Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Santo01
    Cena příjemně překvapila, ale velký fail je absence nové Blu-ray mechaniky s podporou 4K UHD disků. Papírově slabší Xbox One S v tomhle ohledu zaválel - je levnější než většina stolních 4K Blu-ray přehrávačů a ještě na něm jdou hrát hry. *3*
    • Evidentne bylo pro Sony prioritni co nejvicnzvednout vykon pri udrzeni stejne/nizke ceny. Mechanika 4K by to citelne prodrazila a pritom je to pro masove publikum neprosta zbytecnost.
      • ringmancz
        Aneb představujeme 4k zařízení, na kterém se nepodíváte na 4k filmy
        • Vypadlo ti slovo, je to 4K _herni_ zarizeni. Kdyz pominu, ze 4K je zbytecna marketingova tlacenka, tak na 4K filmy se podivas. Omezeni je pouze na 4K BD media, coz dnes nejen ze neni jediny zdroj 4K filmu, ale dokonce ani ten dominantni. Naopak pochybuji, ze by se tu nasel nekdo, kdo neco takoveho ma. A konzole je zarizeni urcene pro masy. Zdrazovat masam konzoli kvuli technologii o kterou nemaji zajem je imho ekonomicky nerozum. Ostatne podivej se na PC, to ustrnulo dokonce uz u DVD, neprosadilo se tam ani obycejne BD. Svet se posunul a Sony se tomu prizpusobuje. Ja treba dam za hry cca 20 litru rocne, za BD filmy tak desetinu a 4K neplanuju vubec. A kdyz se podivam kolem sebe, kolik lidi nakupuje alespon obycejne BD, tak je to bida a zoufalstvi, neznam nikoho, kdo by je kupoval pravidelne a mel je za svuj hkavni distribucni kanal. Jestli se nepletu, tak co se tyce optickych nosicu, stale se nejvic prodavaji filmy na DVD a celkove opticke nosice klesaji ve prospech digitalni distribuce. A ty bys chtel do levneho zarizeni pro masy montovat 4K mechaniku :-). Nesmysl. Sony si vybralo jiny smer, co nejlepsi pomer vykon/cena a imho to je presne to, co bude realne nejvic tahnout a prodavat konzoli masam.
  • Ja si z jediny vyplaty muzu koupit high end pc, takze tohle by nebyl problem. Otazka je jestli na tom bude co hrat a o nejakych exkluzivitach zatim nevim. Ale pro nekoho to muze byt dobra alternativa k pc hrani.
    • Výplata je táty nebo mámy?
    • Radši si kup kamarády, které to bude zajímat.
    • gesto
      Ty musíš čekat na high end pc do výplaty ? omg kde žiješ já si na high end pc vydělám do svačiny a místo svačiny běžím do alzy a na stůl jim tam hodím 50 papírů :))))
      • Mastnejch papírů od sekaný?
        • Alze? Těm tak maximálně záchodové a použité.
  • jsem zvedav s cim prijde PC master race ted, kdyz konzole za par supu bude zvladat hry ve 4k, za ty penize nekoupite ani grafickou kartu ktera by nejakou hru ve 4k rozjela pri stabilnich 30fps. na co se ted bude nadavat kdyz konzole uz brzdit PC nebude...no mozna lepsi pockat az na realny vysledky..me se to hrani ve 4k na konzoli za 10k moc nezda:)
    • koupíš lehce. Dáš si to na PC na low nebo medium a máš 4k jak nic ve 30 fps,

      Tohle bude ještě horší a hnusnější. Nebo si opravdu myslíš, že něco za 9k je lepší jak něco za 20k ve stejném odvětví? *15* Jasně. Asi jako toyota Land Cruiser vs Dacia Logan.
    • Teď si nejsem moc jistý jestli je to jenom sranda, nebo si z toho nějaké slova myslel vážně :D PS4 nebude 4K zvládat v žádném případě. Resp. ano na nějaké medium třeba,.. K čemu je mi medium na 4K, když můžu mít ultra na FullHD? Za těch pár kaček co to bude stát, to bude zvládat tak prerendered video sekvence ve 4K... Navíc nevím kde žiješ a co si myslíš, že se do těch konzolí strká za karty, ale můžu tě uklidnit, že kdyby to bylo tak powerfull za tak málo peněz, tak společnosti co chrlí karty horem-dolem (AMD, Nvidia) by tu technologii už dávno měli :D
      • Just to add up - musel jsme si ověřit, ale sony má poslední 3 grafické karty od AMD, takže se ani nemůžeme bavit, že by pc kdy blokoval konzole,..
    • Femto
      moc tomu nevěř, je to jenom PR, 4K nedává pořádně ani karty za 15K a výš, pochybuji, že to bude zvládat konzole za 10K, navíc to ani není potřeba, 4K využiješ hlavně u monitoru, u TV je pro většinu lidí zbytečnost.
      • gesto
        Podle Mass Effect to lidi teď hodně řeší, snad na každým herním webu na světě, ale když se podíváš na zem a podrobněji na textury tak mi to jako 4k rozhodně nepřijde, nevím ale spíš to bude papírově 4k

        https://www.youtube.com/watch?v=heZt-0_-mk8
        • Femto
          Takových prezentaček už jsem viděl, jak všichni slintali nad Deep Down, když to oznamovali s PS4, Deep Down nikde a grafika na podobné úrovni taky nikde na PS4. Až to vyjde, tak se to můžeme řešit, do té doby je to jenom PR.
          • Zagro
            Přesně, jenom spousta řečí.
        • No ja prave na to video koukal, 60 fps to nebezi urcite, ale ani nebyli videt nejaky viditelny fps propady..takze pokud nekecaj, ta nova PS4 by to zvladat mela..ale dneska se enda verit skoro nicemu..proste to chce pockat az ta PRO verze bude venku. Taky ta scena v tom videu nebude kdovijak narocna...
          • gesto
            Venkovní prostory, tráva, stromy, to je jiné kafe tam jsem zvědavý, třeba zaklínač 3 ve 4k má problém i gtx 1080 karta za 22 tisíc, prostě nova high end generace na 2 roky staré hře, ale dejme tomu že v té době se neřešilo 4k jako standart ale až se řešit bude kdo ví jak to poběží, není to tak dávno co i full hd byl jenom sen a najednou tady máme i full hd mobily
            • Femto
              Final Fantasy to potřebuje jako prase. Už to demo sotva jelo, tahle konzole je naprosto nutná, navíc za ty prachy jako zadarmo .)
            • No kazdopadne odklad Gran Turisma a Final Fantasy 15 ted dava vetsi smysl..proste to chtej upravit na PRO verzi..
    • gesto
      Víš za cenu nové konzole jsem v pc měl ''jenom'' desku a ramky :) pc nebo konzolové hraní není o tom co je levnější nebo výhodnější ale to co ti víc vyhovuje a co tě baví, to bys taky mohl říct všem šoférům že jedině Fiat uno proto že je levnější a na plnou nádrž jezdíš rok :)) je to jako se vším někdo má starou nokiu a někdo iphone, někdo bílou obyč ledničku a někdo kombinovanou za 50 litrů ...atd atd
    • Veskoslav
      Ne nebude zvládat hry ve 4k při stabilních FPS.....
  • Femto
    Tahle konzole ale není primárně pro 4K, jestli jsem to dobře pochopil, 4K tam asi půjde, to hlavní na pořadu dne je pořád FH, lepší grafika a více FPS, což mi vyhovuje, 4K je nesmysl až na půdu pro konzolové hráče, to bych musel mít kurvaa velký obývák, abych tu 4K TV užil. Na 4K se chce soustředit ten nový Xbox. Celkově se mi to líbí a kupuji první den(pokud tedy bude dostupná)
    • Johnny
      ve 4K ti pojede tak hlavní menu xD nicméně jelikož je konzole určena primárně k TV, ukažte mi někoho kdo má tak velkou TV ve 4K aby to z místa sledování poznal. Klientka se mi tuhle chlubila jak si koupila 4K TV, byla to nějaká 120cm uhlopříčka, a sedačku měla přes 3 metry daleko xD xD xD
  • Vyhodit 11 tisíc když už lidi mají doma PS4 nebude legrace no, ale počítám že narůst výkonu bude dostatečný, do doby než vyjde PS5, jestli se vyrovná i7 skylake a gtx 970 tak ji koupím, jinak ne :))
    • Femto
      Tak fyzickým výkonem se těžko tahle PS4 dorovná 970GTX, grafika by tam měla být na úrovni +- Radeonu RX 470, ale v reálu by to klidně mohlo jet lépe než na 970GTX. Uvidíme.
    • Veskoslav
      970? Venku je 1060, osekaná 1060 3 GB či R9 480 a uvidíme, co zvládne 1050, kdy by cena měla být okolo 150 dollarů a nemá mít osekaný čip z 1060, ale zcela nový a svůj vlastní.
      • Veskoslave a jakou kartu máš ty ?
        • Veskoslav
          R9 390X a R9 280X OC
          • 390x a tebe zajímá nějaká gtx 1050 nebo 1060 ? kamaráde to by sis nepolepšil, jestli chceš lepší než 390x tak koukej na gtx 1070 ale cenovka pořád vysoko, celkově mně nové karty neberou, 4k na vysoké nebo ultra detaily nedávají, takže pořád jde o full hd karty a proč bych měnil gtx 970 za 1070 ? ve full hd mi dá gtx 970 stabilně 60 fps na ultra a to že mi dá gtx 1070, třeba 150 fps mi je úplně jedno když mám 60hz monitor, stejně jako dalších 99% hráčů
            • Veskoslav
              Jako mě třeba u 280X občas dochází VRAM,a tak jsou 3 GB, tak možná časem když začne docházet, tak bych ve tvém případě měnil:) Jinak si myslím, že to nemá cenu ani u jednoho z nás teď měnit kartu.
            • Tak gtx 1060 je nová karta ale koukni na testy přesně to co sem říkal nic kromě toho že bych měl o 10-50 fps víc ta karta neudělá, ultra hraní zvládne jedna i druha a ta druhá dá víc fps což mi na 60 fps monitoru je k ničemu je to tak ?
            • Veskoslav
              Já neplánuji kupovat kartu minimálně další dva roky:) Ten výpis byla spíše narážka na 970 navíc s osekanou pamětí, kdy prohrává i s 1060, co má pouze 3 GB VRAM a ne falešné 4 GB jako 970.
    • No gtx 970 už taky není zrovna terno. :) *2*
      • Proč by nebyla terno ? všechny hry hraju na max nastavení, jak vyšla beta BF1 tak sem jednoduše naklikal vše na max + nejlepší vyhlazování a full hd a hra běžela nad 60 fps a ani jednou propad pod 60, všechny hry dává na ultra detaily, a i beta hry co teprv vyjdou, takže neřeším...
        • Jistě že nemusíš řešit. Neznám hru kterou by jsi si nezahrál pokud máš i7 a tuto grafiku tak si chvíli ještě zahraješ. Ale oni nedělají tisícové řady aby jsi si zahrál všechno na max ještě rok *1* . Což bude té konzoli asi trvat než vyjdou všechny pořádné hry. 970 se drží už teď dlouho a je opravdu dobrá sám sní mám zkušenosti, ale 4k 60 fps? Taky mám takové sny. :D
          • Zagro
            Nono, 4K 60fps = no chance pro 970, viz. můj starší příspěvek. U starších her OK, případně u výjmečně dobře odladěnejch her jako je novej Doom, ale jinak je to špatný. 1080 bych teď viděl jako minimum.
  • 4K je hezky když člověk hraje na televizi, která zabírá půl stěny *1* . Ale pro nějaké to normální hraní postačí pohodlně 1080p a pořádný Frame. Zas tak veliký rozdíl v tom nevidím. Jsou pryč časy kdy byl rozdíl i 800x600 a pak 1024*768. To mi přišlo že je to opravdu jinde a na tom nižším bych to nechtěl hrát. Je to hezký, ale zase dojení peněz a omezení her co budou vycházet i pro pc, které samozřejmě budou mít výkon zase o kus jinde. Holt nová taktika. Lepší udělat tři verze konzoli co se s jistotou prodají než jenom jednu za par let. Ale asi jsem jenom zaujatej comper. Co vy na to?
    • Zagro
      Souhlas, na TV kde se bežně lidi pohybujou okolo 130cm a koukaj na ni ze 3m, nemá tohle smysl. Na PC je to už jiný kafčo a 4K je tam extra poznat. Ale zase konzole se chtějí přifařit do VR a na to je pořádnej výkon a rozlišení potřeba.
  • Největším překvapením celé konference pro mě byla cena. Nečekal jsem nějak závratně drahý systém ale 399 eur je parádní cena. V čem jsem ale velice skeptický je proklamované hraní ve 4K. Všichni víme jak nadupaný/drahý potřebuje člověk stroj aby byl schopen hry rozběhat alespoň na 30 fps. Myslím že se jedná o klasický marketing kde nakonec ve 4K pojedou akorát nejaké jednoduché indi hříčky.
  • Zagro
    Srr, ale nevěřím tomu, že nějaký novější hry pojedou ve 4K s alespoň 40fps. Na mé i5 4,2GHz + GTX970 mám např. v DOOMu při 4k max nastavení detailů, bez AA +-42fps a to je DOOM naprosto skvěle odladěnej. Ve většině nových her nebudu mít šanci 4K rozjet s rozumnýma fps. Pokud tedy nebude nová konzole extrémně dotovaná, protože 400 eur je cena např. jenom GTX980. No nechám se překvapit.
    • No nevím, mně přijde, že ME Andromeda jede ve 4K HDR na PS4 Pro docela dobře :)
    • Klíčové slovo je optimalizace. Na konzolích (konkretně jen od sony) budou prakticky jen dvě konfigurace (normal a slim x pro). Kdežto pc máš xyz a jejich množství rozdílných konfigurací xyzž. A protože je člověk tvor lenivý, líp se vývojářům optimalizuje hra na dva typy konfigurací než na xyzž typů konfigurací. Samozřejmě mám na mysli normální hry a ne šity typu homefront2
      • Zagro
        To správné slovo je spíš degradace. A to jak v rozlišení, tak kvalitě. Nyní, kdy tvrdí, že tomu už tak nebude a hry poběží skutečně ve 4k a 60fps už není co okecávat. Ikdyž o PS4 taky tvrdili, že dá 1080p se solidním framerate a skutek utek. A právě proto se mi tomu nechce moc věřit, ikdyž bych byl rád, kdyby i konzole měly dostatečnej výkon. Na PC si mohou vzít např. data ze Steamu a podle nejvíce používaných periferií zvolit optimalizaci. Nakonec kdo má PC dýl jak pár let, tak moc dobře ví, že to vždy bylo o kompromisu nebo častější obměně HW, abysme mohli hry rozchodit na nejvýšší detaily a rozlišení. Takže zas až tak se vývojáři nemusí zaobírat tím, co má kdo za HW. Jde o hrubej výkon, kterej v minimální podobě musí grafika v konzoli předvést, aby mohla 4K v 60fps utáhnout a ten je docela brutální. Ale nechci se dohadovat, třeba to mají nějak podchycený a všichni se budeme mít nakonec dobře *4*
      • Veskoslav
        A k tomu přibude 3. verze a to "Neo" nebo jaké to má krycí jméno. A optimalizace? Kolikrát hry na konzolích jely prostě blbě a měly mizernou optimalizaci? Taky jich není málo. A to měli vývojáři jenom jednu konfiguraci, příští rok budou mít 3 na Sony, 3 pro MS. To už máš 6 různých konfigurací.
      • Tak to se opakuje téměř od prvních konzolích. A neviděl jsem teda nějaky velký propad PC oproti konzolim. I když nějaké hry byli opravdu neoptimalizované což byla jen škoda. Máš svým smyslem pravdu, ale to se vždy doladilo patchema, fixama atd. A na PC to nakonec běželo přeci většinou jenom lépe než na konzoli. Pokud ovšem má člověk pc za 8tis tak si moc nezahraje. Je tam velký propad mezi cenou konzole a výkonného pc. To si člověk musí rozhodnout sám. Tak jsem sám zvědav jak to vše poběží.
  • ringmancz
    4K možná tak na Netflix apod. a to je teda drahá krabička za 10 tisíc
    • Nenene, například nový Mass Effect Andromeda obsahuje podporu 4k HDR na PS4 Pro. Je to i natočené jako první gameplay kde poprvé vidíme male protagonistu ;)
      • ringmancz
        Taky jsem býval naivní, ale takhle moc snad nikdy. Ty tomu vážně věříš? Když na současných konzolích hry často neběží stabilně 30fps? A o něco výkonnější hardware zvládne 4k? Navíc udělat celou hru a jednu lokaci do tech dema je rozdíl. Nakonec z toho vyleze, že to běželo v nějakým upscalu, jak to Frostbite umí.
  • No výborně, tak uvidíme, jaké budou praktické zkušenosti - hlučnost atd.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit