Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • To je ještě dlouháááá cesta. Ale AMD/ATI by mohlo začít tím, že konečně udělá použitelné drivery pro nixové systémy.
  • Když se vezme v úvahu, kolik je PC tak i to procento či dvě u linuxu jsou docela dost stanic.

    Z podobného soudku, zajímal by mne názor nějakého programátora, jak náročné je udělat linux verzi, když stejně dělají PS4 a MAC, což je také x86 na POSIXu.
    • Robotron3
      Pokud se hra dělá v hotovém enginu, jako Unreal, nebo Unity 3D, který linux podporuje, tak převýst hru na Linux může být záležitost několika kliknutí. Na druhou stranu pokud se hra dělá na konkrétní systém, třeba Windows DirectX, nebo PS3 a při vývoji se s dalšími platformami nepočítalo, může být převádění na jiný systém tak náročný, jako to udělat celý znova.
    • Keyz
      Méně odborně: http://www.reddit.com/r/Games/comments/14j9ed/how_difficult_is_it_to_port_a_game_from_windows/

      Více odborně se zeptej zde: http://stackoverflow.com/
      Tam mi vždy dobře poradili.
  • Robotron3
    Tohle je jediná věc, který mi na gog trochu vadí. Kdyby dali všechny DOS hry a věci, co běží pod Wine jako možnost na stáhnutí zipů hry, už by si to každý do toho dosboxu dal a ve Wine spustil. S nějakými instalátory a konkrétními nastaveními bude po linuxem spíš problém, stejně jako je to na Macu. Proč dělat něco složitě, když to jde jednoduše...
    • sirWallace
      Ale zase uznej, ze by to mohlo pomoct tomu, co potrebuje Linux pro vetsi pocet uzivatelu nejvic.. a to jednotnej zpusob instalacnich balicku .) Tohle je pro me presne cesta, ktera je potreba.. Ja sam mam Windows jen kvuli hram a rad bych ho nemel vubec
      • Robotron3
        Viz dos hry z gogu na macu. Oni vytváří instalační balíčky s nějakým boxer enginem nebo co to je pro dosbox. Ten má oproti původnímu dosboxu minimální možnost nastavení, což je na dnešních monitorech dost potřeba to trochu poštelovat, aby to nějak vypadalo. No a že je to konkrétní instalační balíček, tak s tim nic neudělám. Jeidný co můžu je si to nainstalovat jak oni chtějí, a pak si ty soubory hry stejně spouštět přes normální dosbox. A to je Mac, tam to ještě chápu. Ale linux je o tom, že jsou uživatelé zvyklí si věci řešit po svém.
        • sirWallace
          Vubec nevim, jak to je na Macu atd.. Me jde proste jen o to, ze kdyz si chci neco nainstalovat na Linuxu a pouzivat, chci proste vedet, ze mi to pujde... Ne , ze se budu pul dne snazit, doinstalovavat tisice kravovin, abych pak zjistil, ze to stejne nepujde.. s timhle me Linux silene sere...
          • Robotron3
            Ale to je prostě linux. Linux neni Windows a na linuxu se ti nikdy nestane, že máš zaručený a grantovaný, že ti to pojede. A Linux se od distribuce k distribuci může měnit tak, že co oni vytvoří instalační balíčky pro konkrétní verze, na dalších verzích už nebude fungovat, nebo ani to nepude nainstalovat bez toho, abys to nějak obešel. Že něco funguje jen tak, to na linuxu vůbec neni jednoduchý a ještě hodně dlouho nebude.
            • sirWallace
              Proto rikam, ze kdyz budes chtit hrat na linuxu hry, bylo by dobry, kdyby se standardizoval nejakej balickovaci system a udelal se v tom poradek :D O nicem jinym tu od zacatku nemelu :)) Chapu plus Linuxu.. ale na me pouziti, pro MNE ! je to zaroven jeho nejvetsi minus..
              Mam hrozne rad predstavu svobodnyho softwaru a vse kolem Linuxu.. bohuzel.. proste kompatibilita je k placi.. ne jen dister mezi sebou.. ale i jednoho distra na dvou ruznych pocitacich.. A ja potrebuju na PC neco delat, ne si pul dne hrat s tim, jestli to budu moct delat..
            • Robotron3
              Ale on ani neni jednotnej balíčkovací systém. Linux je super a je to operační systém, který nejvíc používám pracovně, ale nevěřim, že je tu cesta nějakého standardu. Standardy jsou, ale je jich několik a je na výběr a člověk si může postavit OS jak potřebuje, nebo si vybrat distribuci. Může z toho vylézt nakonec nějaký standardní OS, ale už to nebude linux.
            • sirWallace
              To prece neni pravda.. to, ze je standard pro neco, neznamena hned omezeni a uzavreni.. to jen spatne chapes, co po Linuxu chci.. Nechci z nej delat Windows.. jen udelat poradek v necem, v cem je silenej bordel.. Nechci nic zavirat.. Chci jen rict.. pokud chcete pouzivat tenhle typ balicku, nainstalujte si toho a tohle.. a pujde Vam to..
            • Robotron3
              Tohle je podle mě ale uplně chybná představa, která dělá z linuxu něco co neni. Linux je open source a modularita systému. Jakmile se udělá jedna jedina unifikovaná distribuce, tak to přestává být Linux, ale je už to něco jiného. Jako android na mobilech. Kdo chce fungující Unix na kliknutí, pro toho je Mac.
            • sirWallace
              Prave proto pisu, ze by to mohlo pomoct.. To je presne, proc jsem to napsal... Protoze je proste potreba, udelat v Linuxu nejaky standard .) Abych vedel, ze kdyz ho budu mit, ty balicky proste pujdou :)
  • no konecne
  • Veskoslav
    Ze 128 her na Steamu mi jede pouhých 13 na distribuci Linuxu. Docela bída. A to nemluvit o tom, že si má grafika nějak moc nerozumí poslední dobou s hrami, které běží pod Linuxem (na Windows jedou pak normálně.)
    • To je pak smutný když máš grafiku od AMD na druhou stranu je to zas tristní od výrobce, že na to sere... Dej tomu pár let (asi let to nebude hned) a já doufám, že se Linux vyrovná oknům. Nicméně zase musím konstatovat, že to přehodnotím podle toho co předvede MS 20.3 ohledně DX12. (Nicméně moc od toho nečekám a jestli to bude opak tak k čemu NEXT-GEN konzole když hned už budou o generaci DX zase niž jako minule FAIL.
      • Veskoslav
        No co jsem měl možnost číst a bavit se v práci, tak Dx 12 by měla být mnohem přívětivější a méně naročnější než poslední Dx 11.1. Ale sami asi uvidíme, co a jak až to vyjde. Slibem totiž nezarmoutíš....Jinak AMD grafiku mám proto, že v poměru cena/výkon vycházela mnohem lépe než konkurence. Žádný jiný důvod nebyl.
        • sirWallace
          Tak AMD vzdycky vyleze lip v pomeru cena vykon :) Proto ho taky cpu vsude.. Nechce se mi platit za pekny napis intel na procesoru treba :D
          • Veskoslav
            To já pro změnu mám Intel, protože srovnatelné AMD vyšlo cca jenom o 500 méně.
            • sirWallace
              Jasny, vec nazoru.. pro me i kdyby stali stejne, beru AMD.. Nemam rad,kdyz se za stejny veci musi platit vic, jen kvuli znacku :)) To je zase moje forma fanboyovstvi jakoby :))
    • Robotron3
      Jestli máš AMD grafiku, tak to je o tom...
      • Veskoslav
        Jo mám no, poslední generaci:-) Už jsem pročítal fóra a většině to tak nejede. A přitom AMD má 35% trhu, což není zanedbatelné číslo...
        • Robotron3
          Bohužel s timhle nic neuděláš. I kdyby ses pokoušel instalovat nový ovladače a nejnovější kernel a mesu a já nevim co všechno k tomu potřebuje, tak tim se nakonec víc věcí pokazí, neš že by to fungovalo. Valve se v tomhle teď hodně angažuje, takže jedině počkat, až to v dalších distribucích linuxu bude fungovat jak má.
          • však Valve připravuje vlastní prostředí na bázi Linuxu, ne? Hry jsou jediný důvod, proč mám Windows.
            • Robotron3
              Uvidíme, co s tim Valve udělá. Ale linux na hry je zatím hodně špatná volba oproti Windows, a to i když má člověk Nvidia grafiku.
            • Veskoslav
              Já mám kvůli práci, her a uživatelskému prostředí jako primární systém Windows. "Linux" sice používám někdy od roku 2004, kdy mě do toho zasvětil otec, ale v současné podobě distribucí je Linux slabá náhražka Windows v oblasti her. A to nemluvím o tom, že absolutně kašlou na jakoukoliv graf. kartu od AMD (Ati) už hezkých pár let.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit