Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Agitka.

    Nejhorší je, že tihle "angažovaní" lidé vždy najdou tisíce věcí, co jich je ve společnosti a na světě špatně, ale nepřinesou žádné řešení. A když s nějakým "řešením" přijdou, tak je to utopie, ke které kdyby si sehnali nějaké podklady a trochu to promysleli a propočítali, zjistí, že žijí v bludu.
  • zitrejsi fight club, bude VELICE zajimavy. snad nejaky pan cenzor tu debatu v chatu nebude prilis osekavat *3*
  • Jen bych zde v této politické změti, chtěl poděkovat Lukášovi za jeho kvalitní pořad, který dokáže vyvolat takovou diskuzi. Dále hlavně za hru NORTH o té jsem nikdy neslyšel, ale velmi mě zaujala, takže si ji v nejbližší době díky Games TV pořídím! Jen tak dál *3*
  • Českou republikou obchází strašidlo neomarxismu. *4* Kdo to strašidlo vymyslel, oděl ho v bílé prostěradlo a přidělal na něj řetězy, to ať se každý domyslí sám.
  • Inquisitor
    Novinky-Games.cz? :)
  • Lukass
    Jinak bych jeste dodal ze jenom takove mistr slova jako Lukas Grygar dokaze do poradu o Syrii zatahnout nacky a holokaust, bravo mistre. Asi slusna diagnoza
  • Opět diskuzní boje o tom, kdo líp shrne politickou situaci světa...
  • Rad bych jen upozornil, ze Hnisavec, ktery je tady v diskusich vzdycky tezce minusovan, jde dneska do plusu. Zrejme se trefil do noty zdejsimu "tvrdemu jadru"... :D
    • Hnisavec
      netrep...v ps témach som práve vždy zvacsa drvivo vypluskovaný....ale zase mám pocit že to robí vždy nejaký klikač cez alternicky alá vesko. Plus tých mojich asi 50 príspevkov do roka, asi ťažko možno nazvať vždycky. naposledy aj u Blbefekt Facedromedy
    • Hnisavec je vždycky těžce mínusován, když tu pěje ódy na playstation, obsahující navážení se do všeho jinýho od pc přes xbox až po cvrnkání kuliček, čemuž se dneska vyhnul, ty tvrdý játro.
    • oVer9000
      https://youtu.be/V1FFVWEQnSM :D
  • Nečetl jsem všechny komentáře (skončil jsem asi u desátého) Neviděl jsem celý díl, ale Lukášovi první věty mě dost zarazily. Věřím, že je to chytrý chlap, proto mě dost překvapují argumenty ze soudku oficiálních medií - ta nejlacinější omáčka. To že je celej Střední východ rozesranej, to že se do Evropy serou miliony uprchlíků - to není práce Kaddafího, Assada ani Hussaina - to je práce USA, která šíří demokracii do zemí, kde o to tamní kultury nestály, nestojí a stát nebudou.

    Nikdy se v Evropě ani nedomestikujou - Kaddafí měl pravdu, nemusí vyhrát vojensky, postačí klíny jejich žen. Známej tam 20 let žil (Lybie, Irák, Sýrie - dělal tam geologický vrty) Je až k smíchu, jak západní civilizace bez mrknutí oka hltá oficiální zprávy. Tereza Spencerová? taky dobrá propaganda. Co se týče vojenské situace - z tuzemských webů doporučím aktualnikonflikty.eu. Tam máte zprávy ne z jedné strany, ale z různých zdrojů. Lukášuv úvod beru jako fail 15 letého neználka, ač ho jinak respektuji a mám rád jeho moderátorskou činnost
    • ono je úplně normální poslat 59 tomahawků na základnu, z které byly podnikány "chemické útoky".
      To by neudělal ani ten největší ret*rd. Škody na základně - minimální. 6x Mig 23, dílna a pár budov technického zázemí - to bylo pouze PR. Škody na vojenské technice a zázemí zcela minimální. Taky by bylo fajn přečíst si něco o organofosfátech, jak se vlastně skladujou, jak se používají. Assad by byl úplně vylízanej, aby něco takového udělal v době, kdy se k němu začínala USA otáčet čelem......ale ovečka zchroupe všechno žejo.....řikala to Eva Čurinová v hlavních zprávách na TV Nova, tak je to pravda co :)
      • no, jako ret*rd ses projevil ty sám. důvodem pro útok na základnu nebylo její zničení, ale vzkaz, že s trumpem se musí počítat. vzkaz do damašku, možná do moskvy a pekingu, možná americkejm voličům. vypočítávat škody na základně je proto sám projev ret*rdovanosti
        • Thorleif_cz
          Souhlasím, navíc jde o demonstraci síly následovanou použitím MOABu (kterejch v USA postavili 15). Primárním cílem rozhodně nebylo způsobit maximální škody jak materiální, tak na živé síle. Pokud by to bylo záměrem, měli by Američané daleko lepší prostředky po ruce. 59 řízených střel si na jeden zásah nemůže dovolit použít žádná jiná mocnost, myslím, že zpráva byla jasná a naservírovaná velmi čistým způsobem.

          Pokud hodlá někdo oponovat neoprávněností útoku, pak si dovolím nesouhlasit. Asad použil sarin již ve třech incidentech (a měl zlikvidovat veškeré jeho zásoby a přiznaná výrobní centra pod dohledem komise OSN do 31.10.2013). V jednom případě byl hlášen i shoz čtyř barelových bomb s chlórem při obléhání Aleppa.

          edit: Navíc je dobré pamatovat, že americký úder na leteckou základnu byl hlášen předem.
          • Dovolím si opět zareagovat. Onen útok z 21.srpna 2013 na Ghoutu, nemohl proběhnout tak jak nám US administrativa popisovala. Proč? Použitý nosič - raketa M21-OF-S kompletu BM-21 GRAD nemohla míti díky použitým úpravám udávaný dolet, tudíž nemohla být odpálena z míst pod kontrolou syrské arabské armády a zasáhnout dané místo v Ghoutě. Celá zpráva je k vidění zde "Possible Implications of Faulty US Technical Intelligence in the Damascus Nerve Agent Attack of August 21, 2013 "
            https://s3.amazonaws.com/s3.documentcloud.org/documents/1006045/possible-implications-of-bad-intelligence.pdf
            Také ti doporučím poslechnout si vyjádření samotné Carly De Ponte
            https://www.youtube.com/watch?v=LBsW342pMKM

            Co se týče držení CA bojových látek, tam se nemusí jednat vyloženě o výrobu. Nevím kde to proběhlo, zda-li na Jerusalem Post, či na Arutz Sheva, byl rozhovor s Ahmadem Kaddáfím Al-Damem, bratrancem Muammara Kaddáfího, jenž měl pod palcem líbyjskou rozvědku a ten se nechal slyšet, že
            ISIS získal CA bojové látky z rozpadnuvší se Líbye a také ISIS není jedinou skupinou, která díky pádu líbyjského režimu získala přístup k CA materiálům.
            Nalezeno http://www.israelnationalnews.com/News/News.aspx/207166 http://www.israelnationalnews.com/News/News.aspx/173116
          • Paulcz
            Neověřoval jsem, ale v diskuzích jsem četl něco o nové oficiální zprávě, která ty chemické útoky před třemi lety připisuje na vrub rebelům a ne vládě.
            • A ja zmiňuješ, útok SAA prostřednictvím užití CA látek nedává smysl. Ani z taktického, ani ze strategického pohledu. Vysvětlím.

              Co se týče taktiky, tam je nelogické použít na rebely CA bojovou látku, když tu vesnici může prostě srovnat se zemí za použití prostředků plošného ničení cíle, tím mám hlavně na mysli raketové dělostřelectvo jako BM-21 Grad, BM-27 Uragan, BM-30 Smerch, domácí Khaibar, či z Ruska dovezená lahůdku TOS-1A Buratino. Když ti na vesnici dopadne 12-30 raket s termobarickým explozivním účinkem, tak je po vesnici a ze všeho živého ve vesnici je škvarek. Levné, bezpečné, 100% učinné a nikdo s tím nemá problém.

              Ostatně jak syrská, tak i irácká armáda tyto komplexy používá o 106, tady je pěkný příklad použití TOSu-1 v Sýrii https://www.youtube.com/watch?v=5tKnd1c4ZDU

              Ze stratetického hlediska je to ještě větší nesmysl z toho důvodu, že týden před tím se nechaly USA ústy své zástupkyně v OSN Nicky Halley slyšet, že odstranění Asada jíž není prioritou.viz
              http://www.politico.com/story/2017/03/nikki-haley-bassar-al-assad-syria-priority-236710
              Asad de facto dostal od USA volnou ruku, ale bude tak blbej, že si na....re do vlastního hnízda a zničí to jediným použitím CA bojových látek?
            • Paulcz
              Píše o tom i střev-o tady na první stránce. A jak pravděpodobné je, že armáda použije chemické zbraně, aniž by to mělo nějaký strategický účinek a akorát by to zhoršilo už tak bídnou politickou situaci.
            • Thorleif_cz
              Ty informace nemám (čímž neříkám, že by nemohly být v žádném případně ani částečně pravdivé), ale opravdu je pravděpodobné, že by to byli ve všech (3) případech povstalci? To se mi vůbec nezdá, i vzhledem k tomu, že vyrobit sarin není ani zdaleka jednoduché a jediní, kdo ho dokázal soukromě vyrobit byli kdysi bláznivý japonští kultisti (Óm šinrikjó - tokijské metro 1995).
        • Prosím tě zapoj mozek - na "armádní skladiště biologickejch" zbraní se neútočí koordinovaným utokem desitek strel s plochou drahou letu. Ano, souhlasím s tebou, že se jednalo o mediální vzkaz - ale postupy při provedení útoku jasně naznacuji, že USA dobře věděla, že nehrozí zasažení skladu s organofosfáty.....žádné tam totiz nebyly. Ty máš dobře vyndáno, když ti nedocvaknou ani ty nejzřejmější podivnosti. Sry pisu z tel

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit