Novější Starší

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • xH4wK
    Prave som zacal hrat.. nejako si neviem zvyknut na ovladanie.. to vazne musim pri kazdom fighte prepinat medzi vsetkymi clenami party, naklikat ich ability a odpauznut ?
    Cakal som nejake bindovanie.. bohuzial ta klikacka mi nejako nejde k srdcu :) je nejaky sposob ?
    • Thorar
      Můžeš příkazy řetězit stlačením klávesy shift.
    • Nevím co řešíš. Kdyby to bylo na tahy, tak také u každé postavy klikáš.
      Takto to alespoň běží cele rychleji a nemusíš čekat na tahy soupeře.
      Mě tento systém vyhovuje.....stejně jako mi vyhovoval v Baldurs Gate.

      Ale pokud jsi čekal akční RPG ala Diablo tak pardon....
      • tak pauzovani není zrovna taky idealni, jen poukazuje tak trochu an neschopnost vyvojaru udelat propracovany soubojak realtime, pauzovani je takova berlička aby to bylo hratelne. Je to krajne nerealisticke a divne v realtime prostředí.
        • Asi moc nechápeš, nebo nechceš chápat styl hry IWD 2 a BD2. Pauzování je pro tento styl hry podmínkou. Zahrej si něco jiného, pokud jsi nehrál IWD nebo BD. Nejspíš to bude věkem...
        • U Infinity her byly souboje tak jako tak na kola - vlivem pravidel. Myslím, že cílovce PoE tenhle systém vyhovuje, protože jde o hráče, kteří nespěchají a spěchat nechtějí.
        • walltar
          Tak stačí zapnout pomalejší rychlost a už ani není až tak potřeba pauzovat.
        • Pauzovani je naprosta nutnos z hlediska taktickeho, jinak by to byla prachsprosta rubacka a toto je hlavne o taktice, proto je to zabavne.
          • ne, je to proto ze to jinak nejde, to ze se tomu říká takticka pauza je takovy maly podvod:)

            Idealnejsi způsob realtime souboje je takzvany ATB systém často pouzivany třeba ve Final fantasy, pusobi vic plunule a dynamicky a ne jako zasekavajici se video a nabízí stejne takticke moznosti.
            • del0
              Třeba to, že JRPG jsou většinou navržený na gamepad pane "logika mi nic neříká".
            • Ano hry jako Starcraft se lip ovladaji mysi a klavesnici, ale prakticky jakykoliv JRPG se s nima ovladat neda skoro vůbec..co mas dal?
            • del0
              "ono na klavesnici ovladat 4 postavy uprostred frenetickeho boje bez pauzy moc nejde, tam z toho pak je fakt jen rubacka, gamepad je an ovladani vic postav najednou mnohem lepsi"

              Ano. A proto se profi hry, kde ovládáš hromadu věcí v real-timu jako třeba Starcraft hrajou na gamepadu. Někdy mám pocit, že prokládáš diskuze na games.cz houbičkama.
            • tak ne vsechny jrpg funguji tak ze postavy stoji naproti sobe. Treba Tales of serie nebo Star Ocean je ciste realtime, a taktickych moznosti ma tuny, jen se to musi umet naprogramovat:) A kouzelnika si tam muzes schovat klidne za tri bojovniky. Ale to je fuk, na PC to vzdycky bylo spis takhle, ono na klavesnici ovladat 4 postavy uprostred frenetickeho boje bez pauzy moc nejde, tam z toho pak je fakt jen rubacka, gamepad je an ovladani vic postav najednou mnohem lepsi.
            • Ne není to podvod, je to herní mechanismus. Prostě nemáš rád Baldur's gate, já ti to neberu, já zas nemám rád JRPG kde proti sobě stojí nepřátelé a tvoje parta a nechají do sebe "takticky" řezat místo aby se mág schoval za válečníka
            • walltar
              Mě tenhle systém vyhovuje, protože máš celkem dost možností jak hrát ...
              Lehký fight - Normální rychlost bez pauzy
              Trošku těžší fight - Pomalá rychlost bez pauzy
              Ještě těžší - Normální rychlost s pauzama
              Nejtěžší - Pomalá rychlost s pauzama.

              Boje na tahy jsou imho celkem úmorné, když musíš tahovat kvůli jednomu nepříteli, kterého tady normálně sundáš první salvou.
    • Klávesový zkratky? (V Infinity hrách byly dobře vyřešený.)
  • Magister_Peditum
    Zatím jsem toho moc nenahrál, splnil jsem pár úkolů v okolí Gilded Vale a teď jsem se konečně dostal k Maerwaldovi. A zatím víceméně spokojenost. Je to po těch letech docela nezvyk. *15*
    • A pointa?
      • Magister_Peditum
        Ptá se suk-honi-brk? *1*
        • Ne sorry napsal jsem to spatne - Honi-brk-suk je spravne. A ted k veci - A pointa?!?!?! Neprej si mne. Moc se na tebe zlobiiim!!!
          • Magister_Peditum
            *15*
          • Ty seš dobrej honimír *15*
  • Tahle hra je opravdu hlavně pro fanoušky BG a podobných. Ostatní si pár bodů z hodnocení odečtou.
    Trochu otravná je nutnost chodit se zapnutým scoutingem. Nejde to nějak obejít pomocí nějakého jiného skillu ?
    • Thorar
      Když chceš najít něco skrytého tak to asi těžko najdeš tím, že kolem toho proběhneš. Musíš se na hledání zaměřit, proto ten scouting.
    • del0
      "Tahle hra je opravdu hlavně pro fanoušky BG a podobných. Ostatní si pár bodů z hodnocení odečtou."

      To samý dá říct o každé druhé hře, včetně kombinace DS a BB...
    • chodit bez zapnutého scoutingu, nevim proc by to mela byt nutnost...zapinam ho jen když mam takzvane podezreni :)
      • protože je tajná schovka každých pár metrů ? *3*
        • Vidis ja tech schovek nasel jen par, resim to pokud, si prectu nejakou knizku s nejakou napovedou a nebo kdyz se me zda to misto podezrele. Je mozne, ze neco neuvidim, ale o to me to priste muze prekvapite. Tuto hru nevidim na to, ze bych ji hral jen jednou :). Poprve si uziju pribeh, novinky. Podruhe uz budu vic zkoumat mechaniky a vic se zabyvat postavami. Dalsim pokusem se zamerim treba na RPG prvky, budu hrat treba za zaporaka a budu se tak chovat i k ostatnim a kaslat na reputaci ( i kdyz to se ke me nehodi.. vetsinou stejne zkoncimu u dobre postavy :D )
        • no a? tak je nenajdes všechny..a logicky, když chces hledat schovky tak to nejak musí udelat..scoutingem, od toho jsou to schovky..bude je hledas nebo ne..dusledky jsou zrejme..
  • Slyšel jsem dobře, že to má kvalitní grafiku a textury??? Zkuste hošánci zoomovat.

    http://sfx.thelazy.net/games/screenshot/21616/full/

    čekal jsem rozhodně víc za tu částku...
    • Grafika :D řekni mamce ať ti koupí lepší grafiku a zahrej si nějakou hru, kde se budeš 80% svého času koukat na intra :D NEXT >>>>
    • Nekomu holt jde o neskutecne graficke detaily a jinemu staci tuny textu, zpusob zpracovani, atmosfera, zabava.. :)
      • tralalovi jde hlavne o to si kopnout, jinak vi prd

        ony ty 4m dolaru co vybrali je na propracovany rpg dost malo, takze to je logicky na ty hre videt. Divinity pusobi lip, ale to jen proto ze lariani to z velke casti finacovali sami, na Kick si prisli jen pro zbytek..Komunitni fianacovani stoji za prd, sice komunita dostane co chce, ale za cenu velkych ustupku..
    • Blue.Shark
      Možná ti řeknu novinku, ale zoomování ve stylu Kriminálky Las Vegas neexistuje :))
  • Morraw
    Tak přihodím taky komentář. Hru si maximálně užívám, stejně jako loňské Divinity. 8h za mnou a za tu dobu jsem došel pouze do Gilded Vale a z něho, natěšen na pevnost, do Caed Nua. Tam jsem ale bohužel dostal na p*del a musím se vrátit a posílit.
    S tvorbou postavy jsem nakonec strávil jen pár hodin. Původně jsem chtěl hrát Godlike, ale nemožnost mít helmu by mě nakonec omrzelo. Jel jsem jako vždy na jistotu. Fighter - Ocean Folk - Old Vailia - Mercenary. Rasy Godlike se ale odmítám vzdát a vymyslel jsem si tedy, že můj bratr byl narozen jako Godlike a my museli utéct. Při první příležitosti si ho tak naberu do party.
    Jaká je vaše postava ? Také jste zapracovali na příběhu nebo to pro vás není důležité ?
    Za těch pár hodin ve hře jsem nadšen a hodně mě zajímá jak se vyvine hlavní příběh. Také se neskutečně těším na pevnost a obrovský dungeon pod ní.
    Na soubojový systém si ještě trochu zvykám, ale je super učit se zas něco trochu nového. Celkový pocit je už mnohem lepší oproti betě. Ve hraní dělám větší přestávky, nikam nespěchám a vychutnávam každý drobek obsahu. V mezičase jsem začten v, pro mě zajímavém, Lore.
    Izometrické CRPG miluju a vidět v dnešní době hru takového rozsahu je zázrak.
    No ale ať nepíšu jen same pozitiva, tak mi třeba vadí nemožnost dávat poznámky do mapy (zlaté D:OS), ale možnost deníku to trochu zachraňuje. Dále je škoda, že namluvené postavy nemají namluveny všechny texty. Zvláštní. V případě hudby ještě stále čekám na zajímavý kousek, který mě na chvíli donutí přestat hrát a pouze poslouchat.
    Otázka na recenzenta. Kolik hodin trvalo dohrání? Jak moc při tom dělal vedlejší obsah atd. ?

    PS. V menu (Options -> Game) je možnost zapnout audio komentář vývojářů. Doporučuju :)
  • To je tak vymakany... Proč se zde řeší nějaký bloodborne? Tohle je RPG! Bloodorbe je zcela jiný typ hry. Také skvělá hra ale srovnávat to s pravou RPG hrou?WTF!
    • Pod to bych se mohl podepsat :) a je me jasne ze se dotknu spousty lidi.. :D
  • to je taký k o k o t retardovaný postihnutý :D:D veskoslav alias Tom Henks alias šklebící bestie
    • Tom Hanks je jen jeden, tak mě moc nes*r.
      • mazej chytat krevety
  • Good, takze po dlhej dobe nieco opravdove pre mna. Otazka pre tych co to hrali(a hlavne recenzenta):

    Bez ohladu na to aka dobra hra je "na papieri", aky je realny zazitok? Naozaj sa jedna o pororovnatelnu kvalitu ako BG1,2 a ostatne? Nemyslim technicke veci ani "kolko je tam kuziel". Ale ci je to taky typ hry ktory vas tak dobre pohlti pribehom a hratelnostou ako stare hry. Koli ktoremu naozaj clovek pojde spat o 5AM. Dialogy, pribeh, hlbka, hratelnost, atmosfera atd. Je to naozaj *rovnako* dobre ako stare hry a ostane v pamati desiatky rokov ako jedna z najlepsich hier vobec, alebo je to len "opravdu velmi dobre" na dnesny standard? To chcem vediet, pretoze to je velky rozdiel, dik.
    • vaclav.pechacek
      Je strašně těžké porovnat zážitek ze hry, kterou jsem hrál tak těch 10 let zpátky, a Pillars. Jasně že mi připadá, že Baldur a Torment nic nepřekoná, ale to je zkreslené časem a nostalgií. Myslím že za pět let se možná budu podobně cítit ohledně Pillars. Protože nezodpovědnost v podobě chození spát až za světla ve mně rozhodně probudily :)
    • ja mam zatim za sebou jen prolog, ale uz dvakrat tam stihnul nekdo pobit cely moje okoli a mezitim tam byly takovy haluzove rozmazany pruchody podkresleny atmosferickou hudbou *5*
      • Ja sem se ty hudby vcera v noci uplne bal. Sem si musel k tomu pustit čt24 *13*
      • Ja sem se ty hudby vcera v noci uplne bal. Sem si musel k tomu pustit čt24 *13*
        • Meznia
          To bych si radši pustil cyklon B.
          • Coffin.Corner
            *15* Tohle si musím zapsat *15*
  • Tak to vypadá, že budu muset ze svýho rozvrhu vynechat práci a sex. Je klika, že ani jedno nemam, jinak fakt nevim, jak bych to vyřešil.
  • proč to neni v češtine doprčic co to ma znamenat
    • To víš, na PC krabicovky už prodejní úspěch nemají a tudíž nemaj distributoři jak zafinancovat potenciální překlad...
    • Zabij se.
    • mel jsi Obsidianu poslat prachy když je vybirali, 20 000 dolaru by asi na lokalizaci stacilo.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
Novější Starší