Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Jsem docela veterán a hraji spíš míň. Dostala se mi do rukou konzole PS společně s jejím ovladačem. Poměrně často jsem v různých zdrojích četl (i tady), že nový ovladač a jeho nové funkce jsou "game changer". No, nevím, já si vlastně při hraní Jedi Survivor žádné revoluce nevšiml. Dokážu si představit, že bych kvůli prodloužení výdrže baterie v nastavení povypínal u ovladače všechno, co jde vypnout, a spokojeně to používal jako klasický ovladač, který něco snese.

  • Ahoj chci se zeptat,

    mám ps5 propojenou s LG 55SM 9010.

    Hned od začátku jsem měl problém, že zvuk normálně jede ale dialogy v hrách nebo komentář ve fifě 21 nejde slyšet. U filmů z blueray disku to stejné zvuk jde, ale dialogy neslyším.

    Neví někdo poradit jak nastavit?

    TV má 4porty hdmi 2.1 a kabel jsem taky kupoval 2.1


    Děkuji

    • Zdravím tě, mám úplně ten samý problém! Vyřešil si to nějak??? Po vypnutí HD Deep color v tv mi zvuk jede jak má, ale nejsem si jistý, zda tím nevypnu i HDR nebo uberu na kvalitě obrazu.. 

  • Thanquol

    Pěknej článeček 

  • Jack1947

    Pecka je docela že defaultně PS5 jede hry z PS4 v nižší kvalitě namátkou třeba jen (Black ops COLD war, The Pathless, Watch dogs Legion) ... Jn 4k jak vyšité 😛

    • Jak jede? nebo jak je to mysleno? Pokud zapnu napr Last of US 1 Remaster nemelo by me to jet lepsi na PS5? Tedy ze kdyz ma vetsi vykon melo by to umet 4K a 60fps ne? Protoze pro PS4 to bylo vytvoreno ale ta mela mensi vykon, takze tam mozna slo 30fps a nebo mela konzole problem.

      • Jack1947
        • aha no tak tohle se jeste musi doladit, to je normal a zvlast pokud je to pouze sw vec :) Ja to myslel ze prinesu fyzickou hru napr ten Last of US 1 Remaster PS4 na BD, dam do mechaniky a instalnu. Nastavim pak v menu hry 4K a snad dle meho usudku by melo jit i 60fps. Ne ze bych to bral tak dusledne, ale kdyz PS4 mela 30fps tak ocekavam ze by zde to konzole co je silnejsi mela umoznosti a rozjet hru v lepsi kvalite :)


          • Jack1947

            Nejsilnější je stále Xboxe Series X,  takové horší pc. Postupně se ten rozdíl čím dál tím více stírá.

  • 0tecFura

    Šílená diskuze tady. Nechápu tyhle věčný války konzole vs pc. Myslím si, že každý tady v diskuzi moc dobře zná výhody a nevýhody hlavních herních platforem. Každý hraje na čem vyhovuje jemu. A nevím proč bych jako pc hráč měl hustit do někoho, že hraje na PS. Prostě někomu vyhovuje tohle a někomu zas tamto. Smirte se s tím lidi. Hlavne jsme všichni hráči a o tom to hlavně je ne? 

    • Thanquol

      Oni z toho mají dopamin.. chudáci. Idealně na všem hledat chyby a proč? protože sami stoji za howno a moc pochvaly a uznaní v životě nezažili, tak to neumí a jejich svět se smrskl na tyhle výlevy.

      Druhá věc je, že trpí nazorem, že nazor se musí konzolidovat. Protože sami jsou zvyklí, že nemají v životě moc tah na branku, tak si hledají tyhle vyroky druhých a pak je chodí papouškovat a doufají, že dostanu lajčík, protože mají ten subjektivní fakt, to video, toho streamera co s něma souhlasí. 

      Třetí věc budou finance. Oni takto přežívají fakt, že nemají peníze. 

      A jak řekli v Black Flag. Lidi chtějí slyšet, co si mají myslet. To je jak uvažují, to je jak podle chtějí a vnímají svět , tak jim to přijde správně. Prostředky světí účel. 

  • Zadost o recenzi a i od uzivatelu po vydani PS5, abych nemusel pak vracet do kramu zpet v 14ti dnech a tim nedelal naklady prodejcum :)  Psalo se toto PS5:

    8K vs. 4K

    Původně
    se spekulovalo o tom, že konzole bude stačit na rozlišení 8K. To bylo
    poměrně překvapivé, neboť aktuální top model PlayStation 4 Pro totiž
    nezvládal všechny hry ani v rozlišení 4K. Šéf herní a zábavní divize
    společnosti Sony nicméně upřesnil, že pětka bude zvládat hraní ve 4K při
    obnovovací frekvenci 120 Hz.

    https://www.novinky.cz/internet-a-pc/hry-a-herni-systemy/clanek/co-bude-umet-playstation-5-sef-sony-se-rozpovidal-40299183

    Sony certifikuje některé své televizory jako „Ready for PlayStation 5“: 8K a 120 Hz

    https://www.cnews.cz/sony-bravia-televizory-ready-for-playstation-5/


    • Jack1947

      Snad reálnější byla ta zpětna kompatibilita...  než blábol o upscalnutým 8k :D Jinak jsem četl že prý Samsung jsou nej televize na hraní a tedy Launchové PS5/Xbone x s doporučené.

      • Ano videl jsem nektere youtube recenze a nevypadalo to spadne, jako TV pro hry i PC Windows, hra PC a i konzole jako multi pro nekoho kdo nemuze nebo nechce mit vic doma TV / monitoru :)

        Tam je jen spatne ze Samsung jde cestou ala 4K TV a 8bit + FRC a to i u drahe za pres 30tisic! Za to ale rovnou udela 8K TV kde to da, jenze ne kazdy touzi ci chce jeho 8K aby mel 10bit panel! :(

        Dal tam sazi na format HDR10+ ktery je pomerne malo rozsiren, zatim co treba Sony ma Dolby Vision, ktery je imho dal. Sony ale zase ma nektere svoje neduhy, napr jedinou TV Bravia co ma konecne HDMI 2.1 ale dosud chybne, tudiz se tam ceka na udajnou opravu firmware :(  Hlavne ze na cenu nezapomenou, proste zatim hodne nedodelku na to jak to reklamuji. Monitory pro PC to je katastrofa, jako myslim tim vse vetsi veci od 43 palcu, 55 palcu :)

        • Jack1947

          8k je volovina samo osobě zatím, Sony už je dávno za zenitem jediný skutečný konkurent je LG.

          • LG ale jede hodne OLED a ta technologie ja pro me na nic. Rozumej ze potrebuji pouze 55 palcu 1x TV - Monitor pro PC Windows tj staticke ikonky, staticke veci napr world, ale zaroven pustit hru a nebo film. Nevejde se me vedle uz cpat dalsi monitory bokem. Takze potrebuju LED nebo nejakou QLED co ma herni rezim tj nizsi herni odezva do 20ms i za cenu nekde horsi barvy ci jine blbosti.

            Potom mam uz jen otazku zda jit s Dolby Vision moznosti a nebo HDR10+ jako razi Samsung. Pokud o takove TV typu i LG vis klidne, ale i po netu jsem hodne hledal a skoncil pouze u Sony Bravia 9096 nebo rada Samsung 80T :(


    • a kamaradka koupila tuto TV na hrani her, takze asi to staci nebot to asi umi poradne dopocitat, ale kolik uzivatelu bude mit takovou televizi? :(  Samsung QE75Q950T

  • PCMR

    PS5 umožňuje volbu mezi 4K@30 nebo 1440p@60, recenzenti si chrochtají, jak markantní rozdíl je těch 60fps zvlášť u akčních her. Přesto podle zdejších expertů je to ale jen "čísílko" a marketing. Ok. 

    Na závěr zjišťuji, že ze 3 metrů 4K vs 1080p nepoznám, kompletně ignorujíc zorný ůhel a uhlopříčku. Tady je veselo.

    • 0011

      Jak jako ignorujíc úhlopříčku? Jasně píše že má 49" a pokud ty poznáš na uhlopříčce 125 cm ze tří metrů rozdíl mezi upscalovaným 2k a nativním 4k nech si oči zabalzamovat do mauzolea, kde je můžou obdivovat další generace Mustardů, pro 4K televize okolo 50 palců je doporučená maximální vzdálenost 2 metry a optimální do metru, pokud budeme brát dle zorného úhlu, tak doporučený je 40°, 49" televize má šířku cca 110 cm, z toho výjde matematikou základní školy vzdálenost 1,5 metru. Ale nic si z toho nedělej, taky tu byl borec co mi tvrdil že na mém 27" 1080p monitoru z metru zaručeně "musím" vidět mřížku a jednotlivé pixely takže se superzrakem jste na téhle planetě minimálně 2 😂

      • Samsung uvadi ze mas mit doma TV 8K a prave sedet blizko napr jen metr na 75 palcu TV, to proto ze u toho 8K prave budes moct sedet bliz a to je vyhodne pro uzivatele, nez kdyz prave sedel tak daleko a umyslne aby to nepoznal :)

        • 0011

          Hele viděl jsem v životě spoustu zvěrstev, ale nikdy jsem neviděl nikoho, kdo by seděl metr a blíž k televizi. Většina lidí má naopak gauč nebo křeslo ty 3 metry a dále pokud mají prostor, čili jak říkáš  většina lidí si "naschvál" sedne co nejdál, ve skutečnosti je to proto že běžný konzument tomu nerozumí vůbec, ale hlavně to dokazuje že 4k je gimmick, není to gimmick u monitorů kde sedíš ten metr a blíž a i bych to využil, ale na nanocad a obecně práci s výkresy a vektorovou grafikou. Hraní na pc v nativním 4k ještě pořád není mainstream a ještě dlouho nebude, většina lidí pořád hraje na zdaleka ne herních noteboocích, to jenom hlasitá online minorita je slyšet.

          • Jack1947

            Já koukám tak 1,5 metru ale mám jen 55"( už by to chtělo větší noo)  zase spíše nechápu těch 2 a více mrtrů třeba na 43" to musí bejt lahoda.

            4K a 1080p u filmů je dost velkej rozdíl nebo seriálů páč mnejsou vidět pixely, to se u Fullhd méně nepoštěstí. Většinou tam nějakej zub je. I 1080p ale jde vždyt to je standart! 4K na konzolích byla utopie ale 8K byl nesmysl když to umí jen 3090RTX a sotva to bude umět PS5/Xbox one S to by vrátilo celej počítačovej segment do doby ledové😀

            • Ja myslim ze teda 55 je dostacujici pro hry cca 1,5 metru od toho nebo i metr zrejme v poho. Filmy do 2 metru ok a kdyz bude nekdo delat neco ve Windows na PC nebo cumet na web tak je to az az, to ani nemuze snad dat prohlizet pres celej obraz :)

              Takze 65 nebo dokonce 75 palcu to uz vidim nekoho i kdo sedi fakt dal. Toto ale prezentoval Samsung, ze si veri a lidi budou mit monitor 2 metry a 8K :D

              Podle me je to moc, sice vecne upsaling, ale cim vyssi se musi udelat, to podle me hrozne utrpi obraz a neverim tomu ze to nebude poznat :( Treba budu mit starsi film 1080p a to me chce tvrdit ze to do 8K neni moc? Proto po TV 8K ani netouzim ufff :(


              • Jack1947

                Reakce na příspěvek:

                Jo Upscalling už je od dob PS3 nesmysl jenže tehdy to tolik nevadilo na 4k a 8k ? ( už jsou 8k monitory ale stojí pořádnej ranec) Lol já měol problém provozovat tv jako monitor na 42" tady na 55" to je hrůza všechno imo ikony tak malinké... prohlížet na tom obyčejnej web by musel bejt porod.

                Zase je to tv ale třeba všechno nad 43" jako minotor je hloupost! na tv se počítá že většina lidíé kouká z křesla nebo pohovky.

                • Reakce na příspěvek:

                  Jaka hloupost? 55 palcu monitor / TV je neco jako 2x 27 monitor, takze ikony a text by meli odpovidat aniz by clovek musel stelovat ve Windows zvetseni na 140% jako se to musi v pripadne monitoru 40 - 43 palcu. Lidi to pouzivaji, na web to je tak ze tam zmensi jen prohlizec a nebude ho davat pres celej obraz a muze normalne koukat - prohlizet.


                  • Jack1947

                    Reakce na příspěvek:

                    Zvětšení je ohavnost ale to mám jen na webu trochu protože je pravda že už fdefaultně na 32" monitoru se mi menší písmo špatně čte.

              • Reakce na příspěvek:

                a to jsem zapomel jeste mluvit o blazinci kolem HDR10 a Dolby Vision kdo bude mit budoucnost :D

                • Jack1947

                  Reakce na příspěvek:

                  To si vem že to "Dělo" od LG to ani nemá, to fakt nechápu že OLED bez HDR10 když to umí i s patřičným výstupem můj 3 roky starej pekáč. Dolby vision je asi zvdálenější budoucnost, PS5 to fakt moc nedá... stejně jako nedává 4k. Škoda že je nanapadlo Qhd by to byl výbornej poměr výkon/kvalita.

            • 0011

              Tak záleží jestli to máš stažený z netu, jaká je komprimace případně jestli streamuješ z nějaké služby tak jak stabilní máš připojení, já se dívám na filmy jenom na blu-ray tam teda žádné zuby nemám, ale také záleží na přehrávači/televizi a jejich upscalingu, nebo jestli to pouštíš bez něj - tam rozdíl v ostrosti nepoznáš. Bylo by nejlepší aby oboje konzole nabízeli u včech her možnost 60 a víc fps na 1080p na maximální detaily než volbu mezi maximální grafikou na 4k a 30 fps a adaptivním rozlišení na 60 fps, uzamčené 1080p na 4k televizi vypadá líp než když se to pořád mění.

              • Reakce na příspěvek:

                Ja to komprimovane nenam, ja mam treba 1:1 4K film velikost je treba 70 - 90GB. FullHD mam treba film 25 - 40GB klidne. Prepocitavani je jen umeli dopocet tj upscale, u 1080p asi na 4K a divani se na film mozna tolik vadit nebude, u hry sednes dal asi da se.... ale nevim no treba do 8K to musi byt uz hnus a nebo plasticke jak omalovanka :(


              • Jack1947

                Reakce na příspěvek:

                To souhlasím, jinak jo pravda právě jak je to zkomprimované trochu jako DVDčka dříve taky neměli úplně ostrej na 100% obraz.

    • Přečti si zdejší dojmy ze hry Demons Souls. Upscalling z 1440p na 4k od klasického 4k nepoznáš. Recenzent to jasně píše. 

      Ano, rozdíl mezi 30 a 60 fps je. Ale všechny hry na PS5 mají 60 fps.

      Neuvěřitelný. Píšu to tu už potřetí...

      • Nejde o to jestli to pozna, jde o to dostat se na normalnich nativne 4K a 60fps bezne, ne s tim kdo a jak a mozna pozna / nepozna. Je to jasne slibeno Sony, tak nema lidem vymejslet pohadky nekde az na urovni 8K s 30fps, kdyz to je pro ten HW proste nesmysl :D

        Jelikoz ale ten nekdo konzoli budou i chvilku doma mit, tak proste uz ted v dobe vydani je to spatne. Aby to umelo 1440p s 60fps bohuzel :(

        Nepojedou bohuzel, prave tech 60fps pojede jen za predpokladu: low detail hry, nizke stinovani, nizka kvalita terenu, orez kolem a kolem, pripadne snizeni rozliseni na treba tech 1440p to ano. Jedna se tu pouze a pouze o 4K slibene jasne 4K!!! Me to prijde jako kdyz jsem kdysi prijel do Polska a tam tanci Polak na trznici a rika ze ma blu-ray nooo tady kup to. Kouknu na krabicce je napsano blu-ray ale uvnitr je DVD kvalita obrazu, po spusteni ihned hnus :( Tohle tu z vychodniho bloku nechceme, tyhle podvody :)

  • Technomagg

    Nevím co Vám k tomu napsat - flame že konzole nezvládá 4K s plnými detaily a RT ? vždyť to nezvládají kolikrát ani grafické karty co stojí dvojnásobek ceny té konzole - poskládejte si PC v ceně té konzole a vsadím se že na tom nepustíte s 60FPS ani v 1080p většinu her na plné detaily a to tahle konzola dává s prstem v nose. Kvalita za ty peníze je prostě neuvěřitelná. 

    Upřímně nečekal jsem takové zlepšení, mám PS4 PRO asi rok, před tím jsem vždy hrál na PC, ale po zkušenostech z konzole už prostě do PC nebudu investovat, dát za pořádnou grafiku skoro 2x tolik co chce sony za celou konzolu ? A kde je zbytek PC, sraní se s widlema apod. Díky už nechci - asi stárnu - je mi skoro 40 a nemám náladu se ve všem hodiny hrabat, raději přijdu, zapnu a chvíli si zahraji.

    Na konzoli pro mne je největší překážka absence klávesnice a myši, když vidím syna jak mu to jde s gamepadem tak jen tiše závidím, ale díky němu vím že je to jen v rukou a ne že je ten ovladač horší nebo lepší - je to o zvyku.


    PS: Teď mi končí morální životnost PC (Ryzen 2700, 1060 6GB, a 16GB Ram), myslel jsem že ho ještě upgraduji, ale ceny grafik a CPU jsou dneska fakt těžkej úlet ve srovnání s konzolí.

    • Technomagg

      A ještě jedna věc - osobně mám na PS4 Pro 49" 4K televizi, ale prostě nejsem schopen poznat na 2-3 metry rozdíl mezi 4K a 1080p když se obraz hýbe a mám zapnuté HDR. Když ho zapauzuji a zaměřím se na detaily tak ano, ale jinak vážně ne. Spíše subjektivně jak to v 1080p jde na PS4 plynuleji tak mi přijde hezčí mít 1080p než 4K - hlavně pocitově je menší imput lag. Takže flame že to nejde v 60FPS na 4K vážně jde mimo mne, pokud bude umět běžet na plné detaily v 1080p tak bude dle mého obraz vždy hezčí - hlavně pokud to umožní zapnout i RT.

      • Jack1947

        Sední si blíž na 4k potřebuješ aspon bejt metr 😛 2-3 metry to máš super zrak... já když hraji musím být blíž abych ti malé písmenka vůbec rozluštil.

      • To je věkem, že to nevidíš.

        • Duncan66

          Na metrove televizi ze tri metru ten rozdil jednoduse poznat prakticky nejde. Kdo tvrdi, ze vidi na tri metry jednotlive pixely v rozliseni 4k, ten akorat lze.

          • Poznam skutecne takove lidi co jim vadi 27 monitor a FullHD 1080p, vidi prej mrizku - rastr a museli dat monitor pryc :(

            • Pokud jde o práci, byl bych asi jeden z nich. Vždyť fullHD na 27" je 82 PPI. Teď koukám z 80 cm na 137 PPi a netroufl bych si tvrdit, že písmo je hladké (škálování Win 100 %). Vyloženě rastr nevidím, ale je prostě vidět, že to není ostré jako třeba na telefonu.

              Na hry je to samozřejmě v úplně v pohodě, zvlášť když člověk hraje s gamepadem a sedí od toho dál 

            • Jack1947

              Mám 32" a Fullhd už několik let ale je pravda že nemám srovnání krom teda tv...

          • Veskoslav

            u Youtube videa hned poznáš rozdíl mezi 4k a 1080...

            • Duncan66

              si to 4k video pust na fullhd a 4k monitoru, divej se z metru a nepoznas rozdil ;-)

            • Tam je to dano hlavne bitratem, zkus si porovnat poradny FullHD a 4k encode filmu z Blu-raye.

  • Matte

    Jsem konzolemi nepolíbený a mám dotaz na vás jako experty :). V ovladači
    DualSense k PS5 je zdířka pro 3,5mm audio jack? Lze tam použít jakékoliv
    sluchátka s 3,5mm jackem, příp. můžu použít i jakákoliv bluetooth
    sluchátka? Děkuji za odpověď.

    • Technomagg

      na PS4 to tak běžně používám, klasické kabelové sluchátka do ovladače - za mne geniální vychytávka. S BT netuším, tam jsem to nikdy nezkoušel, kabelové špunty do uší mi v tomhle případě stačili.

    • Předpokládám, že je to stejné jako u PS4, kam šly propojit jakákoliv sluchátka a jakákoliv normální sluchátka s mikrofonem (ne ty odAApplu, protože ty mají přehozené kontakty a mikrofon nebude fungoat.


  • A je to tu zas. Myslím hádky o rozlišení a FPS...


    Zapomeňte na 4k 60FPS. To tu bude jen chvíli (Stejně jako nativní fullHD na minulé generaci). Časem se bude upscalovat z nižšího rozlišení a budete rádi, když to bude držet stabilních 30 fps.

    PS5 má nevýhodu, protože je o něco pomalejší než Xbox, takže tady se to projeví víc (opět, zapomeňte na to, že by to rychlejší SSD zvrátilo, pamatujete na superrychlou ESRAM, nebo jak se to jmenovalo, co měla výkonnostně zachránit Xbox v minulé generaci?). Na druhou stranu ty rozdíly budou minimální. Takže s žádnou konzolí neuděláte vyloženě chybu.


    Já jsem hlavně rád, že je tam HW podpora raytracingu = akcelerace neuronových sítí, protože od téhle technologie ještě čekám hodně (nejen "vyhlazování" raytracingu, k čemuž se nyní převážně používá)


    • Jack1947

      No vidíš a já tenhle GIMMICk bych třeba na těch Amperech vypnul jen se potvrdilo že to bere FPS.

    • U konzole jo, u PC ne, tam jelo davno FullHD 1080p / 60fps zatim co PS4 se jeste placalo nekde na 720p :D

      Takze proste konzole pro zabavu fajn, Last of US asi ok, ale pro lepsi kvalitu, stinovani, nastaveni kvality terenu bude porad konzole orezena a to je treba rict aby spotrebitel nebyl klaman :) Upscale neni asi uplne idealni cesta, razi ji Samsung az do 8K ale je to zubate. Lepsi je nativni.

      Podobne to mapuje web tady https://4kmedia.org/real-or-fake-4k/2/

      jen pro predstavu :)

    • tuco

      No jo no, tak to vypada, kdyz nekdo misto Ingmara Bermana proziva Avengers. Pak se resi vizualni spektakly a ne umeni samotne. 

    • Souhlasím. Kecáme tu o ptákovinách. Ty hry prostě vypadají tak, jak vypadají, a podle toho je třeba si je užít. 

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit