Přejít na výpis diskuzí

Povedená strategie Northgard se letos dočká vydání na konzolích

4.6.2019 14:20
Patrik Hajda 7 příspěvků

Strategií vychází v posledních letech zoufale málo. Jednou z těch lepších, v tomto případě dokonce skvělých, je rok starý Northgard od tvůrců zajímavého RPG Evoland. Realtimová strategie připomínající některými svými prvky Civilizaci se na počítačích těší takové popularitě, že se studiu Shiro Games...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • jenda84

stále ohraná písníčka - "Strategií vychází v posledních letech zoufale málo" .. ne nevychází, já třeba za poslední dobu točím Three Kingdoms a Anno1800, chystám se na novýho Conana a těšim se na nový Settlery..takže jo, je jich málo, ale určitě ne zoufale. Jinak u Northgardu mám nahráno x desítek hodin a je to pořád zábava, autoři to dost vylepšují od dob early accessu..

• vychází jich dost, jen většinou od menších studií, o kterých se tady nepíše.

• hraje se to pěkně, ale je to krátký a repetitivní, podruhý už to hrát nejde. za mě tak 6,5/10. tadaa recenze

• honcka

Když je povedená, proč není recenze?

• Protože je to cca 2 roky stará hra.. A dojmy z hraní máš tady: https://games.tiscali.cz/prvni-dojmy/northgard-dojmy-z-hrani-294224

• Coffin.Corner

Ano, víme že hra je už delší dobu na trhu, nicméně to nevysvětluje proč na dříve, nebo později nevyšla recenze, obzvláště když obstála ve zkoušce časem...

• Protože tu strategiím pšenka zrovna nekvete. Těch her, které tu nemají recenzi, někdy ani kartu hry je víc, přestože třeba na Steamu jsou v modrých číslech u hodnocení. Osobně to taky nechápu. Kolikrát je okurková sezona, že by se nějaký ten rest mohl doplnit, ale jakmile je to víc než 2 týdny, tak už je většinou hra "moc stará" na recenzi, přitom je často hratelná pořád a někdy naopak s roky zraje (patche + DLC). Třeba zdejší recenze na Stellaris už vůbec nepopisuje současný produkt v2.3, podobně X-Rebirth ušel od v1.0 taky slušnou cestu, takže pozdní recenze může někdy naopak být aktuálnější a dlouhodobě platnější než ta z rané 1.0 nebo dokonce ještě pre-releasu pro tisk. Stejně osobně nehraju moc her v době vydání a spíš se snažím dohánět resty. Třeba Mafii 2 jsem dohrál teprve nedávno a Zaklínač 2 a 3 již nějaký rok čekají v knihovně... pak je fajn, když člověk tu a tam objeví nějakou pecku, často od menších studií díky pár youtuberům, kteří mají podobný vkus na hry. Dlouhodobě koukat se na to většinou nedá, ale jako zdroj informací o tom, co vyšlo a může být zajímavé je to fajn zdroj. Tady se bohužel často jen živý hype AAA her, o které už nějak ztrácím zájem a často ani žánorvě/tematicky to není můj šálek čaje.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit