Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Cosi
    Největší chyba dnešních adventur je ta, že se až příliš drží předloh z let devadesátých a to se pak projevuje jako kostrbatost. Podle mě, přeplněný inventář by neměl v seriózních adventurách vůbec být, stejně tak nekonečné opakování rozhovorů. Jestli Martin Bach pohlíží na tyto hry z tohoto hlediska není se čemu divit že má Posel smrti 3 jen 6/10.

    Já osobně mám adventury velice rád a nedám na ně dopustit, ale když jsem si před rokem pustil Monkey Island 1 a 2, nepřipadaly mi až tak excelentní. Věřím že kdybych je hrál v době vydání, dodnes bych je uctíval jako modlu, ale je jiná doba a hry se musí měnit s ní.

    Jinak bych se rád zeptal autora recence, jestli je pro něj moderní prezentace jedním z kritérií pro udělení vyššího hodnocení. A jestli by mohl podrobněji vypsat problémy které zapříčinily hodnocení 6/10.
    • Když v adventurách nebudou předměty a rozhovory, tak už to asi advetura nebude, že?!
      • Cosi
        Nechci milion předmětů milionkrát kombinovat mezi sebou, aby mi z toho vylez prut s mědeným háčkem obalenám gumovýma medvídkama na lovení dětí ve školce a nechci prokecávat pořád dokola ty samý možnosti rozhovoru jestli tam nejsou nějaké nové, to jsi to opravdu nepochopil hned napoprvé?
        • No ty jsi zase "odborník". Nic takového v Poslovi není. To je zas vidět, kdo skutečně hodnotí hru a kdo jen plive na neoblíbený žánr/typ počítače/herní sérii atd atp.
          • Cosi
            Nechci ti zbytečně něco vytýkat či snad nadávat ale měl jsem namysli žánr adventur celkově.

            Největší problém je v tom že jakmile si někdo opováží říct cokoliv negativního o adventurách tak jste schopný ho sežrat i botama. Jak už jsem napsal, adventury jsou můj nejoblíbenější žánr takže v tomhle není problém.
            • A podle tebe jsou adventury natolik homogenní, že všechny obsahují to, co jsi napsal? Pokud je to tvůj nejoblíbenější žánr, je s podivem, že ti uniklo, že nešvary minulosti jako pixelhunting nebo právě všemožné nesmyslné úkoly v posledních letech v adventurách mizí - nezmizely samozřejmě úplně, ale nejsou už zdaleka tak běžné. Každý žánr se nějak vyvíjí. Proto stížnost na lovení dětí ve školce je dnes trochu mimo, nemyslíš?

              A druhý odstavec - já jsem reagoval na obsah tvého komentáře. O tom, že by snad neexistovaly špatné adventury nebo že by hra neměla své chyby, jsem nic nepsal. Nevím, proč zavádíš problém jinam. Pokud máš argumenty, můžeš je vyjádřit. Za to ti nikdo hlavu neutrhne. Ale když nastavíš laťku diskuze vyjádřením, které není moc relevantní, tak se nemůžeš divit reakcím. A snažit se z toho vybruslit tvrzením, že "příznivci adventur tě sežerou za všechno" je průhledné a mluví to samo za sebe...
  • Tohle je jenom názor recenzenta a já ho respektuju, ale hře bych dal 8/10
  • tyy jo jen 6/10 ??? sem v šesté kapitole, a dal bych tomu tak 9/10. fakt užasná hra koho aspon trochu bavijou adventurky tak si musí projet posla smrti a jde vydět že si autoři na hře dali hoooodně záležet , fakt povedené. Tohle mi v dnešní době plné "rychlokvašek" chybělo.
  • GuruSerpent
    Za mě 10/10. Jde o vkus a s ,,Posly" mám výbornou zkušenost. Hodnocení 6/10 sice nechápu, ale respektuju ho.
  • Nejvíce mě sklamalo grafické zpracování, vždy když narazim na hru kde je grafika na úrovní kterou jsem schopen sám docílit tak to pro mne strácí patřičný efekt. A konkrétně u téhle hry to je hodně slabé dalo by se z toho vymáčknout mnohem více a když vemu v potaz počet postav a lokací tak by to nemuselo vyjít ani moc draho.
    • Grafika se mi líbí. Navíc bych řekl, že většina adventuristů nemá doma železo, které by o moc lepší kabát dokázalo rozchodit.
      • No ano ale třeba prostředí jsou předrenderovaná takže si tam můžeš udělat co chceš a na výkon to nebude mít vliv.
    • Je to adventura a tech je jako safranu takze bych byl spokojenej i za tohle
    • Imho si pletes pojmi s dojmy... 6 je lehce nad strednim hodnocenim, ale prumerna hra ma dneska hodnoceni 7/10 takze z toho Posel vychazi jako hra lehce podprumerna a tudiz ne moc dobre...
      • Přečti si můj koment výše, možná pochopíš, že na Games.cz to prostě chodí trochu jinak, než jak je zaběhlé z profanovaných internetových plátků... Minimálně prozatím si redakce drží svůj styl recenzí a hodnocení, což podle mě ve výsledku poskytuje lepší službu čtenáři, který přece na games.cz chodí právě proto, že chce něco odlišného oproti desítkám jiných webů ne?

        Nebo tobě pomůže, když každá hra dostane 7 či 8? S takovou se tady za chvíli budou všichni mastit hlava nehlava za to, že hry nedostávají jedenáctky jak na běžícím pásu... Chce to občas myslet a ne jak bezduché stádo následovat masové trendy dnešní doby.
    • Pravej_PipMan
      v kontextu doby a zvyklostí...
      • No a nesnaží se snad games.cz jít proti onomu trendu poslední doby? Vždyť o tom byla kolikrát řeč ve článcích a podcastech... Já to velmi oceňuju!
  • Jedna z tych adventur ktore ma oslovila ako sequel. Vynikajuca atmosfera jedine co je na tej hre zle je to ze to je posledny diel trilogie *9* , takze dalej to uz asi pokracovat nebude. I ked ja by som hrozne rad videl pokracovanie s podobnych nadychom a dabing bol vynikajuci, keby len bolo viac Hororovych adventur s CZ dabungom a kvalitnym dejom.
    • Kdyz to bude mit prodejni uspech tak klidne udelaji dalsi dil. O tom to dnes vsechno je.
  • Ryba9
    Hraju 3. kapitolu a je to nejlepší adventura kterou jsem kdy hrál. 6/10 je zatraceně málo, je to naprosto dokonalá adventura dokonce (!) srovnatelná s jedničkou.
    • Srovnatelná s jedničkou? Hraju chvíli, ale zatím bych netvrdil. Místy ta hra má skutečně bezva atmosféru - pochvala pro level-designéry a grafiky, kteří sice měli ulehčenou práci stavěním na známých základech, ale dopilovali to téměř k dokonalosti. Jenže v tu chvíli ji David Prachař dokáže totálně zabít, jen co promluví. Bohužel to opět fláká a pořád jenom žbrblá, místy je ho sotva slyšet. Mumlá si pod fousy, div že se některý slova nerozplývají v čistý bručení. Dabing ve srovnání s jedničkou propadá. Postavy jsou poměrně ošklivě vymodelovány a působí jako hnusní panáci z plastelíny. Ano, hnusní, nemám pro to jiný slovo. No v roce 2011 je tohle za potřebí? Některý dialogy rovněž nejsou úplně košer. Jináč na mě nedejchla ta osobitá atmosféra, jako právě v jedničce. Hraju to relativně chvíli, nechi dělat unáhlený závěry a zatím to vypadá mnohem líp, než právě druhej díl. Ale zatím oný výjimečnosti nic nenasvědčuje. Příjemná záležitost.
      • Jináč jsem zapomněl dodat, že ta chybějící rekapitulace předešlejch událostí je fakt trestuhodná - souhlas s recenzí. Dvojku si tak nějak pamatuju, no spíš jako celek, než jednotlivý detaily. Přeci jen mezi oběma díly nějaká chvíle a ze začátku jsem chvíli valil oči, než jsem si na jednotlivý věci vzpomněl. A že bych chtěl podruhý dohrát adventuru... Člověk si na 99 % věcí vzpomene, když je uvidí, a už to není ono.
  • dete uz doprdele, cely games.cz, adventury tady jenom schazujete, pochcipejte vsichni!
    • Mopped
      Něco pro tebe
      http://www.plkm.cz/cs/uvod
      • zda sa ti ze jeho nazor je politicky nekorektny?
        • Mopped
          Přát někomu smrt. Hmm jo vlastně to je naprosto normální.
    • Celý hodnocení tiscali je tak trochu postavený na hlavu... nejedná se jen o adventury
  • To, že si autor neumí vypnout nápovědu a aktivní místa na obrazovce, která je pro začátečníky to bych rozhodně do záporů nedával. Je to podle mého názoru více než solidní zakončení celé série, dal bych 8/10. *3*
    • blixa
      Mista na obrazovce se odhalujou stiskem klavesy, nejde o nastaveni ;) Ale to je jedno, me nevadi, ze tam tahle funkce je, jen pisu, ze kdyby tam nebyla a na obrazovce bylo min aktivnich predmetu, bylo by to lepsi ;)
      • Za mě třeba můžu říci, že si vychutnávám objevování tuny předmětů a i kombinací atd. Ale každý jsme jiný, takže co nesedlo Vám, to zase může sednout mě či někomu jinému. Pro mě je Posel Smrti 3 stará dobrá adventure ze staré školy vylepšená zapnutelnými berličkami. Kdo je nemá rád, ten si je vypne. Za víkend jsem to dohrál a užil jsem si každý moment, i když přiznávám, že poslední kapitoly byly co se týče interakce hráče kratší než ty předešlé a jistě by z toho šlo více vytěžit. Gray Matter mě tak neoslovil, i když jsem si ho užil taky *4*
      • Mě se to tak líbí. děláte z komára velblouda pane Bach....
      • Ryba9
        nebylo

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit