Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Konštantný rast nebude trvať navždy, to je zásadná vec.
    Druhá vec je, prestanú vyrábať krabičky, prestanem kupovať a pravdepodobne aj hrať.
    Takéto predpovede sa môžu zaradiť vedľa tých "zaručene pravých" o konci sveta.
    • Tak prestanes hrat, a co? Tech par promile hracu za to nšstoji. Cloudove sluzby budou efektivne branit piratstvi, takze to pro vydavqtele bude mit vyznamny prinost.
      • Pochybuji, že vymýcení pirátství zvýší zisky. Blbost sama o sobě. Warez nevznikl proto aby okrádal vývojáře, ale proto, aby si hry mohli zahrát i lidé, kteří prostě si hry prostě nemohli dovolit, jenže protože vývojáři nedokážou vyrobit dobrou pecku, pořád opakují ty samé blbosti a ještě se více soustředují na ochrany než na kvalitu samotné hry, ale místo toho aby něco dělali, tak to svádí na piráty(To už jsme tu jako v Rusku! Někdo něco udělá, neví se kdo to byl, tak policie chytne prvního člověka na kterého narazí, podstrčí falešné důkazy a případ je vyřešen...). Nevím jak bude ten cloudgaming fungovat, ale pochybuju, že s pirátama vytřou...

        Myslím si, že přechodem na digitální distribuci a někdy později na cloudgaming ztratí vývojáři pěknou masu hráčů (včetně mě), kteří se spoléhají jen na krabičky. Je dobře, že někdo udělá krok vpřed, ale to neznamená, že to byl dobrý krok.
        • Mechwarrior_bw
          pokial sa hranie presunie na systémy ako OnLive a dôjde k zániku pirátstva tak jednoznačne dôjde k navýšeniu ziskov... o tom vôbec nepochybuj. Uvedom si že dnes sa pohybuje na PC miera pirátsva cca 50:1 ak by z tých 50 čo len dvaja hru reálne kúpili tak zisky budú trojnásobné. Efekt to bude mať ten, že budú schopné vyžiť i menšie firmy a cena hier môže klesnúť v niektorých prípadoch na tretinu pôvodnej ceny. Ak si myslíš, že odrazu všetci piráti prestanú hrať hry tak si na omyle.
  • Pamatujete jak slibovali, ze diky usetrenym nakladum bude pro koncoveho zakaznika digitalni distribuce levnejsi?:-(
    • To ještě nevěděli, že u digitální distribuce si mohou s cenou dělat co chtějí, třeba ji držet na maximu rok po vydání.
    • Paul_cz
      Cenu neurčuje ani tak konkurence (ikdyž jí ovlivňuje) nebo náklady, jako hlavně ochota zákazníků platit.Takže dokud budou ceny takové, že je budou lidé akceptovat a platit je, tak není důvod je snižovat.
      • Ale to vis ze to ur uje konkurence, kdyby nekdo prisel s nizsi cenou, ostatni se prizpusobi, pokud si to budou moci dovolit. Duvod vysokych cen na steamu je, ze si za distrábuci urcuje stejnou marzi jako klasicti distributori - 30 %. A na rozdil od obchodu neni ochoten si marzi snizovat, proto ma na steamu za doporucene ceny, kdezto krabicovky lze mnohde sehnat levneji (vetsi konkurence mezi obchody). Az tady bude vic silnych digitalnich distributoru, pujde s cenami dolu i steam.
    • zas u papírový krabice se ti asi fakt nestane, že seženeš úplnou novinku třeba se 70% slevou, jak se občas zadaří na digitálních distribucích...
    • smejki
      cenu produktu určuje konkurence, ne náklady. Kdyby tady furt nebyl klasický model v plné síle, tak ceny dřív nebo později dolů polezou...
  • No jestli se úplně upustí od krabicovek, tak asi přestanu hry kupovat a pojedu na warez. Protože nebudu platit za nějaký virtuální obsah, kde nemám garanci, že nemůže kdykoliv jen tak zmizet. Když má člověk něco z pevné hmoty a má to u sebe v poličce, tak z toho má dobrý pocit...
    • Blbost, ja nakupuju na gamersgate.com a tam si kupuji instalacni soubory. Archivuji je na domaci NAS a kdybych chtel, mohu si je vypalit. Hry ktere kupuji na psn mam zase vsechny nainstalovany a zalohovany.
    • Taky jsem si dřív říkal, že když už dávám za hru peníze, tak chci mít krabičku v ruce. A pěkně si udělat gameotéku na poličce. Teď si ale užívám pohody Steamu a jsem moc rád, že nemusím řešit, kde se mi která krabička válí a kam ty nový uložím. *4*
      • Tyhle predstavy totiz lehce rozmeta cena. Az tu bude cena krabicek treba o polovinu drazsi nez digitalni distribuce (i mimo slevy na steamu), tak pocit "neco mit" lehce ustoupi do pozadi ;)
        • Mopped
          Až tomu tak bude, budou tě zajímat jiné věci než hraní her.
          • Me hrani her tolik nezajima uz ani ted :)
            • Potim ze svet speje k digitalni distribuci? a cloudu? Coz tvrdi vsichni na celem svete, kdo tomu aspon trochu rozumi, stejne jako Peter Moore? Ze PC v budoucnu nebudou mit DVD mechaniky? Ze Cloud sifrovanim dat, ktere se jen prenasi zamezi piratstvi? Nemusim ze sebe nic potit, tohle je jasne kazdemu, kdo sleduje trendy v it. Ze si par warezaku mysli neco jineho, to nikoho nezajima.
            • Mopped
              Vzhledem k tomu co tady občas potíš, bych měl říct ne, ale světe div se je mi to jedno. Navíc jsem si nevšiml, že bych někomu něco zakazoval.
            • Proc myslis? Ze nekdo hraje malo hry, nemuze k nim nic rict? A ze se je snazim delat a mimo to pracuju v hernim prumyslu uz je v pohode? Uz mam dovoleno k tomu neco rict? :)
            • Mopped
              Tak to ovšem tvé argumenty poněkud snižuje.
    • Kdyby byla jen digitalni distribuce (castecna s cloudem), tak by bylo prave lehky vymitit uplne piratstvi. Warez verze by proste neexistovaly, protoze by je nemel jak kdo ziskat.
      • Hlavne, ze by sa nedalo potom hrat offline. *7*
      • Zajímavá myšlenka. *4*
      • To si minuskujte jak chcete :) Kdyz ale budou hry digitalne a castecne data v cloudu, tak nikdo nemuze ziskat kompletni hru, jedine ze by se vloupal do serveru spolecnosti a tam si data stahnul. A o tom to je ;)
        • no potom by mali hry stat napr len 50% z ceny, ked 50% z hry si studio necha doma na serveri, ci?
          • Toho se dockame prave az zacne prevazovat digitalni distribuce. Zatim ceny kopiruji tu fyzickou, protoze je to pro digitalni trh tak vyhodnejsi.
  • http://www.nerdbuster.com/2011/09/eas-origin-wants-to-scan-your-pc-and-invade-your-privacy/
    http://imageshack.us/f/641/unledfvi.png/
    Jen tak mimochodem, jaká je politika Originu... Snad to pár lidí od toho systému odradí
    • smejki
      Mmochodem, monitoroval jsem Steam a ten tyhle prasečiny nedělá
      • No Steam dela toto http://store.steampowered.com/hwsurvey
        • "Participation in the survey is optional, and anonymous." *3*
        • No, ale tam to musel uzivatel odsuhlasit, ze sa chce zucastnit takeho prieskumu, nie? Na mna tiez vyskocilo raz take okno, ze by chceli zistit moj hw a sw v pc, ale nesuhlasil som a bolo.
          • filias
            Jo, je to dobrovolné...
          • Jo myslim, ze to tak je.
        • smejki
          oh hell! what a sin!
          origin čumí po všem, co se v PC děje
          • No ja osobne nemam problem s tim se si Steam zjistuje muj hardware (vyvojari muzou tyto data vyuzit pri vyvoji). Kazdopadne o nainstalovanem softwaru krome operacniho systemu a treba DirectX by nemeli shromazdovat informace.
  • Origin nebrat. EA hry nebrat. Tohle jediný na ty opice platí...
  • kostejnesmrtelny
    EA ať momentálně o digitální distribuci radši pomlčí.

    http://www.rockpapershotgun.com/2011/12/05/ea-origin-bans-update-edition/

    A vůbec, kdo je sakra Peter Moore? Akorát další debilní kravaťák...
  • Celý svet na digitálnu distribúciu neprejde. Vždy sa nájde dostatočné množstvo kupujúcich, ktorý budu požadovať krabičku. A kde je dopyt je aj priestor na ponuku. Nebude to taký obrovský bussiness, ale obchod s krabičkami bude pokračovať.
    • Digitalni distribuce krabickovou prevalcuje. V krabickovem byznysu se pak ve vysledku budou pohybovat vicemene "Deluxe Edice" se spoustou bonusu a specialek.
      Jak spravne pises - jde o nabidku a poptavku. Rychlost internetu roste, dost veci pujde na Cloud. Nebude nutne mit deset 200GB her na disku, ale budes mit svuj ucet pomoci ktereho budes tu hru hrat kdykoli na jakemkoli PC (treba v inet kavarne) jen pres klienta, aniz by sis ji musel instalovat.

      Krabicka bude pro fajnsmekry a sberatele. Mensinova zalezitost. Maly naklad=vyssi cena. Dostaneme se do stavu kdy krabickova verze bude 2-3x drazsi nez z hlediska nakladu a logistiky vyrazne levnejsi digital.
      Dnes taky vetsina lidi na vanoce posila SMS a maily misto papirovych pohlednic - sberatele je drive taky sbirali a schovavali si je. Stejny osud postupne ceka papirove knizky, hudbu, filmy. Papirove fotografie. Dalsi aspekt je ze "fyzicka data" na fyzickych mediich ztraci kvalitu, fotky vyblednou, cd se oloupe, knizky zvetravaji. Digitalni obsah jako takovy nedegraduje a da se snadno zkopirovat z centralniho uloziste dodavatele znovu. Ovsem, zase je riziko, ze dodavatel zkrachuje a jeho zavazky nikdo neprevezme.
    • Vzdy asi tezko. Za nakej cas uz ani nebudu na trhu PC a notebooky s DVD (viz tenky notebooky) a konzole do budoucna uz taky nemusi mit mechaniky.
      • Aha, ono se využívá PC jen na hraní her.
        • Ach, tak to se potom Robotronovi omlouvám za falešné nařčení.
        • Cloud je v oblasti mimo her snad jeste vic na vzestupu.
          • Myslím to tak, že se na PC hlavně pracuje a ne jen baví.
            • Nedal jsem si sobe pluska, a o zaniku PC jsem vubec nic nepsal, nevim, kde jsi to vzal.
            • smejki
              ty pluska jsem mu dal já, ale máš recht, že vymýcení PC je... no, pitomost
            • Jinak dávat si sám sobě pluska je ubohé....
            • Ne ty jsi napsal "Cloud je v oblasti mimo her snad jeste vic na vzestupu." A jak bych přes Cloud prosímtě programoval? Můj příspěvěk je hlavně cílený na tvou myšlenku o vymícení PC a tak se ti snažím předhodit argument, že to zas tak horké jak si myslíš nebude.
            • Ano, ale nevidim nikde, ze bych rikal neco jineho, dokonce jsem o tom vubec nic nepsal :)
      • Tak to tazko.
        • To je realita. Vyhledove do deseti let.
          • Hanzales
            Za 10 let budou mít 10MB i na nějaké malinké zapadlé poště v menší vsi. Ono se to nezdá, ale 10 let ve sféře výpočetní techniky je docela dlouhá doba ;o) Před 10 lety jsem tahal demo na soldier of fortune (100MB) pomalu celou noc. Dneska se to stáhne za 3-4 vteřiny.
            Já mám chuť DVDrom někdy úplně odmontovat už teď, ale často se objeví hra v krabici levnější o 3 stovky než na Steamu a mechanika si přijde na své (stejně tak při reinstalaci OS). U té digitální distribuce naopak nejen na Steamu bývají často akce a pokud člověk nemusí mít všechno hned, tak mnohdy i pekelně ušetří. Každopádně jak dlouho tu s námi byla FDD mechanika, než ji nadobro vystřídaly USB flashky. Za 10 let budeme mít na nehtu nalepený mikroSSD s kapacitou 8TB a bude komunikovat bezdrátově s nejbližším zařízením a dobíjet se bude třeba tím, že se podrbeme na prdeli :D
            • Nemam s tim zkusenosti, ale v nekterych pripadech bys to snad nemusel ani instalovat z DVD, staci aktivovat SN na steamu...
            • To by museli ale dat optiku do kazdej prdle. Teraz mozu byt ludia radi, ze je mozne mat na dedine aj DSL. Ja nejake velke zazraky necakam. Len skoda, ze sa cenovo nechytil blueray alebo nieco ine. Aj medium je dobre na zalohy. Externy disk sa moze lahko pokazit. Ani hudobne CD neboli nahradene DVD ako podaktori chceli.
          • Souhlas. Největší trhy USA, Japonsko, Evropa, kde není problém rychlé připojení podle mě opravdu ve valné většině přejdou na digitální distibuci.
  • Zalezi na cene. Ani na Steame si nekupim nic za plnu cenu, pretoze to mam lacnejsie v krabicovej verzii. Vzdy si uz radsej pockam na vyhodnejsie ceny. Aj pc uz prestava akosi stihat, takze mi to vyhovuje. *1* Digitalna distribucia nie je zla a clovek tomu podlahne, ked nepotrebuje aby mu zavadzala dalsia krabica doma a hned po zaplateni moze hru stiahnut a hrat. Nakoniec je to aj tak o cene. Len tie hlupe DRM ma uz s prepacenim &#@€ ked nemozem mat na disku nejaky "image" hry, ktory by som si nainstaloval hocikedy aj bez internetu. *7*
    • filias
      To je moje odpověď zda mě trápí, že Skyrim není na Steamu.. Jednoduchá odpověď - vůbec. Bylo by to za 50E, ale krabice se tu prodává o 7E méně... a fyzická mapa jako bonus.
    • Jojo, na Steamu se vyplatí počkat na slevy. Naštěstí jich teď měli tolik, že mám do léta co hrát *4*
      • To je prave to nebezpeci. Clovek v tech akcich utrati vic nez chce :D.
  • No, mluvilo se tu o cloudgamingu (v diskusi), který by měl pirátství vyhladit, ale já mám jednu teorii: Přestože celá hra, nebo několik jejích potřebných částí bude uloženo na serverech vývojářů, nebo nějaké herní služby, stejně budou uživatelé a server propojeni internetovým spojením. (Je to jako tunel z vězení do rodinného domku), takže si myslím, že piráti přijdou na to jak se dostat přes ochranu, šifrování a další zabezpečení a hru stejně odcizí...

    Ale to si myslím jen já... Třeba to ve skutečnosti nepůjde!
    • No jestli za pár let celej herní průmysl pojede jen na cloudgamingu (doufám, alespoň, že tam bude ultra kvalitní obraz), tak pirátství asi skutečně úplně vymizí. Možná, že mi dokonce ten warez bude i chybět. *4*

      Ale zatím to je vše pořád ve vývoji, ještě to není tak dokonalé viz. OnLive (dobré ceny, ale příšerná kvalita obrazu).
    • Mechwarrior_bw
      to nepôjde, o to sa postarajú ... skôr by som sa obával fyzického vynášania hier zamestancami cloudcentier. Ale aj to sa všetko dá ošéfovať...
      • No, ale jestli ten cloudgaming bude vypadat tak jak vypadá ted onlive, tak to můžeme rovnou zabalit všichni, protože přes OnLive se skoro nedá hrát. Potřebujou tam rychlé internetové připojení a obraz vypadá jak video z YouTube...
        • Mechwarrior_bw
          ako som už písal, ja tam bežne hrám demá a hrať sa to rozhodne dá ... a v budúcnosti stúpne rozlíšenie na 1080p, zníži sa kompresia a vďaka výstavbe cloudcentier v EU klesnú latencie na akceptovatelnú hranicu. Chce to iba čas.
    • Chyba. V takovem pripade cast dat, nebo vetsina vubec neprijde do PC uzivatele a rovnou se vypocita na serverech poskytovatele. Takze je uplne jedno jak to bude zasifrovany. To je jako kdybys chtel ziskat komplet hru ze hrani OnLive.
    • Vycházím z teorie (která byly snad vždy potvrzena) : Co jiný člověk stvořil, to může jiný člověk zničit.

      P.S. Kdyby hry začal tvořit bůh, tak by si asi dábel založil nový Warez Forum. *15* *15*
  • matty-the-gamer
    No já osobně na tu digitální distribuci moc nejsem (nebyl jsem donedávna), ale někdy se člověk musí přizpůsobit. Nakonec jsem se spokojil se Steamem, který je pohodlný, dvě třetiny práce udělá za vás, jsou tam skvělé slevy... Ale je pravda, že je velká skupina hráčů, kteří dají cokoliv za staré dobré krabičky a vývojáři by o ně mohli přijít. Jinak co se týče toho OnLive, tak do toho také moc nevkládám naděje, ale možná si i na to po čase zvyknu (až to bude fungovat po celém světě). *4*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit