Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Žiju fotbalem a pro mě byla vždy jen FIFA
    • Mart9
      To je chyba. Ročníky PES 6, PES 2008 a PES 2010 byly lepší než FIFA ten rok.
      • Navíc ne nadarmo tento rok dostal PES na Gamescomu ocenění nejlepší sportovní hra festivalu.
  • MikeiXX
    Hraji fotbal, miluji fotbal a bohužel musím říci, že PES 2015 moc fotbalovosti nepobralo. Jak někdo pode mnou říkal, že AI nehraje prakticky pomocí centrů a střílí jen po zemi; to je jen střípek této nepovedené verze, potažmo enginu. Bránění manšaftů a jejich chaotické rozestavení při zóně, nulová fyzika při kontaktu protihráčů…nesmyslná překombinovanost, která z fotbalu dělá paskvil + ošklivá archaická prezentace. V rámci grafiky hra vypadá jako z roku 2008 (jak na PC, tak co jsem měl možnost vidět i na nextgenu) a to není žádné přehánění. A člověk nesmí opomenout ani šílený multiplayer, který snad ani Konami nemohlo myslet vážně. Sice se to snaží opravit, ale aby šlo v release verzi (ne)hrát proti pirátským kopiím…to je k zamyšlení.
    Za mě silné zklamání a nedoporučení ke koupi.
    • Ja naopak doporucuji ke koupi. Gól jsem dostal z brejku, po centru, střelou z dálky, z rohu, penalty, lobem, teci, dorazkou a hlavně vždy jsem vedel co mu předcházelo a kde jsem udělal chybu. Ztráta míče na pulce, nechani moc casu hraci před vapnem, ale třeba i nasazení hráče bez formy nebo unaveneho. A bránit, musím souhlasit s recenzentem, je ze začátku tezke a dostavas mnoho roku, ale pokud se to naucis a mas dobrou taktiku a vhodne hráče,je to paráda a vše funguje jak jsem jeste v zadnem predeslem fotbale nezažil. Pretlacovani hracu vypadá taky dobře a hraji roli proporce hracu. Prezentace zápasu je opravdu slabší než co jsem viděl loni u fify, ale co se týče hry samotné, nemam letosnimu pro Evu co vytknout. Snad až na absenci zraneni, kdy za dve sezony jsem se s ním jeste nepotkal.
      • ani na youtube jsem nenasel jiny gol nez po zemi ktery by AI dala. Porad stejne strely (obcas se AI pokusi o lob, ale to je vse. Kazdy zapas je stejny To kvuli cemu jsem leta miloval PES je pryc. Hodte mi nekdo vydejko kde AI dava ruzne goly. Problem je, ze uz nejsem dite a vidim ten stereotyp. Zavidim vam
        • Tak kdyz uz nejsi to dite, tak zacni hrat proti lidem a ne proti ubohy AI.
          • Proti lidem sportuju. Vubec me to na pc nebavi. Na pc me bavi jen sing a starat se o svuj klub
      • MikeiXX
        Hrajes fotbal v realu? :)
        • Ja treba hraju a nesouhlasim s tebou,takze si tu na nic ted hrat nemusis :D
          • MikeiXX
            Nechci si na nic hrat, jen se chci rozumne v klidu zeptat, jestli mu to v PES15 prijde tak, jakoby skutecne na tom hristi byl. A treba obrana branila a fungovala tak, jakoby to bylo v realu. Nemyslim si, ze by braneni bylo tezke, ale spis, ze to braneni nefunguje tak, jak by fungovalo ve skutecnosti. Stoperi se zrovna extra nedoplnuji, krajni beci jsou pomoci nejake imaginarni cary podivne propojeni a braneni standartek a specialne rohu; zona nic, osobka nic. Chaos.
            • Ja fotbal hraju, ale to je uplne vedlejší. Zadna hra ti presne nesimuluje realitu. Ale pokud by v kazde hře vše fungovalo jako tady, tak jsem spokojeny. Ta hra má nejaka pravidla, mantinely a pokud se je naucis dodržovat a pohybovat mezi nima, tak ta hra Te ničím nefauluje, neomezuje. Zda se ti, ze ti nefunguje obrana? Tak něco změn, ježto me nefungovala stejne, ale naučil jsem se ji ovládat a vše najednou vypadá jinak a goly nedostavam v takovém poctu jak na začátku a takové ty zdanlive lacine uz vůbec ne. A ja na obraně stavím svou hru, takže kdyby byla blba, první tu hru tady pohanim. Ale trvalo mi to třeba třicet zápasu než jsem přišel na to jak bránit a hlavně jak nebranit, jak vykryvat prostory, spravne se zdvojovat abys jen neodkryl prostor pro prihravku. A třeba, a z toho jsem mel strašnou radost, ježto to jsem u predeslich ročníku nikdy tolik nepocityl ani u PSA ani u Fify, zlepšil markantne obranou cinoct vhodne dokoupeny krajní obránce avšak na úkor útoku, kde me predesli bek více doplňoval, takže je nasazuji podle soupeře, ocekavani ci vývoje utkani.
              Nebudu tady dal rozepisovat co se mi libí ani co se mi nelibí, ježto takové věci také jsou, ani Te nebudu premlouvat at zmenis názor, protože dokud si to poradně nezahraješ, tak tak neucinis a třeba ani potom, ale nic to nemeni na tom, ze hra je to perfektně vyvazena, znovuhratelna a spravedlivá, kdy o výsledku rozhodujes ty a ne pouze hra a její chyby.
  • Jsem velký fanda PES na PC už deset let. Ale v tomto ročníku dává AI prakticky všechny góly stejné po zemi a neumí vystřelit do horní poloviny brány. Ai všechno tlačí až do brány, vůbec nehraje centry vzduchem ze strany. Totální stereotyp.Hraju jen na Superstar. Asi po 15ti zápasech jsem to odinstaloval. Mám z toho tak špatný pocit jen já?
    • je to jednoduchý, máš díry v obraně a umožňuješ AI dávat tyhle góly. AI pracuje tak, že jde nejednoduší cestou *2* Zacel díry a uvidíš, že počítač začne hledat jiné cesty jak ti dát gól. Tak to funguje i v realu.
      • Já nemám problém s tím vyhrát a ubránit čisté konto (hraju jen na superstar). Ať hraju s jakýmkoliv týmem tak dostanu tyhle góly. PC nesutále zkouší sólovat přímo na bránu a to i když ho pětkrát po sobě oberu o míč. Je to až trapné, když se hráč dostane ze strany k šestnáctce a a z deseti pokusů dvakrát centruje po zemi a osumkrát se marně snaží dostat přes tři obránce. Když se AI vykombinuje do šance, tak zase pořád stejná střela. Když už se dostane do šestnáctky tak neexituje střela pod víko, jen po zemi. Vůbec mě to nebaví. Pokud by to bylo tak, že AI jen využívá díry v mé obraně, tak tomu zatleskám a začnu tu hru milovat. Ale o tom to není. Koukám na youtube a AI hraje stejně tupě a dává jen ty góĺy, které dává i mě. PES 6 je v tomhle mnohem dál a už chápu včem byla PES 6 tak úžasná
        • no ale o tom to je ja píšu: počítač ti dá gola takovýho jak mu ho nabídneš. Tu umělou inteligenci mam u PES vyzkoušenou snad od ročníku 2001.
          • Hraju PES od PES 3. O tom to vůbec není. Pokaždé stejně trapná střela. Pod víko jsem nedostal ani jeden GÓL. Dokonce i když se náhodou dostane AI k hlavičce a to se stane prakticky jen z rohu. Protože jinak mu nedám šanci. Tak stejně hlavičkuje pouze na brankovou čáru (na zem). Je to k zblití a jestli si někdo myslí že dostává různé góly jen protože jsou z jiného místa, tak nechápete co znamená gólová různorodost. jestli to tak není tak mi někdo pošlete odkaz na video kdy AI dá nějaký jiný gól. Nebo nějaký nahrajte. Já na netu našel desítky gólů AI a všechny byly stejné. Jste prostě děti, kterým stačí velmi málo
    • Nejses sam, ja za 20 zapasu snad nedostal jine gol nez po zemi. Krom toho AI neumi snad centrovat, kazdne prunik rohem do vapna, a gol po zemi k tyci.
      • cumpi3
        ja s tim problem nemam....uz jsem nekolikrat dostal vymetenej ruzek *6*
  • Musim souhlasit...fifa se mi hraje o dost hure nez novy pes
    Na karticky kaslu,chci si hlavne dobre zahrat fotbal a v tom je proste pes letos lepsi :)
  • Doplnek☺a ta obrana ve fife no nevim na svetovou tridu o tři góly není problém a ty výpadky v obraně
  • Budiz muj nazor mam psa aj fifa na ps3 a musim rict ze fifa je nepoznatelna od 14 rekl bych jeste arkadovejsi fifa ze tak pes jak v grafice ale hlavne v hrani hodne vyladenejsi nemluve o atmosfere stadionu kde sou ve fife slibovany realny chorea anglickejch ultras leda v riti max stadióny pri zapasech ticho jak na pohrbu a tvrdit že má fifa lepsi grafiku no nevim asi kazdyho názor ale prdlacky
    • Ja nikomu neberu ze se mu hraje Pro Evo lip, je to kazdyho vec. Ale napsat ze Pro Evo ma hezci grafiku to uz chce slusnou ocni vadu, to se na me nezlob. A atmosfera zapasu, a celkova atmosfera je ve Fife takrka dokonala. V tomhle Pro Evo pusobi jako hra z jinyho stoleti.
      • Jak pan uvadi, hraje verzi pro PS3. Takze nema vyznam na nej jakkoli reagovat.
    • Fifa 15 PS4/XB1 a PC
      https://www.youtube.com/watch?v=vbk7P62pfTA
  • futbal je pro evo.fifa nie je zla ale na futbal od konami nema
  • Hnisavec
    a ja že ako vianočný darček vyšla recenzia na PES 2014 od Péťa Poláčka *14* *3*
    • Já doufám že vyjde gamesplay elite od petra poláčka
  • Licence jsou důležité. Kdo má hrát za nějaké bezejmené NPC co trochu vypadá jako známí hráč? Ve fifa si lidé staví týmy snů apod. Zde to bude tým nějakých matláků se skomoleným jménem *15*
    • A presne o tom to je. Nekdo hraje fotbal kvuli same podstete, tedy kvuli fotbalu a potom hraje spise PES. A nekdo hraje ony hry kvuli tomu, ze ma v tymu Ronalda, Messiho apod. a potom hraje Fifu, protoze ta ma licence. Pro me osobne jsou licence jen tresnicka na dortu a proto hraju to, co mi vice pripomina fotbal. A tim je vetsinu let PES. A jsem pevne presvedceny, ze s rostoucim vekem roste oblibenost PES a s klesajicim vekem roste oblibenost Fify.
      • Dučku, ty ještě žiješ? PESko se snad konečně po letech dostalo před FIFU, tak ať se čočka pomalu chystá na 164657736547. prohru s válcem v řadě *1*
        • A na cem to ted drtite? PS3, nebo jak jste na tom? *1*
          • Zatím na ničem *1* Ace hraje FIFU na PS4, já momentálně nehraju ani jedno, ale asi po novým roce koupím taky PS4 a PESko, protože letos se mi aspoň z videí oproti FIFĚ hodně líbí.
    • Většinou měsíc po vydaní ročníku PES vyjde fan mod co jména upravuje. Tedy licenci udělají fanoušci.
      • Aha, tak to poprosim o radu jak to udelat na konzolich?
        • Nijak *15*

          Na konzolích nejde nic měnit.
  • Tak vono Pro Evo neni uplne spatne fotbal, jina alternativa pro toho koho nebavi Fifa. Ovsem grafika, prezentace zapasu a omacka kolem je v Pro Evu otresna, az zoufala. U me jasne vyhrala Fifa, navic v Pro Evu sem dostaval furt stejny goly a golmani sou nejaci divny, jak rikam samotne fotbal neni sptane, ale u hrani Pro Eva nemam pocit ze su soucasti zapasu, zatimco u Fify mam pocit ze sleduju skutecne zapas a su jeho soucasti. Za me pro letos Fifa 9/10, Pro Evo 7/10.
    A nejsu zadne Fifa fanatikk, do roku 2011 sem hraval jenom Pro Evo.
    • Tak to jsou zase kecy,že jsem kdysi hrával PES ale FIFA je ted lepší *1* .To je jako kdyby hrač Army řekl,že přešel na BF,protože je lepší..
      FIFA je čistá arkáda,kde s jedním hráčem přeběhnete celý hřiště a zakončíte.Je to typickej produkt EA se skvělou prezentací a licencema ale mozek u tohoto fotbálku opravdu nepotřebujete.Nejvíc mě ale štve jak je všechno nascriptovaný.
      Mám radši PES,kde se opravdu na gol nadřete,velké možnosti taktiky a parádní fyziku míče.
      • Prečo mu tlačis do hlavy svoj názor , jediný a správny ? Je to jeho vec že hrával Pes a teraz hráva Fifu ...Ja som hral minuly ročník PES a tento hrám Fifu .A neviem kde na Fife prebehnes s jedným hracom celé ihrisko a das gól ...Po 3 metroch by som ta zrušil ...Takisto na Pes nemam problem od fotografia v strede , všetkých obísť a dať gól...Tak netrep lebo jedine decko si tu ty
      • To nejsou zadny kecy,ale muj nazor ty jelito.Fifu sem hraval 2002 a pak az do roku 2011 Pro Evo, ovsem jak pak clovek zkusi Fifu na nejake Japonske pseudofotbal rychle zapomene.
        • Tohle ti opravdu nežeru děcko.Já začínal s ISS na Psx a znám všechny ročníky i Fify.A nic proti Fife nemám,jen je to arkáda která mě prostě nebaví.Každej ten fotbal je uplně jinej
          • Tak me je to vcelku jedno co me zeres a co ne. Moje prvni fotbalova hra byla World Cup 98, potom Fifa 99, revolucni Fifa 2000 atd. Ja su rocnik 1985 takze uz mam neco nahrany. Pokud chces udelat s Fify arkadu mas ju mit, stejne ako a Pro Evo. Ja hraju Fifu 15 na slow a pekne pomalu, vyckavaci fotbal pred vapnem, hodne hra po stranach, z vysokym presingem a o arkade bych rozhodne nemluvil. Je to pro me nejlepsi fotbal ve virtualni podobe.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit