Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Co takhle pozvat Vávru do Fight Clubu?
    • Jelikož celá redakce je sluníčková a Vávra je naprostý opak, tak se mu ani nedivím... Pravděpodobně si Vávra nechce nechat zase zvracet od redakčních moralistů na hlavu kde tomu šéfuje Grygar, už takhle je všude Grygarů dost...
      • Náhodou v komentářích na PC gamer jsem ho viděl.
      • Čemu šéfuje Grygar a kdy někdo zvracel Danovi na hlavu v podcastu? Jestli se jednou pohádali s Petrem, no a? Ostatní v redakci se taky občas chytli, vzájemně. Ale je vtipné, že ti tlučhubové, co ostatním nadávají do sněhových vloček, se pak sami bojí jít do diskuzí, kde má třeba někdo jiný názor... Asi se budeme muset Danovi složit na nějaký "safe space" *15*
      • RedEagle
        Potlesk :)))
    • Krescz
      :D ten už nepřijde
      • Proč ne?
        • https://www.youtube.com/watch?v=gRHnnmIINiE
          • tos dobre video *1*
          • To nefunguje
          • teda co vím tak Dan si spíš stěžuje na lidi co píší do diskuzí. Než na lidi co jsou v redakci, nezapomeň že Dan snad furt jednou za čas píše do Levelu.
            • Mart9
              To je ale velmi smutné, protože:

              1) V diskusi má i podporovatele
              2) Do diskusí chodí jen pár procent nejhlasitějších uživatelů
          • A byl tam?
          • Mart9
            Tohle je velmi populární video na games.cz *2*
  • Pro mě je Kingdom Come jednou z posledních plánovaných her, na kterou se doopravdy těším. Open-world RPG v 3D světě jsou na vyhynutí a pomalu je vytlačují různé retro izometrické kousky (Divinity, Pillars atd.) nebo naopak akční open-world hry ve stylu Grand Theft Auto (jako je Assassin, Far Cry, Watchdogs, Red Dead atd.). Kolik můžeme teď hrát těch velkých RPG v otevřeném světě z poslední doby? Moc ne. Kolik se jich chystá? Moc ne. Proto je podle mě potřeba Kingdom Come podporovat, protože se může stát "posledním mohykánem" kdysi královského žánru. Navíc se jedná o v podstatě "indie" hru, takže kdyby měli Dan Vávra a spol. úspěch, mohlo by to nastartovat novou vlnu RPG v otevřeném 3D světě na "dvouáčkové" úrovni. Pak bychom se snad dočkali i toho, že i Lariani a spol. by se zase vrátili k velkým 3D světům a vůbec, Kingdom Come může znamenat renesanci vymírajícího žánru hardcore RPG, které jsou zároveň technicky na současné úrovni.

    Zkrátka, Kingdom Come je zásadní hra. Proto jsem rád, že se o ní na games.cz zase píše.
    • Neboj se. Bethesda chystá další TES, vesmírné RPG Starfield a RPG s licencí GOT. Josh Sawyer(Obsidian) má v plánu historické RPG, což je nejspíš důvod proč se tak moc zajímá o KC a také se mluví o Fallout:New Vegas 2. A co nevidět vyjde Cyberpunk2077. S žánrem 3D RPG to zase nevypadá tak špatně. *4*
    • Mount and Blade : BannerLord ... snad již brzy. :)
    • Chystá se novej TES, ale ještě si počkáme. Údajně na to podle Bethesdy není "technologie připravena". Přeloženo "čekáme, až konzolový hw dostane upgrade"...
      • Technologie je myšleno určitě jako engine, jejich technologie. Na jejich hry je připravená i PS2 s xbox 360.
        • Jo, Morrowind by PS2 možná zvládla, kdyby se osekal...
    • Prosímtě kolik těch "retro izometrických" kousků vyšlo za poslední 3 roky (co stojí za reč)? Divinity, Pillars, Tyranny, Torment a to je tak snad vše. Právě že tohle byl kdysi královský žánr (Fallout, Baldur's Gate, Planescape Torment atd.), který vytlačily 3d open world rpg. Lariani a spol dělají tyhle "retro" rpg, protože na velké 3d open world hry je potřeba mnohem víc financí, které tyhle firmy nemají a pokud chceš, aby ty open world 3d rpg začli dělat, tak bys je měl naopak podporovat.

      Moc jich nevychází, pravda, ale když ano, tak sklízí úspěch viz. Skyrim, Zaklínač a veřím, že i Kingdom Come *3*
  • Artworky oněch českých panovníku si regulérně zaslouží klidně i nějaký ten obraz na zeď, opravdu pěkné...
  • TheGGG
    vypadá to super, kdo by se netěšil
    • Mart9
      Pokud je to otázka, tak pravděpodobně redakce games.cz, která ve svém článku našla a zveřejnila 15 her, které si chce rozhodně zahrát více než Kingdom Come.
      • Už prosímtě přestaň brečet nad tím,že redakci se líbí jiné hry.
        Mně se třeba KCD líbí,ale netěším se na něj,a to z důvodů,že si možná vývojáři vzali moc velké sousto.
        Lepší je se netěšit a být překvapen,než být natěšenej a být potom sklamanej.
        • Já se i těším proč ne. Graficky super. Beta je stará 2-3 roky na to se dívám nemůžeme. Tedka hra vypádá úplně jinak. Jen ten soubojový systém o ten mám strach.
  • Artworky jsou nádherné hned jsem si Karla IV uložil !!! Přeji teto hře hodně štěstí :-)
  • To bude zase diskuze, jdu si pro popcorn :-)
  • Neviem prečo všetci riešia tie trochu zastarané animácie. Aj tak to môže byť dobrá hrá. Mne stačí keď bude mať zábavný gameplay a questy. Fallout 4 má tiež biedne animácie a predaje hry sú obrovské, dokonca je aj celkom zábavný. Persona 5 má grafiku ako keby vyšla na kalkulačky v roku 2002, väčšinu rozhovor nemá ani nadabovaných a ľudia tu plačú že sa nestala hrou roka. Pixelartové somariny dostávajú v recenziách hodnotenie 8-9 (a skutočne je množstvo z nich zábavných a vysoké hodnotenie si zaslúžia). A potom tu ľudia budú nadávať že indie hra s lepšou grafikou ako väčšina AAA titulov minulého roku má trošku blbé animácie tváre...
    • Nemají jen blbé animace tváře, ale blbé animace všeho. Nejen že jsou technicky špatné, jsou špatné i po stránce emotivní, protože nevyjadřují dobře různé situace. "Suspension of disbelief" jde do kytek. Krom toho hra s takřka fotorealistickou grafikou doplácí na špatné animace mnohem více, než hra stylizovaná.

      To říkám jako backer, který vývoj sleduje od samého začátku a přeje hře úspěch. Ty animace jsou ale velká chyba a zbytečně to vytváří lacinější dojem ze hry, než si zaslouží.
      • Tak hlavně že už jste hrál hotovou hru, že dokážete posoudit, jaké tam jsou špatné animace.
        • Chcete říct, že všechny ty marketingové ukázky v posledních týdnech pocházely z X let staré betaverze? Tomu nevěříte...

          Krom toho, kdyby PR tým Warhorse mohl, ukáže záběry ze hry, které na hru nebudou vrhat špatné světlo. Fakt, že ukázali co ukázali svědčí o tom, že evidentně neměli moc na výběr a ta hra tak prostě vypadá. Sice se snažili v posledních ukázkách hodně stříhat v soubojích, aby vytvořili "plynulejší" dojem, tak se jim to stejně moc nepovedlo.

          Sledoval jsem už několik vyvíjených titulů a vždy když titul vypadal chvíli před vydáním blbě, tak taky nakonec dopadl ve finální verzi.

          Jedinou nadějí jsou teď až případné updaty po vydání.
          • Rád bych ještě dodal, abych jen nekritizoval, že i přes špatné animace mě souboje dost bavily a líbí se mi, že jsou taková výzva.
  • Neví někdo, nečetl někdo někdo nebo prostě není k dispozici alespon nástin kolik kopií potřebují prodat aby se to alespon zaplatilo? Ideálně přímo od autorů hry?

    Nebo neví alespon někdo kolik přesněji stál celý vývoj a marketing hry? (a ne nemyslím to málo co vybrali na kickstarteru)...?
    • Cože,..? To fakt jako nikdy nevi? Ja tu hru/vyvoj moc nesledoval... nekde se o tom museli zmínit... Nebo alespon kolik celkově stál vývoj? Tuším jsem četl něco o min 60-70 milionech Kč? Ale to je asi bez marketingu a i tak mi to přijde málo?
      • V jakýmsi rozhovoru s Danem Vávrou zmiňoval, že vývoj stál něco kolem 100 milionů a aby hru oni sami považovali za úspěšnou, mělo by se jí prodat alespoň za 200 milionů.
    • Řekl bych, že tak milion kopií je úspěch pro jakoukoliv firmu, aby se hra zaplatila tak to vidím tak na půl milionu? Kdo ví, ale vynásob si půl milionu kopií cenou hry (1000 Kč). Někde najdeš články, že vývoj stál 50 milionů. Řekl bych, že to stouplo na 100. Jsou to jen odhady, ale přesný čísla asi nikde neseženeš.
    • Staci si vytvorit kryptomenu. Rict, ze bude max. 1 miliarda = 1x10na9 coinu (minci)
      V predprodeji nabidnout 500 milionu tokenu a prodavat je po 0,01$€ a mate 5M $€ v prubehu par hodin.
      Kam se hrabe kikstart.
      Tupouni je nakoupi, protoze dneska je tam hromada laiku, co se nedivaji co za projektem je, ale doufaji, ze kdyz to poleze na 1$€ nebo 10$€ tak se na tom nabali. Ze vydelaji 100 nebo 1000 nasobek za par mesicu. Protoze vzdyt i ostani kryptomeny jedou nahoru.
      Divim se, ze to jeste zadnej tvurce hry nezkusil *3*
      • Tilwaen
        Tyjo, tak to už musíš být milionář.
    • Pracuje ve Warhorse někdo zadarmo? Ne, svoji práci mají zaplacenou. Následným prodejem si pouze nahrabou na další rozvoj, na další hry nebo prostě do své kapsy.
      • No jistě, prodávat hru netřeba, peníze padají z nebe a vývoj hry se zaplatil kecama okolo :D
        • Vyvoj hry zaplatil investor. Pripadny zisk nebo ztrata pujde na jeho konto.
      • Kde podle tebe vezme nová firma peníze? Pusť si třeba tohle https://video.aktualne.cz/dvtv/delame-nejlepsi-logicke-hry-jsme-perfekcionisti-samorost-3-n/r~86c9a9b20ae311e6abd3002590604f2e/ abys měl představu jak funguje ekonomika ve firmách která něco vyvíjí. Ale vem že Amanita už má svoje vyděláno.
      • Mart9
        To myslíš vážně?
  • Jo hra vypadá velice pěkně. Graficky pokud bude taková jako na videu asi nejlepší grafika ve hrách. Jen se bojím jak bude vypadat soubojový systém v běte to bylo takové pomalé. Ale beta je tak 2-3 roky stará.
  • TheGGG
    jediné co mě na KDC mrzí je nedostatek velkých bitev, které prezentovali v traileru, jinak si myslím, že by to mohlo být dobré...
    BTW: může mě nějaký historický expert říct, co to je za vojáky na to úvodním obrázku, ti co překračují řeku (vypadaj totiž fakt hustě)?
    • PreidaQ
      Jestli ta velká bitva bude vypadat obdobně jako ta malá bitka proti pěti loupežníkům krát tisíc, tak potěš pánbů.
    • To budou určitě Kumáni (mohlo by ale jít i o nějaký jiný turkický nomádský národ ze střední a přední Asie, v té době si byli docela podobní)
    • Třeba budou. Rozhodně neukázali všechno a chtějí aby hráče ve hře přece jenom něco překvapilo.
      • TheGGG
        snad, ale dřív jsem zaslechl nějaké zvěsti, že mají problémy s většími bitvami kvůli AI... leda to nějak nafejkovat ala CoD... tzn v reálu malá bitva a v pozadí kam se nedá dojít se mlatí v přeskriptovaných animacích hordy vojáků jako křoví
        • To jsi nemusel ani zaslechnout. To jde vidět v každým fajtu. Kde je víc než dva lidi, tak AI hoří jak kacíř.
    • jamar28
      To jsou Kumáni.
      • TheGGG
        budu jim říkat coolmáni... protože vypadaj cool
        • Krescz
          Dope!
    • Mart9
      Myslíš v tom prvním traileru, kde ukazovali jednu bitvu, a sám Vávra pak říkal, že jich tam bude málo?
      • TheGGG
        https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=qguvSQDpF1k

        tydle bitvy, lze si všimnout, že jde o nový trailer
        • Tak asi nebudou úplně bežné ale měli by tam být, jinak by šlo o klamavou reklamu. Taky jsem nikde nezachytil info že by ty bitvy vypustili.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit