Novější Starší

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Diky obsidioanu, ze se mu to opravdu povedlo a prinesl nam, kteří na to cekali, důstojného pokracovatele rpg typu baldurs gate. zatím 5hodin a hra si me naprosto ziskala
  • Mart9
    Dost vyčpělej žánr
    • To mi nepřijde. Spousta lidí tenhle žánr evidentně vyhledává. V čem je vyčpělejší než ostatní?
      • Mart9
        Ten pohled, to ovládání, určitě to má taky zdlouhavé dialogy, kvůli kterým jsem Inquisitora přiloženého k Levelu přestal hrát po půl hodině... To už se v roce 2015 nehodí.

        Myslím, že to bylo u Divinity, kde si každý liboval, jakou tam máš volnost a co všechno můžeš dělat a musel jsem se smát, protože jsem kouknul na video a zjistil, že to ovládáš klikáním myší :D

        Volnost a spousta možností mají smysl ve hrách typu Mafia nebo GTA, ne tady.
        • Veskoslav
          Cože? Volnost jako nemá být? To tam má být koridor, šipka kam máš jít, dialog se slovy Hmm, sexy atd.? Dialogy jsou to, co dělá RPG, ne miliarda statů a bambilion schopností. Ale vyprávění příběhu, texty, rozvrstvené dialogy atd.
          • dialogy a příběh nedělají RPG. To nevím, kde jsi vzal. Role-playing, čili ujmutí nějaké postavy a vylepšovaní statů,zjištovaní, co se okolo tebe děje apod to je role- playing. Takže mi chceš říct, že když jsi vezmu knihu a tam si budu představovat nějakého reka tak je to RPG? :D
            • del0
              DS fantrotl detected. Srovnávat BG a DS je vrchol imbecility. A ještě větší tahat do debaty Planescape, kterej krom toho, že proti jeho příběhu je DS leporelo, je skutečně roleplayingová hra ve stylu původních tabletop RPG s maximální nelinearitou v řešení questů, přístupu k okolí a formování svojí osobnosti. Samozřejmě, když řikám přístupu k okolí, tak nemyslím mlácení potvor, jako tady pan neználek, který se snaží z mlátičky udělat něco víc. BG nudný příběh? KK. Rage je asi silný. PoE dostává stejně jak BB, tak se brečí. *15* Co se týče JRPG, tak ty ani nejsou RPG, protože ve srovnání s hrama typu PS/BG obsahují nula nic roleplayingu, vše je podřízeno story a filmovému feelu. JRPG jsou CoD ve světě RPG. JRPG nevychází z originálních stolních RPG, jako ty západní. Prostě další neználek, resp. spíš ten samej trotl pod anynomem/ukradeným nickem, co si myslí, že staty dělaj ze hry RPG. Jo, když mi bylo 15 a hrál sem Diablo, tak sem si to taky myslel. *7*

              "BTW největší emoce stejně najdeme ve starších Final Fantasy, proti tomu je Mass Effect omezený slabikář"

              Největší emoce má možná pokud si fanboy anime stylu a ujíždíš na jednoduchý dialogy na úrovni mexických telenovel. Proti Planescapu působí Final Fantasy jako Mateřídouška. PS je svojí dospělostí a intelektuálním/filozofickým záběrem úplně v jiné lize.

              " Kolik her má tak rozvětvený, nelinearní story, spousty legend, mini příběhů, události, formovaní světa atd.."

              Nelineární story? Tywole. Ta hra je založena primárně na mlácení potvor, kde je příběh jen kulisa a prej nelineární a rozvětvený příběh. Ale jasně, včera sem byl v khihkupectví a viděl v regálu pěknou knihu, tak sem se ptal prodavače a on mi řekl, že to je super dark fantasy příběh. Sice má jen 30 stránek (z toho 20 luxusní ilustrace rytířů) a vše ostatní si musím domyslet a dospekulovat z netu, ale jinak je to prý mistrovské dílo. Tohle už je fakt na Chocholouška. *15* To už ani není fanboyismus, ale rozmar zaujatosti, hloupost a neznalost. Jako tohle už je na mě fakt silný kafe. Mini příběhy, události, formování světa, legendy? Patří do lore a ne do příběhu. Lore ze hry nedělá RPG. DS je prostě mlátička s vývojem postavy, kde příběh hraje druhý housle, stejně jako v Diablu, což by nebyl problém, pokud by ale neexistovali jistí trotlové, kteří ze hry dělají něco, co není, příběh si domýšlí, pak ho označují za originál a ještě kvalitní aby následně tvrdili, jaký je tam roleplay a nelinearita, protože roleplay = dáváš si bodíky do meče a štítu, který mají stejně menší váhu než skill, protože zkušený hráč umlátí bosse i bez toho (skill>staty=akční hra) a nelinearita příběhu = to, v jakym pořadí si přečteš lore popisky na itemu a jakou chodbou se vydáš. Fakt roleplaying jak víno. Kam se hrabe BG/PT se svojí možností plnit každý druhý quest více způsoby, které můžou mít různé následky, s několika zakončeními příběhu, se systémem přesvědčení (který je implementován do dialogů) a reputace, která ovlivňuje, jak na vás svět reaguje, koho kde potkáte a se svýma NPC, který mají každý svojí unikátní osobnost, můžou vás nenavidět nebo milovat (i samy mezi sebou), můžete jim i změnit myšlení a pohled na svět. Tyhle hry simulujou tabletop RPG, nebo se o to aspoň maximálně snaží. A to tak, že nejvíc ze všech her historie.
              Musim uznat, že DS komunita jede fakt bomby. Nevim, kde to berou, ale očividně to má grády. *15*
            • 80-85% Informáci, které jsou v těch videíí, ale najdeš ve světě Dark Souls, sice v hadánkách, na předmětech atd., ale prostě tam jsou a záleží na tobě jestli si to pospojuješ a vytvoříš si příběh, v Dark Souls si to prostě nepřečteš od A po Z co se stane, záleží jen a jen na TOBĚ jestli vytvoříš snahu příběh pochopit a poskládat si ho ze střípků. Je to náročné, já jsem si taky musel něco vyhledávat, ale bez problému jsem pochytil spoustu krásných legend, mýtu. Popravdě je to originální, 95% současné produkce je prostě klišé postavené na dalším klišé, tady i tím, že tam je volnost k filozofání tvoří originální dílko a jak vidím nějaké debílky na diskuzích mlet o tom, že tam není příběh, tak se vždy usměji a řeknu si:" další co to nehrál nebo co to hrál se zavřenýma očima"...
            • Veskoslav
              Už zase ten "příběh" v DS.....Fakt fanboy až na půdu....Příběh v DS je jednoduchý, zbytek si "dotvořila" komunita podle toho, jak uznala za vhodné. A zbytek? BG slabý příběh a DS silný příběh? Chlape, to fakt nemá cenu ti to vyvracet. Stačí si přečíst, co tu píšeš. Pro tebe je DS série absolutní modla. Od příběhu až po geniální RPG systém ve hře.
            • https://www.youtube.com/user/EpicNameBro/featured

              projeď si všechny videa o story od tohoto a pak mi tvrď, že je Souls jen o vylepšovaní statů. Kolik her má tak rozvětvený, nelinearní story, spousty legend, mini příběhů, události, formovaní světa atd.. Ukazuješ jen svou neznalost. Ten příběh je tak vskutku kvalitní s porovnáním s limonádou v Mass Effect např... U kolika her si pamatuješ rozhovory, NPC, Bosse a je tě líto zabít bosse(Sifa)? Pff, vůbec nevíš, jako zdejší stádo hlupců. Hrál jsem Planescape a ano má lepší story než DS, ale u kolika dalších her se to dá říct? Např. BG má uzoufání nudný story a tak bych mohl pokračovat, pokud nemáš znalosti, tak nesuď, já je mám, mám odehraných spousta RPG, tak můžu porovnávat. BTW největší emoce stejně najdeme ve starších Final Fantasy, proti tomu je Mass Effect omezený slabikář
            • to by me zajímalo jak bys zabil ty vlky v Gothicu co te asi 20 sejmuli, kdyby jsi tam nemel systém,cisla a staty, když Gothic je spis adventura *7*
            • Veskoslav
              Ty tu knihu hraješ? Mimoto občas nejde poznat, co je RPG a co už adventura. Ale ty jsi evidentně na ty "číselné" RPG viz Bloodborne. Já mám zase naopak rád ME sérii, Gothic či Zaklínače. Ale tvrdit, že RPG je jenom o vylepšování statů, což celá Soul série je, to mi přijde taky na palici.
          • zase kecas vesko vid. Pribeh a systém je naprosto rovnocena soucast každého rpg, bez systemu a cisel ti zbude adventura, a kupodivu hra zalozena jen na systemu a cislech bude porad vic rpg.
            • Coze, Co to plácáš..nechapu..
            • Veskoslav
              Co to povídáš? Rovnocená bych naprosto netvrdil. Dám příklad Gothic. To považuješ za adventuru?
        • nehodi se, protoze svet je ted plnej pologramotnych, kteri sice "umi" cist, ale nectou

          umi je schvalne v uvozovkach, protoze zvladaj jenom jednoduchy vety, souveti nebo delsi souvislej text je v lepsim pripade otravuje, v horsim primo mate
        • cist tohle me opravdu boli, protože si uvědomíš ze i takhle omezeni lidi mezi nami jsou a nezbyde ti nic jiného nez je litovat, protože nikdy nepochopi co to je ponorit se do hry jako je tato.
  • Chim
    Hodina jen tak narychlo odehrána. Dobré je to. Angličtina není úplně jednoduchá ale zatím mi přijde srozumitelnější než v Divinity. Uděluju šest a půl květinky z pěti a navrch přidávám tři prasečí ocásky.

    S klidným svědomím doporučuji ke koupi.
    • jak můžeš po hodině hraní (to sis akorát vytvořil postavu) doporučovat hru s klidným svědomím ke koupi? Mně například trvalo asi 20 hodin si uvědomit, že Divinity OS nebyla moc dobrá hra a že bych ji nedoporučil.
      • Chim
        Řeknu ti tajemství. Jsem totiž geniální a mám mimo jiné přirozený talent poznat dobrou hru i po hodině hraní *1* .

        A teď vážně... Pro mě je ta hra ok a jednoduše vím, že utracených peněz nebudu litovat. Přeber si tu informaci jak chceš *3*.

        EDIT: Za hodinu hraní, když hraješ jen tak narychlo, se dá nejen vytvořit vlastní postava, ale i dokončit první quest. A jelikož se do toho teď pustím doopravdy, tak si jdu nejdřív přečíst manuál a potom se asi na pár hodin zamyslím, za koho vlastně hrát. Takže reálně ta tvorba postavy u mě bude možná trvat tak půl dne.
  • IE Mod for Pillars of Eternity

    http://rien-ici.com/iemod/
    Skvělá věc. Dává další možnosti jak si upravit UI atd. Každý to může mít přesně jak mu to vyhovuje.
  • Necetl sem vsechno, tak nevim, jestli to uz nekdo zminil. Po cca 9-10 hodinach hrani:
    Hlavni pribeh, texty, dialogy, nektere NPC - naprosta parada

    Na druhou stranu, ten svet proste neni nic moc, male mapy, kde uprostred stoji parta vlku a ceka na zabiti, jako z final fantasy nebo neceho takoveho. Nemuzu si pomoct srovnani s BG2, pusobit to proste cele tak minimalisticky a mrtve, napriklad v BG2 obchody v noci zavrely, atd. proste detaily co pridavaji na pocitu toho sveta.

    Dale ty souboje, chapu, ze nemohli okopirovat AD&D, ale tohle je trosku zmatek a po case to zacne byt otrava a nuda.

    Dohraju kuli pribehu, ale 10/10 IMO zatim ne :)
    • presne tak, detailova nevyvazenost. na jednu stranu jsem byl unesenej z grafickych drobnosti jako poletujici pyl nad loukou, stekani vody z okapu strech, nebo vlnici se plastik za hrdinou...a nasledne vejdu do hospody a prvni co se mi rozezni v mozku jako alarm je: proc kurfa zadny z npccek nesedi na zidli?:) to me trosku zklamalo, protoze do te doby jsem hrou byl absolutne unesenej ve vsech smerech, tohle zapusobilo jak ledova sprcha a od te doby trochu hnidopissky hledam dalsi faily. na druhou stranu musim uznat, ze uz dlouho me zadna hra takhle nepohltila a nedonutila me zapomenout i na obed...:)
      • Tohle by mě fakt nenapadlo. Řešit, jestli npc v hospodě sedí. :D No baldurech ti sedící byli stejně jen nefunkčí kulisa. Moc toho nenamluvili.
    • BG2 také dělalo studio za podpory vydavetle. Tedy měli prachy, lidi a více času.

      Zde to byl risk. Risk, zda dnes tohle bude lidi bavit a jeli na vlastní triko. Jestli to bude prodávat nevidím důvod proč by časem nemohlo být propracované pokračovaní jako u BG2.

      Ale to che skutečně hodně lidí a prachů. někdy ty drobnosti musí udělat, otestovat atd. Na to, že podobné hry zde již nejsou, tak je tohle super. Oproti těm velkým hrá, které jedou to samé po 105...
    • Zatím jsem na začátku, ale 100% to nebude přecpané, vybičovné BG2, ale spíš něco ve stylu BG1 s mozkem NwN2.
  • Tak ano Zaklínač 1,2 je spíše fantasy Mass Effect, zaměřený na filmovost. Bloodborne je čírá hratelnost, ale obě jsou ačkní RPG, kde je opozaděn RPG systém na úkor hratelnost a akčnosti. Trojka Zaklínače je zase sandbox, to je zase trošku něco jiného... reakce na Veskoslava. Nějak mě to přeskočilo. Omlouvám se za nové vlákno...
    • Přeskočilo to tedy hodně. Téma dnes již mainstreamové akční hry s RPG prvky Bloodborne je vedle...

      *7*
    • Veskoslav
      Mass Effect 1 bylo klasické RPG. Se vším všudy. Až Mass Effect 2 přineslo tu zmíněnou filmovou akčnost. Tam ale zase považuji poslední misi za jednu z nejlepších v rámci žánru RPG. Mass Effect 3 si vzala od obou něco a našla nějaký ten kompromis a DLC Citadela je podle mě nejlepší z celé série. Zaklínač 1 bylo klasické fantasy RPG s polootevřeným světem, kdy jsi měl větvené dialogy atd. Zaklínač 2 byl poněkud akčnější, což osobně mám za zlé tomu, že se snažili zaměřit i na konzolový trh. Sérii Souls považuji za klasické H&S RPG, kde staty a bodíky hrají největší roli ve hře, nikoliv rozhovory atd. Každá tak podle mě reprezentuje určitou část RPG žánru a každá má své místo a vzájemně si nekonkurují. A do toho pak přišlo Divinity Original Sin a Pillars of Eternity jako zástupce klasických RPG.
      • Klasické RPG je jen Planescape Torment nebo dnešní následovník Pillars. Ještě možná lépe klasické RPG je u stolu s papírem. Mass Effect rozhodně není klasické RPG, podlě mě to je spíše TPS a RPG prvky. Jednička se sice snažila o inventář, ale do klasických RPG to má hodně. Witcher 1 je taková klikací adventůra. Popravdět to je divná hra. Witcher 2 je klasické akční RPG zaměřené na filmový příběh. Souls série je akční RPG zaměřené na požitek hraní a vnímaní atmosféry a hodně zaměřena na souboje. Bloodborne je pak ještě o stupeň akčnější než Souls. Pak jsou tu sandbox RPG jako TES, Dragon´s Dogma a Witcher 3, zaměřené na prozkoumávání. Mezi stupeň mezi klasickými RPG a akčnímí pak je Dragon Age : Origins, které si bere od obou něco. Každý hraje, co ho baví, mě baví všechny druhy RPG, jsem štasný člověk... Mám rád filmové, klasické i akční.
        • Přijde mi celkem zcestné nazývat Souls sérii RPG, to už pak může být RPG téměř cokoli. Sice je tam tuna statistik a inventář, ale nevšiml jsem si že by to nějak zvlášť ovlivňovalo mojí postavu. Stejné je to v tomto směru v zaklínači, ale ten nabídl pro mě důležitý roleplaying. Zřejmě každý vidí pod pojmem rpg něco jiného a to říkám jako člověk co má Souls sérii skutečně rád. Zkrátka pro mě to je Souls "pouhá" bojovka stejně jako třeba jako tolik opěvované Diablo.
          • Zkus si to zahrál. Statistiky v Souls hrách ovlivňují postavu naprosto jako ve všech RPG, daváš do staminy, máš větší výdrž, dáváš do defense máš resistence proti jedu, ohni. Dáváš do dexterity, máš větší critic, dávaš do strenght máš větší sílů, pak je samozřejmě dobré si hlídat váhu. Souls je v tomto směru hodně hluboké a statistiky hodně ovlivnují tvoji postavu, opak může říct buď troll nebo někdo kdo to nehrál.

            Můžeš mí říct, co u Zaklínače ti přinesl ten role-playing game, tam nemáš žádné číselka, máš tam pár perku, které v podstatě nic neřeší a jeden finální perk na QTE combat, což je naprostý výsměch. Nemáš tam magii, nemáš tam zbraně, nemáš tam crafting, nic, nemůžeš si vybrat styl hraní apod.Zaklínáč 2 je asi nejmíň RPG spolu s Mass Effectem z moderních RPG
            • del0
              "Statistiky v Souls hrách ovlivňují postavu naprosto jako ve všech RPG."

              To je samozřejmě nepravda. DS = skill>staty. Prostě faktem je, že DS jde hrát a dohrát i bez důrazu na staty a itemy, když to umíš hrát (= a obcházet tak částečně mechaniku hry), což ve hrách typu BG nejde a stejně tak i v tom Diablu, kde bez příslušného vybavení a schopností nemáš šanci. RPG jsou koncepčně postavené na tom, že primárně staty určují schopnosti postavy, ne hráč. Proto je DS hack and slash s vývojem postavy.

              PS: Přestaň už tady zas*rat diskuzi tímhle vyfabulovaným diletantským balastem.
            • VergiliusGrey
              Já tedy o opravdového RPG očekávám víc než jen atributy. Ty jsou jen základ, na kterém se staví.
        • del0
          "Ještě možná lépe klasické RPG je u stolu s papírem."

          A proto se hrám typu Planescape říká cRPG, protože jsou computer obdobou původních RPG.

          "Souls série je akční RPG zaměřené na požitek hraní."

          Tohle nedává smysl, vzhledem k tomnu, že požitek z hraní znamená pro každého něco jiného. Pro někoho to je jen mlácení a grind, pro někoho i to ostatní, co do plnohodnotného RPG patří.
        • Pethulla
          Proč jsou jediné pravé RPG jenom Pillars a PT? Proč ne třeba BG, Fallouty, Arcanum nebo Bloodlines?
          Je spíš zajímavé jak se to škaltulkování časem mění. Takový Deus Ex v době kdy vyšel byl brán jako střílečka s lehkými RPG prvky, kdežto dneska se to bere za FPRPG
        • Veskoslav
          V čem má Mass Effect daleko do klasických RPG? Tuna rozhovorů, desítky postav, ovlivňuješ příběh, řídíš 3 postavy, máš inventář plus rozsáhlý systém schopností. Každá zbraň i zbroj mají modifikace, příběh hraje první housle. Wichter je klikací adventura? Chlape, hrál jsi to vůbec? Witcher je daleho více RPG než většina RPG, co vyšla v minulé dekádě. A jenom mi řekni, jak se liší ME1 od DA:O?:) Prakticky stejné hry, jedna je fantasy, druhá je sci-fi.
          • Klasické RPG= hod kostkou proto nemůžeme brát Mass Effect, Dark Souls, Witchera za klasické RPG, ale za akční RPG.

            Dragon Age je více RPG než Mass Effect proto, že má skill tree, izometrický pohled, pauzovaní boje, vedlejší profese a prostě je to více RPG než Mass Effect
            • RPG je role playing, nebo ne? Proč by muselo být nutně izometrický nebo postavený na systému házení kostkou? Imo nejblíž se definici cRPG blíží asi hry od Bethesdy - se všemi výtkami, které vůči nim můžeme mít. Postava se zlepšuje v tom, co dělá (mimo jiné to myslím znesnadňuje powergaming), pohybuje se v otevřeném světě a jakou hraje roli je čistě na hráčovi. Samozřejmě i kvůli tomuto konceptu mají hry k dokonalosti hodně daleko (zejména Oblivion a Skyrim). Ale těžko jim můžeš upřít, že posouvají klasickej koncept papírovýho RPG s využitím možností počítače a přirozeností počítačovýho hraní asi nejdál. Naproti tomu Baldury (který mám přesto asi raději) jsou spíše převedením papírových her do digitální podoby. Dělají to samozřejmě výborně (ačkoliv v ToB se už začíná projevovat sklon Bioware k tupému kýči a proto mám BG1 raději). Ale žánrově jde vlastně o mixy RPG a tahové (pseudo realtime) strategie.

              Osobně považuju moderní "rpg" od Bioware, zejména Dragon Age, v menší míře Mass Effect (ale jen proto že fantasy ve vesmíru je méně okoukané než "high fantasy") za nejhorší herní kýč s naprosto průhledným stereotypním gameplayem a "dospělými" "morálními" "volbami" na úrovni leporela. (Ačkoliv Mass Effect měl imo kromě zajímavějšího lore i zajímavější vedlejší postavy než DA, alespoň některé.) Netvrdím samozřejmě že je moje subjektivní hodnocení platnější než tvoje nebo kohokoliv jinýho, jen nabízím jiný pohled na Dragon Age, Kotory a ME, hry, které za podařené RPG ve smyslu roleplayingu rozhodně nepovažuji. Otázka izometrie + kostka vs 3d + střílečka mi přijde spíš jako otázka RPG + strategie vs RPG + akce. Strategická (ve skutečnosti je zřejmě lepší výraz taktická) rovina ti samozřejmě otevírá prostor pro detailnější vývoj postavy, pokud tohle od hry očekáváš, ale se samotným hraním role prostě až tak nesouvisí. Witcher je hra, kde hráč hraje dopředu danou roli, zejména pokud zná knižní předlohy - ale definici RPG tohle myslím poměrně splňuje. Navíc je (opět imo, detailnější rozbor by přesáhl možnosti téhle diskuze) myslím mnohem lépe napsaná, než Dragon Age apod. Možná je akční, ale zároveň je to RPG mnohem spíš než třeba Icewind Dale nebo ToB (v podstatě tahová strategie). Ačkoliv samozřejmě uznávám, že herní mechanismy Witchera jsou vedle Baldurů poměrně nudné a stereotypní, protože zde schází strategický element. Pillars přeju velký úspěch a doufám, že to je opravdu tak dobrá hra, jak první recenze naznačují. JM2C
  • Pillars of Eternity - minirecenze

    Shédnuto cca 1hod gameplaye na YT. Vizuál hnusnej, nezajímavé postavy a ability. Hra vas zahlcuje spoustou slovního balastu kterej psal asi nějakej grafoman :) Příběh hodnotit nemužu ale ten je stejne v rpg zajímavej asi jako koupací čapka na poušti. Chybející AI.
    6/10 za snahu. Pokud jste fanda rpg mužete si pričíst klidne jeden bod *3*
    • niceguyfromrussia.ru
      "Shédnuto cca 1hod gameplaye na YT.."

      Bež kukať lets playe blondatých metrosexuálov na CoD a Minecraft a neotravuj. Ani si hru nehral, komentujúci nemal nad čím vrieskať ako to môže pri hraní nejakej hororovky alebo pri skriptoch v CoD tak ťa to nebavilo.

      Táto hra je nostalgia s čias ked išlo hlavne o gameplay,na príbeh a prostredie si musel využívať s časti vlastnú fantáziu a hra bola nesmierne pohlcujúca, chcela ťa vtiahnúť vlastnými rozhodnutiami a vplyvom a vyžadovala od teba veľa času. To fakt nie je asi pre teba - niekoho kto má rád polofilmové 6 hodinové skripty s komentárom a navyše nedá sa to pochopiť len z pozerania sa na video - musíš to sám hrať. Tak bud aspoň ticho, však raz vyrastieš a budeš mať vyššie požiadavky, potom sa môžme roprávať.
    • Obvious troll is obvious :)
      • Proč tady každý druhý má tendenci používat definici kruhem? To mi hlava vážně nebere.
        • veskoslav alias Tom Henks alias šklebící bestie, to je taký k o k o t retardovaný :D
          • Tak mi raději ty Maťův bratranče odpověz na otázku, proč kurde používají tu dementní definici kruhem? To je zase nějaký internetový fenomén?
    • ..ty ses blazen..:)
      • Ano, jasný blázen. Už volám doktora Chocholouška!
      • Blue.Shark
        Není. Je jen velmi dobrý troll.
        • walltar
          Troll určitě... Ale velmi dobrý? Tohle je klasický baiting... taková ta nižší forma trollů, kteří na to skutečné trollování nemají dost rozumu.
          • Ale pořád to funguje, tak proč to nepoužít. Kampříků kteří skočí po návnadě je dost :)
  • baví mě to a je to fajn se vrátit do minulosti, ale jsem rád, že se RPG vyvinuli, Bloodborne prostě nabízí nepopíratelně větší herní zažítek, který člověka nepustí po 50 hodin a pak vyflusne naprosto spokejeného. Tak a teď jsem zvědav na Zaklínače...
    • del0
      1. Tvůj názor na Bloodborne tu v diskuzi k PoE nikoho nezajímá.
      2. Tvůj názor je subjektivní.
      3. Srovnáš dva naprosto odlišné žánry.

      Z toho vyplývá, že si trollík, který musí za každou dávat všem najevo, jak je ta jeho oblíbená hra nejlepší. Prostě jak malé děcko, kterým očividně jsi. Hlásej si o Bloodborne třeba u vás před barákem na pískovišti, tady ti na to se*e pes. *15*
      • dle vlákna a plusů a mínusu bych řekl, že můj názor zajímá hodně lidí. Je tu minimum lidí, kreří zkusili obě hry a snažili se určit co je lepší herní zážitek.

        Osobně si myslím, že jsi největší chudák na Games.cz, je mi tě strašně líto, nejhorší je, že smrdíš u každé novinky u Souls her či Bloodborne a trollíš tam na úrovni Maxe a mně tu vyčítáš, že jsem se snažil obě hry nekonfliktě porovnat, čím si neskonale sereeš do huby a devalvujetě to na úrovneň duševního mrzáka a pokrytce...
        • del0
          "dle vlákna a plusů a mínusu bych řekl, že můj názor zajímá hodně lidí"

          Dobrej joke. Ty budeš asi ve městě nový. Zapomněli ti říct, jak to tady funguje.

          "Osobně si myslím, že jsi největší chudák na Games.cz"

          Osobně si myslím, že nějaké diletantské děcko pod anonymem mě nemůže urazit.
        • Vojta_Ilavsky
          Nejhorší je LV426.
    • walltar
      Tak to mě zase mnohem víc vyhovuje tahle stará forma RPG... Ovládání celé skupiny, hromady textů (osobně bych úplně vypustil mluvené dialogy a za to co stály ještě rozšířil psaný text, nebo přidal pár dalších map).

      Když hraju věci jako zaklínače, nebo ME tak to je hodinka a du dělat něco jinýho. U tohohle už sem šel 2x spát ve tři ráno a nemůžu se odtrhnout.

      Takže velmi rád popřu všechno co si řekl. *1*
      • Ono je těžké, každá hra má něco do sebe. Mass Effect, Zaklínač, Wasteland 2, Fallout (1,2,NV), Divinity. Já si je užila maximálně všechny. A Pillars plánuji také co nevidět :-D Jednou je to děj, jindy vizuál. Hlavní je, aby hra pohltila.
    • Veskoslav
      Dva zcela odlišné žánry RPG. To je jako srovnávat hokej a basketbal. Oboje je kolektivní sport.
    • filias
      Bloodborne je ale úplně jiný žánr. To se nedá srovnávat. Jestli se to někam vyvinulo, tak Witcher.
      • Vojta_Ilavsky
        Vyvinulo? Do Wiedzmina? Spíš se to degradovalo než cokoliv jinýho...
      • ale jdi, Zaklínač je úplně stený žánr jako Bloodborne... Máš to celé popletené...
        • Veskoslav
          Ne není. A nikdy nebyl.
    • Proč zde pořád pěješ ódy na nějaký konzoloví bloodborne? Na to máš komentáře pod recenzí bloodborne.

      "nepopíratelně" a nenapsal jsi ani co přesně aby to bylo tedy opravdu nepopíratelné. Jestli myslíš to, že to lze hrát pořád dokola na ng++++++++++... to pak ano. Stejně jako je možné běhat na oválu pořád dokola. Ale k tomu je debata pod recenzí k bloodborne. Ne zde. Tohle je RPG. Ne akční hra s RPG prvky.
      • proč bych nepěl, jsou to pro mě velice očekávané hry a jedna hra je minulost a druhá současnost. Obě hraji, jednu sem teď už dohrál, ve druhé už mám taky slušný progress, tak můžu porovnávat, jak stojí minulost proti současnosti. Ano, minulost má lepší RPG systém a hlubší RPG systém apod, ale herní zážitek, atmosféra, vcítění do hry, tam Bloodborne naprosto masakruje minulost. Vždycky jsem chtěl ztvárnění Prahy a Lovecrafta v takové atmosféře, ta hra je sen...
  • Tak za mě společně z Bloodborn 10\10 jediná věc co mi trošku schází je víc namluvenych dialogu
  • Ja osobne tam nikde tie 4 milióny dolárov, ktoré vyzbierali fakt nevidím, kde ich teda vývojári použili? Zaplatili si svoje hypotéky?
    • Veskoslav
      Ty nevidíš více věcí Mato... *7*
      • Vesnickoslav, ty si na toho Mato nejako príliš upjatý. Že on ťa pravidelne na fórach ničil, tak teraz máš z toho traumu a všade ho vidíš.
        • Veskoslav
          Víš Lunku, ty jsi natolik blbý, že nejprve jsi měl tuhle ikonku, ale zapomněl sis tak změnit to svoje Mato. A až následně jsi se hodil inkognito.....

          P.S: Jediný, kdo mi říká Vesničkoslave je Maťo....Mimochodem můžeš mi naprosto dokázat, že nemám pravdu tím, že si zrušíš inkognito.
          • Investigatívny venickoslav, to je mi novinka, ty máš tých osobností v tej svojej pomiatnutej hlavičke fakt veľa. Tak teda pán Investigatívny vesnickoslav, buď taký dobrý a predveď dôkazy, nech sa páči :) konaj, lebo čím ďalej tým viacej sa boríš v hovnách, ktoré tu vypúšťaš.
            A nezabudni si naklikávať priazeň ako máš vo zvyku cez VPNku :)
            • Mato, ty jsi ten největší vyjebanec, který se tu kdy objevil. Plus ještě musím zahrnout tvého českého zoofilního kamaráda DogF*ckera. Táhni už někam.
              • Reakce na příspěvek:

                Vesnickoslav alias Tom Henks alias sklebíci beštie vo co go? Zas máš halicinácie po tom ako si si nezobral prášky pre tú tvoju paranoidnú schizofréniu?
            • Ty si fakt na toho Mato naozaj extrémne až chorobomyseľne utisnutý, nebude to nejaká tvoja úchylka? Tak som si zmenil ikonku, lebo som tam mal šklebiacu beštiu, no to je toho. Vieš ja nie som až taký expert na nové kontá ako ty, ktorý v tom má mnohoročnú prax a rád si tak naklikáva nezmyselnú priazeň aby si honcoval svoje i-ego, keď už nič iné *14* *3*
            • Veskoslav
              Mato, máš smůlu. Nejenom že nemáš koule přiznat, že máš Mato=Lunk, ty jsi natolik blbý, že si založíš účet, kde jde vidět, jak jsi změnil ikonku. Jsi prostě jenom hlupák. Nic víc. Nemá cenu s tebou ztrácet čas.
            • No nenapísal si podrobný návod, nesmieš na mňa takto zhurta, musíš pekne postupne pomaličky, tak ťa ešte raz a naposledy poprosím o ten návod kde sa odkrýva ten skytý dátum, lebo tu v pc ho mám pekne odkrytý ale môžem si ho aj zakryť ak chcem.
            • Veskoslav
              Jsem ti napsal, kde se to odkrývá. Mimochodem automaticky je to zobrazené, takže jsi to ty musel zrušit. Nedělej ze sebe idiota;) A ještě jednou pro tebe: Nastavení/osobní údaje a tam si to zase zpátky zatrhni;) Teď už se jenom vymlouváš podvodníčku hloupá. Nachytat sám sebe, ty jsi vlastně génius.
            • A ja viem kde sa to odrkýva? Ja som to nezakryl. Ja nie som tak šikovný do PC, musíš mi napísať podrobný postup aj s obrázkami a čo kde kliknúť vieš, a skús to robiť cez internet exploder lebo ten ja používam.
            • Veskoslav
              Co jsem tím chtěl říct? Odkryj poslední důkaz o tom, že jsem paranoik, protože toto je nově založený účet. Proč máš ten údaj skrytý? Bojíš se toho, že tam bude dnešní datum? Odkryj ho a všechno se tím vyřeší. Nebo ne? *3*
            • vesnickoslavobecny
              A čo tým chcel paranoidný schizofrenik vlastne povedať? Veď buď chlap a priznaj si, že si jednoducho jebnutý, aj tak ťa tu všetci majú za paranoidného blázna.
            • Veskoslav
              vesnickoslavobecny
              před 15 min.
              Změnil profilovou fotku


              Nový účet si umím založit taky...Ty jsi prostě tragéd;) Jinak když už mám přiznat tu chybu. Odkryj registraci toho účtu, ať je má potupa definitivní a já definitivně přiznám, že jsem pošahaný sociopat, co nemá žádný život. Jo a kdyby jsi nevěděl, kde se to dělá, tak v nastavení účtu.
            • vesnickoslavobecny
              Inkognitívne Inkognito, takže vesnickoslav, tak tú omluvu očakávam čim skorej.
            • Veskoslav
              Do toho.
            • A čo za to keď nemáš pravdu, verejne vystúpiš pred obecenstvo a priznáš si, že si schizofrenický sociopatický a paranoidný |<0|<0T ? :)
            • Veskoslav
              Zruš si inkognito. Není nic snazšího dokázat opak.
      • Jo to je ten psychopat? Díky za informaci.
        • Zdravím ťa Tom, som nevedel, že vieš po česky? Mimochodom ako sa darí v blázinci veskoslave?
    • Budeme rádi když to uděláš lépe a levněji. Rád si poté hru koupím.
      • Tá hra vyzerá extrémne budgetovo, či už je to po audiovizuálnej stránke alebo hrateľnostnej. Podobnú hru ti spravím do mesiaca v unity sám a bez 4 miliónovej dotácie..
        • Daj vedieť keď to bude. Takto kvalitných hier nie je veľa.
          Aby sme to pre Boha nepremeškali.
          • No veď o mesiac, aj stránku som už spravil, www.vesnickoslavjeparanoidnypsychopat.hu
    • walltar
      JJ zaplatili... Protože ty 4 miliony se použili na platy vývojářů. Nevím jak jinak by je do té hry vložili. *1*
      • Uff, 4 melóny na platy vývojárov, to mi príde viac ako prestrelené, si si istý, že si to vypočítal správne ? :D
        • GlaDOS
          No tak samozřejmě šla část peněz na další věci. Licence vývojářských nástrojů, náklady za prostory, daně, Kickstarterové odměny,... Vážně máš o finanční stránce vývoje naivní představu.
          • mne to vysvetlovať nemusíš, to reaguj na waltara, ale aspoň je zrejmé, že cez internet nie je také jednoduché odhadnúť sarkazmus. Ale aj tak si myslím, že 4 melóny je obrovská suma peňazí a minimálne polka toho išla úplne iným smerom, než na vývoj hry.

            edit
            len tak pre porovnanie si zober, že hra ako journey nemala rozpočet vyšší ako 2 milióny a veľmi málo ľudí vie aký rozpočet malo trebárs remedy pre max payne 1 a 2 dokopy "len" 3 milióny. Alebo napr trine 1 a 2 mali rozpočet 150 tisíc dolárov alebo trebárs Limbo, kde bol rozpočet takmer zanedbateľný. Iste nie sú to izometrické RPG, ale keď si porovnáš kvalitu audiovizuálnej a hernej stránky u tých hier ktoré som vymenoval a porovnáš to práve s pillars of eternity tak to je fakt nepochopiteľné, kde sa tie 4 milióny stratili :D
            • Uz len ked porovnavas limbo, ci journey vidno ako si mimo. Proste je to ako keby si tvrdil, ze napisanie knihy, ci vytvorenie RPG systemu a sveta, nic nestoji a je to robota na vikend pre upratovacku po sichte. Hry nerobi len vizual a uz vobec nie RPG hry.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
Novější Starší