Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Pockejte s koupi aspon tyden po vydani jako forma protestu, ja to hrat nebudu kvuli tomu jak tam propaguji politicky korektni nazory
    • já to rozhodně teď hrát nebudu. Už dokončuju Torment (dodělávám Bloom) a začíná jaro, takže si nejspíš najdu jiné aktivity než hraní her. Hry až opět na podzim v zimě. Do té doby už možná vyjde DOS2 nebo Kingdom Come, takže kdoví kdy a pokud vůbec se k ME dostanu. Za rok už bude všude spousta racionálních recenzí hry, tj. ne že odehraju 5 hodin a jdu hodnotit jako je to úžasná hra 10/10. Hra by se měla hodnotit až po dohrání. To co na první planetě se může ukázat jako zábava, tak na šesté planetě už bude otravný stereotyp.
      • ja ted hraju dotu a za mesíc kupuju dawn of war 3
  • Lukyz
    Neřeknu tady nic objevnýho, nekritizoval jsem, dokud jsem si to sám nevyzkoušel a absolutně jsem od toho nic nečekal, ALE zároveň jsem nečekal, že to bude až takovej strašnej bazmek *11*

    Tímhle si EA podle mě prokázali medvědí službu. Získali sice €4 od XY hráčů co si jednorázově zaplatili Origin Access, aby si vyzkoušeli právě Andromedu, ale (můj názor) více lidí to od koupě odradí než přiláká.
    • Jack1947
      Jenže stále si to někdo koupí a má už předplaceno - protože věří Bioware jenže chyba lávky tenhle tým už nemá s tím starým nic společnýho.

      Opravdu nechápu jestli někdo čeká stále nějakej zázrak ( kdo nehrál)

      Tím si jen potvrdil již vyřčené že " To dopc snad nemůžou v roce2017 " myslet vážně. Kdyby se stáhlo aspon 40% předobjednávek bylo by to více než parádní.
      • Yup teď by spíš seděl název SJWARE.
  • flash789
    Tady je zas kazdej narocnej jak univerzitni knihovna. Uz me to pobrekavani a knuceni nebavi, takze bych rad vsechny kteri tu vykrikuji ze si hru ani nahodou nekoupi pozadal aby konecne zavreli hubu a nechali hovorit ty hrace kteri si hru kupuji a chteji ji hrat. Diky :)
    • kostejnesmrtelny
      Že tys nešel na ty skotský střiky, co jsem ti povídal?

      Fňukno *1* *1*
    • Jack1947
      Já spíš nechápu že pokaždý se jdeš vybrečet když je článek u ubisoftu ale Mass effect ( protože asi preordnuto he?) je v pohodě. Tak možná že si tu z nás nejstarší ale to neznamená že tvůj názor je validnější a pamatuji si jak ses docela rozplivnul nad trailerem - že jako že dobrý. Bohužel negativita je taky důležitá. Hlavně si to tady mi všichni koupíme že *7*

      To je panečku logika na hlavinku postavená já to spíš vidím že ses zvhlédnul v tom protože je to ne-ne-podobné těm Japonskejm taškařicím. + YJ e tam sex ( jen bohužel ne asi incest) což je škoda.
      • flash789
        Vis jacku, takhle to je porad, ma vyjit nejaka hra a tady se sleze podobna banda te dnesni a zacne se hejtovat. Me prijde ze dneska uz se na hernich forech ani nic jinyho nedela. Lidi nejak zpitomeli a otupely a proste hejtujou a hejtujou. Nedej boze aby tam nekdo vlezl a rekl ze se na neco tesi, roztrhaj ho zaziva. Tak tam holt vlezu reknu at drzej hubu a je to..jakypak copak. Nakonec to dopadne tak ze po tom mega hejtu to lidi dohrajou na 100% a ani potom si neodpustej hejtovat dal..divna doba..
        Na me se aspon muzes spolehnout ze nadavam porad na to samy a obhajuju to samy..u ostatnich nevis ktera uhodi..jsou nevyrovnany, nemaji uceleny nazor a nevedi co chteji, a pri definici dobra hra museji pul dne premyslet co by je tak asi mohlo bavit.
        • takze vlastne hovoris ze ty si vyrovnany uceleny hejter jo? *15*
        • h0p3
          A jak to zabírá to tvoje rozkazování? Poslouchají tě lidi? *1*
          Nechápu, proč by lidi nemohli mít (z tvýho pohledu) "negativní" názor na hru i když ji dohráli na 100%? To je někde napsaný, že když něco dohraješ na 100%, tak to musíš milovat a nesmíš o tom říct nic "špatnýho" i když to je třeba pravda? Tohle tvoje tvrzení naprosto postrádá veškerou logiku.
          To je jako kdybys miloval čokoládu. Žereš ji horem spodem a ignoruješ, že po ní tloustneš a hrozí ti cukrovka. Ale protože ty ji miluješ, tak přece na ní nemůže být nic špatnýho a ignoruješ varování lidí okolo a ještě k tomu je považuješ za blbce. To je jen zaslepenost a ignorance. A tak na mě popravdě působíš ty, vždycky když tady vypustíš něco do éteru.
          Já třeba vím co chci.. kvalitní hry. Nemusejí být vždycky za každou cenu originální, ale měli by být po všech stránkách (který ti ta hra nabídne) perfektně odladěný. A všechno co se v nich nachází by mělo dávat smysl a mít nějakou vnitřní logiku.

          Ještě dodám, že já se momentálně třeba hrozně těším na RDR 2.

          A nebudu kecat, porád doufám a modlím se, že se BW chytne za hlavu a třeba ještě zkusí MEA do vydání trochu vypulírovat. Nebo si aspoň vezme kritiku, která se na ně teď sepsula k srdci a další ME bude perfektní hra. Protože ME trilogie a DAO jsou porád jedný z mých nejoblíbenějších her.
          • flash789
            Ne, ale kdyz pak o te hre mluvim tak bych zacinal vetu..DA:I se mi libila, ALE...a tady si muzes vylejt srdicko. A ne ze odehraju 100% a zacinam vetu..ta hra je blba. To fakt pusobi dost podivne. (trochu sem to zjednodusil, nemusis se toho hned chytat doslova). Jaka zaslepenost a ignorace? tak kdyz sem tu hru hral a libila se mi tak mam davat za pravdu lidem kteri tvrdi opak, kdyz vim ze to co rikaji z mojeho pohledu neni pravda?
            • flash789
              vyvetlovanim na forech jsme stravil hodne casu, nekdy vysvetluju a nekdy je rovnou poslu do zadnice, protoze vysledek dost casto vyjde nastejno.
            • h0p3
              Já teď nevím jestli mluvíš přímo o mně, ale já jsem nikdy neřekl, že DAI je blbý. Maximálně jen průměrný. Jo, dohrál jsem ho na 100%, ale to je částečně mým postižením. Díky kterýmu nemůžu odněkad odejít, dokud tam na mě blikají otazníčky a ikonky, který jsem ještě nevyzobal. A taky jedna část toho důvodu je.. co kdyby pod nějakým tím otazníkem bylo něco super?! Ať už příběhovýho nebo jen legendární kus gearu. Z mýho pohledu DAI prostě ničím nevyniká, ani po těch 100% bohužel. Možná jen grafikou.
              A proto jsem byl taky tak zklamanej, protože vím jak povedený bylo třeba DAO.

              Ne nemusíš jím dávat za pravdu. Ale zkus se na to podívat z jejich úhlu pohledu, co tomu vytýkají a třeba se nad tím zamyslet proč. A i když jak říkáš, z tvýho úhlu pohledu to pravda není, tak jim hned nemusíš nadávat do blbců apod. Můžeš je ignorovat, nebo jim vysvětlit proč s jejich názorem nesouhlasíš. Ale pokud jejich názor má nějakou hlavu a patu, tak bys ho měl minimálně respektovat a né hned začít nadávat. To že tobě něco nevadí pořád neznamená, že to není pravda.
        • Jack1947
          Podal si vyčerpávajicí odpověd, já nevím ale je se ještě na co těšit?

          Pokrok nikde a ani nic zajímavého na pc např nevychází.

          No je to těžké, hejtovat věci je prostě snažší než něcio vyzdvihovat do nebes a asi to bude u tebe tím věkem že nadáváš gurt na ty stejné věci stále dokkola a taky doufám že aspon polovina hejtrů tu hru nekoupí. Ne v den vydání nedej bože že by si předplatily.

          Myslím že si naši komunitu moc škatlukuješ a to není taky nic moc.Ne všichni nepoznaj dobrou hru když ji před ně hodíš ale ME:A bude rádo když bude aspon mírně nad-průměrný hra.
    • Přesně tak! Co si to tady ta holota dovoluje??!! Vyjádřit názor, který se neshoduje s flashem!!! Ta drzost!

      Flash řekl, že ta grafika je pěkná a tak je pěkná navzdory tomu, že veškerý zbytek lidské rasy se shodl na tom, že ta grafika je hrozná!
      • Tak já myslím, že grafika je krásná, ale animace stojej za prd.
      • flash789
        ja nic nerikal..ted jsi si to vymyslel aby jsi mohl napsat odusevnely prispevek.
    • h0p3
      Jo! Co si to dovolujete vyjádřit svůj názor holoto?! A nedej bože, aby ten názor byl jinej než tady flashky!
      • flash789
        vazne myslis ze nekoho jeste zajima ze postavy jsou blbe animovany a maj blby ksichty a tech par rozhovoru z dema neni nic moc? porad? Stokrat, porad dokola? po sto prve...beee..whuuu..ja si to nekoupim? lol..jak maly haranti..Vzdyt tu nikdo jiny nepise, jen vy urvankove papouskujete porad to samy dokola.
        • h0p3
          Co jsem se naposled koukal, tak to zajímá půlku všech těch internetů okolo. A jestli nezvládáš negativitu, doporučuju se internetu vyhejbat úplně.
          Ale tak nám řekni jak je ta hra perfektní, ať má srdéčko klid a můžeš si jít v klidu hajnout.
          • flash789
            nemuzu ja to nehral..dema nehraju. Ale 23 ti povim, neboj..urcite se jeste stretneme, pikachu:)
            • h0p3
              Hele tak to budeš muset zpátky sem, já jsem se svůj názor vyjádřil tady. A nerad se opakuju, takže už hodlám tuhle hru ignorovat. Pokud si teda BW nehodlá vzít veškerou kritiku, co se na ně snesla, k srdci nezkusej ještě poslepovat co se dá. Pak tomu dám možná ještě šanci.
              Každopádně teď to v plánu nemám. Ale určitě se mrknu, co k tomu budete mít co říct v diskuzích, až to vyjde. Jinak já už jsem toho k tomu napsal až zbytečně moc.
        • Mě to zajímá i po stopáté.......
          • flash789
            ne nezajima, jen me chces na*rat:)
        • Stejnetak jako ty...kazdopadne po tvych prispevcich ve for honor kde kompletne nerozeznas zanry atp. si myslim ze ty jsi ten posledni co by tu mel nekoho osocovat.

          Ps.: ja se na MEandromeda tesim ale animace jsou fakt sra*ka...
          • flash789
            To si me s nekym pletes, ja k For Honor nic nepsal v tomhle smyslu...maximalne ze to je dalsi sragora od UBI:)
            • flash789
              nemusis, stejne nic nenajdes:)
            • Fakt ti to mam hledat??? Je 1 rano nneser me
    • Přesně. Těm to nevadí když si to koupí a proto jejich názor je lepší! *1*
      Nebo pravdivější (i když to snad ani nejde při přímém srovnání animací s jinou starší hrou)
  • Jsem fanoušek trilogie, ale toto opravdu ne! grafika,mimika prostě hnusná a k tomu ten "krycí systém dejme tomu". Jestě tomu dám šanci, až bude recenze popřípadě gameplay a uvidím momentáloně nic moc zatím velké zklamání čekal jsme od toho teda mnohem víc s Frostbitem.
    https://www.youtube.com/watch?v=xiWn1UQ6V40
  • Správná otázka https://www.youtube.com/watch?v=6MEKM2amQ2E
    • Skutečně, vřele doporučuji se na to podívat........stojí to za to, stojí to za všechny peníze, které zůstanou v peněžence :-)
  • Harbringer: Konecne nekdo, kdo si hru nejdrive zahral, nez zacal blit hejt jako vsichni ostatni, kteri hru nehrali a jen koukli na par nevhodne sestrihanych videii. Souhlasim skoro se vsim, krom Cory. Ta mi zas tak hnusna neprijde :) To spis mi prijde, ze Sara ma takovej divnej neprirozenej oblicej. Co se tyce animaci obliceje neni to urcite zadna slava, ale rozhodne ani takovej pruser, jak by se mohlo z tech videii zdat. Co se mi naopak celkem libi, je animace hlavni postavy - je z toho citit dynamika pohybu. S tim souvisi i gameplay v akcinch sekvencich, kterej me fakt bavil. Pribeh me fakt chytnul...seznamovani s remnatama - super, tajna iniciativa Aleca - super...

    Co se tyce optimalizace, tam doufejem jeste nejaky pokrok s updatema bude. Na moji i5 6600, Nvidia 1060 6gb, 16 GBram, mam temer vse na ultra a FPS je tak 60% na 60, 35% kolem 55, ale byly situace, kdy to slo i ke 40. A z nejakyho duvodu pri borderless window jsem mel celkvoe asi o 15 az 20 % nizsi FPS nez pri fullscreenu, coz je pro me velka kanka, protoze na druhym monitrou chci mit translator a pri borderless window je to daleko pohodlnejsi :)

    Takze co se me tyce na hru se fakt tesim a asi ani nebudu cekat na nejakou slevu, ale jen si prectu par recenzi a pokud ten uvod, ktery jsme meli moznost si zahrat nebylo jen jedno velky divadylka pro nalakani zakazniku, tak do ty hry pujdu.
    • madPav3L
      Zase to generalizování... nevím jak ostatní, ale já se koukal asi na 5 hodinový stream a z toho se dá hodně dozvědět. Člověk vidí ty nic moc dialogy, animace, příběh, chování postav atd... ty sestříhaná videa beru jen pro srandu.

      EDIT
      Jinak jak už jsem psal, hra to asi nebude úplně špatná, ale plnou cenu za to dávat nebudu a počkám až to bude opravené a levnější.
      • Fajn,mozna ti to proste nesedlo. Me pribeh chytnul a dialog mi prisly celkem ok, ani jsem necekal, ze v uvodu hry budu resit nejaky krucialni dilema (koneckoncu kolik voleb bylo v puvodni trilogii, ze?) .. ale podle me je to stranse kratkej usek hry, aby ten pribeh mohl nekdo totalne odpesat. Stejne jako uz ted tvrdit, ze to bude pribehova bomba. To ukazou az recenze.

        A pokud jsi se jen dival na stream, tak proste nevis, jak se to hraje... jakej je pocit ze strelby.. a tady to za me obstalo na vybornou.

        Animace obliceju neresim tolik jako ostatni, protoze se musim stejne plne soustredit na titulky s moji anglictinou, takze me to tolik netankuje, kazdopade co tady hra ztraci, tak bohate dohani co se tyce architektury a ztvarneni sveta, coz by pro kazdyho scifi fandu melo byt ot podstatny
        • "dialog mi prisel ok"
          "musim se plne soustredit na titulky s moji urovni anglictiny"

          Sám jste přiznal, že vaše angličtina není dost dobrá, aby jste pochytil, zda ty dialogy jsou divné.

          Protože třeba takové 'hluboké' zamyšlení "Alec ... is ... dead" je opravdu jenom k smíchu (obzvlášť, když člověk musí koukat na tu tristní animaci obličejů)
          https://www.youtube.com/watch?v=6zUilV_oemg
  • Můžete mít i monitor nebo TV s HDR, ale pokud to pouštíte z windows, stejně to nebude ono. Pokud vím, tak Windows doposud vůbec nepodporuje HDR. Je nutné počkat na update, který bude teď na jaře - https://www.howtogeek.com/278132/whats-new-in-windows-10s-creators-update/
  • Hraju early access verzi a zatim jsem velmi, velmi zklaman. Upadek Bioware je jiz zcela zřetelný a hmatatelny a vzhledem k uzasne minulosti studia též tristní. Potenciál, který skýtal zcela nový lore, je naprosto nevyužit. Pryc je uzas z tajemného, neznameho vesmiru, objevovani a nasledneho "stretu civilizaci". Příběh je zmateny, nahodily a tim padem nudny a nezajímavý. Postavy jednaji zcela strojove, nelidsky sablonovite. Nelze jim verit skutecne prožívání a jakekoli emoce, kdyz je koneckonců ani nepredstiraji. Jsou pouhymi loutkami poslušně a křečovitě se pohybujicimi v rytmu znudeneho loutkoherce. Scénář ani nedava moc smysl, pusobi jako sity horkou jehlou na urovni nevydareneho debutu zacinajiciho malého studia. Vrcholem je katastrofalni technicke i umelecke zpracování. Postavy pusobi nechtěně směšne a to nemluvim jen o propiranych komickych animacich, to je ve svetle zbytku jeste ten nejmenší problem. Obličeje jsou neskutečně osklive (po Horizon je to v kratkem časovém intervalu již druhá hra, s niz mam podobny problém), odbyte a je utrpeni se na ne delsi dobu divat. Hra zatim pusobi spis jako parodie. Pripominam zaverem, ze vlastnim skoro vsechny hry od Bioware a vsechny jsem si svym zpusobem - byt obcas se skripenim zubu a primhourenyma ocima - uzil a dohral vcetne Inquisition i nenavideneho DA2. Andromedu si v zadnem pripade nekoupím a na druhou stranu velmi ocenuji přístup EA, ze mi umoznili si tech deset hodin takto zahrat a seznat, o jak nevydarene dilo jde.
  • Jack1947
    To jsou teda "záběry"

    když většina času je vidět hlavně ksichty tvůrců blekotajicích jakou neudělali pecku *1*

    Mezitím prostřihy grafice, která vypadá kolikrát dost vyblitá. Kolikrát se musí člověk kouknout na datum jestli je skutečně 2017! nežije v nějakém tom špatném snu.
    4k které beztak uvidí tak 15% z hráčů a jen jestli nevylepší zkaženou hru, když odhlédnem od grafiky co víc tam bude a lepšího ??? zatím jsem to neviděl. Deset let starý 1díl kolikrát vypadá lépe než toto podílo
    *12*
  • Ok, dám názor, hru som nehral, ale mal som možnosť vidieť asi 4 hodiny gameplaya. "Sales pitch" BioWar-u bol posledné dva roky, že v galaxii ste nováčik, začínate od piky, ergo žiadne vymoženosti, žiadne ňuňu vodíme ťa za rúčku. Z gameplaya doposiaľ sa naskytuje presne to zmienené ňuňu, ba o to horšie, že je to ešte pod úrovňou Dragon Age Inquisition.

    Príbeh vás jednoducho nenechá "makať" nejaký ten čas, aby ste si vybudovali povesť, ale práve naopak, z určitých príčin ste to práve Vy, kto sa stane novým Pathfindrom behom prvej hodiny gameplaya. Po Habitate 7, dôjdete do Nexusu, kde Vás vedenie bez úvahy, bez jedinej skepsy, či konfliktu, len tak prijme v úlohe Pathfindra, lebo ocko to tak chcel, no a bonus k tomu, všetci vás hneď počúvajú, všetci vás potrebujú, no a navyše dostanete úplne novú prieskumnú loď s posádkou.
    Takto sa jednoducho nerozvíja príbeh, to už aj monštrum ako Dragon Age 2 spravilo v príbehovej línii viac pre expozíciu Hawka a jeho ceste za slávou, no a to je hra od toho istého DEVELOPERA !

    Inak povedané, rozprávač nevytvára expozíciu, pričom sama kostra príbehu vytvára perfektnú príležitosť, vstanete z cryo-spánku, súrodenec je v poškodenej komore, otec nerieši nič iné, ako pristáť na planéte a začať prieskum. Miesto toho, aby sa príbeh začal na planéte Habitat 7, mal sa začať na Nexuse, mali ste pár prvých hodín robiť pre svojho otca, mať nejaký vnútorný konflikt v dynamike medzi dieťaťom-otcom, no a až po tomto vnorení do nového protagonistu, až vtedy mal nastať Habitat 7 a smrť otca, možno koniec konfliktu a zmierenie vo finálnych momentoch, aspoň by tak mladý Ryder ako pathfinder mal aspoň nejakú expozíciu k príbehu a hlavne k svojmu novému postaveniu.
    • h0p3
      Hele docela jsi to vystihl. Jen k DA2 bych dodal, že ta hra byla dramaturgicky naprosto v pohodě. S čím jsem měl největší problém, byla ta neskutečná recyklace lokací.
    • Ešte ma tak napadlo, keď Shepard bol analógiou Ježíša pre Milky Way. Potom Ryder je analógiou Mojžíša pre Andromedu...
      • sheppard jako spasitel? tak to je hluboká myšlenka. do země zaslíbené dovedl izraelity jozue, takže podle tvý "analogie" by se role mojžíše měl zhostit ryder starší. předpokládám, že takhle si to myslel.
        a gratuluju k několikanásobnýmu použití slova expozice

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit