Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Jack1947

    Je to drahé i ty slabší z "minulé" generace, co tehdá za 50k a víc bylo dělo ,s monitorem je to jen Upper mid range jenže není zbytí,  štosují se mi tady hry , které jsem nehrál a pochybuji že nějakým čekáním bych něčeho docílil!  😊😋

    4070 rtx zase bude cenově jinde, bůhví kdy a já si musím zahrát nebo aspon zkusit GOFW, Uncharted4, Marvel Spiderman... Death Stranding Valhallu😁😀

  • victor

    Co drahé ,to těch pár lidí co na peníze nehledí netrápí .Ony jsou hlavně energeticky pažravé a dosahují limitních rozměrů i váhy .

    Veškeré výhody ,které karta nabízí oproti minulé generaci jsou na hranici aktuálních fyzických limitů. 

    Takový splněný vlhký sen o výkonu ,ale každý o monstrum ve stroji nestojí .





  • Veskoslav

    "Pokud si budete chtit koupit 4080 nebo 4090, tak si budete muset poridit novy zdroj a to i kdyz mate dostatecne silny. Jedine pokud mate zdroj ATX 3.0, tak jste ok. Problem je v tom, ze ty nejnovejsi maji v kabelech specialni piny, pred ktere zfroj komunikuje s kartou a rika ji, kolik si muze maximalne natahnout z jednoho kabelu. Pokud tam tento komunikator neni, tak karta si muze klidne natahnout z jednoho kabelu pri startu i 600 a vice Watu, coz muze mit za nasledek, ze se vam to roztavi." TSUSAKU 

    https://www.youtube.com/watch?v=K6FiGEAp928&ab_channel=JayzTwoCents

  • Jensen zapomněl, že mining už není v kurzu. 

    Mineři byli schopní zaplatit cokoliv za novou gpu, jenže gameři nejsou mineři. 

    Vydat 4080 za skoro dvojnasobnou cenu co 3080 už chce opravdu kuráž. Pak přejmenovat 4070 na 4080 12gb a ještě k tomu za $899 msrp už je vážně na bohnice. 

    A ten jejich 2-4x posun výkonu oproti 3000 serii je opravdu pohadka. Reálně v rasterizaci nebo ray tracingu bez dlss to bude něco mezi 50 a 80%. Těch 300% to bude možná dělat po zapnutí dlss 3.0

    • Derp_1337

      Přesně tak. Jejich marketingové oddělení udává vysoká čísla nárůstu výkonu, ale všichni víme, že to jsou jenom plané kecy. Skutečný výkon se dozvíme teprve až to otestují nezávislí testeři.


      Možná blbý dotaz, ale co to je za zkratku "msrp" ? Po týdnu v práci jsem nějaký unavený a moc mi to nemyslí 😇

      • Bumtaratabumbumbum

        Msrp je zkratka pro doporučenou maloobchodní cenu (Manufacturer's suggested retail price).

        • Derp_1337

          Díky

  • Ty ceny jsou strašné. Nevydělávám zrovna málo, ale i tak...dát takové prachy za 4080....No, naštěstí GK ještě nepotřebuju, počkám a koupím 5070...

    • Derp_1337

      Jdi do grafik od AMD. Momentálně (poslední 2 roky asi) jsou výkonější, žerou méně elektřiny a jsou levnější! Jako fakt vážně.

  • Veskoslav

    Po 6 letech s Nvidií jsem přešel k AMD týmu. Jednoduše. Když nejvýkonnější 6700XT stojí méně než průměrná 3060, kterou přejede o parník, proč by člověk šel do Nvidie. To samé bude platit pro novou generaci. 

    V současné chvíli ideální budget karta je 6600/6600 XT, pro 1440 pak 3070/6700 XT. A pro 4K? No upřímně v současné chvíli mi přijde, že žádná, pokud člověk nepojede na medium a nesmíří se s tím, že mu hry nepojedou více jak 100 fps.

    Nvidia se stává pomalu ale jistě molochem jako byl Intel. A jak tomu prospělo, že AMD vstalo z mrtvých. I když 7600X má být na úrovni 12900k ve hrách, tak jsem zvědavý:)

  • jack

    3080Ti jsem koupil za 45tis ,takže upgrade na 4080 bude levnější, pokud dodrží ceny NVIDIE :).

    Spíš bych ocenil, kdyby některý z OEM výrobců udělal verzi 4080 s 2x8pinem. Dle prvních informací bych nemusel měnit zdroj.

    Opět by se mi velmi líbilo jen přecvaknout grafickou kartu bez nutnosti měnit nic dalšího na dnes již 6 letém PC.

    Stejně ve 4K nehraje CPU skoro žádnou roli


    • Veskoslav

      Tak když je někdo takový blázen, že koupí 3080Ti za 45 tisíc...Ono přeplatit skoro 80 % nynější ceny, to může jenom blázen nebo někdo, kdo neví, co s penězi.

      • Derp_1337

        Jo, těch 45 tisíc je dnes strašně přemrštěná cena.

        Ale pokud to kupoval před rokem, kdy byly ceny ještě přemrštěné kvůli dopadům kryptoměnové horečky, tak se ta cena dala pochopit.

        Já v té době bohužel potřeboval sestavit nový herní počítač, tak jsem si taky pořádně připlatil za grafickou kartu.

      • sugyn

        Tak Provident resi vsechno ne? 😀

        Ja jsem pred 6-7 lety za ty penize poskladal novy komp a ta 1070ka stale drzi a dava novy hry high/ultra na 2k monitoru. Nechapu kdo nutne musel upgradovat grafiku za 2k euro kdyz ty stary porad staci. To bude asi ten 4k/60fps marketing.

      • jack

        Dneska ta stejná grafika na stejném webu stojí 31,5tis. Kupoval jsem před rokem, takže mi to připadá jako standardní pokles v průběhu času. Takto bych si nemohl koupit nikdy nic. Ano, mohu si vždy kupovat o generaci starší věc a jen věci ve slevě. Zde jsem nechtěl čekat. A ano, na to člověk musí mít.

        • Veskoslav

          Ne, to fakt není normální. Chápu, že pro "klid" svojí duše si to musíš nějak obhájit, ale je to neobhajitelné. Za cenu 3090 TI, sis koupil 3080 TI. Nic víc.

        • Počkat jakože pokles 14k za rok je standard jo? Chlape notak... 😀

          • Derp_1337

            Normálně to standart není. Ale rok až dva zpátky byly strašně přemrštěné ceny grafických karet kvůli kryptoměnové horečce.

            Takže všechno bylo předražené a za poslední rok jsme viděli velký pád cen.

            • No jack se tváří, že je to standard a snaží se obhájit to, že koupil grafiku s msrp 32k za 45k. Asi kvůli svědomí nebo netušim...

  • Nvidia sa musela chytat za hlavu ked videla ake sumy su ochotni uzivatelia zaplatit pocas vrcholu crypto miningu. Vobec ma neprekvapuje toto zdrazenie.

    10% zdrazenie sa da pochopit (zvysenie ceny prace, materialu + inflacia). Zvysok pojde pekne akcionarom.

    AMD moze este prekvapit a zamavat s trhom no ale aj tak sa ich len snazia dobehnut.

    Intel grafiky sa odpisali este skor nez sa zacali predavat...

    • Ale nemůžeš se dívat na pokřivenej trh kvůli cryptu a dělat z toho reálný závěry, když z 90% ty co to kupovali nebyli hráči. A z těch zbylejch 10% byla většina bláznů, kterejm je jedno jestli něco stojí 20k nebo 40k, protože prostě vydělávají někde jinde. Nvidia má teď plný sklady 30xx a myslí si, že když napálí 40xx tak přesvědčí ty co čekají na novou 4070 s vidinou ušetřit, aby šli radši do 30xx (protože až vyjde 40xx, tak 30xx ještě víc zlevní, možná se i dostanou na msrp lol). Bohužel se přepočítali a většina lidí jim na to začínají pěkně kálet a jdou ke konkurenci. High end pořád u AMD sice pokulhává kvůli ray tracingu, i když se pomalu taky přibližuje (uvidíme jak to bude řešit nová generace), ale budget karty, který tvoří hlavní podíl prodaných karet, má AMD srovnatelný a levnější než Nvidia.

      A těch 10% o kterých mluvíš jako cena práce atd.. to je výsměch zákazníkům, kolik si jako myslíš, že je na těch kartách marže?

    • Veskoslav

      Problém je, že hlavní vyžírač karet pro těžbu už netěží na GPU. Kolega žije v Číně a říkal, že tam je teď tolik karet a notebooků, co těžily, že uvažuje, že to začne dovážet sem za ty prachy.

  • spoock

    Nedavno jsem stavel pocitac  neteri a bylo dost nechutne, ze mainstream karta 3060 stala 10tis. Novou GTX1060 jsem pred lety kupoval za 7,5 a uz tehda mi to prislo drahe.

    Pro me ted davaji nejvic smysl konzole, protoze za odpovidajici penize dostanu HW, ktery mi vydrzi 8 let.

    • ronon

      To si vychytal este dobru cenu s tou 1060. Ja som uz kupoval 6G verziu za 9200, lebo uz bola prva ci ktora vlna kryptomanie. Nebol som vobec nadseny z ceny, ale zas mi sli vsetky hry na plne detaily aj so starsou i3 ivy bridge.

    • Veskoslav

      Tak to si kupoval nižší třídu 1060. Strig atd. v roce 2016 stála od 9 do 11 táců.  Hlavně zapomínáš tak trochu na inflaci. Takže tvojich 7500 v roce 2016, kdy vyšla 1060, v dnešní době odpovídá 370 dollarů, což odpovídá cca 9500. Navíc podívej se na cenu vstupních materiálů tehdy a teď. Lidi, tohle fakt není zdražení (10%) a ne, konzole ti fakt 8 let nevydrží. Už když vyšel PS4 Pro, tak klasická PS4 začínala ztrácet smysl.

      • victor

        Tak k těm konzolím , když vyšel PS4 Pro tak by člověk čekal že slevní klasika ,objeví se levnějsí Slim modely ....V reálu a věrná tradici Sony ceny ovšem nezměnila .

        Pro verze konzole byl velký tahák i pro mne .Schválně jsem čekal na pozdějsí výrobní revizi a pak jsem klasickou PS4 prodal ....A to byla největší chyba , co jsem udělal .

        Původní klasická PS4 byla relativně tichá , s PS4Pro přišel vysavač :( ....Nikdo nechce hrát na TV za zvuku vysavače.Ani ty grafické orgie ,které se nakonec stejně prakticky nekonaly za  změnu vysavače za startující vrtulník ve vašem pokoji nestály .

        Přepastováno , PSPro doplněná stolním ventilátorem, který nebyl v tom hluku slyšet a tři vykroužené  díry do zadní stěny obyvákové stěny ,kam jsem celý řvoucí komplet zavřel abych alespoň trochu ticha získal .

        Za mne Sony s  PS4Pro předvedla epický  fail a pokukoval jsem po tiché Slim edici jestě hodně dlouho . Jediný podstatný rozdíl v hraní mezi PS4Pro a PS4 bylo VR ....ale to jste se také nedočetli a málo kdo to mohl porovnat na vlastní oči ....tam Pro byla nutnost protože na klasické /Slim PS4 opravdu bylo VR na spodní hranici samotné použitelnosti .

        Ono kupovat celkově to nejvýkonnější železo není mnohdy dobrá cesta. Za pár procent výkonu navíc mnohdy platíte nejen vyšší cenu v podobě financí ale často kupujete dobový HW na hranici svých fyzikálních možností a s ohledem na stárnoucí highend získáváte vyšší pravděpodobnost provozu mimo původní specifika díky opotřebení a hlavně s výhledem na selhání .

        Když si dneska sháním starý PC hardware , rozhodně nestojím o aktivně chlazené highend chipsety ,svoji práci odvedou i pasivně chlazené grafické karty , dokonce je spíš preferuju.

        Monstra jakými jsou dnes 4090 a 4080 jsou spíš extrém a v provozním nasazení po pár letech stejně budou kralovat levnějsí ,jednodušší a ve výsledku trvalejší řešení .

  • Karty se budou prodávat v obchodech kolem 100k to si nikdo nekoupí. Už teď  RX 6950 XT stojí o 10-15k míň a má o hodně menší spotřebu než RTX3090 a ve 4k má o 5-10% míň fps. Já dřív býval tvrdým zastáncem PC ale dneska už je herní pc naprosto zbytečná věc pokud človek nehraje MMO. PS5+kvalitní 4k televeze s upscalerem vyjde na 30% ceny RTX4000 a to nepočítám ostatní hardware. 90% her hraju na PS5 z důvodu úspory peněz a taky proto že už na hraní nemám tolik času jako dřív.

    • twicer

      Pokud ti stačí to, co se vydá na ps5, tak si asi nebyl nikdy úplný pc hráč.

      U mě jsou to teda desítky titulů, které bych si na konzoli jednoduše v podobné kvalitě nezahrál a nebo tam nejsou vůbec, kupříkladu všemožné strategie a puzzly.


      • victor

        Problém nextgen konzolí ( a nezaleží či PS5 nebo XBoxX)  je obsah .

        Her které si s chutí zahraji ubývá a už na PS4 jsem procházel katalog desítky minut a nenarazil na pořádný titul ,který bych si chtěl zahrát .

        Co je pak naprostý výsměch tak Quake Remaster a Doom64 na konzoli ...pět minut Quake a půlhodina v Doomu s tím že jsem znechucen a zapínam PC kde je myš 🐭 a celkově ta hra dostává jiné tempo a kvality .

        Konzole nejsou všehospásné a trend Game Passu jako předplacené služby není až tak pozitivní jak se zdá .

        Mám konzole ,mám i PC ...nejčastěji však sedím u notebooku . Je přenosný ,má myš a rozjedu vylepšeného Brutal Dooma i Alien Breed 3D 2 na 50 FPS v emulátoru Amigy .Vše co mne má od PC odlákat mne nakonec k PC zase vrací ....

    • já zase 90% her co hraju nenajdu na PS, ale zase to má výhodu, že většina nepotřebuje kartu za 100k

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit