvládla to i cvičená opice. Teď tuším jen zmáčkneš tlačítko v menu a kamarád se bude moci připojit. Je to rychlejší.
      Náročnost na internet se nemění, je zhruba stejná jako v všech ostatních MP her.
      • nemas vubec tuseni jak narocnej je server, s ostatnima hrama to vubec nesrovnavej..
        s kazdym novym hracem narocnost na pamet a pripojeni exponencionalne stoupa (taky zalezi v jakych mistech se kdo pohybuje)
        • rancor1223
          A kdo se tu baví o náročnosti na PC? Nevím jak moc to překopali, ale server teď technicky běží pořád. Jediný rozdíl od minula je, že teď ho nemusíš manuálně spouštět. Tzn. pokud v tom není nějaký technický háček, který mi ještě nikdo z vás neodhalil, mělo by to být stejně náročné na internet jako předtím.
      • Raději se nevyjadřuj, když o tom nic nevíš. *3* *7*
        • rancor1223
          Tak mi to prosím vysvětli.
          Protože jestli považujete těch pár kroků čítajících kopírování složek a stahování a spouštění serveru za "složitý úkony" tak vám PC nepatří do ruky (tak jako polovině mainstreamové populace).
  • Dobrý den chceme si s mým bratrem zahrát multiplayer na telefonu ale chce to po nás Ip adresu co máme dělat ???
  • ahoj...my by jsme chtěli hrát s bráchou na jedné mapě singleplayeru a i z vašich dobrých komentářů nevíme jak na to....aby jsme tam byli jen my dva a nikdo jiný a nebyl to server, ale pořád SP...aby jsme mohli nahrávat vide...poradíte nám prosím? *13*
    díky katamata *1*
  • jaky mate jmeno no spiš přezdívku *3* abychom taky mohly hrát multipayer minecraft?
    • no já bych hrál stebou ale nevím jakou mám přezdívku no *9*
  • Ahoj lidi chcete si zahrat s semnou Minecraft na PS3?? Napis te mi sem,nebo na skype : lukas.kopecny5 (jemi 14 :D )
  • jsem singl snad ani nikdy nesel ... co bych tam delal sam *8*
    • Hlavne ze nevi, jak odstranit to bugly svetlo

      *to mel bejt novej topic
      • Veskoslav
        Kup si originál, tam je to odstraněné.
        • Nerad lidem nadavam, ale ty jses u me de*il. Minecraft vlastnim od bety 1.3
          • Veskoslav
            Promiň, ale já ten problém nemám, tudíž se omlouvám z nařčen, že nemáš originál.
            • rancor1223
              Představ si převis pod kterým by měl být trochu stín. No tak místo aby tam byl stín je tam tma jako v noci (akorát že je den), prostě černo. A to zmizí (přepočítá se) až když se přiblížíš. Z pohledu hraní to problém není, jen to fakt nevypadá dobře.
            • Veskoslav
              Asi to bude ještě blbější dotaz, ale jak se to světlo projevuje (A ano jsem sváteční hráč, tudíž mi to přijde, že mám krásné světlo všude:-D)
            • rancor1223
              Ne, to světlo je fakt buglý u všech. Teď zrovna při ohlašování vydání 1.3 o tom psali.

              "A couple of problems and expected features have been pushed to Minecraft 1.4. The most notable problem is the lighting issues causing black regions in the terrain. We’re looking into ways to solve this, but lighting is a very expensive calculation and we are struggling with finding a solution that doesn’t hurt framerate." - Mojang (máš to ve zdrojích článku)
      • jj, po pár měsících jsem se chtěl vrátit do světa Minecraftu, zjistit co je nového atd. Po pár minutách hrání jsem bohužel narazil na ony černé místa (chyby v nasvícení). Totálně mi to zkazilo chuť pokračovat v hraní... :(

        Teď se ještě k tomu dovím, že ani v následujícím patchi se to nebude řešit.
        (Někde jsem četl, že je to poměrně komplikovaný problém, s kterým si moc nevědí rady a nejdřív bude opraven až ve verzi 1.4. Ach...)
    • Meneldour
      Tak on je to vcelku logický krok. Stejně každý i SP hrál v MP mapě, kdyby se náhodou chtěl někdo z kámošů připojit.
      • Vidím jediný problém, který tím vyvstane - nutnost připojení. Viz Diablo 3
        • Meneldour
          To určitě ne, podívej se na patch notes, z toho poměrně jasně vyplývá, jak to bude fungovat. Navíc celé to mluví o LAN, ne Internetu.

          Viz Reddit:
          Made Singleplayer internally use a Multiplayer server

          Added option to let LAN friends join SP games
  • Já nevidím na MineCraftu nic dobrého, mě se ta hra vůbec nelíbí. Já osobně říkám Terraria je lepší, ikdyž tam lejsou už žádné updaty

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit