Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • LOL @ nadpis
  • Dost screenů jsem kdysi nafotil i v Pathologic. Kterejkoliv z nich by šel pověsit na zeď.
  • DangerousDave
    prostredie z ME je strašne nedocenené, je dobre že sa k nemu ľudia vracajú aspoň touto formou. Niektoré zábery (dosť ich mám na disku) sa dajú bez problémov použiť ako obrazy aj do minimalistickejšie ladených priestorov.

    edit: pre Drasťu a postolku : myslel som Mirrors Edge.
    • postolka
      Mirrors Edge nebo Mass Effect ? :D
    • Jak nedocenene? Dik kazdej kdo to hral ti rekne jak to prostredi bylo super a dokonce i takovej hater jako ja dokaze ocenit pekne interiery vesmirnych stanic a lodi.
  • montatatana
    Super, diky za tipy.
  • Tikov
    Fotografie 'utrpení virtuálního bojiště' byly špatné screeny (ať kompozicí či kvalitou) znovuvyfocené na archaický stroj. Musím uznat, že většina screenů z těchto sad je fajn a umím si je i představit jako plnohodnotné dílo na zdi- je to kompozičně zajimavé.
  • firebug
    Musim uznat, ze nektere z tech fotografii jsou opravdu povedene. Uz drive jsem jako clovek, jehoz konickem je prave fotografovani, uvazoval o publikovani fotky ze hry (taky jsem fotil monitor svou zrcadlovkou a vznikaly zajimave veci - z Mafie2 napriklad, ale i ze starsich veci). Domival jsem se ale, ze to budou lidi povazovat za umeni spise grafiku nez meho a taky jsem si nebyl jisty pravni strankou veci. Ja jsem ale blbec - mohl jsem se stat prukopnikem :-)
  • když jsem ještě navštěvoval ústav zvaný střední škola, zavítal k nám v doprovodu nějaké asociální pracovnice černoušek z Pobřeží Slonoviny, který u nás žádal o azyl (poněkolikáté po předešlých zamítnutích)... když se ho někdo zeptal co dělá, řekl, že umělce
    umělce totiž může dělat kdokoliv, kdo nic neumí... o to víc, když jsou čmáranice á la nejdražší český prodaný Kupkův obraz považovány za něco hodnotného

    toto je jen další projev honičů vody v černých rolácích *11*
    • umělci jsou možná tvůrci her, ale určitě ne nějací printscreeneři, fotošupáci ani tzv. "fotografové" co fotí monitory ipodem
      bože to je stupidita... kýčovité obrázky na zeď co se prodávají u vietkongů za pár korun jsou pro mě mnohem větším uměním... filtry umí nahodit kdekdo, ale zachytit realitu, to je těžší
      • Robotron3
        Když tomu dají nový význam a zajímavý obsah, tak proč ne, všechno má smysl, když to má smysl...
      • firebug
        Zalezi na tom, jak chapes pojem "umeni" a "umelec". Na tohle tema by se dalo hodle dlouho filozoficky debatovat, ale jelikoz filozofii nemam rad asi stejne , jaky to umeni, nebudu se do toho poustet. Co se tyka fotografovani, tak v dnesni dobe uz muze fotit kazdy. Vypustis-li ale 10 lidi s fotoaparaty do teze lokality vzniknou desitky fotek o nicem, ale ty mezi nimi bezpecne poznas obrazky toho, kdo je nadat nejakym tim estetickym citenim a smyslem pro kompozici. Chci tim rict, ze umeni u fotografovani uz neni o technickem provedeni ci aplikaci nejakeho filtru pres klavesou zkratku (to platilo mozna v dobe temnych fotokomor), ale o citu a duvtipu dotycneho fotografa. Vsichni fotografove pracuji s totoznymi rekvizitamy (s realnym svetem) a je pouze na jejich umu, jak s nim nalozi. Proto nespatruji ani ve fotografovani virtualnich svetu nejakou potiz. Nevim proc by kvalitni, kompozicne vybrousena fotka s napadem z Liberty City (GTA4) mela mit nizsi vahu, nez ta ze skutecneho New Yorku...
        • třeba pro to, že už ji tak kompozičně vybrousil autor hry? (i když zrovna u GTA je pravda, že tam je všechno víceméně "random" a nějaký nečekaný koncepce se tam určitě objeví nehledě na záměr vývojáře)

          ale z těch "fotek", co jsou na těch webovkách, je vidět, že tohle není ten případ - když někdo navrhne ve hře ochoz s oranžovýma dveřma a někdo to pak "vyfotí", jeho přínos je kromě nějakýho toho filtru nulovej - každej ty dveře ve hře viděl, jen málokoho ale napadlo na tom vydělávat.
          • 13_11
            A v čem se toto liší od skutečné reality? Uvidím „oranžový dveře“, který už taky někdo vyrobil, natřel, zapasoval do vchodu budovy, kterou před tím zas navrhl někdo jiný... A tak pak zmáčknu spoušť, protože mi to přijde jako dobrej nápad, který by napadl jen „málokoho“ a zkusím štěstí v galerii. Shodou okolností mám jméno, v galerii se to líbí a já na té fotce vydělávám. Mohl bys mi, milý Kubasi, vysvětlit, co je na tom špatnýho?
            • Robotron3
              Umění podléhá komerci stejně jako cokoli jiného. Když bude poptávka, tak co by se nenabízelo :)
            • fotit samozřejmě můžeš, co se ti zlíbí... ale vydělávat na tom? nevim, proti gustu...
            • 13_11
              Pro Kubase. Já se tě snažím vůbec pochopit :-) Když vyjdu ven a na zemi se budou válet starý komiksy, který nafotím... jsem trapnej? Když típnu na oranžovo natřený dveře, který jsem si nevyrobil sám, ale využil jsem cizí práce pro svou fotku... jsem rovněž trapnej?

              Schválně si pusť nějakou, ať to máš tedy „jednodušší“, tak pěknou hru a zkus z ní pořídit dobrý fotky. Za sebe tě ubezpečím, že to fakt taková sranda není... Sám jsem to kolikrát zkoušel a nikdy se mi nic pořádnýho nepodařilo. Pravda: nejsem žádnej fotograf, fotím jenom občas na starou EXU, takže lidi od fochu (možná píšu o tobě) to budou mít rozhodně snazší. Snazší ale nikdy neznamená automatický a zadarmo.

              Umění může být ledacos, ale ne ledacos je uměním.
            • firebug
              Napsal jsi to za me. I kdyz osobne bych mel asi taky malej problem s tim, kdyz nekdo udela print screen cut sceny kompizicne vymazlenou uz nekym jinym a sam neprida zadnej svuj napad. Ale jak pises, i ten samotny napad vystavit neco takoveho v galerii nebo zmacknout tlacitko, muze byt pro nekoho hodny obdivu...
            • nechápej mě špatně, některý ty obrázky mi přijdou pěkný... ale to je tím, že je pěkná ta hra. někdo jinej si dal tu práci, aby to na tom konkrétním místě vypadalo pěkně. to jsem fakt jedinej, komu to připadá trochu trapný? jako si koupit knihu artworků a fotit stránky - jé, já jsem tak dobrej!

              těmhle "fotografům" stačí pustit hru, o který věděj, že ji někdo udělal krásnou, a už jen vybírat... umění může bejt ledascos, takže klidně i tohle, ale podle mě to jsou jen pijavice.
          • Robotron3
            Ale tohle tu bylo přece už dávno a dávno před tím a jmenovalo se to popart a byl to Andy Warhol, který vzal nějaký známý objekt a jen ho zkopíroval dal tomu barevný pozadí a ejhle, umění za miliony. Podle mě je tohle popartu hodně podobný.
            • Robotron3
              A kdo kromě snobů baští umění jako takový? :)
            • ok, a kdo kromě snobů baští Warhola?
      • Tikov
        s timhle přístupem by dle vás nebyla umělecká žádná fotka. Cesta k fotce je fajn, ale diváka zajímá většinou jen výsledek.
        • když je člověk fotograf skutečnýho světa, potřebuje mít dobrej nápad, umět s foťákem, vyhledávat zajímavý místa nebo situaci, bejt pohotovej a dokázat ve vteřině "tasit"...

          za tyhle trubce všechno udělají tvůrci hry, oni jen jakoby listují už hotovými "screenshoty" a vybírají ty zajímavé... ubohost.
          • Robotron3
            A za normální fotografy zase všechno udělal buď pán bůh, nebo evoluce. Taky k tomu přišli jako slepí k houslím ;)
            • Tikov
              záleží jak to provede- viz např. https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc6/s720x720/8017_2809257370329_499353402_n.jpg
            • Robotron3
              To je dost nepravděpodobná situace. A kdyby se to náhodou stalo, tak mi to přijde v pořádku, protože ten malíř pak získá publicitu, protože by se všichni ptali, co je to za malíře? Kdo to maloval? Takže by z toho měli užitek oba :)
            • takže je v pořádku, když nějakej neznámej malíř namaluje obraz, a nějakej známej fotograf ten obraz vyfotí a pak z toho má prachy?
            • Robotron3
              Dneska je talentovanej ten, který něčím zaujme. Jak ty poznáš, kdo je talentovaný, a kdo příživník?
            • promiň, ale teď už říkáš nesmysly. neporovnávám tady přece člověka a třeba žábu, ale talentovanýho člověka a příživníka...
      • Za mě souhlas.
        • připojuji se.
  • Robotron3
    Všichni to teď píší, je to jako lavina, díval jsem se na net, na wiki, ale stejně jsem nepochopil, co nebo kdo jsou to ti hispteři? Co to má být?
    • No ja mam pocit ze to je zasa dlasi aktualny trend. Ty co su in ale niesu "spravne" cool podla nasich predstav tak ich nazveme hipstermi. Aspon taky mam pocit z toho ako sa to prezentuje a pouziva.
    • Jj taky jsem nevěděl. Přečetl jsem si článek (dík Horrido) a zasmál se. Tyhle věci nemusím, nejraději mám když je člověk sám sebou.;)
      • Robotron3
        Ty se směješ, ale právě jsem s hrůzou zjistil, že některý ty věci na mě seděj, aniž bych věděl, co je to Hipster. Je čas změnit styl a (ne)být sám sebou :)
        • JJ cas zacit nosit uzky dziny, tenisky, kostkovanou kosily, bryle s vyraznymi obrouckami a patku?
          • Robotron3
            No až na to oblečení. Ale poslouchám i indie hudbu, mám rád alternativu, mám mac, a hraju v divadle, kde máme masky a projekci za zády :)
            • No hezky nevim... vetsinou delaj vsechno proto aby nebyly tim jak se oblikaj ale jde si z nich dobre utahovat aniz by to poznali :D
            • Robotron3
              Kdyby byly hezký, tak proč ne :)
            • Njn... hipster jak vysitej! Dolad oblikani a budes moct zacit balit hipstersky radoby-intelektualky. Je s nima spousta svandy :D
    • zas nějaký idioti snažící se najít svoje místo na světě a nebejt při tom sami...
    • Tak to ti mozna pomuze tohle - http://hipsterhitler.com/
    • *1* http://veverkova.blog.idnes.cz/c/166423/Hipsteri-miluji-alternativu-a-svuj-iphone.html
      • Tak v téhle společnosti opravdu chybí už jen ti kryptofašisti. *1*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit