Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Přestože vlastním xbox, tak musím říct, že trať vypadá velmi realisticky. Osobně mám zkušennosti jenom s Forzou 3 a tu si nemůžu vynachválit, jsem zvědavej jak nová forza která se brzy objeví obstojí proti tomuhle.
    • Hanzales
      Mad Catz nebrat. Těď jsem vzal headset a asi ho spláchnu do záchodu :)
      Ad AI, tady je to zase vyvráceno : http://www.youtube.com/watch?v=r_HJSJLL8_I
      ...ale je jasné, že se tábory těch, co bojují snaží najít nějakou špínu na tu druhou hru, za každou cenu. Někdy to chce brát s nadhledem. Pokud se AI nechová jako v LFS (což je online jinak jeden z nej simů) pak je to dá se říct o.k. :) Moc se mi nestává, že by mně někdo smetl, soupeři drží stopu i v drsnějších situacích, karamboly většinou objedou. Jediné co, tak blbi někdy blbě brzy brzdí :)
      Fanatec je co vím skvělý volant, pokud hra dobře podporuje FFB, pak se vyplatí, i kdyby na splátky. A i ta blbá spojka udělá hodně. Nezdá se, ale přídá to tak 20% k zážitku z jízdy.
      • Ta videa jsou problém. V té Forze stojí v užší trati, v GT zase na místě, kde se dá hezky předjet, ale to je jedno. Videa vem čert, ty se dají fixlovat. Přesně, jak říkáš, když chce někdo házet špínu, tak ví, jak na to. Velký problém GT je ta postupná obtížnost, možná, že s ní opravdu roste i AI. Zatím zaprvé nemám problém vyhrávat závody s náskokem 15 sekund za 3 kola a hlavně opravdu se AI chová dost podivně a nemá problém mě sundat dosti nevybíravým způsobem. Víc mi ale vadí letmé starty, kdy AI dostane náskok na startu cca 6 sekund a ty máš dvě kola na to to dohnat. To je fakt hloupé, protože to z hráčích podporuje dojem, že stáhnout 12 míst za 2 kola je normální. Pak ti lidi přijdou do online závodu a tam divočí a dělají blbosti. Přitom platí, že pokud člověk zajede v kvalifikaci 10. čas, tak umístění na 8. místě po závodu je úspěch. Další věc, která mě mrzí, jsou diskvalifikace, které platí ale jenom pro hráče ne pro soupeře a navíc se ty dq rozdávají občas dost nesmyslně.
        Mimochodem spousta lidí tvrdila, že GT nemá tu vlastnost, že soupeři na hráče čekají - že když se vymele, tak má smůlu. To taky není pravda - v GT je to stejně jako v jiných hrách poslední doby. Když se člověk vymele, tak oni na něj počkají, což mi taky lehce vadí. Prostě AI je slabou stránkou téhle dobré hry.
        • S tím onlinem máš pravdu ale záleží s kým jezdíš protože ten rozptyl výkonosti je obrovský a kolikrát opravdu není problém se ze 16 místa dostat na první. Ty videa jsou taky jak říkáš nicméně tohle je stejný jako když někdo sedí u Titanicu a pouští si to po snímcích a hledá jestli tam někdo nemá dnešní hodinky atd. Když závodíš tohle ti ani nepřijde.

          A technické zpracování....no záleží co myslíš. Pokud vzhled tak hrej například týden GT5 a pak si skoč do forzy3. Zubatá a ten pocit rychlosti je jako slideshow o zubaté a hrubé grafice nemluvím. Pokud myslíš např. multiplayer tak si myslím že tam zatím Forza jasně vede vzhledem k velkým možnostem nastavení snad všeho a bezproblémového fungování. Co jsem si nemyslel, ale vážně mi v GT5 chybí je malování. Tu atmosféru co ve Forze díky malování jde udělat prostě v GT5 nenajdu.
          Na Forzu 4 jsem hodně zvědav a těším se. Stejně jako jiní doufám, že kinect nechají mimo a budou se soustředit na jiné oblasti hry.

          Jelikož mám forzu + plastaka a gt + g25 tak je ten rozdíl hodně patrný a přecházení ze hry do hry jen nemožný. Do budoucna je jediná možnost a to Fanatec co jde jak na Xbox, PS3 i PC. Je sice drahý, ale ušetří člověku nervy s neustálým měněním volantů a zvykání si na ně. A zážitek bude parádní ve všech hrách....
          • To ti věřím. Já to čekání nevydržel a G25 jsem prodal někdy první půlce loňského roku. :) Teď ji to trošku líto, protože s ním je hra úplně někde jinde. To srovnání s Forzou plánuju, teď jsem minulý víkend hrál GT5 a nemám čas si ty hru pustit vedle sebe a zkoušet, ale je fakt, že pocit rychlosti v GT je mnohem silnější (otázkou je, jestli není až moc silný).
      • Hanzales
        ....kdyby si někdo to videiko, které ani není nějak podstatné náhodou pustil, pusťte si k němu pls i nějakou tu hudbu :)
        • Viděl jsem uplně stejné video, kde to bylo přesně naopak. Ve Forze AI uhýbalo a v GT5 ne, dokonce to bylo i přímo tady na games. Jde vidět, že už se manipuluje i tohle *1*

          edit: tak v komentech toho videa je psaný, že tam byla použitá easy obtížnost botů, tak tím pádem je to jasný. Když tam dáš medium nebo dokonce i hard, tak ti to auto už budou pomalu přeskakovat a objíždět tě po dvou kolech *1*
    • Ohlášená je na letošek. Já hlavně doufám, že Turn10 nepůjde cestou zjednodušování pro masy a nenechá se oblbnout Kinectem. :(
      V tuhle chvíli totiž AI a technické zpracování hovoří pro Forzu. Ale naopak dojem z jízdy mám lepší z GT, tam by měli v Turn10 zapracovat. Přece jenom, když jdu do zatáčky a v ní sešlápnu pedál až k podlaze, tak se mi moc nezdá, že se se mnou auto nepere a nechce se utrhnout.
      • Nemůžu říct že bych byl nějakej profík, hrávám to s nastavením abs, dobrždování zapnuto, ruční se spojkou. A přijde mi to už i tak těžký, když jsem zkoušel všechno povypínat, tak jsem pomalu nebyl tou zatáčkou schopnej ani projet. Hraju to na gamepade, ale uvažuju o bezdrátovym volantu od mrkvosoftu.
        • Blbě se shání, ten Microsoftí volant. :( Taky hraju na gamepadu hlavně. Je to o zvyku a o tréninku. Postupně začneš věci vypínat a najednou zjistíš, že vedeš a přitom máš všechno vypnuté. :)
          • No co jsem slyšel tak se prej už od roku 2006 nebo 2008 nevyrábí nebo co. měl jsem vyhlídlej obchod, ale po vánocí už jsem ho na netu nikde nenašel ten volant.
            • Na fanatec jsem se koukal a u nás je skoro nemožný ho sehnat, navíc jsem do volantu ochotnej investovat maximálně 2500. Tím odpadá fanatec a zbýva zase mrkvosoft jestli chci něco kvalitního a ne nějakej MAD CAT *1*
            • Přesně tak, už se nějakou dobu nevyrábí. Teď jedině Fanatec.
  • PC jinak fejk!
  • Nevíte někdo jestli je v GT5 PSP dráha Top Gearu pls poradte jakoukoliv odpověd příjmu na aimboter2@seznam.cz
  • GT5? Realita jako vyšitá. *1*
  • Celou dobu nechápu ty negativní reakce na GT5. Když jsem si ho přinesl domů, bál jsem se že bude stát z houby. Zaplať pánbůh je to starý dobrý GT a to maximálně vyšperkovaný co do jízdních vlastností. Když si člověk povypíná všechny ty pomůcky, je jízdní model prostě numero uno. Hodně často jsem jezdil u kámoše Forzu. Teď už k němu nosím PS3 a frčíme jenom GT5. Takhle dobře jsem se nebavil od dob Tocy. GT5 rulez. Proč se zvedla ta vlna kritiky opravdu nechápu. Asi opravdu příliš hypu. Jo a pokud si někdo stěžuje, že vymodelování aut stojí mimo premiových vozů za starou bačkoru, tak ať přestane jezdit s gamepadem a pohledem za károu. Nejlepší je pohled z nárazníku a pořádnej volant. O tom ta hra je. *3*
  • To video je teda hezká manipulace ze strany Sony. Stačilo trošku máznout a pohrát si s tím a ejhle, jak to vypadá. Kdo GT5 hrál, ten ví, že okolí tratě je dost slabé a ty textury a dvouspritové stromy jdou vidět i během ostré jízdy. :(
    • to video ukazuje jak hodne je podobny tvar silnice,zatacky,naklon,kopce a podobne,to co je okolo trate uz neni tak podstatny.ja vetsinou jedu jako o zivot a nemam cas koumat detailne veci okolo trate ktera ma pres 20km a za jizdy to vypada paradne a kdo videl nejaky zavody z 24hodinovky tak uzna ze tech mrte zatacek si je vic nez na 90% vic nez podobnych
      • Tak o tom, že jsou zatáčky podobné při dnešních možnostech snad nikdo ani nepochybuje. Ostatně těch her, které si vyhrály zrovna s Nordem je víc. Já teda taky jezdím jako o život, ale třeba při té Mercedes academy, kdy máš zajet Nord v 300SL, tak to jsem víc kochal než závodil. :)
      • Kolegyně Uršula má pravdu, je to fake a podvod ze strany Sony, která si s tím pohrála a mázla. Takže mdloby na Sony. *1*
  • Na kompu je rfactor, kterej ji imo lepsi :)
    • rfactor ma v porovnani s GT5 lepsie stranky aj horsie stranky... Nurburgring medzi tie lepsie nepratri. V GT5 je najlepsi aky som kedy v hre videl.
      • Nemůžu sloužit pokud jde o porovnání s realitou (nebyl jsem na Nordu osobně a taková videa vydávají všichni), ale technicky je rozhodně lepší Nord ve Forze a ještě lepší v Shiftu. Ten v GT5 vypadá kvůli okolí dost blbě a je na úrovni toho, který je v rFactoru (který je prý přetáhnutý z GT4 nejakým záhadným způsobem).
        • Tohle je myslím u každého člověka jiné. Já to mám úplně jinak a dal bych to pořadí 1.GT, 2. Shift, 3. Forza. Je to stejné jako s paletou které hry mají a urču je se tím atmosféra. Pro mě je třeba barevná paleta největší průser u Forzy, která tím absolutně vyhazuje realný nádech.

          Ale jak říkám 100 lidí, 100 názorů.
  • ale ty šíleny poklesy FPS a trhánÍ obrazu na spouste tratí tam nedaly :)))
    • Ano, já to také tvrdím, že to strašně trhá. Že by to bylo tím, že mám úplně první PS3 60GB?
    • no ja som hral GT5 desiatky hodin no ani raz netrhlo .. ty pocuj nehras to nahodou na xboxe 360 ? *1*
      • Duuku_cz
        mam najezdino par tisic km a taky sem se nesetkal s nejakym trhanim
        • Jsem téhož názoru. Jestli se mi to spomalilo na sekundu cca 5x za měsíc nonstop hraní tak je to moc. A Prologue? Ten snad nikdy...
      • mam obě konzole doma a vidim že ps3 to prostě nestíha v určitých momentech... i samo POLYPHONY to přiznává,už i GT-Prologue trhal ..,

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit