Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Já jsem už vlastně na digitální distribuci najel a jsem spokojenej.Krabicovkya měla svoje kouzlo v uspokojení,když jsem se na ní podíval,ale to je tak vše.Takhle je to o dost pohodlnější.
  • No hustý... Krabice asi vycházej z módy. Nejdřív přišla ta zatracená digitální distribuce a ještě se začínaj rozjíždět cloud-něco... Doteď mám koupených plno her (určitě více než 50, přesné číslo neznám), ale doufám, že ten cloud a distribuce se dá prolomit pirátama, protože nebudu platit za to že, někde na nějakém serveru je záložka s mým jménem a hrama co mi patří, navíc když se jim něco podělá, tak všechny peníze co jsem do toho dal můžou přijít nazmar... Buď pevný majetek nebo nic (nebo piráti holt...).. *4*
    • Mechwarrior_bw
      z tohoto pohľadu je onlive to najhoršie čo nás môže stretnúť ... lenže tak ako si konzolisti zvykli na nízke rozlíšenie a horšiu grafiku vrámci úspor na pc hardware a pohodlnosti riešenia, rovnako si ľudia zvyknú na vyššie latencie a kompresiu obrazu u onlive. A pokial tá doba nastane a hry sa presunú do cloud centier (čo sa imho na 100% stane) tak nechcem ani vedieť čo to urobí s PC platformou. Hráči odrazu nebudú potrebovať drahé grafické karty a procesory ale postačí im low-end pc za pár šupiek.

      Jednoducho to, že si hráč môže zahrať plynule akúkolvek najmodernejšiu hru prakticky aj na low-end notebooku alebo si pripojí lacnú a malú krabičku od onlive s minimálnou spotrebou k TV a už sa nikdy nemusí starať o kupovanie hardwaru alebo nových konzol je príliš veľké lákadlo... navyše ceny hier vďaka tomuto riešeniu klesnú zásadným spôsobom. Spokojní budú zákazníci rovnako ako výrobcovia ... jediný kto bude nasraný budú zase a iba PC hráči *1* *9*
      • Jistě, na high end hry ti stačí 486 a S3 Trio, ale nepřečteš si tady žádnou recenzi, protože chrom bude chtít požrat 130MB RAM z poloviny na zobrazení reklamy.
      • matty-the-gamer
        Jestli, ale nastane tahle doba a nejmodernější hry bude moct hrát každý i na zastaralém kompu, tak se sice zvednou zisky vývojářů, jenže co výrobci hardware? *4*
        • Mechwarrior_bw
          no veď práve toho sa obávam... samozrejme hardware bude potrebný práve v cloudcomp.centrách. Všetko závysí od vytvorenie dobrého konkurenčného prostredia. Pokial bude mať OnLive doslova monopol tak sa môže stať, že z technologického hľadiska budú hry stagnovať ešte viac ako dnes (onlive nebude motivovaný k upgradovaniu hardwaru) A čo sa týka hi-end grafických kariet pre bežných zákazníkov tak tie imho zaniknú alebo budú tak drahé že si ich bude môcť dovoliť iba zopár nadšencov ... ale čo na nich budú hrať to je otázne *1* no a výkonnejšie procesory tiež čakajú ťažké časy, i keď tam určite nehrozia nejaké veľké problémy aj keby sa skutočne všetky hry presunuly do cloudcomputingu.
  • EA je k otázce digitální distribuce kompetentní asi jako já po deseti pivech. Když by se měli někoho ptát, tak GoG nebo Valve. Proto od EA už nekupuji, poslední vyjímka byl BF3, jinak by si u mne Origin ani neškrtl a určitě nejsem sám. Většinou nikomu nic nepřeji, ale jim bych teda ze srdce přál, aby na ten Origin dojeli a jejich nadějná studia vzala pod křídla Valve *2*
    • Az zacne GOG predavat aj novsie hry (co chce), tak je to jasny vitaz u zakaznika. Bez DRM a lacnejsie ceny vdaka kurzu dolaru na euro.
      • Jenze GOG s touhle politikou nikdy nebude mit tak sirokou nabidku her jako treba Steam, prave diky absenci DRM.
        • filias
          DRM prodejců nových her tu máte mraky. GOG chce prodávat nové hry bez DRM. Tedy konkurence mizivá. Ano, samozřejmě - minimálně z počátku těch her bude dost málo. Ale já osobně nemám čas hrát všechny hry co by mě zajímaly.
          A když uvidím 2 hry co mě zajímají. Jedna na Steamu za 50E, druhá (jiná) na GOGu za 40E, tak půjdu určitě do té druhé. A tu ze Steamu hrát třeba už nikdy nebudu, neboť zase vyjde nová hra která mě bude zajímat víc.
          A ano, hype/reklama funguje!
        • A preco by nedali? Staci ukazat predajne cisla. Aj tak sa tie ich hry valaju po torentoch, tak nechapem preco niekomu absencia DRM vadi.
        • kostejnesmrtelny
          Kdo to může říct?
          V nějakým rozhovoru s Iwinským jsem četl, že když prvně začali obcházet společnosti kvůli prodeji starých her, standardní reakce byla: "Bez DRM? Fuck off!".
          No a jak to dneska vypadá...
          • Vypada to stejne. Vetsina vydavatelu sve hry bez DRM neda.
            • kostej: zde jsou dnesni top pc hry: http://www.metacritic.com/games/pc

              Ktere z nich si koupim na gog bez drm? Ktere z nich si koupim jinde bez drm? Uz to chapes, nebo jsi porad zaslepeny?
            • Tady se bavime ale o novych hrach.
            • kostejnesmrtelny
              Jop, to určitě vysvětluje, proč má teď GoG v katalogu nějakých 350 kousků, včetně těch nejprestižnějších *3*
  • Mopped
    .
  • Harshday
    Ach jo *9* , není nad to si koupit krabicovou hru. Vždy když jdu do města tak si projdu gameshop a většinou něco koupím. Je to zvláštní kouzlo a asi mi to bude chybět.*9*

    A navíc jsem zvědav jestli se microsoft odhodlá dělat větší HDD do xboxů :D teď jsem schopný tam nahrát max polovinu her co mám a víc nic. *5*
  • Ne nebyl jsi jediny koho absenci Skyrimu na Steamu Cenega rozladila. Napsal jsem na toto tema mail jak Beth., tak Ceneze. Beth. aspon odpovedela ze je to soucasti dohody s lokalnim vydavatelem a ze se mam na nej obratit s duverou a ze budu urcite spokojen.

    Vysledkem je ze jsem po asi 20 koupenych krabicich v CR s ceskou distribuci skoncil. Ceske preklady nepotrebuju a s lokalnimi verzemi jsem si uzil spoustu problemu (o mesice zpozdene DLC nebo je radeji nevydali vubec). Davam prednost digitalni distribuci. Kdyz chci krabici, koupim si ji v civilizaci, v originale a ne tady. Totez praktikuju na hudbu a filmy. Skyrim mam koupeny z anglie, byl levnejsi a mel jsem ho 2 dny pred vydanim. Hrat sel az v 1 rano asi kvuli casovemu posunu nebo nevim :).
  • Digitální distribuce vs. OnLive:
    Podle mě je ještě druhá otázka a to za jak dlouho se rozjedou služby ala Onlive (nevím, jak se jím obecně říká), kdy si uživatel nebude vůbec nic stahovat do PCka, ale bude hry hrát jen na serveru (za nějaký poplatek) a k sobě bude jen streamovat obraz.

    PS: OnLive mě zatím nepřesvědčila (cena, kvalita obrazu), ale uvidíme za pár let. *3*
    • Mechwarrior_bw
      imho cloudgaming na 100% prevalcuje v budúcnosti všetky formy distribúcie hier... A cena OnLive vzhľadom na to, že vlastne iba začína je veľmi dobrá. Problematický je pomer cena/kvalita. Ale výhod to má toľko, že je to žial/naštastie odsúdené na úspech ...
      • filias
        To si ještě chvíli počkáme... protože těch nevýhod taky není málo.
        • Mechwarrior_bw
          tie nevýhody sa za cca 5 rokov zmažú na plne akceptovateľnú hranicu ... už dnes cez neho hrám demá, vrátane závodných hier a hrať sa to rozhnodné dá. Neviem či už pracujú servery v Luxembursku ale až sa rozšíri po Európe tak s latenciou veľké problémy nebudú. A EU pracuje na projekte vysokorýchlostného optického internetu vo všetkých členských štátoch a do roku 2020 bude dostupný všade.
    • smejki
      říká se tomu Cloudgaming
      • Dik.
  • bla bla bla

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit