Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Ok, dám názor, hru som nehral, ale mal som možnosť vidieť asi 4 hodiny gameplaya. "Sales pitch" BioWar-u bol posledné dva roky, že v galaxii ste nováčik, začínate od piky, ergo žiadne vymoženosti, žiadne ňuňu vodíme ťa za rúčku. Z gameplaya doposiaľ sa naskytuje presne to zmienené ňuňu, ba o to horšie, že je to ešte pod úrovňou Dragon Age Inquisition.

    Príbeh vás jednoducho nenechá "makať" nejaký ten čas, aby ste si vybudovali povesť, ale práve naopak, z určitých príčin ste to práve Vy, kto sa stane novým Pathfindrom behom prvej hodiny gameplaya. Po Habitate 7, dôjdete do Nexusu, kde Vás vedenie bez úvahy, bez jedinej skepsy, či konfliktu, len tak prijme v úlohe Pathfindra, lebo ocko to tak chcel, no a bonus k tomu, všetci vás hneď počúvajú, všetci vás potrebujú, no a navyše dostanete úplne novú prieskumnú loď s posádkou.
    Takto sa jednoducho nerozvíja príbeh, to už aj monštrum ako Dragon Age 2 spravilo v príbehovej línii viac pre expozíciu Hawka a jeho ceste za slávou, no a to je hra od toho istého DEVELOPERA !

    Inak povedané, rozprávač nevytvára expozíciu, pričom sama kostra príbehu vytvára perfektnú príležitosť, vstanete z cryo-spánku, súrodenec je v poškodenej komore, otec nerieši nič iné, ako pristáť na planéte a začať prieskum. Miesto toho, aby sa príbeh začal na planéte Habitat 7, mal sa začať na Nexuse, mali ste pár prvých hodín robiť pre svojho otca, mať nejaký vnútorný konflikt v dynamike medzi dieťaťom-otcom, no a až po tomto vnorení do nového protagonistu, až vtedy mal nastať Habitat 7 a smrť otca, možno koniec konfliktu a zmierenie vo finálnych momentoch, aspoň by tak mladý Ryder ako pathfinder mal aspoň nejakú expozíciu k príbehu a hlavne k svojmu novému postaveniu.
    • h0p3
      Hele docela jsi to vystihl. Jen k DA2 bych dodal, že ta hra byla dramaturgicky naprosto v pohodě. S čím jsem měl největší problém, byla ta neskutečná recyklace lokací.
    • Ešte ma tak napadlo, keď Shepard bol analógiou Ježíša pre Milky Way. Potom Ryder je analógiou Mojžíša pre Andromedu...
      • sheppard jako spasitel? tak to je hluboká myšlenka. do země zaslíbené dovedl izraelity jozue, takže podle tvý "analogie" by se role mojžíše měl zhostit ryder starší. předpokládám, že takhle si to myslel.
        a gratuluju k několikanásobnýmu použití slova expozice
  • Hra vypadá zastarale. 4K je to poslední, co tomu pomůže.

    Osobně jsem nikdy nepochopil tu skoro posvátnou auru kolem Mass Effect série. Hrál jsem jedničku a dvojku jenom. Ty hry neměly hluboké rpg prvky. Příběh byl jenom ok. Nebyl špatný, ale nebylo to nic, z čeho bych si sednul na zadek. Navíc vedlejší mise mi vůbec nesedly. Grafika nebyla špatná, ale zase to nebylo něco, z čeho bych byl hotový. Střílení mě vůbec nebavilo. Design úrovní mi obecně přišel velmi slabý - jen koridory a nic jiného. Nijak se to nelišilo třeba od prvního Far Cry.

    Já nevím, miluju RPG, miluju kecací hry, miluju vesmír, ale Mass Effect mě moc nebavil a nepovažuju ho za nějak extra dobrou hru. Třeba např. vedle zaklínače podle mého názoru vůbec ME neobstojí.
    • "Hra vypada zastarale". Boze, dalsi expert co nechape par zakladnich veci.
      • nechám se poučit. Nenašel jsem žádné rozdíly z předchozích dílů. Obličeje ale aspoň pobavily. *1*

        Jinak jasný, hra ještě není venku. Hodnotit nemá smysl. Hodnotím to, co je venku.
  • Dám sem svoje dojmy z trialu. Přibližně 5 hodin kampaně.
    Hra má svoje problémy(animace, některý hlášky mi příjdou vyloženě tupý, některý ženský jsou neuvěřitelně hnusný -- hlavně cora; character creator je nepoužitelnej).

    Ale upřímně řečeno po dohrání těch 5 hodin mi to bylo jedno.
    Hra totiž na vás řve mass effect od začátku do konce. Už úvodní sekvence kdy to začne jít do háje mi dost připomněla začátek ME1. Hra je totiž místy neuvěřitelně atmosférická(prozkoumávání míst stojí za to). Například první setkání s emzákama je ve stylu "kdo jsi; co to děláš; vůbec ti nerozumím" přičemž to samozřejmě končí přestřelkou. Obecně vzato je boj podstatně lepší než v ME3. Nechci se tu dostávat do příliš velkých detailů ale jetpack(případně biotika) opravdu mění hru k lepšímu. Příběh se brzy zamotává a začínají vznikat první otázky na který prostě chci znát odpověď.

    Co se týká postav tak jsem z nich zatím nic moc nedostal. Sotva jsem potkal Vetru, ale zatím jsem s ní moc nepokacal. Kdo mě překvapil je Liam. Rozhodně má v sobě víc charakteru než jacob s vegou dohromady. Každopádně pro mě je nejzajímavější rodina ryderů. Fotřík si totiž nechal pár tajemství a musím říct že z toho co jsem zjistil mě to zajímá úplně stejně jako hlavní quest.
    • Tak víc charakteru než Jacob s Vegou v sobě má i ten nedojedenej jelitovej prejt, co mi straší v lednici. To nelze brát jako směroplatný. Jinak celkem pozitivní zprávy, ale otázka zní, co budeš řikat po delšim čase. U rpgček obecně nelze dělat ukvapený závěry po pár hodinách hry. Každopádně jsi mi dodal něco málo optimismu.
      A ještě k těm osobám s bílou barvou kůže. Vzhledem k tomu, kde se Andromeda odehrává bych očekával převažující barvu kůže v odstínech, který nejsou u našeho druhu běžně dostupný.
      • Upřímně řečeno zahrál jsem si dalších 5 hodin - z toho jsem dělal nějaký sidequesty a zahrál si MP. A nejsem schopnej říct jestli do toho půjdu nebo ne.
        Hlavní příběh a věci okolo mě dost zajímají, jenže ta hra působí nedodělaně(i v tom podělaným MP)

        Asi počkám na recenze a podle toho se rozhodnu. Na mě to prostě momentálně působí tak že by to potřebovalo tak rok ještě "polish" a poté to vydat. V tomhle stavu mi to příjde i jako fanouškovy ME jako těžká prasárna.
    • Vogon
      Z celé té rodiny a Andromeda Iniciativy na mě jde úplný nádech nějaké divné propagandy a vzhledem k příjmení Cory to docela dává i smysl.
    • Ještě jeden dodatek. A tím je dabér Scotta Rydera. Opravdu jeden z nejlepších výkonů co jsem u VA za tak krátkou dobu viděl(A není to jen tím že zní jako nolan north). Celkově VA považuju za hodně povedené..samozřejmě budou tam nějaké menší problémy u vedlejšáků ale to se dalo čekat.

      BTW:nečekejte moc postav s bílou barvou kůže, tvůrci jsou zcela očividně rasistický až na půdu :) ale to nic nemění na tom že hru si pořídím už jen z toho důvodu že chci vidět kam dál to rydera a jeho tým zavede.
  • mikezz
    Za plnú cenu by som do toho nešiel ani náhodou. Viaceré názory sa ale zhodujú v tom, že atmosféra ME tam je v každom prípade prítomná, hlavne prvého dielu. Takže som do poslednej chvíle optimista a Andromedu určite nejdem odsudzovať kvôli animáciám (aj keď je to pre EA a Bioware obrovská ostuda!)
    • Atmosféra prvního dílu = špatné animace, koridory, špatný level design, béčkový příběh a naprosto tragické střílení. *1*
      • Kdyby někdo vydal první díl (ME1) v roce 2017, tak by nebylo tak velké nadšení... ale ME1 vyšlo v roce 2007 a na tu dobu ta grafika byla dobrá.

        A ME2 a ME3 měli vynikající grafiku!! Proto lidi nechápou, jak můžou vývojáři tak zpackat grafiku ME4 (Andromeda).
        • Ale blbost. Zkus si tu grafiku srovnat s hrami z toho období. Nelži si do kapsi. Navíc level design byl fakt tragický. Čistý zcela nezajímavý tunel. Srovnej si to opět s hrami z té doby.
        • Grafika Andromedy je fajn, lokace vypadaji fakt pekne a je opravdu videt ze to bezi na Frostbite enginu. Problem jsou postavy, nejen ze maji naprosto komicky spatne proporce lidi, ale ty animace jsou proste tragicke, hlavne pri dialozich. Opravdu je vysledek horsi, nez 10 let stary Mass Effect 1.
  • Jack1947
    To jsou teda "záběry"

    když většina času je vidět hlavně ksichty tvůrců blekotajicích jakou neudělali pecku *1*

    Mezitím prostřihy grafice, která vypadá kolikrát dost vyblitá. Kolikrát se musí člověk kouknout na datum jestli je skutečně 2017! nežije v nějakém tom špatném snu.
    4k které beztak uvidí tak 15% z hráčů a jen jestli nevylepší zkaženou hru, když odhlédnem od grafiky co víc tam bude a lepšího ??? zatím jsem to neviděl. Deset let starý 1díl kolikrát vypadá lépe než toto podílo
    *12*
  • Podíváme se: http://www.zing.cz/novinky/35774/hraci-si-delaji-srandu-z-nekvalitnich-animaci-mass-effectu-andromeda

    *15*
    Ve 4k a HDR to bude opravu lepší když to má takové problémy....
    • Thanks man, v tom linku jsou fakt dokonalá videa a málem jsem umřel smíchy :D
    • dik chlape, 4:22, pre tento link teraz musím čistiť klávesnicu a monitor od Coly... *16* *1* *15*
  • madPav3L
    Hlavně že GTX 1080 Ti dá stěží v 2560x1440 60+ fps... kdo by to asi hrál ve 4K, když je to tak neoptimalizované... https://www.youtube.com/watch?v=JQMVq389xXQ
  • 0:33
    copy&past rift z DAI
  • Jsem fanoušek trilogie, ale toto opravdu ne! grafika,mimika prostě hnusná a k tomu ten "krycí systém dejme tomu". Jestě tomu dám šanci, až bude recenze popřípadě gameplay a uvidím momentáloně nic moc zatím velké zklamání čekal jsme od toho teda mnohem víc s Frostbitem.
    https://www.youtube.com/watch?v=xiWn1UQ6V40
  • jamar28
    Jen k té grafice - Tohle jsem viděl z okna, když jsem si prohlížel Tempest. *1* A to na tomhle obrázku to má asi na ultra, protože já na střední nastavení to měl ještě horší. *1*

    http://i.imgur.com/1X5FoDb.png

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit