Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Myslel som si to... dostal trošku pokoureničko od kritikov a bolo dokonáno... no... talentovaný je o tom zádna... kazdopádne talent na ukor ega...
    • Jak talentovaný?
      • dokáž to čo on a poviem ti že nieje talentovaný a že to dokáže každý, to že sa chova ako de*il nezapiera jeho talent.
        • Zase to ohrané "dokaž co on"? Když nic lepšího nemáš, tak se s tebou nemá cenu bavit.

          BTW co dokázal? 5 let se patlal s indie hrou a být nesnesitelnej na Twitteru? Fakt úspěch teda, kámo.
          • áno "dokaž co on" je sice otrepané ale stále to má svoje kúzlo, nezastávam sa ho ... to vobec kazdopádne pohol videoherným priemyslom ak chceš vediet ako pozri sa na steam, xbla, psn... to je čiastočne aj jeho práca dal nádej Indie scéne...
          • ucho
            kolik že vydělal miliónů? 10, 15, 20? :) to mi jako úspěch přijde slušný... i za těch pět let...
      • Tyvole, ta hra je boží. Nezapírejte kvalitu díla jen kvůli antipatiím k vývojáři.
  • FEZ byl jako hra hodně špatnej a jako "zážitek" taky nic moc, Fish byl namyšlenec.

    Žádná škoda.
    • To, ze ti zanr neni blizky neznamena, ze je spatna samotna hra. Me FEZ maximalne fascinoval... kubicka plosinovka a logicke hricky k tomu? Dit to je nadhera i pro nejmensi!

      Osobne sem fanda plosinovek, rozhodne se radi mezi me soucasne oblibene jako je "Terraria" "Cortex Command" "Trine" taky sem hral nespocet plosinovek v detstvi, ale do ted si nemuzu vzpomenout na jednu zasadni... byl to jakejsi kocour jako pirat, a byla to hezka, malebna, grafika. Pokud si nahodou nekdo vzpomene, tak by mi to mohl napsat? Dik.
      • FEZ je dobrá plošinovka?

        Rád bych ti tedy doporučil Sky Island. Je to flash hra, co vyšla dávno před FEZem, je zadarmo a má všechno, co FEZ nemá. Nepřátele, obtížnost, výzvu a další takovéty věci, co dělají hry hrami. A taky tam můžeš otáčet obraz po 90 stupních.

        Nebo je příliš málo kostičkovej pro tebe?
        • ucho
          neměl bys zapomínat na to, že bez FEZu by Sky Island patrně nikdy nevznikl...
        • Za tip dik, ale mel by jsi neco delat s tim sarkazmem. Muze to hodne lidi nastvat/odpuzovat.
          Jinac pro poradek: FEZ beru jako dobrou a pro me zabavnou oddechovku. Osobne nemam rad, kdyz se hra snazi byt co nejvice "hardcore", protoze tim uz zacne casto postradat hravost. Plati to pro vsechny zanry si myslim. Nejlepe se to da poznat dneska v multiplayeru, kde narazite na hrace co hraje hru cca 8hod denne a proste na neho nikdy mit nebudete, i kdyby jste byl sebelepsi "lovec". Ten hrac pozna kazdej pixel, spawn, casove prodlevy na mape. Hra v ten moment prestane byt zabavnou, zacne byt frustrujici. (Priklad: kdysi sem hral Unreal Tournament s 150-200% rychlosti a AI myslim na stupnici nekde treti od nejtezsiho. Obtiznost proto, protoze uz to vubec nebylo fer. (minigun te na dve tri kulky sejmul, a Je nikoliv))
          Myslim si, ze pro oba hrace... jeden proto, ze porad prohrava a druhej, ze ho nekdo zabil. Samotny "geroj" to ma o poznani jeste horsi... protoze se snazi drzet krok se spickou, coz neni nic zadarmo. Byt prvni, je jako tvuj kriz. Tim jen narazim na to, ze "hardcore" hraci jsou vetsinou "agresivnejsi"... je to jen sama nadavka, narazka, kamikaze, podrazy v samotne hre. Vse jen z jedineho duvodu: "byt nejlepsi, nebo jeden z nejlepsich". No na kazdeho dojde, i ve hrach vas vzdy porazi ten lepsi. Snad pochopis proc sem tenhle dlouhy, a nudny, text napsal. Jeste jednou, dik za TIP, peace.
          • Hraní na sílu, postrádá smysl už v principu. No pořád ještě lze rozlišovat mezi "hodně hardcore" a "už powerplay". Ono je to pak taková divná setrvačnost, něco jako sport a profesionální "sport". Dobře je to vidět třeba na rozdílu, mezi rough-like Rpg a Diablem, už to není ono. *3* Nesouvisí to s hrubozrnností hry alelébrž hravostí samou.
          • *8*

            Přidání nepřátel nebo důsledků pro nezvládnutí skoku do FEZu by z toho udělalo hardcore hru? Sakra, to aj takovej Mario na easy musí být ultra hardcore, když se tam třeba dá spadnou do díry a hráč musí začínat od checkpointu.
      • Ronox
        Nebyl to Claw? http://www.mobygames.com/images/shots/l/5279-claw-windows-screenshot-claws.gif
        • AAA Dikes! A ja uz pomalu psal do Googlu "kocour v botach". :-D Vzdycky sem si to chtel zahrat v plny verzi, konecne mam moznost. :-) Dik
        • Páni, Claw. O tom jsem už dlouho neslyšel. Jako malej jsem měl plnou verzi z Gamestaru a hrál jsem to pořád dokola. Asi to zkusím někde sehnat. Díky za připomenutí *4*
  • No to je toho. Silna emocionalita k umelcum proste patri. Stejne jako zavist a nenavist k tem neschopnym.
  • Fish mi pripada tak trochu ako magor ale zasa asi je dost kreativny. Lenze osobne ho nepoznam a ani nepotrebujem, to co ma zaujima je jeho tvorba a FEZ je naozaj vyborny. To aky je moze tak trapit jeho obchodnych partnerov alebo milenku/priatelku/manzelku mne je to volne. Skor je fakt ze celosvetovo je tak 80-90% novinarov totalny odpad a zumpa. Ziadne podstane informacie, vecisnou len "sokujuce" hovadiny aby sa to predalo/citalo. Klasicka paradigma ked ste neschopny idete robit herca/umelca, ked ste este neschonejsi novinara a totalne neschopny idu do politky sa zacina menit. Dnes si uz mozu novinari s politkmi ruky podat.
  • Mě je ho trochu líto. Je to úplně obyčejný citlivý nervák - stejně jako 50% těch, co se do něj pořád naváží a snaží se na něm dokazovat si jak jsou hustí. A on jim svým nerváctvím samozřejmě dál nahrává, je to bludný kruh.
    Nedivím se mu, že už na to nemá žaludek. Spousta lidí má pocit, že když je někdo známý, mají automaticky právo si na něm dělat dobře. A ty argumenty "Je slavnej tak musí počítat s tim, že ho lidi budou tvrdě sjíždět." Fakt? Proč?
    Výsledek je jen to, že (možná) přijdou hráči o potenciálně velmi zajímavou hru. No, aspoň si pár chudáků udělalo dobře a povozilo se na někom, kdo je nervní ale zároveň nedokáže nečíst komentáře ke svojí osobě (=v podstatě běžný chlápek). Přiznejme si - kdyby najednou o někom z nás začaly stovky lidí psát jaký jsme kok*ti a jak vás nenávidí a přitom bysme se s nima v životě neviděli, ignorovali byste to s naprostým úsměvem? :-) Mě by to teda vadilo hodně, a to mám slušnou hroší kůži. :-)
    • Pokud se ale clovek v pozici, ktera dalece presahuje anonymniho diskutera, zacne navazet do ruznych skupin lidi, musi v tom pripade pocitat, ze se nekdo ozve a rozhodne nebude sam. Pokud clovek vi, ze neunese nadavky od cizich lidi, tak by tomu mel prizpusobit svoje vyjadrovani.
    • Asi na to nebyl zvyklej... Internet a hlavne hraci (staci se podivat na mistni fora) jsou proste jaky jsou a pokud to nebudes brat s rezervou tak to radsi neber vubec. Jakakoliv byt jen zdanlive hystericka reakce je proste jenou vodou na mlyn takovym lidem a Fish to proste nedal.
  • Ronox
    Každej doopravdy úspěšnej člověk je svým způsobem blázen (http://youtu.be/8rwsuXHA7RA) .. Fishe i přes jeho "stav" mám rád. S tímhle taky souhlasím (http://i.imgur.com/lMfooAh.png) a chápu, že ten útok ze strany komunity musí být neúnosnej, ale pokud nemám hroší kůži, tak budu mít twitter celou dobu soukromej a pojedu si jen to svoje a přečtu si jen dojmy a recenze dílka, které udělám.
  • Skoda, FEZ byl paradni - hratelnost, hudba i grafika, a po dlouhe dobe jsem musel vzit do ruky papir a tuzku *4*
  • Kozy
    Solidní psychouš
  • Malleth
    Marcus se pouští do kde koho a v tomto případě celkem oprávněně.
    • GlaDOS
      Blow a Fish neměli povinnost se ke spekulacím vyjadřovat. Jako kdyby Microsoft indie vývojářům sděloval své plány jako prvním.
      • Malleth
        Nejde o to jestli se vyjádřili nebo ne, ale o to jakým způsobem novináře odpálkovali.
        • GlaDOS
          Ty jsi četl jejich emailovou komunikaci s novináři? Já jen na Twitteru četl jejich názory, proč neodpovídali. A ty byly rozumné.
  • Vcelku ho chápu, byl poslední přemýšlející vývojář, upřímný a vtipný. To banda anonymních hovad nepochopila. 
    • Díky za mínusy, tupé stádo negativistů!
      • Hipster pls
        • Ještě jednou uslyším slovo hipster a fakt se zbláznim. To, že nemám vypatlaný názor jako většina populace neznamená, že jsem hipster. Hipster se snaží být hipsterem, já jenom nejsem de**l. ROZDÍL!
          • Mám na to stejný názor jako Ty. Všichni kolem si hrají na velké znalce a "seriozní" publicisty, ale zachází leckdy až moc daleko. Ale myslím, že Fish se ještě vrátí. V Indie Game: The Movie nepřímo říkal, že vývoj her je pro něj celý život, možná, že teď bude dělat FEZ 2 potají, jeho strach chápu. Já vyvíjím hru už 2 roky, nejsem sic mediálně známý, ale i tak je na mě dost velký tlak (resp. ho na sebe také částečně vyvíjím sám) a to jsem, dá se říci, stále na začátku.
            Rozhodně fandím jakémukoliv indie vývojáři. Fish, Blow a všichni ostatní mají právo na soukromí, i když by měli počítat i s tímto...
      • ty seš v*l...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit