Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Má pravdu. Není to vůbec špatná hra, ale není dostatečně dobrá na to aby měla nálepku ME. Být to nová IP, tak to nedopadne tak špatně.
  • Ziadne priemerne alebo podpriemerne AAA videohry neexistuju, vsetky su skvele...
  • Tady musim s sefem EA souhlasit. Kritiku nemela schytat Andromeda, ale EA *1*
  • Podle mě je problém hlavně v naprosto nereálném očekávání.
    Fanouškům zbyl z předchozí série dobrý pocit a teď čekali něco naprosto peckoidního, ovšem každý tak nějak jinak.
    Časem se z paměti vymazaly neduhy a v paměti zůstalo jen to dobrý. To chce zahrabat hluboko do paměti aby si člověk vzpoměl na fajty kdy společníci tupě stáli přímo na raně a člověk je buď dokola zvedal a nebo je nechal ležet a po fajtu sezbíral.
    • uzivatel1982
      Naprostý souhlas. Těch nedokonalostí a chyb tam bylo spousty. Sice to byl na tu dobu skvělý zážitek a výjmečný universum, ale oproti andromede to nebyli lip udelané hry. Navíc například nosnost postavy, možné kombinace skilů a synergie s profilama, jizdní model nomáda, grafika i celková plynulost pohybů a dynamika soubojů byl posunem dál. Já bych takových her jako je Androméda chtěl i víc. Jsem fanoušek scifi a takových světů jako má Mass Effect je ve hrách málo. Mohli být víc odvažný s rasama, prostředím apod., mohli udělat sympatičtější postavy, lepší děj....,ale i přes to je pořád Androméda regulerní díl týhle serie.
      • Oproti Andromedě měly smysluplný příběh a postavy, co si člověk doslova zamiloval a nepustí je už do konce života z hlavy (Garrus, Tali a další...). To pak na nějaké technické zpracování, chybky v AI, méně dynamické souboje apod. se*e Bílý tesák. A když už jsme u toho technického zpracování, nemůžu si pomoct, ale mně ME3 přijde teda výrazně hezčí na pohled než Andromeda. A na rozdíl od Andromedy jsem se ani v jednom ME nenudil ani minutu v kuse, zatímco v Andromedě 90% času (a to jsem té hře obětoval 95 hodin života).
        • U postav je problém, že u původní trilogie byly 3 díly na to je dokonale poznat a oblíbit si je. Já osobně jsem se s postavami sžil až po druhém dílu série, kdy jsem si oblíbil i ty postavy, které jsem po prvním ME nějak moc nemusel (a bylo jich celkem dost). Andromedu bylo třeba brát jako nový start, já jsem se po celou dobu bavil a beru ji jako celkem vybroušený ME1. Jen si vzpomeňte na recyklované základny, kdy byly asi 3 typy staveb a ty se opakovaly na každé planetě a jinak byly asi 3 - 4 velké příběhové mise.
          • A přesto mě i ten průzkum v ME1 bavil víc než v Andromedě, nemůžu si pomoct :-) Možná proto, že ho nebylo ve skutečnosti zase až tolik, že jsem tam neměl dojem, že si jen odfjajfokávám body na mapě, ale nemá to smysl (v ME1 jsem ty questy chtěl plnit, protože měly příběh a protože jsem chtěl levely; v Andromedě mi to bylo jedno a plnil jsem je, jen abych měl 100% hotovo). Možná hraje roli i to, že tenkrát ten průzkum planet byl nový, dneska už není - což je samozřejmě taky naprosto legitimní kritika Andromedy (proč bych měl dělat znovu něco, čeho jsem se už stihl nasytit před 10 lety?).

            A k těm postavám - jaký si kdo udělá vztah k jakým postavám za jak dlouho, je samozřejmě čistě individuální záležitost. Já si k nim ale ten vztah udělal už k jedničce. Viz strašnou radost ve dvojce, když člověk narazí na známou postavu z jedničky.
            • *odfajfkovávám
  • Většina manažerů totiž žije mimo realitu. Takhle končí každý prodej tzv. leštěných prdů.
  • Sak oni by jim nalozili mnohem vic ale meli plny ruce prace z lincovanim no man sky proste pochopte i lincovaci dav sou lidi a nemuzou se roztrhat.
  • Magister_Peditum
    Pro příště z toho plyne poučení, že není dobré s rodinným stříbrem nakládat jako s kusem hadru.
  • EA si myslel, že jim stačí na krabici napsat mass effect a lidi jim utrhnou ruce. ( s novým studiem tak tomu říkám odvaha nebo hloupost ) Jestli je to skvělá hra? Ne není. Hrál jsem to zhruba 3-4 hodiny a úkoly typu dojdi 20m tam, tam něco seber pak se vrať zase něco seber zase se vrať je zoufalství vývojářů natáhnout herní čas když už to nemá obsah. Postavy absolutně nezajímavé. Tak šíleně jsem se nenudil už dlouho.Vlastně mně vůbec nezajímá jak to dopadlo nebo jak se to vyvíjelo a to je na tom to nejsmutnější. Tech. stránku jsem schválně opomněl to je kapitola sama pro sebe.
  • uzivatel1982
    Nemyslím si, že byla Andromeda tak špatná hra. Ve výsledku, když to člověk rozebere na jednotlivý prvky hratelnosti a kvality zpracování, tak z toho nevychází nějak hůř než původní trilogie. Scenář žádná sláva, ale to upřímně nebylo nic hubuotvírajícího ani v původních. Vedlejší postavy jsou asi slabší, ale taky nic uplně hrozného. Bojový systém je nejlepší ze všech dílů. Správa inventáře,zbraní a skill tree dává taky smysl, ač se mi to na papíře původně nezdálo. Grafiku a zvuk to má super...až na milionkrát kritizované animace obličejů. Já nosim helmu a hned jsem bez problémů:).Co se týče světa, tak jsou planety hezky navržené a na každé je pár zajímavých míst. A vzhledem k absenci konkurence to je pořád hra, která ted ve slevách za pár stovek určitě stojí za to. Podle reakcí lidí v diskuzích jsem čekal uplný odpad, ale hraju to soubežně s tím, když hraje přítelkyně původní trilogii a ve výsledku tam těch rozdílů v kvalitě mnohem mín, než většina lidí píše. Chce to sundat růžové brýle a zahrát si zpětně starý Mass Effect. Bez toho jména by to byla vesměs i chválená hra. Za mě klidně 7-8/10.
    • ty ses dobre mimo hochu *1*
      ta hra je ve vsech ohledech horsi, nez puvodni mass effect, ta explorace planet byla zabavnejsi snad i v mass effect 1, i kdyz byla jedna planeta stejna, jako druha...tady vypadaji vizualne hezky, ale napl ukolu je jeste horsi, nez v puvodnim mass effectu
      a navic porad nechapu vyzdvihovani bojovyho systemu, ten me je totiz uplne ukradenej, ja nehral mass effect kvuli strileni, zalezet to na me, klidne bych strileni vynechal a presouval se jen mezi dialogy a dejem, navic i tak ohlodali vsechny RPG prvky, i ty schopnosti partaku v teamu odstranili
      • uzivatel1982
        Hochu:)...Ty budeš asi taky dobrej týpek. Jestli jsi hrál puvodní trologii kvuli ději a rpg prvkům, tak máš nahráno asi hodně málo. Děj je jak klišovitý seriál z 90tých let, ač ve hře bylo super, že tam bylo několik zajimávých rozhodování. Rpg prvky, například ve dvojce jsou ještě víc umírněné než v Andromédě, není tam pořádně ani inventář. Nemluvě o tom, že v celý trilogii střílíš víc než polovinu času. Je to akční koridorová ruchárna se zajimávým prostředí a zábavnou hratelností. Ty píšeš jak kdyby to byl Kotor nebo nějaké hardcore RPG. Asi stejný jako průzkum planet. Nápln ukolu v jedničce, byl prosím tě v čem tak vyjmečný a přelomový? Jestli bys se chtěl jen posouvat mezi dialogem a dějem, tak pro Tebe serie Mass Effect není vůbec cílená a spis bys měl hrát hry od Taletale. Původní trilogii mám hodně rád, ale štve mě, když lidi vychvalují jak byla bezchybná a andromedu, která je vlastně uplně průmerný další díl, tak kritizují jako nejhorší odpad.
        • Děj je jak klišovitý seriál z 90tých let
          No to 90% her nezvládne takovouhle kvalitu. Takže ve hrách to je nadprůměr....
      • Jack1947
        Rád bych taky prozkoumával planety, ale co navíc tady bylo i fůra nepoviných úkolů navíc si je musel aspon trochu dělat aby ses pohl dál. Naopak střílení byl jeden z nejsvětlejších bodů téhle nadprůměrné jízdy.
        • nadprůměrné?
          • Jack1947
            Ano průměrná hra vypadá jinak tohle je opravdu něco mezi 6-7, takové 6,8 *3*
            • Ok, tak to jo.
              Ja to spis beru, ze to je podprumer v ME serii
    • Jack1947
      SOuhlas s tím že to nebylo špatné jen prostě neštastné. Pak to taky dostali nezkušení nekompetentní lidé a pak to nedokázali dolepit. Jenže s prvními 2 díly se to srovnávat nedá ani okem jehli.
      • Jack1947 - prosím tě než začneš cokoli hodnotit, douč se prosím český jazyk. Evidentně vůbec nevíš která bije a kde se píše jaké i/y, nedá se to po tobě číst.
  • ta hra si to zasloužila.....
    • Tak to nepochybne, ty nobrainku :D na tady mas bananek.
      • Ty jsi dobře rozhozený :)
        • Jack1947
          Když všechno sjwuješ a si whiteknight tak časem z toho zmagoříš *3* bacha na to *13*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit