Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • 2 top inovacie poslednych 24h - zrusit konektor, resp. zaviest 3 rocny cyklus pre konzole.
  • Koukam ze strach PC master race je dost velky. Takovejch prispevku kde se snazi kazdyho presvedcit ze to urcite tak nebude. I kdyz hraju na PC i na konzolich pocural bych se smichy kdyz by toastovac za 11k zvladal to co nedava PC za 30k. Jsem opravdu zvedav jak to nakonec bude.
    PS: prosim vas hlavne zas nepiste analyzy jak to neni technicky mozny protoze na PC to stoji 50k..ono asi neni ale lepsi pockat az bude PRO na trhu.
    • Paulcz
      Strach z čeho? Marketing konzolí se vždycky snaží udělat dojem o jakou bombu se nejedná, ale žádný objektivní srovnání to už pak nesnese.. Takže si konzolisti užijí svou 4K hru, ve které bude o polovinu objektů méně a s nižším počtem polygonů a s osekanou fyzikou. Nemluvě o FPS. Z 90% to bude koridorovka, protože tam jde hnát přiškrcování do extrémů.
    • PC Master Race *15* Tenhle kult paniců ještě existuje?
      • Jj, občas sice vyleze nějaký žvást ve stylu "PC hraní je mrtvé" ale vždycky se tomu za dalších 15 let rádi zasmějem *3*
        • není no, barevných zrůdnosti typu Dota neustále přibývá...
          • Dota zas tak barevná neni, proti některým klonům, ale tak chápu ževsi chce každej ukousnout trochu koláče, i když z Moba koláče zbyly fakt jen nejmenší drobky, zbytek sežral Gaben *4*
    • Zapomínáš nebo schválně ignoruješ jeden fakt, tímhle krokem se téměř eliminuje cenový rozdíl, protože bude jedno, jestli si upgraduješ komponent nebo si koupíš jednou za 3 roky konzoli (s tímhle trendem možná i častěji), hnát se u konzolí za výkonem není cesta a úplně to popírá jejich smysl. Až za dva roky sony oznámí novou konzoli, která bude zvládat 4k při 60fps tak abys místo čůrání smíchy nebrečel. Playstation 2 tu byl 13 let, PS3 9 let, PS 4 3 roky a už vychází upgrade, Neříkej mi že se ti tenhle trend líbí a ještě mu budeš tleskat. Navíc i reakce na oznámení, kdybys to sledoval, tak takhle vlažné publikum jsem na sony eventu ještě neviděl
      • Takova je doba, bud na to pristoupis nebo odpadnes. Casy se meni a ja jen operuju s tim co je. Samozrejme kazdy rozumne smyslejici clovek vi ze SONY i MS by udelali lip kdyby za dva roky vydali uplne nove konzole, jenze hlas trhu a nenasytnych mainstream pubosu je tak silny ze nejak reagovat musi, tyhle upgrady si vyrvali lidi protoze je sralo ze na PC jedou v 60fps a 4k. Podekovat muzeme treba takovymu Totalbiscuitovi kterej se primarne zaslouzil o to ze i lidi kteri o existenci 60 fps nemeli ani tuseni to zacli resit. Stadecko neco chce tak SONY jim to da, vzdyt na tom jen vydelaj tak proc ne.
        • upřímně neznám nikoho kdo jede 4k v 60 fps, jo vlastně sebe - diablo 3 v DSR, ale to není zrovna příklad novinky, na hraní her ve 4k které bude mít smysl si budeme muset počkat na nvidie 11xx a amd 5xx a kdo ví jestli, jinak na současným kompu ve 4k na low můžu hrát všechno, ale to jaksi postrádá smysl. Na druhou stranu budu na 100% kupovat nintendo NX a je mi úplně jedno co to bude mít za vnitřnosti, protože a) zelda b) z letošní E3 mě nezaujala ani jedna ps4 hra
          • Ale chapes ze je jedno jestli to tak ve skutecnosti je nebo ne, jde o to ze to je trend a porad se o tom mluvi. To same virtualni realita, obrovskej hype, ale zdaleka se to neprodava tak jak by melo. Ale proste to je in, tak se dela ze to kazdej chce a musi mit. Ja si myslim ze prodeje |P|RO verze nebudou zdaleka takove jak to ted muze vypadat, plno lidi doma ps4 uz ma a kupovat dalsi nebudou, spsi to bude pro nedockavce a nadsence, ale pochybuju ze tata s mamou ktery mladymu koupily minuly vanoce PS4 pobezi hned pro novou.
            • spousta lidí si PS4pro koupí kvůli lepším fps ve VR až zjistí, že se jim z toho na klasické ps4 dělá blbě a kámošova pro tím netrpí, Sony to má vymyšlené fakt dobře, věřím tomu, že se Pro bude prodávat jako housky. A nebo se spousta lidí na tenhle trend nakrkne a ze zvědavosti koupí nintendo a bude vycházet více japonských her na západě a.... - to je můj sen, co se mi asi nesplní
    • Master race z toho bude těžit taky, když teď konzole nebudou tak moc brzdit vývoj her svou zastaralostí, tedy alespoň po stránce HW, koncepčne je ještě dost co zlepšovat
      • To se právě vždycky musím ale smát, když pak ta "master race" brečí, jak je hra neoptimalizovaná, když ji nerozjedou ve 4k na jejich 5 let starý integrovaný notebookový grafce.
      • TheGGG
        těžit z toho budeme my, co máme nadupaný děla, ale pořád je zde tuna majitelů pc, co nemá ani kartu na úrovni 970 a i to už je dneska šunt...
        • S GTX1070 se pasuješ mezi ty co mají nadupaný děla? *6*
        • spousta lidi ma sunty protoze nebylo potreba mit nic lepsiho
          • TheGGG
            a pak brečíte, když vám hry nejedou a svádíte to na špatnou optimalizaci... LoL... lidi pořád žijou ve snu, že s gtx 970 vše musí rozjet, jinak je to chyba vývojářů... ale dneska je tak karta už zastaralá... sorry pc mustardi...
            • TheGGG
              hry taky vypadaj líp jak na konzoli.... to přece pc master race tvrdí furt...
            • pokud ta hra vypada +- stejne jako na konzoli, tak ano 970 musi vse rozjet, jinak je to chyba vyvojaru
            • TheGGG
              kecy v kleci, např. o BOIII říkali jak je špatně optimalizovaný a gtx 1070 to dává na ultra s 60fps jak nic a jen to žere 7 GB paměti na grafice...
            • jenze na PC jsou ty hry hodnekrat skutecne blbe optimalizovany, viz treba no man sky, nebo skoro libovolnej port japonsky hry z konzoli.PC je takovej bordel bez pravidel a jistot, protoze nejaky pravidla ohledne QA tam neexistujou, konzole maji tohle aspon ve vetsine pripadu o dost lepsi.
            • TheGGG
              LoL, nedělej, že to není pravda flashko... lidi zkuhraj na neeoptimalizovaný hry a přitom maj doma jen starý šunt co je stál 3krát víc jak konzole... já si nestěžuji, gtx 1070 a i7 skylake jsou slušný a pořád mám taky xbone, ps4 a starou dobrou ps3, i když to pamatují jen starší, navíc brzy koupím i tuto ps4k a pak jen na čem dřív hrát, ale někteří lidi, co hrají jen p2w moba hry a utápí se ve vzteku, že si nic lepšího nezahrají, těch je mě fakt líto... *1* *1*
            • Prestan si tahat pindoura, nebo si natrhnes predkozku, dost to boli. *7*
  • Jenom info. Tomb Raider na Pro umožnuje 4K a 30FPS, FH a 60FPS a FH 30FPS při maximální grafice. Tohle se mi taky líbí, snad to bude tak u každé hry...
    • Chybi mi tam 720p/60fps
      • tj v 720p je pořád nejrozšířenější rozlišení na Steamu, víš, konzole se snaží někam posunout, PC stagnuje.
        • Zagro
          LoL, tohle už ani není vtipný. Trapas.
          • Ono to ve skutecnosti je jeste horsi, plno lidi hraje na notasu s integrovanou grafikou a jsou radi ze jim to na tech 720p jede 20-30 fps.
            • Zagro
              No tak jasně, ale ty nepokládám za hráče. Stejně tak jako lidi, co mastěj hry pouze na telefonu.
            • Na monitoru je to zalostne malo, ale na tv to bohate staci.
    • snorgrind
      tak to je super, tohle melo byt na konzolich nejpozdeji od PS3, travalo jim to jen 10 let, ted jeste FOV slider, protoze ne vsichni maji tv stejne velkou a stejne daleko a mozna se me konecne nebude chtit z hrani na konzoli zvracet.
      • TheGGG
        je ti jasné, že novýho TR na PC za 20 000 (dvakrát víc jak PS4k) tak dobře nerozjedeš?
        • snorgrind
          Tos me asi spatne pochopil, tady de o to ze tam to nastaveni bude, to na jakych detailech to bude je uplne jedno, hlavni je ta moznost volby. Jinak 1080 ultra 30 fps znamena ze to nebude nejak extra vykony.
          • TheGGG
            za 10k je 1080p s 30fps na ultra naprosto luuxsní---
        • Však ještě uvidíme, jak to pojede na tý nový PS4 jestli to nebude 15 fps jak je u Sony zvykem
      • pokud mas pri hrani zdravotni potize, mel bys vyhledat doktora a urcite nehrat, protoze standartne se lidem pri hrani na konzoli spatne nedela.
        • Zkus si konzoli připojit k monitoru a zahrát si nějakou FPS. Uvidíš, jak to bude příjemné.
          • Konzole je designovana pro pripojeni k tv. Zkus si pripojit pc k tv a zvracet nad tim, jak je to necitelne, budes za blazna.
          • Fakt? mame v praci PS4 pripojenou k monitoru a zatim sem si nevsiml ze by nekdo ze zakazniku zvracel, a ze se jich tu denne vystrida par desitek.
        • Asi jak komu *4*
  • tak trochu to bude možná zabiják PC i Xboxu, ono za 10K tohle těžko poskládáš, výkon to nabízí už opravdu slušný, hry jsou na tom krásné viz. Tomb Raider a Horizon. No, tohle se Sony povedlo.
    • Tak ako to bolo volakedy.
      • no, PS2 či PS3 vždy přícházelo za velké peníze. Původní PS4 zase přišlo levno ale zcela bez her + už v té době byl výkon na úrovní 7850 docela podprůměr. Tahle konzole se mi zdá dost podařená ve všech směrech, už slušná nabídka her, exkluzivity oznámené i vydané, výkon slušný.
        • Zagro
          Nikdo to ještě skutečně pořádně neozkoušel. Takových silných řečí už Sony mělo tolik a nakonec jste skončili u ušmudlanýho 720p a 30fps.
  • snorgrind
    No tak to vypada ze ta filmova trhanice 24 fps je jim malo a miri na uplne novej level cinematic experience nemyho filmu 16 fps *1*
  • Tak tohle mě přesvědčilo, abych místo upgradu/koupě nového PC ještě ty dva (velmi dlouhý) měsíce počkal na NEO, který koupím společně s PSVR. Za ty prachy to je skvělej kup.
    • Žádné NEO nebude.....NEO=Pro chápeš?
      • Ano, samozřejmě, viz odpověď výše.
    • Doufám že jsi si své hlouposti vědom
      • A to kvůli čemu, proboha?
        • No jelikož NEO je Pro což je naprostou logické
          • Ale jak koukám na vlákno tak reagují na někoho jiného sry
    • Nedokážu si prostě za mě přestavit abych konzolí nahradil PC to je opravdu nonsens. Kupříkladu mám oboje a opravdu nehodlám kupovat konzoli každý rok. Rovnou si počkám na opravdovou novou generaci.
      • Dyť ale já nic nenahrazuju. PCčko si samozřejmě nechám, protože ten výkon na vše, co od PC potřebuju má ještě na dalších 5 let. Jen hrat budu hlavně na PRO, ne na kompul.
    • Žádné NEO neexistuje, takže to budeš čekat asi déle než 2 měsíce. Kup si raději to PS4 Pro, který vychází za chvíli.
      • Ježiš, samozřejmě, že vím, že NEO=PRO. Prostě mám zažitej víc ten název NEO, kterej teda navíc zní o dost líp.
  • Kdyby PS4P pro neumožnila 4K, tak se tubudou všichni smát a mluvit o failu, stejně jako to teď činí u nepodpory zbytečného BD4K. Takže PS4P 4K umožňuje a můžeje jen doufat, že vývojáři budou mít rozum a nebudou to používat. Ale když vidím, kolik her vyvojari na PS4 zbytečně tlačí do FHD i za cenu propadů na 15 fps, viz třeba zprasený Zaklínač 3, tak se na budoucnost divam s kehkymi obavami. Lidi jsou blbi a vysledkem jejich poptavky muze byt dalsi rada zprasenych her.
    • Zrovna teď hraju Witchera 3 na PS4 a propad na 15fps nikde není. Asi to bylo při vydání a už je to opravené patchema.
    • Sice hotentotsky řečeno, ale ano, snad bude 4K jen volitelnou volbou pro ty, kteří sedí jeden metr před 60 palcovou TV.
  • KamilZm
    To by mě zajímalo, jak chtějí na současné PS4 dostat patchem HDR, protože přenos HDR je vyžadováno rozhraní HDMI 1.4a, což není věc firmware, ale hardware. Takže buď jsou v SONY kouzelníci, nebo jsou řeči o HDR na PS4/slim jen lživý marketing.
    • Proč kouzelníci, i hw byva programovatelny a muze stacit upgradovat firmware mikrokontroleru. Lze treba preprogramovat kazde usb zarizeni, vyborna vec pro sireni viru
      • KamilZm
        Věř, že HDMI 2.0a z HDMI 1.4 prostě nevyrobíš.
        • A ver ze vyrobis, uz se o tom po netu pise, ze to vskutku upgradnou na HDMI 2.0a. Proste uz s tim pri vyrobe pocitali a dali tomu vetsi propustnost. Nic vic neni potreba, piny jsou naprosto stejne. Dokonce to ma i upgradovatelny HDCP chip.
        • Víra není můj obor. Ale za to vím, že na PS3 sony upgradovala kvuli 3D BD softwarově hdmi 1.3 na 1.4. O tom na co jsou připraveni a jaké mají možnosti netušíš vůbec nic.
          • KamilZm
            No však právě, vím, jak ten jejich pokus dopadl. Bylo to kompatibilní jen samo se sebou :-)
            • Jak to myslis? Bezproblemu jsem na tom shledl nekolik 3D bluray filmu a to na plazmovem televizoru od samsungu. A 3D hry na tom funguji rovnez. To vsechno na beznem hdmi kabelu. Co na tom tedy neni kompatibilni. Imho jsi placnul blbost a noris se do toho cim dal hloubeji.
  • Co je na tom PRO?

    Chápu dvě verze konzole kdy jedna je na prd (PS4) a další bude méně na prd (PS4 PRO). Ale tohle je na prd....

    Jo, kdyby to bylo: Vše v 60FPS a v lepší grafice. To ale není, tedy zbytečný HW a pokrok a možnost pro konzolové hráče 0
    • Zdvojnásobit výkon a pritom udrzet cenu, to je slusny, ocekaval jsem, ze pujdou na 500 €, takze tleskam.
      • Zdojnasobit vykon za rovnaku cenu za 3 roky nie je nic na tlieskanie, pri gpu je to uplne normalne.
        • Zagro
          To už je moc matematiky a představivosti *3*
    • gesto
      Tak může to bejt i v 60 fps a v lepší grafice a klidně i 100 fps ale cena nebude 10k ale tak 30k
  • PS4, PS4 PRO a este sa chysta buduci rok PS4 NEO. Akosi sa nam ten 8 rocny cyklus kedy treba menit konzolu skracuje *1*
    Neni to hate ale realita, takze peace... Najvacsie plus konzol, kedy clovek mohol hrat roky na jednom HW su davno prec. To uz kupa 1070 karty vydrzi dlhsie ako tieto "upgrady" konzol....
    • PRO = NEO a co ti brani hrat roky ne jednom hw? Sony garantuje, ze vsechny tituly budou chodit na obou konzolich.
    • Jsem moc nepochopil o jakem PS4 NEO na pristi rok je rec? PS4 Pro je PS4 NEO! :-)
    • Zrzzek
      Nevím jak na tom bude NEO, ale PRO je se základem "kompatibilní". Pár vylepšení tam je, ale žádné terno to zase není...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit