Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • 10k za zarizeni, ktery je jen na hrani a jeste k tomu predrazenych her typu jednohubka
    • Ty jsi nikdy v životě na konzoli nebyl tak drž pysk, nejsem konzolák, ale z 10 půjde dolů až na 6 tisíc, dejme tomu třeba rok a potom se to vyplatí koupit. V dnešní době jsou tablety, notebooky a další zařízení, někdo má třeba notebook na net a nic mu nechybí jen hry, tak si koupí konzoli a hry mu na to budou vycházet 6 let bez starostí.
      • pysk, blbce
      • A nebo si nekoupi konzoli a hry mu na to budou vychazet na PC klidne 10 let :) jen bude snizovat detaily sam podle moznosti sveho PC nez podle rozplizlich a nizsich rozliseni. Kdyz uz mas doma PC proc si kupovat druhe v krabicce.. :D Leda tak kvuli exkluzivitam, ktery velmi rad ozelim. Jsem sice podle vasich meritek sam proti sobe, ale dle meho nazoru jsem udelal dobrou volbu. *5*
        • Ty exkluzivity oželíš, já si klidně za ně příplatím.
        • presne a stejne nejvic hraju StarCraft2 o takovejch podobnejch luxusnich hrach si muzou konzolisti nechat zdat i na jejich nextgenu
    • :)
  • Cena mě překvapila, čekal jsem cca 14, ale furt je to jen konzole, takže i za těch 12 s jednou hrou je to moc.
    • Jack1947
      A ty jsi furt jen pcckar, i kdyby tobe a vsem ostatnim smyslejicim obdobne osobam predlozily za mensi peniz nebo zadara. Furt by jsi ohrnoval nos, jeste ze te nikdo nenuti to kupovat vid. *7* *6*
      • Spis bych to videl, jeste ze ma mozek a neleti se spacakem pred obchod, aby si poridl, co nejdrive iPhone nebo konzoli :D " Ale jinak zdravy, zdravy az na syna " :P
        • Jack1947
          Je videt , ze neznas jeho formu prispevku zde. Kdyby to byl nekdo jiny , ale u nej to je tezke . Kazdopadne ano, ale to uz jsem rozebiral na zacatku teto diskuze.
  • PravyMonty
    Tak cena(a tak trochu i konzole) mi osobně přijde bombastická.
    • Gratuluji stal jste se clenem klubu.. budete chtit byt upozornen na jakykoliv nas produkt, napr. PS5, ktere bude next-next-gen? *5*
      • PravyMonty
        To je tak vtipné, až jsem se zapomněl smát.
  • V seznamu chybí ještě FIFA 14.
  • Preoeder mám od jara a tahle zpráva mě udělala velkou radost. Je mě fuk, že při launchi bude málo her, mě bohatě stačí Killzone: Shadow Fall, Assassin's Creed IV, Watch Dogs, Battlefield 4 a Call of Duty: Ghosts. A maximálně se těším s čím příjdou Naughty Dog!
    • Jak si tady mistni Sony fanboys pekne kvituji. K popukani *1*
      • Miserius
        Jak málo stačí někomu ke štěstí *1*
        • Dle tech orgasmickych komentaru zde, zrejme hodne malo. *1*
      • Já nejsem jen obyčejnej SONY fanboy. Sem i MS fanboy a Apple fanboy. Jen PC a Android jako herní platforma jsou mě úplně zadku *1*
    • Miserius
      No až něco oznámi Naughty Dog tak to bude zas něco... Já jen doufám že se mi zase trefí do "chutě" jako s The Last of Us
      • Já sem si 100% jistej, že ať přijdou s čímkoliv, tak se mě trefí do chutě. *3*
      • God-of-War
        Trhal bych ruce, kdyby to bylo Last of Us 2. Představ si, jak by to mohla být masivní hra. Celé město a přilehlé okolí k průzkumu. *14*
        • Miserius
          The Last of Us je pro me nejlepsi hra jakou jsem kdy hrál (nez vyslo TLOU byl to Rome Total War ten první!! *2* ) takže ja bych bral naprosto cokoliv a kuli tomu bych si to hned koupil...
    • Malleth
      Právě že launch týhle generace je snad jeden z nejlepších za celou historii. Hlavně i díky indie a free to play hrám bude už při launchi solidní nálož titulů.
      • God-of-War
        Přesně: http://www.ign.com/wikis/playstation-4/PlayStation_4_Launch_Titles

        Myslím, že je toho opravdu dost. V Únoru přibude ještě Infamos: Second Son.
        • Miserius
          Hmm... Z toho seznamu mě nakonec láká tolik her, že bych musel vykrást banku *1* Až pořídim PS4 tak budu mít jen z PS+ tolik her, že nebudu muset nic kupovat... Jen od prosince budu muset obcházet elektra velkym obloukem, tutově bych někdy podlehnul a vzal to hned...
          • Presne, jsem zvedavy, jak to chce Sony zvladnout, imho spousta hracu bude ziva jen nebo prevazne z PS+ her.
            • Ja to mam jinak, kupuji toho vic, nez stiham odehrat, takze uz nekolikrat se mi stalo, ze na PS+ vyslo neco, co jsem si koupil, ale jeste nehral. Takze jsem si prestal kupovat hry do zasoby.

              Take se mi spousta her nezda tak dobra, abych je kupoval hned a casto nez jim klesne cena, tak vyjdou na PS+.

              A u nekterych her ani nemam zajem je kupívat a na PS+ pak zjistim, ze jsou hodne dobre a zabavne. Treba Warhammer, Sleeping Dogs, War in the North a dalsi.
            • PS+ je sice fajn, ale pro mě celkem k ničemu, protože hry co mě zajímají hraju hned ode dne vydání, nebo maximálně s pár týdením spožděním.
          • God-of-War
            To mi povídej:D. Naštěstí budou vánoční prémie. *1* *14*
  • cena zajimavá proti předchozím
  • Erien
    Stejně počkám na první slim, bude odladěná a aspoň na to budou hry a za lepší cenu.
  • jakej to ma HDD?
    • 500 GB.
      • 500GB klasika, zadny SSD? to bude lina mrcha *10*
        • LOLe a ty jsi asi nezažil jiný operační systém než Windows, co? Já jenom že Linuxové distribuce běží celkem obstojně i z nejlevnější USB flashky. A hry z SSD zrovna dvakrát rejžovat nebudou.
          • Bohuzel na linuxu se toho rozjet moc nedalo (nepocitam emulaci pres WINE), treba az se rozjede SteamOS, tak se hry pro linux resp. pro openGL rozsiri. Kazdopadne jo linux z flash. Ale tady je rec o harddisku vs SSD, ktery udajne na konzoli neni :( Sam ted pouzivam doma SSD a nadhera, teda jeste ne na hry pouze na OS a nektere programy.
        • filias
          V konzoli za 10k 500GB SSD?? Normální jseš?
        • Kdo je narocnejsi, muze si to vymenit za SSD, ta moznost tu je. Ja ale dam prednost vysoke kapacite, v PS3 mam 750GB a je mi to malo, takze do PS4 dam to nejvetsi, co bude mozne.
          • Tam nejde dat 3 nebo 4TB? *9*
            • A kde bys chtel vzit 2,5" disk s kapacitou 4TB?
          • God-of-War
            Já 500GB a taky to už nestačí. Furt musim něco promazávat. Doufám, že do PS 4 půjde 1 TB HDD.
            • Malleth
              Co mám povídat já se svojí vintage šedesátkou?
        • God-of-War
          Co to zase meleš? *7*
          • Ze ty jsi jeste na vlastni kuzi nezakusil jak obrovsky rozdil je v rychlosti kdyz vymenis (i u stareho HW) klasicky disk za SSD? + navic 0-va hlucnost a minimalni zahrivani
      • God-of-War
        A sto pro půjde vyměnit, jako u PS 3
      • Jack1947
        To je na rozjezd celkem bry. *3*
  • Mám jenom dotaz. Kolik bude při launchy PS4kových her? Mám namysli next-gen? Bude mít vůbec cenu kupovat PS4ku hned v prosinci? Pokud je to launch pro celou evropu (+- v rozmezí několika dní), nebude těch 14 dní mulťáku spíš 14 dní lagování a podobním potížím kuli přetíženým serverům?
    • spoock
      Já myslím, že PS4 letos je pro nedočkavce a milovníky titulů, které jsou oznámeny na den první. Původně jsem to měl v plánu, ale asi to nechám na nějaký must have titul, což bude asi někdy na jaře a třeba za 10,5 klacku udělají nějaký bundle s hrou.
      • Mě šlo spíš o to, že na PS4 vlastně nebude nic, co by stávající PS3 neuměla/neměla (možná pár her). Za předpokladu že jsem vlastníkem PS3 se mi tudíž zdá jako šílenost kupovat teď hned, když si stačí půl roku počkat a dostanu do rukou odladěnější OS, možná vychytané některé menší HW faily, dostatečný počet serverů a tedy celkem stabilnější backbone celé konzole a k tomu již možná na dohled hru, která bude již jen pro next-gen (tedy vyvstane reálný důvod konzoli zakoupit).
        Ja osobně o konzoli přemýšlím, ale prostě zatím nevidím důvod jí pořizovat před Vánocemi jen proto, že bude před Vánocemi.
      • God-of-War
        Těch bundlů bude požehnaně a v různých kombinacích, takže si určitě vybereš.
    • Miserius
      Podle me to nema smysl kupovat hned jak to vyjde... Fakt jen pár exkluzivnich her a jeste takovy, ze nemusi sednout kazdymu
      • BookerDeWitt
        Určitě ne. Hlavně je lepší si počkat na názory prvních majitelů. Jak jedou plynule hry, jestli nemá konzole technické problémy (přehřívání, zamrzání, ano, narážím na tebe Xbox One) a celkově, jak si povedou exkluzivky pro obě konzole. Když jich třeba bude mít Xbox One víc, ale většina z nich bude stát za vyližp**** a Play Station 4 naopak míň, ale všechny budou skvělé hratelnostně, tak není co řešit potom.
        • God-of-War
          Já sem měl třeba první fat verzi 4 roky a bsolutně žádnej problém. PSko má vždycky nejmenší poruchovost.
          • BookerDeWitt
            Já mám do teď fat verzi Xboxu 360 (již 8 let skoro) a žádný problémy dosud nebyly. Jen mi konzole 2x za tu dobu zamrzla a musel jsem restartovat, což byl pochopitelně ale problém hry, ne konzole.
            • spoock
              To je těžké srovnávat, tohle je názor jedinců, tohle je spíše zralé na statistiky v globálním měřítku. Mám dojem, že přehřívání nebude momentálně problém ani u jedné z konzolí.
              Bude ovšem dobré omrknout nějaké recenze HW a SW samotné konzole. Protože jsou to zajíci v pytli.
    • BookerDeWitt
      Killzone: Shadow Fall, Drive Club, Knack.
      • God-of-War
        Ještě DC Online, Warframe, War Thunder a PlanetSide 2.
        • BookerDeWitt
          Všechny hry co uvádíš, nejsou next-gen, protože již vyšly na jiných platformách a hlavně to nejsou exkluzivky.
          • Jeste jsem neslysel, ze aby byla nejaka hra nextgen, musi byt exkluzivni. Mne uplne staci, ze vyjde na nextgen konzoli a bude vyuzivat jeji potencial.
            • Jakej? :)
    • a teda píšu jako prase :/
  • PC > PS4. Je to celkem sympatické, ale úplně zbytečné. O politických a ekon. souvislostech raděj pomlčím.

    Až přijde Mantle a budou se AAA tituly vydávat i na Linux, můžou se jít tyto "nextgeny" zahrabat. Žádný nextgen neexistuje, bude to trochu graficky lepší, ale ne zas příliš. Už teď při vydání poběží HW na svém limitu, většina her poběží v kompromisním rozlišení, a vy ještě budete jásat a několik dalších let kupovat předražené hry. Steambox aspoň nedělá tak strašné kompromisy.

    Konzole a předražené hry vytvořily perverzní trh. Jako příklad zvráceného konzolového trhu jsou sportovní hry od EA. Minulý měsíc jsem koupil NHL 14 za šílených 1200 očí. Od 19. 9. nebyl update soupisek, EA na to absolutně kašle.
    • spoock
      Na PC si nezahraješ exkluzivity pro Xko ani pro PSko. Porovnávat výkon PC a konzolí je blbost, protože hry jsou šity na míru konzoli, u PC musíš řešit spoustu konfigurací. Hry nejsou o grafice.
      Linux není spása, ale volba a navíc pořád nevíme, jestli to Valve zmákne.
      Tvoje blbost, že si kupuješ předražené NHL 14. Já si dopřávám třeba Fify 11 za 200Kč a slouží velmi dobře už rok.
      • A myslis, ze pokud by chtel cekat, ze tuhle hru si za ty dva nebo tri roky tez nekoupi za 200? Mozna i min, nebo ji daji k nejake hre zdarma.. Exkluzivity jsou paskvil, jak si udrzet hrace na sve platforme nic vic.. a dari se jim to, z hlediska obchodu super.. z hlediska stada ovci uz ne :)
        • Jack1947
          Ale ale... potrefena husicka co ? To mi spise zni , sry ale fakt zavisti... Konzolisti maj hezke exkluzivky a pc hraci ne tak nakydame hnuj a dame jim poslechnout tu omylanou pohadecku o stadu ovecek. *15*
    • tak normalni clovek si tu hru jednou za mesic muze doprat ,kazdej neni socka ktera ctyrikrat prezmoula stovku v kapse , staci vynechat par dni v putice a hru si muzu v klidu doprat , navic hry jdou vzdycky hodne dolu a kdyz si chvili pockas hru sezenes o 3 kola levneji, navic ja mam zaplacenej ps+ a her ma tolik ze nevim co driv hrat , a kdyz si tuhle sluzbu zaplatis tak zjistis ze ses na tom jeste lepe .
      • Normalni clovek nevyhazuje prachy oknem a kdyz muze mit stejnou hru v lepsi kvalite za 899,- proc za ni davat 1599,- ?
        • BookerDeWitt
          Ukaž mi prosím hru, krom CoD a Battlefieldu, která stojí 1599,- v době vydání? Já měl například Speciální Edici GTA V s prstenem, s DLC a mapou za 1399,-. O lepší kvalitě, není třeba diskutovat, pokud se spokojíš s čímkoliv, co ti PC nabídne a neprahneš po exkluzivních hrách pro obě konzole.
          • spoock
            já koupil GTA V na PS3 za 1200,- v cz eshopu.
    • BookerDeWitt
      Jistě, Steambox je kompromis v tom, že si můžeš koupit sestavu, kterou by sis zvládl postavit sám a generalizování konzolového trhu jen s hrami od EA je opravdu argument, vypovídající o všem herním zlu na této planetě.

      Takle si to nějak myslel? *15*
      • Bohuzel SteamBox je jen doporucena sestava, ty si SteamOS nebo jinou linuxovou distribuci budes moci nainstalovat kam chces. A bude na tobe, zda ji budes hrat u monitoru nebo pred televizi. A zda danou sestavu budes mit na pude nebo vedle monitoru.

        Hlavni je, ze by se mohl rozsirit trh s vyvojem her a vzniknout konkurence. Ted se zpravidla vse dela na directX (PC), uprimne nevim jak je to resene pro konzole, ale openGL se moc nevyuziva, spise pro graficke nebo jine programy.

        Jinak jeste ke konkurenci. Prave diky teto moznosti by mohl vzniknout dalsi boj, osobne stale nevim zda dobry nebo spatny, ale spis si myslim, ze by to mohlo ovlivnit vsechny spise pozitivne. Kde je konkurence, tam se zlepsuji sluzby nebo se snizuji ceny. Zdrava konkurence nezaskodi.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit