zavřít
...

Nový díl herního pořadu Games TV mapuje hry nejen o syrské válce

Nedávný chemický útok v syrském Idlíbu byl děsivou připomínkou, že tamní nepřehledný konflikt zuří už sedmým rokem. Jak se k němu, a obecně k válkám současnosti, za tu dobu postavily hry? Právě tuhle nelehkou otázku si klade nový díl našeho herního pořadu.

Novější 1 2 3 4 5 6 Starší

• Hacendado (anonym)
    5 souhlasí, 4 nesouhlasí
    Bašár al-Asad je legálně zvolený prezident Sýrie, zvolený voliči v posledních volbách. Na rozdíl od např. Evropské komise, kterou nikdo z občanů států v Evropské unii nevolil, a která má přesto rozhodovací pravomoc ovlivňovat legislativu v členských státech.
    22.4.2017

reagovat

• tartus (anonym)
    7 souhlasí, 5 nesouhlasí
    zastavene v case 1:50, lebo takuto lzivu propagandu nema zmysel pozerat, ale dakujem za typ na hru.
    21.4.2017

reagovat

• DwaR tiscali.cz
    4 souhlasí, 0 nesouhlasí
    vďaka za north. môže to byť zaujímavý experiment, určite zaradím do whistlistu.
    a ak náhodou číta autor diskusiu: ako si ospravedlňujem hranie za nacistov? nijak. beriem to ako historický fakt. realitu, ktorá sa stala a musíme si ju pamätať, aby sa nestala opäť.
    je to len hra. zabíjanie jednotiek a núl v company of heroes neberiem nijak extra vážne. naopak, často rád experimentujem s rozhodnutiami, ktoré by som v reálnom živote z rôznych dôvodov nespravil. práve to mi predsa hry poskytujú - možnosť zažiť niečo, čo v realite častokrát ani zažiť nechcem. ak si odmyslíme reálny vojnový konflikt (úprimne, kto by chcel zažiť v realite svoje hranie call of duty? život nemá load a save), tak len také rozhodnutie či nechám žiť kvarianského generála, ale obetujem svoju bandu kroganov, ktorej velím, alebo zachránim kroganov a generála pošlem k šípku... o rozhodnutiach v this war is mine ani nehovorím. pri tej hre som mal často pocit, že víťazi sú tí, ktorí umrú medzi prvými.

P.S.: trpím zvláštnou úchylkou, ktorá ma núti chrániť svojich vojakov. dokonca aj v total war sérii hrám vždy tak, aby som mal čo najnižšie straty a sedliakov používam len v najnevyhnutejších prípadoch. dokonca aj v LOTR-ovi som šetril škretov pri hre za mordor... v reálnom živote by ma nacisti odpratali v prvej vlne :)
    20.4.2017

reagovat

• Pan hilter (anonym)
    15 souhlasí, 9 nesouhlasí
    Svoboda nazoru zacina tam kde konci signal ct
    20.4.2017

reagovat

• zdrcujici_pravda (inkognito)
      3 souhlasí, 2 nesouhlasí
      Včera jsem se hodně zasmál u Rádia Žurnál. Probírali Francozské prezidentské kandidáty. Když došlo na Le Penovou, začal hon na čarodejnici. Redaktoři se naprosto vážně vraceli k bývalým náckům, kteří stranu platí (strana plná extremistických pravičáků) ... když došlo k rozhovoru s nějakou pracovnicí z Francie, popřela naprosto všechno, co se tu z českých médiích o ní dozvídáme. Když definovala volební program jako levicový, redaktorka radiožurnál už neměla ani co říct a kolega se ji musel zastávat, že to jsou "ti populisti"....

... tak tolik k nezaujatosti médií a k tomu, co tu běžný čech dostane naservírováno
      22.4.2017

reagovat

• Ejdou Rotačák (anonym)
    5 souhlasí, 2 nesouhlasí
    nekamenujte mě! )) mám na seznamu mailovku, tak my ty oči prostě do zprávodajství sklouznou.
    Teda, že to budou psát už i na novinkách a já sám budu postovat do diskuze odkaz z novinek, to
    sem nečekal :-D na military fórech se podobné úvahy řeší prakticky od 7.4.2017

https://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/435487-americky-expert-zpochybnil-odpovednost-syrie-za-utok-sarinem.html
    19.4.2017

reagovat

• CainPullo tiscali.cz
    5 souhlasí, 2 nesouhlasí
    Opětovným vstupem USA jako jednoho z velkých hráčů nastává nová etapa války a zásadně se mění dynamika konfliktu. Rusko - americké vztahy jsou na bodě mrazu. Vztahy s Tureckem také chladnou. Američané začali přesouvat své síly z turecké základny Incirlik do severní Sýrie. O budovaných základnách v Kámišlí i Kobaní víme už z našeho působení s Marketou Kutilovou na kurdských územích. Další základna teď roste u přehrady Tabqa, kterou nedávno získali pod kontrolu SDF řízené Kurdy. Je vidět, že Trump to myslí se znovuzískáním důležité role v Sýrii vážně. Směřování ke konci konfliktu to podle mne určitě neurychlí. Tady určitě nejde o civilisty z Idlíbu.

Lenka Klicperova 12. duben 2017 šéfredatkorka časopisu "lidé a země"
    19.4.2017 upraveno v 13:48

reagovat

• zdrcujici_pravda (inkognito)
      0 souhlasí, 2 nesouhlasí
      Řekl bych že USA - Rusko jen hrají hru, kdy si zkouší pravomoci a ujasňují svoji pozici na geopolitický situaci. Ve skutečnosti si půjdou hodně na ruku a přerozdělí si svět. A nic jiného než tajná spolupráce jim nezbývá, jinak dřív či později podlehnou východnímu drakovi - Číně. Blízký východ má silnou ekonomickou cenu právě pro Rusko, ze stejného důvodu se USA bude muset zaměřit na Jihočísnké moře.

Jinak Trump poblahopřál Erdoganovi a prohlásil, že je třeba ctít referendum. To bych neřekl že je ochlazení vztahů. Erdogan bude chtít znovuvybudovat osmanskou říši. On ani nemá co ztratit.

Turecko je pro EU klíčový pro obchod export i import.
      22.4.2017

reagovat

• Chumbaba (anonym)
    9 souhlasí, 6 nesouhlasí
    Já jsem obecně na levičáckou agitaci v herních médiích a ve hrách alergický už dlouhá léta, ale zrovna tomuhle videu bych ji nevyčítal. Lukáš si zvolil pro video politický námět, je to válka, na každou válku jsou minimálně dva názory, tak prostě jeden z nich zastává. Navíc v poslední Games TV se hrála Zelda a žádná politická agitace tam nebyla. Takže jasně, vadí mi neustálé umělé politizování her a všeho kolem nich, ale tohle není ten případ - to jsou vyloženě hry zaměřené na politické téma s politickým komentářem a to je podle mě legitimní.
    19.4.2017

reagovat

• CainPullo tiscali.cz
    19 souhlasí, 6 nesouhlasí
    Videozáběry a fotografie obětí chemického útoku v Chán Šajchúnu u nás neposuzovali jen novináři, ale i RNDr. Jiří Patočka, DrSc., profesor toxikologie z Katedry radiologie, toxikologie a ochrany oby­vatelstva na Zdravotně sociální fakultě Jihočeské univerzity. Podle něj došlo v Sýrii od roku 2012 k desítkám chemických útoků, většina z nich však byla vedena chlorem. A ve zprávách na ČT24 pře­kvapeným redaktorům řekl: „Otravu sarinem na záběrech nevidím.“ Přičemž v přímém vstupu do vy­sílání ČT24 upozornil diváckou obec na fakt, že u záchranářů a zdravotníků, v syrském Chán Šajch­únu ošetřujících „oběti útoku sarinem“ bez ochranných pomůcek, k žádné intoxikaci nedošlo. Zrovna tak zde ovšem platí, že otrava sarinem má svoje specifika, svůj klinický obraz, který se na záběrech neobjevil. Není tedy divu, že když toxikolog Jiří Patočka promluvil z televizních obrazovek rozšlapal svým suchým prohlášením redakto­rům zpravodajství jejich bábovičky ze syrského písku: „Pokud šlo o otravu, nemohlo jít o sarin“.
    19.4.2017 upraveno v 07:26

reagovat

• Ejdou Rotačák (anonym)
      9 souhlasí, 4 nesouhlasí
      Jo jo pravdu máš Cain Pullo, ale tahle myšlenka se u nás v západních mediích nenosí :-) hele...platim daně, chodim k volbám, průsery (až na občasných magických 66km/h v obci) nedělám, ale ať mě nikdo nenutí přijmout nedotaženou myšlenku s takovou spoustou trhlin - o to se naše média vehementně snaží. Ještě mi po ránu nenastartoval mozek, tak mě nenapadne adekvátní příměra, ale dobře víte jak často se falšovaly důkazy. Ještě před 25 lety by jsme všichni svorně tvrdili, že za vraždu 20 000 polských důstojníků v Katyni může SS.....jejda a ono se po roce 1986 Gorbačovem nakouslo a začátkem 90. let potvrdilo Jelzinem, že to byla práce Rudé armády........a těch případů jsou v historii stovky
      19.4.2017

reagovat

• Paulcz tiscali.cz
      8 souhlasí, 3 nesouhlasí
      Myslím, že to bylo poslední vystoupení Jiřího Patočky v ČT na dlouhý čas :)
      19.4.2017 upraveno v 14:50

reagovat

• CainPullo tiscali.cz
    10 souhlasí, 5 nesouhlasí
    Mimochodem v telefonním rozhovoru ve vysílání ČT24 (těsně po údajném použití Sarinu v Idlíbu) toxikolog který přednáší na jihočeské univerzitě Jiří Patočka jednoznačně popřel že by šlo o útok Sarinem. Video z YT již bylo odstraněno, mám jej ale stáhnuté, kdo má zájem přepošlu.
    19.4.2017

reagovat

• CainPullo tiscali.cz
    5 souhlasí, 5 nesouhlasí
    Byly to vždycky komická situace - při našich cestách na sever Sýrie - do Rožavy, jsme s Lenkou Klicperovou kolikrát stály tváří v tvář americkým speciálům, kolikrát stáli ti pěkní hoši deset metrů od nás..ale my měly přísný zákaz je vyfotit, promluvit na ně...prostě jakoby tam nebyli...Pokud bychom to porušili, nám by se nic nestalo, ale náš překladatel Jamal by měl velké problémy....Prostě taková hra na neviditelné Amíky...no a teď to vše začalo konečně zapadat do sebe! USA se chystá k přesunu své letecké základny Incerlik z Turecka do Sýrie! Čímž se jen potvrzuje, že útok USA na syrskou základnu nebyl žádná odveta za mrtvé syrské děti, ale prostě demonstrace síly Rusku. Ale svět to Trumpovi zbaštil i s navijákem....vážně si někdo ještě myslíte, že je Trump ochránce syrských dětí a strašidlo diktátorů? Ne, tady jde jen o dělení Sýrie a potažmo celého Blízkého východu....Ještě uvidíme věci! 2 šílenci na světovém jevišti! Porcování syrského medvěda pokračuje....

Markéta Kutilova 12 duben 2017
    19.4.2017 upraveno v 07:21

reagovat

• střev-o (anonym)
      3 souhlasí, 2 nesouhlasí
      Napiš si o názory na ksichtoknize Michalu Voskovi, minulý rok strávil v Aleppu nějaký čas a jeho pohledy jsou taky velice nekonvenční....
      19.4.2017

reagovat

Novější 1 2 3 4 5 6 Starší

Tento formular nevyplnujte!!!
Jmeno:
Email:
Text:
povolené tagy

Přidej příspěvek

Přistupujete z neznámé IP adresy 107.22.6.52.
Opište kód z obrázku:   (Kód je nečitelný, ukaž jiný)

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PS4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, 3DS, DS, PS Vita, iPhone a iPad. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Call of Duty, World of Warcraft, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield nebo FIFA.