Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Lima

    Jak už tady kdosi vzpomenul, tak i za mě byl Gothic 3 vynikající hra, strávil jsem u něho jedno krásný léto cca 150 hod. A Elex je jejich nejlepší hra právě od Gothicu 3.

  • Holobicz

    Gothic mě velmi dlouhou dobu míjel. V těch dobách jsem propadl jiným hrám, o něco později hlavně TES: Morrowind. Pak jsem jednoho dne vyzkoušel demo a přišlo mi to naprosto příšerné, hrozné ovládání a padání do Windows přispělo k tomu, že jsem se na to na dlouhá léta vykašlal. Ani nevím jak jsem se k tomu znovu dostal, ale stalo se to až někdy v roce 2015 (!). Stáhl jsem si k tomu vylepšené textury a tuším, že nějaký patch který umožnil přenastavit klávesy, ale jádro ovládání zůstalo stejné. A pak to přišlo. Chtělo to trochu času, ale přišlo to. Tahle stará hra, s grafikou po které by dnes ani neštěkl pes a s trochu krkolomným ovládáním mě naprosto dostala a považuji jí za jednu z nejlepších her všech dob. Atmosféra, příběh, vývoj událostí a postavy a prostě všechno kolem je něco co se mi navždy vrylo do paměti. A i ta grafika je vlastně super, nevím proč ale je to tak. Dodnes mám před očima hlavně plápolající táborák, u kterého sedí obyvatelé Starého tábora a baví se či hrají na kytaru a také bažiny a les ve kterém se nacházel tábor "huličů" templářů, ke kterým jsem se nakonec dal, protože jejich zbroj se mi líbila nejvíce:D 

  • maros.goc

    Ja som jeden z mála, komu sa G3 páčil. Hlavne G3 považujem za hru s tým najkrajšie vykresleným fantasy svetom. Áno, v článku je ten príklon k fantasy v G3 kritizovaný. Elex je pre mňa vynikajúca hra a ich najlepšia hra od Gothic 3.

  • Daver

    Gothic byl moje první skutečné RPG. Ano, předtim jsem hrál třeba Diablo, ale to zpětně těžko nepovažuji za RPG tak jak ho vnímám teď. gothic 1 i 2 men naprosto dostali, mluvení s postavama, vybírání odpovědí. Pro mne patří Gothic na stejnej piedestal jako Morrowind. Podle me vrchol open world tvorby

  • Vojtzech

    Na jejich obranu - ten datáč na trojku není od nich, ale od nějakých indických fušerů.

  • Vojtzech

    S Gothicem 3 mě hodně zklamali. Nedalo se to hrát v den vydání ani po tom slavným community patchi. Dialogy a interakce s postavama z předchozích dílů byly o ničem, stejně tak příběh. Hledání kalichů byla otrava, dobývání omrzelo tak s druhým městem. Svět byl sice celkem na pohled hezkej, ale moc roztahanej a nudnej, ze soubojáku udělali bezduchý klikfest a třešničkou na dortu bylo množství bugů a glitchů.

    Nicméně se všemi Riseny a Elexem si to u mě trochu vyžehlili, byly to fajn hry (i když zdaleka né takové pecky jako G2 s datadiskem) a jsem zvědavý s čím přijdou dál.

  • Pixie

    Problém her od Piranha Bytes je v tom, že se vůbec od dob Gothicu nikam prostě neposunuli a ujel jim vlak.  Hry jako Gothic 1 a 2 byli na svou dobu super. Sand i ten G3 a Risen 1 dokážu ještě tolerovat na svou dobu. Ale pak už to šlo z kopce.  Podle mě je největší kámen urazu v soubojovém systému, který se víceméně skoro vůbec nezměnil od dob Gothic 1. To přeci nemůžou myslet vážně. že co funguje v roce 2001 bude fungiovat i za 20 let. U hraní Elexu to bylo sakra znát a už mě jejich herní soubojové mechaniky moc nebavily.  Spíš to bylo otravné, než zábavné. A tech pár nových nápadů to nezachrání.

  • KrPa

    ja se ke gothicu taky dostal pres level, prvne me ta hra lezela asi 3 mesice bez zajmu, tak sem to nahodou zkusil a dosti me to chytlo, gothic 2 jsem slupnul s laskou a ja osobne jej povazuji za nejlepsi rpg, co sem kdy hrat, ale pak to slo jen z kopce, g3 bez komunity modu nehratelny a ten datac hnus, to jsem fakt dohral jen jednou, abych neprisel o konec pribehu

    risen 1 byl taky super, dle me 3. nej hra od pirani, 2. zajimava ale divna, 3. dil si bohuzel zahrat nemuzu, ani elex, ale sem na ne rozhodne zvedavi, snad uz brzy

    kazdopadne se pirane pohybuji porad tak nejak nad propasti, ta jejich kvalitni oldschool hratelnost, vice spise pro HC hrace, uzavreny svet a kvalitni pribeh z nich dela spise takove indie studio, podobny osud maji i lariani, ale tem se ted snad blyska na lepsi casy diky BG3

  • Dobrý den pane Skotáku, pravdivý článek, také jsem si hru jak píšete zamiloval. JENOM JE STRAŠNĚ MOC SMUTN´´E, že už tady žádné další GOTHICY, SW KOTORY a ULTIMY UNDERWORLDY nemáme. Proč tomu tak je? Nevím. Nedávno jsem hrál MODERNÍ vynikající hry patřící do krokovacích dungeonů - Heroes of Might and Magic X, Grimrock 1,2. Takže je vidět, že pořádné pařby ještě vychází. Jako např. nový DOOM (4). Takže jde to, ale proč jich je tak málo?

  • iSpirit

    nemyslím si, že je důstojné se rozloučit se hrou, která sbírala 2,3,4,5.

  • Elex bola famózna hra. Risen 1 a 2 nebavili a Gothic 3 bola pecka.

    Toľko k tomu.

  • owny

    Gothic 1 a 2 budou pro mě navždy srdcovky. Gothic 3 tak nějak napůl, na jednu stranu s úžasnou atmosférou, prostředími a hudbou, na druhou stranu bez nějakého příběhu, nicméně jsem si ho užil. Risen 1 mě bavil, cítil jsem tam ten duch původních Gothiců, to se ale nedá říct o Risen 2 a 3, které mě jako jediné hry z tohoto výčtu nebavily a nedohrál jsem je. ELEX mi přišel opět jako super hra, jasně, nebyl tak uhlazený jako dnešní tříáčkové RPG hry (ahoj Witcher) a určitě ne pro každého, ale jako celek mě to hrozně bavilo, i když jsem měl ze začátku obavy z toho mixu středověku a moderní doby.

  • Já už bych nejspíš od Piraní neviděl rád nic, takový relativně důstojný konec s Elex mi stačí :) 

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit