Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Miluju coop. RE5, F3AR, Gears of War, Army of Two! Nejzábavnější forma hraní prostě. Splitscreen a jede se.
  • Coop zní dobře, ale když si vzpomenu na hry jako Mass effect, Dragon age, Deus ex, Zaklínač, Mafia, nebo třeba KOTORy, tak sem rád, že sem si je prošel sám a u podobnejch her žádněj coop nechci.
  • Urug
    Já su za coop všema deseti. Bohužel to co nám většina vývojářů předkládá se dá stěží označit za kooperaci. Až na to že po sobě řveme na TSku, se vesměs nic moc oproti singpleplayerové části nezmění. Přitom to celý stojí na tom, že nikdo nechce udělat čistě kooperativní hru bez SP. Téměř vždy máte k dispozici boty či nějakého virtuálního parťáka, s nimiž je nějaká komplexnější domluva prakticky nemožná. Tím pádem je i kooperace s kamarádem limitovaná schopnostmi tupého AI. Nicméně i s tímhle málem co vám hra nabídne rozšiřuje coop zážitek ze hry a je spousta her, které bych si vživotě sám nezahrál, ale protože jsem je mohl hrát s kamarádem, tak jsem je třeba i dohrál.
    Jediné co považuji u kooperace za hodně problematické je navození atmosféry. Přecijen to hodně záleží na tom jak ke hře sami přistoupíte, jak se s kolegou do hry ponoříte, ale i tak tu budou problémy, protože hráč není herec a vývojář zkrátka dost dobře nemůže ovlivnit jeho chování, přirozenost pohybu atd... Proto rozhodně netvrdím, že coop se hodí do každé hry, ale určitě si jej dovedu představit ve hrách, kde mnozí z vás o nějakém coopu nechtějí ani slyšet (a vůbec se jim nedivím). Každopádně já do budoucna jako průkopníka kooperativního hraní vidím Valve. Ani ne tak kvůli tomu že by L4D nebo Portal 2 byly v tomto ohledu vyloženě přelomové hry - sice v nich coop funguje výborně, ale jsou postavené na relativně jednoduchých herních mechanizmech - ale zkrátka spíš to, že se toho nebojí, mají s tím už nějakou zkušenost, je tam vidět nějaká snaha a progress.
    Navíc Steam tvoří vhodné komunitní a komunikační zázemí.
  • Coop je fajn,ale rozhodne bych nechtel,aby vytlacil SP.Prece jen,jsou hry,ktere si rad vychutnam sam ,kde vse zavisi jenom na me,na mem stylu hrani.
    Takze coop ,proc ne,ale SP tady ma sve misto porad podle me.
    Stejne si myslim,ze to ten masivni natlak na online slozky her,at uz se jedna o socialni fce,coop,MP je spis jen kratkodoby fenomen a ono se to nejak ustali casem.
  • on je proste klasickej troll. v horsim pripade fakt blbec. ani v jednom pripade bych na nej nereagoval. dej minus a di na dalsi prispevek.
  • Ono by se to dalo rozdělit dobře i podle žánrů, kdy FPS by měly být pro MP hlavně, a coop. RPG jak jinak než single. Pak určitě MMO. Strategie nemá cenu řešit, tam jasně vede MP + kampaň (single player tady vůbec nezní dobře ;), pak arkády jsou hlavně single, závodní jak se to veme spíš MP a tak dále. A vyjímky podle typu hry. A ne že to musí mít všechno, radši všechno než dokonalý SP :|

    Veř že dobrej MP existuje :)

    Coop bych ale spíš viděl u hry co má jen single player, a musel by tam být hoodně dobře vetknutý, aby to bylo super. Coop jako další typ her by byl ale super, kdy prostě další hráče mít musíte. To mi zní líp než jako přídavek do hry. Budiž příkladem L4D.
  • Odulin
    Coop tu byl a bude, ale SP nic nepřeválcuje....coop by ho měl pěkně doplňovat.
    Můj první coop byl Wizard of Wor a nejoblíbenější Diablo II. Jo a taky MAME arkády byly jeden velkej dobrej coop..takovejch dvojek sme v nich utopili...a na cizího hráče se dalo narazit i bez netu....matchmaking probíhal stylem.."ahoj..seš docela daleko..můžu si přihodit"? *15*
  • jindra.veliky
    mas s tim snad problem? *1*
  • Fallon
    Toto je zase taká na hlavu šlahlá filozofia bez hlavy a päty. Coop je fajn ako krátkodobé spestrenie niektorých hier ale potenciál vytlačiť singl nemá. Prečo?
    Jednoduchá odpoveď, ak chcete vytvoriť koop hru potrebujete tam aj mať aj dôvod prečo vôbec kooperovať s ostatnými. To však znamená ,že určité časti hry budú buďto bez koop(u) nesmierne ťažké alebo rovno nedostupné.
    Z toho následne vyplýva ,že potrebujete kamoša na dokončenie danej sekcie ale čo keď ja práve takého kamoša nemám? Čo keď nikto z mojich známych hru nevlastní ale ešte lepšie nikto nemá čas hrať práve vtedy ako ja, hmm čo potom?
    Samozrejme vždy môžete vsadiť na náhodného okoloidúceho ale to viete aká je lotéria, môže to byť fajn chlapík ale rovnako sviňa alebo rovno hacker. A taktiež to postráda ono kúzlo hrania s kamošmi.

    Proste a skrátka na koop potrebujete parťákov a tých žiaľ človek nemôže mať v kuse po ruke a teda k nejakému široko plošnému zavedeniu koop do hier sa s najväčšou pravdepodobnosťou nedočkáme o náhrade singlu nehovoriac.

    Jo aby som nezabudol, tak ten internet tieť nie je taká samozrejmosť ako si páni z emeriky myslia, takže asi tak.
  • JO, přesně. Uslyším že to bude mít především MP... achjo, zas další MP, povzdechnu si. Uslyším, že z toho bude MMO.... OMFG to si dělají prrrrr snad!
    Asi tak.
  • FiCTive-MAN
    To jo no, ale říká se že prolomit se dá vše, takže asi marná snaha. I piráti si hrajou WoW... akorát na svých serverech...

    Jinak ta mánie vývojářů: "Ze všeho uděláme multiplayer" se mi moc nezamlouvá (to už není k tomuto článku, ale všeobecně). Znám hodně her do, kterých se to fakt nehodí... Stejně jako když všichni chtěj ze známých her jako je třea Fallout, Mass Effect atd. dělat MMO
  • FiCTive-MAN
    Hele kámo tobě je fakt jen 10 nebo je to blbej vtip ve tvém profilu? *15*
  • single je single na married je este cas :DDD
  • FiCTive-MAN
    Ne... Neexistuje nic lepšího než dobrej singleplayer... (možná to říkám, protože mě vůbec nebaví multiplayer, což mě štve u mnoha her - tedy že si za plnou cenu koupím hru a hraju jen půlku), ale coop je přeci jen něco jiného. Sice není lepší než SP, ale určitě má něco málo do sebe... *4*
  • jnsCZ
    Dvojku jsem otočil s přítelkyní taktéž... znám ten úžasnej pocit, kolego :)
  • Ne. *16*
  • Příklon ke kooperaci je mi velice symptaický, ale určitě by mě naštvalo, kdyby to bylo vyloženě na úkor singlu. V Gears of War nebo Borderlands je coop parádní a jde to hrát i v singlu, L4D je v coop pro mě mnohem lepčší v coop než jen single.
    Na druhou stranu jsou hry, do kterých se coop vyloženě nehodí (Třeba Batman Arkham City/Asylum) a dost by mě mrzelo, kdyby takový hry stály mimo trend a tvůrci se tak rozmýšleli, jestli je má vůbec čistě single dělat.
  • Nehledě na to, že s boty se to na nejtěžší obtížnost nedalo hrát vůbec.
  • A proč ty vlastně u naprosto všeho furt mluvíš o B3?
  • Problém kooperace vs singl podle mě dobře zvládl Borderland. Hru člověk mohl hrát sám a nehral po boku hloupých botů. Když se pak připojili další hráči, tak byla hra přímo úměrně težší a zároveň z potvor padaly lepší zbraně.
    Naopak např Left 4 Dead nemělo moc smysl hrát sám. Hra je udělaná pevně pro čtyři hráče a je to s živými lidmi i větší zábava než se třemi boty.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit