Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • A co tim chtel autor jako rict? Ze si nemame kupovat hry od studiji, ktere neproplaci prescasy? Jako analogie na to, ze si nemame kupovat obleceni ze zemi, kde zamesnavaji deti?
 • James Noir’s Hollywood Crimes - to je nejaký datadisk nebo co?
 • Hlavně at už ta hra vyjde. Skoro už odpočítávám dny
 • Ellendway
  No... jak se vyjádřit? Asi nijak... je smutné vidět, že něco, co funguje X let v Česku se dostává i do zahraničí :D

  A dost se divím, že někdo neoznačil piráty za celý problém. To se moc často nestává, že po 40 komentářích tady jeden takového typu není.
  • Hehe, jen at si si to taky vyzkousej jaky to je makat od nevidim do nevidim a mit z toho hоvnо ;-)
  • FiCTive-MAN
   Hm to jo no. Většinou si vždycky vybijou zlost na pirátech... pak ještě na bazarových prodejích, no prostě na všem, kde nejdou peníze k vývojářům. *4*

   No hlavně ať se nediví, že lidi pirátí a kupujou přes bazar, když sou tak vysoké ceny (to mluvím hlavně o konzolích). Zlevnění by stejně nepomohlo a zlepšení kvality produktů by to asi taky nevyřešilo. Holt bazarů a pirátů se už zbavit nedá (tedy alespoň prozatím).
 • :-) nejak mi to cele pripomelo managerske vedeni 2K CZ, jo to tenkrat byly casy...;-)
  • Ještě pořád jsou... *10*
   • A budou, dokud to neskončí podobně
   • ucho
    a pořád se budou ti zaměstnanci flákat :)
 • Existuje jakýsi D-Fens a jakási jím (možná nevytvořená, ale rozhodně) šířená teorie o zmr*ech. Tahle firma byla ukázkovým příkladem, snad jen s výjimkou toho, že zmr*y bývají mladí MBA (onen titul je zde symbolem) bez zkušeností, zde ovšem věkem podobní jedinci byli zneužíváni nějakým starším zkušeným zmr*em. Ostatně, kdo někdy dělal ve firmě, která se řítila do srrr*ček, vidí, že ty symptomy jsou téměř totožné. Šéf, co na jednu stranu není ochoten přidat ani pár stovek - a to i za skutečně odvedenou práci - na druhé straně vyhazuje peníze z okna za hovadiny, vyžaduje se po vás neustálé vykonávání něčeho přičemž je skoro jedno co děláte, hlavně, že děláte. Ve výsledku samozřejmě dojde ke skluzu, který se nahání nárazovou prací, kdy si všichni doslova lezou po hlavách. Neochota proplácet přesčasy se nahrazuje kecy o loajalitě apod., aniž by se dotyčný zmínil, že loajalita patří jenom tomu, kdo platí... ------------------- Protože jsem sám tuhle noční můru dvakrát zažil včetně nepropacení posledního platu (přitom majitelka jedné firmy si několik měsíců před krachem koupila auto za milion a majitel druhé firmy byl známý hochštapler a vymetač luxusních bordelů, přitom nebyli schopni za mne zaplatit pár stovek sociálního a zdravotního) a vidím, že se to vyskytuje všude kolem a je to čím dál horší, dospívám jakousi "samotíží" ke komunistickému názoru, že je na čase "vyvlastnit vlastníky", že se všemi Kalousky, Kelnery atd. je třeba naložit jako s jedním libyjským plukovníkem. A to mi jsou prosím lidé jako Ransdorf, Grebeníček či Filip z duše odporní a Marxe jsem nikdy ani nedržel v ruce. Nejlepší agitací pro komunistické ideje se stávají otevřené oči a mysl, sledující tu žumpu kolem.
  • Pěkný...o těch firmách...
  • filias
   Add komumisti: To že je někdo tiše a není každý den ve zprávách, ještě neznamená, že až se dostane k moci, budou se tu zčista jasna najednou chovat všichn k sobě hezky a trává bude zelenější. Viz historie konce 40. let - co říkali před a co dělali po nástupu k moci.
   Co se týká teore zmr*ů - všimni si jak se mu hezky dařilo tahat Rockstar za nos. To že ho nevyhodili už po dvou letech je známka o jeho "schopnostech" se ze všeho před vedením vylhat.
  • jj, to je prave ten liberalni kapitalismus, volny trh apod. zvasty, ktere se snazi zapadni svet v tloukat do hlavy vsem okolo. Ono je nakonec videt z poslednich let, ze i ten kapitalismus je stejna utopie jako komunismus. Jen vlada jedne strany byla nahrazena vladou globalnich firem, bankovnich spekulatnu a ratingovych agentur. A tak ten nas slavny kapitalismus plodi lidi a firmy tohoto typu. Nakonec stejne jako za komunismu je nejvetsim problemem korupce, moc a penize a to bez rozdilu barev stranickeho prukazu.
   • Vládna špina tu bola vždy, aj vždy bude, len počas jej evolúcie si zmenila meno, aby nebola tak nápadná nastávajúcim generáciam poddaných, ehrhm myslel som platcov DPH. Pokial sa Spojené Štáty Americké nerozbijú a Európska únia neuvedomí v základoch tak na čo i len náznak lepších časov môžeme zabudnúť. A plne súhlasím s tým čo si napísal.
 • s games.cz se stala zionisticka propaganda! prej cinani pracuji 24/7 za 3 eura, no a? jsou to proste cinani! v americe xipaj miliony belochu hladem a nemaj kde bydlet, proc asi? protoze skoro veskere zbozi se vyrabi cine a podobnejch zemi sracek. kde sou ty doby, kdy cerno zlutej games.cz byl fialovo cernej games.tiscali.cz a venoval se jenom hram/hardware...
  • Tož valím kukadla *8* chlape. Čekal někoho, kdo označí autora článku za smrdutého komouše a doporučí mu přestěhovat se do KLDR, ale že zrovna sionistická propaganda... JInak, lidi v USA chcípají hlady a jsou bez práce právě kvůli Židy ovládanému FEDu a liberálním lžím o neviditelné ruce trhu.
   • smejki
    Co to vy dva mektáte??? Amerika je dávno vymřelá hlady, to jen Ilumináti spolu s židobolševickou klikou udržují mediální obraz o státě, který dávno neexistuje!!! Za smrt ameriky může ten jejich kapitalismus!! Ten obraz udržují jen proto aby Evropa neupadla do chaosu a pomlu ji mění na autokracii pod velením zakuklených německých nacistů!!! V televizi zavlaje hvězdnatá vlajka a vy si hned myslíte, že nějaká supramerika je!!??!? Jste ovce!!
    A jestli jsem to nezmínil, svět je dutý, ale to už vám jistě nemusím vysvětlovat. Jde o starou teroii, která se moderní umělé vědě nehodí o oblbovacího krámu!!! Lidi, probuďte se a nevěřte oficiálním materiálům!!! Za oponou je pravda!
    • Máš to popletený... Nejsou to židobolševici, ale židorabové....
  • Tak hurá za chrabrým Džejdým na Eurogamer! :)
 • McNamara bude nejspíš další jedinec s poruchou osobnosti ,když mluví o "obětech" asi má pocit, že je na křížové výpravě. Že bude někdo dělat 8 hodin denně nikdo nečeká, ale 100 hodin týdně, to vůbec jde? A neproplácet? Z jeho pár vět je cítit bezohlednost a cinismus. V kombinaci s jeho schopností organizace a vedení mě napadá to pořekadlo, že "ryba smrdí od hlavy".
  • ucho
   tak těžko říct, určitě nemáme všechny informace. a vzhledem k tomu, že hru dotáhli do plánovaného a zdárného konce, něco tam nějak fungovalo. kdyby to bylo tak černé, jak je z článku cítit, tak se ta hra nikdy nedokončí...
   • Pokud jsou při prodeji 4 milionů kusů proděleční, tak si nemyslím, že to fungovalo.
    • Ellendway
     V tom případě bylo něco špatného na vývoji, protože 4 000 000*500 díky, rád bych to dostal na účet.
    • ucho
     ano, to ve článku padlo: drahé a nevyužité technologie, dlouhý vývoj. tak se dá utopit moře peněz. spíš jsem narážel na to, že když nefunguje tým vůbec, nelze projekt prostě dokončit a nikdy by se nedokončil... a to že tým je prodělečný ještě neznamená, že na té hře je prodělečný Rockstar... to už je trochu jiná záležitost.
 • Tohle je bohužel praxe i jedné české společnosti zabývajicíc se tvorbou her.Ikdyž vydala celkem slušnou hru nedávno ,podmínky jejího vzniku a otírání mladých na úkor starých v nepoměru ke kvalitě a kvantitě práce produkované oběma skupinama tam byla jasně patrná.Jak bylo napsané v článku hrstka měla žně a spodek jim nato makal.
  A Čína a jejich pracovní podmínky - to je časovaná bomba.Hlavně že celý svět se kní obrací jako k nekonečně hladové ekonomice.To bude teprve krize až Čína začne spomalovat.
  • O 2k se nemluvi! *1*
 • Mozna kdyby radeji Rockstar nechal udelat port Red Dead Redemption na PC, tak by prisli o mene penez.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit