Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • K tomu článku na reflexe je zablokovaná diskusia, alebo diskusie nemajú? Lebo mi to nejde otvoriť.
    • Walldstein
      Přeci by jsi nechtěl aby umožnili lidem ukázat co si myslí o jejich autorovi. Diskuze by stejně dopadla tak, že na reakce, myšlenky a dotazy čtenářů, kteří by se nejspíše hlavně rozčilovali nad pokleslou morálkou autora Jana A. Nováka nedostalo odpovědí samotného autora...článek je 2 měsíce starý a Honzík se ze strachu z vlny negativní popularity co upoutal na sebe a na reflex nejspíše odebral do pisatelského důchodu, jelikož nebyl schopen pod tíhou argumentů předního českého vývojáře (alespoň pro mě předního) Dana Vávry sesmolit ani jeden odstavec jako reakci, ať již oponovat názorům Dana Vávry nebo se jen a pouze omluvit za svou nejspíše alkoholickou demenci...
  • Sem za dozivoti pro ty Madarsky spiony !!! *16*
    • ja take *2*
  • Vážený pane Vávro. Jste emisarem pekelné mašinerie, produkující novodobé drogy, která jen oblbuje mladé, tahá jim z kapes peníze a připravuje je o volný čas, jež by jinak mohli plodně trávit v zájmových kroužcích nebo ve skautu. Není tajemství, že díky počítačovým hrám přicházejí lidé o život v důsledku vyhladovění a celkového selhání organismu. Sám tvrdíte, že herní byznys je nafouknutá scéna trpící přezaměstnaností, kde i drobné niance spolykají neskutečné sumy peněz. Já dodávám : zatímco lidé hladoví. Nestačí Vám snad, že peníze za než si Vy a vaši nohosledi hřejete zadnice ve vytopených kanceláří, kde si krátíte čas vymýšlením blbostí a focením bojových psů, eventuelně si za ně jezdíte na výlety po historických záchodcích, pochází z krve a potu prostých horníků tvrdě pracujících v dolech kapitalistického vykořisťovatele, se kterým jste patrně jedna ruka? Nestačí Vám, že násilnostmi ve vašich hrách otravujete mladou a perspektivní mysl (neznám Vaší přesnou herní biografii, pokud Vám křivdím a pokud jste snad kdy navrhl nenásilnou hru rozšiřující logické uvažování, či tříbící mysl, uveďte mě prosím v omyl)? Ne! Vaše cíle jsou zřejmě podstatně ambicióznější. Vám už nestačí na válku a zabíjení si jen hrát. VY JÍ CHCETE ROZPOUTAT! Davy možná oblbnete rádoby selským rozumem a permanentně negativním paroubkovským postojem osvícence, který ví všechno nejlíp a vše vyřeší ad hoc, jasným slovem a následným činem. Ale já v historickém kontextu dobře rozpoznávám Váš populistický plán, kdy samozvaný mesiáš skrze zábavní průmysl oslovuje své ovečky, které ho pak podpoří v nadcházející kandidatuře. Kandidatuře vedoucí jen k vládě militaristického hnutí vašich kamarádíčků, kteří vymění paintballové zbraně za skutečné kulomety a celý národ pak bude úpět pod bičem uhlíře Kabaly s vámi jako nastrčenou loutkou na piedestalu a tisícovkami špiónů v přímořských rájích. Ale my se Vám postavíme! Vaši hru si nekoupíme a váš plán s uchvácením světa NEVYJDE!
    • Ja musel dat +1 protoze jsem presvedcen, ze pan Jogurt si dal tu praci a vypolodil tento koment jenom proto, aby nas pobavil. Neverim tomu, ze to mysli vazne *1*
    • Naprosto geniální koment,takhle jsem se už dlouho nenasmál *1* A teď nazpátek za panem Nešporem,už na vás čeká.
    • Odhalil jste mě a proto až se zmocním vlády, budete první na řadě... *16*
    • ucho
      takhle dlouhý pokus o trolling jsem tady dlouho neviděl :) asi grafománie.
    • genki.sudo
      Druhá skrinka hore naľavo.. Najnižšia polička..


      .. tam máte lieky
      • No evidentně na ně sám nedosáhne. *1*
      • To je vtip, že jo?:D
        • nebo jeho osetrovatel... ja teda pevne verim ze je to provokace zamyslena za ucelem pobavit ale jestli to ten Pan Jogurt :) nahodou napsal ve vsi vaznosti a cte ted muj komentar, tak bych mu rad vzkazal: "Ty si ale DEB!L"
          • Walldstein
            Kdepak..pan jogurt se totiž civilním jménem jmenuje Jan A. Novák...teda hádal bych podle schizoidního obsahu jeho příspěvku :D
          • podle me to je pan novak z reflexu :D
        • Myslim ten koment nad tebou:D
  • genki.sudo
    Zaujímavý článok.. S dosť veľkou časťou nesúhlasím.. Doporučujem prečítať diskusiu, kde niektorí post-li celkom zaujímavé príspevky..

    Nedá mi k tomu podotknúť jednu vec. Snáď nechcete porovnávať vyobrazenie sochy slobody s hrami od BI ? Kto vám to má akože zožrať ? :-)

    Páni majú veľmi nepríjemne natečené do bôt. Pokiaľ sú v tom naozaj nevinne, držím im palce..
  • Nezbívá mic než souhlasit s tímto článkěm. A to že OF, A, AII je dělaná podle českého prostředí a jezdí se vní ve škodě 120, traktoru Zetoru, dvanácet trosce atd... je jedině dobře...
  • Reflex je banda egoistickejch namyšlenejch hovad co si myslej že sežrali všechnu moudrost světa a všem to cpou pomocí svojich článků až to hezký neni ... *11* *11* *11*
    • Nebyl bych tak přísnej, je tam pár dobrejch redaktorů. Ale je fakt, že reflex se za poslední roky hodně zhoršil. A to samé tvrdí i několik lidí z mého okolí. Já ho dřív hodně kupoval, ale asi tak před 3 lety jsem s tím přestal. Důvod? J.X. Doležal se snad už uplně pomátl. Cpe tlamu všude kam to jde, uráží lidi, s nimiž nesouhlasí a píše jednostrané články ve kterých nedává prostor pro jakkoukoliv citaci oponentů. A věci jako čtyř stránkovej článek o jeho přiblblý svatbě s nějakou ambiciozní studentkou mě dorazil. Ale to neni vše. Reflex v posledních letech sázel na věci jako jsou "extra cool provokativní" obálky, soutěž aktů (ne že bych se nerad díval na ženy, koneckonců kde jsou kozy, tam je nejlepší umění, ale co to má co dělat v takovém časopise?) a na jednostrané posuzování politiky : Izrael a USA - super, Rusko a Arabové - zlo. Pravice - super, levice - zlo. Člověk měl dojem, že je to časopis pro pravicové intelektuály, kteří chtějí republiku osázet radarama a smést rusko z povrchu zemského. A to nejsem levičák ani rusofil, ale prostě už mě ta černobílost reflexu štvala.
  • Článek v Reflexu je smutný, ale tento text také zrovna není to pravé. Krom toho, celá věc není rozhodně tak plochá a nevypadá to na "aktivitu starosty", který získává body na základě "hlášky z hotelu". Co se mi podařilo poskládat info: Pokud to trochu sledujete, tak je tady srovnání s asi deset let starým případem 14 Britů a Nizozemců, kteří byli pro podezření ze špionáže kvůli pozorování letadel dalekohledy zadržování v Řecku celý měsíc. Poté byli dokonce odsouzeni na tři roky vězení, ale v odvolacím řízení byli nakonec osvobozeni. Každopdně se to dost táhlo a bylo to pěkně nepříjemné. V tomto případě, podle řeckých médií, která kauzu docela sledovala, než ji vytlačily další stávky, řecké úřady na začátku vůbec nevěděly, že se jedná o lidi z Bohemky. Že jde o vývojáře Army vyšlo najevo, kdy se po zatčení a obvinění tito bránili, že nejsou špióni, ale herní vývojáři a sbírají materiál do hry. Toto ale vzápětí Bohemka dementovala v tiskovém prohlášení, že nikoho na ostrov žádný materiál získávat neposlala. To protiřečení si zadrženým dost přitížilo, nemluvě o tom, že tím vlastně potvrdili, že fotili do hry s vojenskou tématikou, tedy je tu vazba na vojenské objekty na ostrově atd. Právník následně tvrdí, to, co tvrdí, ale smůla je především v tom, že podle vyjádření policie, měli dotyční kromě "lživé výpovědi" také špičkové vybavení - kvalitní foťáky s velkými objektivy (rozhodně ne standard pro "běžné turisty") a těch fotek, kde jsou problematické záběry bylo mnohem víc. Další problém je, že se prý nejednalo o "jedno focení", ale více případů (šlo snad nejméně o tři různé vojenské objekty v různých částech ostrova, u kterých se pohybovali - ) a sledovali je delší dobu, než si pro ně přišli. Respektive tady je obtížné rozlišit, zda média nemixují předchozí pobyty lidí z BI na ostrově - každopádně policie se na to dívá jako na opakované porušení. Ono bohužel nejde o to, co měli na paměťových kartách a co právník údajně viděl a vyhodnotil, jako neškodné turistické fotky. Data mohli už dávno odeslat pryč. Takže to je jedno. Jde o to, že podle všeho mají záznamy jejich opakovaného pohybu a činnosti na problematických místech, který byl následně vyhodnocen tak, jak byl vyhodnocen. Další průšvih je v tom, že například Turci údajně už několikrát použili cizí státní příslušníky pro obdobnou formu špionáže, dokonce i přímo na daném ostrově. K onomu snímání ze satelitu a výškovým mapám: Problém je, že fotky byly brané na úrovni pohledu "pěšáka", tedy na boky budov, vrata hangárů, brány, vjezdy a podobně - tedy to, co normálně při ptačí perspektivě (satelitu) není vidět. K tomu fakt, že BI dělá na armádních zakázkách, to je prostě objektivní problém - jinak řečeno, existuje předpoklad, že lidé tam pracující "vědí, co je důležité". Jinak řečeno, nedívají se na ně jako na "hloupé turisty", ale jako na "poučené jedince" - to jim přitěžuje. Další špatná věc je, že policie (ono nejde bohužel o běžnou policii, a už vůbec ne "měšťáky místního starosty", ale o speciální sekci, zabývající se právě podobnými případy, tedy něco jako "kontrarozvědka") má řadu svědků jejichž výpovědi hovoří v neprospěch obviněných a na jejichž základě prokurátor nezrušil vazbu, ale vznesl obvinění (do té doby jim obvinění pouze hrozilo a byli ve vazbě - to že je v nějakém příbuzenském vztahu se starostou je irelevantní, protože ostrov je relativně malý a prakticky všichni tam jsou v nějakém příbuzenském vztahu, nadneseně řečeno). Další zajimavostí je, že údajně na fóru BI se před časem objevilo varování od řeckého hráče: "On the island of Limnos is a military air base. It is illegal to take photographs of this base, yet the ArmA development team are creating a 3D model of the base, most likely based on photos which they took illegally (as well as the satellite photos which aren't illegal)." a dále pokračuje: "All this time the ArmA series has been based on fictional locations, but now have chosen to create a game on a real location. Of all locations in the World, Limnos - one of the only islands in the Aegean with a military air base, is being replicated, regardless of the tensions between Greece and Turkey which are ongoing (you don't hear it on the news unless you are from Greece or Turkey). Toto může mít rovněž souvislost a minimálně je z toho patrné, že co se nám jeví jako prkotina, může pro jiné být velmi vážnou věcí...
    • A jeste jedna vec:
      Prokurator vznesl obvineni na ostrove Lesbos pod ktereho jurisdikci Limnos patri. Takze psat ze pribuzensky vztah mezi starostou a prokuratorem je irelevantni, protoze ostrov je maly... *1*
      • Hele, raději nic nevykládej. Nečteš - nevíš - jak otevřeš ústa. Pro zajímavost se třeba podívej, jak "špióny" ukazují některé řecké weby a srovnej s jejich fotkou tady v článku: http://www.enkripto.com/2012/09/blog-post_12.html . Trochu rozdíl, že? Česká strana se to celé snaží "uhrát na pokutu" - pokud to vyjde, i tak to bude pěkná pálka. Úřad se to snaží uhrát na exemplární případ a k tomu nahrát politické body. Ten post na fóru je jen taková zajímavost - třešnička na dortu - a nemá žádnou váhu, stejně jako tvoje řeči. Celý problém je v tom, že podle úřadů prokazatelně opakovaně fotili tam kde se fotit nemá (sahá to někam do roku 2010) a v konečném důsledku je jedno, co nafotili. Samotná hra a řeči kolem jsou ve skutečnosti úplně mimo a jsou zmiňovány jen jako sekundární informace. Prostě podle úřadu fotit v oblasti se zákazem focení vůbec neměli (a je fuk, jestli kytky nebo šutráky nebo hangáry - neměli fotit - tečka - pokud tam jsou v záběrech vojenské objekty, o to hůř), ne jednou, ale z pohledu Řecké strany opakovaně porušili lokální nařízení a tím to hasne. To je ten průšvih. Oni je zadrželi kvůli focení, ne kvůli focení pro Armu. To vyšlo najevo až poté a poskládali se souvislosti, včetně toho opakovaného porušení. Kdyby mlčeli od začátku, tak je pokutují a vyhostí jako ty Brity. Úřady naprosto nezajímá nějaká Arma (to byl jen výstřelek opozičního poslance, který interpeloval ministra - jinak řečeno "blábol", o který tu vůbec nejde a na který některá média navázala), ale ta cedule se zákazem focení, kterou tam mají... Krom toho, podle toho, co psali, tak se mimo jiné hájili i tím, že "nevěděli, že tam je zakázané focení" atd, což je smůla, protože tím připustili, že fotili atd... Jenže se to celé hrozně rozmázlo atd... Můžeš se stavět na hlavu a říkat, že Řeci jsou paka, ale realita je taková, že oni rozhodnou, co bude a nezbývá, než doufat, že to bude "jen" pokuta".
        • Tvůj článek má jeden drobný problém, jsou v něm vyfocení i zmiňovaní úplně jiní lidé. Čemuž abych se přiznal moc nerozumím. To už jsou zatčení 4? Jinak článek jako takový není o tom, jestli kolegové něco spáchali, nebo ne, jako o tom, jak český novinář dokáže s tiskové zprávy vyplodit několik stránek blábolů a lží. Přečti si jeho konec, kde vysloveně píšu, že NEVÍM, jestli něco provedli nebo ne. V každém případě i kdyby ano, reakce řeků je podle mě naprosto absurdní.
          • Jinak, pokud se chcete opravdu "pobavit", tak tady (viz datum, btw): http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1096911352-objektiv/212411030400916/obsah/219380-ostrov-limnos/
          • Je to tak - vždyť to také uvádím jako příklad, jak některé weby tendenčně reagují - jinak řečeno obracejí mínění jiným směrem. Tvůj článek je ok, pokud hodnotíš novináře a jeho práci - osobně s tebou v tomto zcela souhlasím - kvalita textu Reflexu je mizerná. Je škoda, že to pak shodíš právě tím, že také začneš fabulovat, "jak to bylo", jen v obráceném gardu - ve snaze poukázat na "nesmyslnou konstrukci kritizovaného výplodu" - která se ale vymkne a následně převáží do polohy, že argumentuješ úplně stejně - a když už to celé je napsané a pak to po sobě proletíš, a je ti líto/nemáš čas to smáznout/přepsat, protože to dáváš na první dobrou - tak to zalepíš odstavcem na konci :-) Jinak řečeno, myslím, že jsi to mohl napsat trochu lépe, ale na druhou stranu je to přesně to, co lidi chtějí, takže vlastně proč ne *7* Říkejme tomu autorský rukopis třebas. K věci: Mě se reakce Řeků také nelíbí, ale je to jejich země, jejich zákony a jejich právo, takto postupovat. Osobně to tipuju na pokutu kolem 20K euro - přesněji 2x10K (peníze především) a vyhoštění, ale jeden nikdy neví, co se pokazí... Lidi se tu ptali co víme, tak jsem napsal, co jsem seskládal a samozřejmě budu rád, když to někdo další upřesní.
    • A prosim tebe kde jsi k tem informacim proboha prisel? Podle oficialnich zprav meli u sebe jenom standartni turisticky fotaky a kameru. Cely dukazny material stoji na 14 snimcich vytazenych z kratkeho videa cestou z letiste. Tak proboha, co to placas ?
      Ten recky hrac toho asi moc nevi, protoze Arma2 mela lokaci postavenou na realnem zaklade uplne stejne. Limnos pouziva akorat realny nazvy lokaci, nicmene cely ostrov je zmensen na 75% a kdybys nekdy pracoval na vyvoji a nebo alespon delal naky mody, asi by ti docvaklo ze udelat tak rozsahle uzemi, tak verne aby to ohrozilo bezpecnost je naprosto nerealne.
      • No podle oficialni zprav v reckych mediich zrejme ne, tam maji ocividne informace jine. A pokud myslis oficialni informace, ktere mame u nas, tak si uvedom, ze vsechny pochazeji od Bohemky, ci pripadne od jejich advokata a ti samozrejme nereknou nic, co by jim mohlo nejak pritizit. Vubec bych se nedivil, kdyby nektere skutecnosti radej zamlceli, aby chlapcum neuskodili (ja sam bych to take udelal).
        Zvlastni, jak jakekoliv tvrzeni z recke strany pokladate za blabol, zatimco informace z bohemky jsou pro vas pomalu pismo svate...
        Minimalne bych se pozastavil nad tim, ze dva kolegove z prace vyrazi na dovolenou sami a bez rodin, s poradnou fotografickou vybavou a shodou okolnosti na ostrov, ktery je dejistem jejich hry. Dale, proc sami tvrdili, ze si chteli nafotit materialy do hry? To neni nejakej vymysl reckych novin, ale jejich slova. To ze to vzapeti bohemka dementovala a vytvorila vlastni verzi duvodu navstevy ostrova je samozrejme snaha zachranit situaci a kluku pomoct.
        • Walldstein
          Eh..uvědom si laskavě jednu věc: Média nikdy nesledují jen zprávy od zdrojů ze své vlasti! V každém zpravodajství pracují lidé kteří sledují noviny, zpravodajské weby, televizní zpravodajství i z jiných zemí a když jde o problém např. v řecku tak se zajímají i o to co vypouští jejich media!!
          Nafotit materíály do hry může znamenat že si chtěj nafotit faunu a floru daného místa, nafotit si třeba město, mezinárodní letiště, dopravní značky, dědka s rakií v ruce jak odpočívá ve stínu po vydatném obědě! automaticky to neznamená, že si jedou fotit nějakou vojenskou základnu.
          Ukaž mi soupis důkazního materiálu i s patřičnou dokumentací!! Nemáš? Jak potom můžeš tvrdit že měli cituji: "pořádnou fotografickou výbavu"?
          K tomu kdo co řekl se ani nevyjadřuju, protože to že se různí oficiální vyjádření zaměstnavatele a zadrženého se stává, musíš si uvědomit v jaké jsou situaci a pod jakým jsou stresem...
          Mno a to poslední co mě opravdu málem srazilo ze židle a přivodilo mi minimálně infarkt přední stěny je tahle pecka: "Minimalne bych se pozastavil nad tim, ze dva kolegove z prace vyrazi na dovolenou sami a bez rodin" he..ty asi nemáš rodinu, že? Maminka a tatínek se nepočítají. Mám na mysli manželku, dítě, případně snoubenku. Rozumíme si? snad ano, takže dál...Znám spoustu lidí (mimojiné i sebe *1* ) kteří prostě občas potřebují vypadnout od rodiny. Zmizet jinam, odpočinout si od práce od povinností doma. Takže třeba loni jsem byl s kolegou (kterého znám už školky) v Egyptě. Drahá polovička jet nechtěla protože představa dovoelné ztrávené v poušti a na Nilu lozením po pamatkách je pro ní utrpením. Manželka drahého kamaráda nejela s tím, že v Egyptě byla 2 roky před tím než si ho brala a že přeci nebude kazit pánskou jízdu!!! Takže bez manželek a dětí mohou kolegové z práce jezdit na dovolenou. Nebo snad NE???
    • MickeyMutant
      Zajímavé, díky. Mohl bys, prosím, nahodit odkaz na nějaké řecké články, které se případu věnují? Hlavně tomu, jak celá kauza nelegálního focení nebo filmování na Lemnu podle řeckých médií proběhla. Řeckou televizi asi ne, to by pro mě bylo zbytečné.
    • Dal bych ti hvězdičku :)
  • Argumenty typu "ale podívejte se, tamtem to dělá taky, tak proč bych nemohl já" používají obyvkle rádobyintelektuálové ve chvíli, kdy jim dojdou v obhajobě svých čínů argumentace.
  • Stačí se podívat komu Reflex patří a je jasno, že spící Kníže...
    • MickeyMutant
      Takovej bulvární politik! Stačí se podívat na jeho twitter: http://twitter.com/schwarzenbergk

      ---------
      Teď vážně - Schwarzenberg má podíl v Respektu, což začíná Re..., stejně jako Reflex nebo třeba Regional Zeitung Aletsch Goms. A ten twitter je falešný.
  • MickeyMutant
    Už jsem se tu ptal, ale nikdo informovaný neodpověděl, tak to zkusím ještě jednou.

    Ví tu někdo, jestli byly konkrétní informace o zatčení Ivana Buchty a Martina Pezlara od jejich řeckého právníka (natáčení z auta na veřejné silnici, 14 závadných snímků - tedy ca půlvteřinový záběr, nebo delší video se 14 snímky vybranými pro potřeby žaloby?, zatčení na hotelu?) někým potvrzené nebo upřesněné? Jde mi o to, jestli je rozhovor s tím advokátem zatím opravdu jedinným zdrojem.
    • No teda. Zpochybňovat teorie místních hvězd, to se snad nedělá. Nakonec to určitě skončí tak, že pánové budou tvrdit "vojenské objekty tam byly půl vteřiny na deseti pixelech" a řecké úřady, že ty baráky natáčeli několik minut, když projížděli kolem a že zabírají většinu záběru.
      • MickeyMutant
        Nechci nic zpochybňovat. Nejsou to jen teorie, vychází to z vyjádření jejich právního zástupce. Jen byl bych moc rád, kdyby to bylo potvrzené i odjinud. Třeba aspoň přímo od nich nebo od někoho, s kým byli po zatčení v kontaktu.
        • ucho
          tak pokud vím, oni hned na začátku prohlásili, že jde o nedorozumění a brzy se to vyřeší. těžko ale říct, jestli tě tohle uspokojí.
          • MickeyMutant
            Moc ne. Chtěl jsem potvrzení informací o natáčení z auta, o 14 snímcích a o zatčení na hotelu, jak píšu nahoře.
            • MickeyMutant
              Třeba přímo od Dana, který píše, že zatčení proběhlo na hotelu, což se v rozhovoru s advokátem neobjevilo. Pokud se ale do podrobnějšího vysvětlování nikomu nechce, tak to úplně chápu, protože je to citlivá záležitost ve fázi vyšetřování.

              Připadá mi ale trochu schizofrenní, že nikdo nevěří Řekům, což se mi zdá v daných souvislostech rozumné (i v souvislostech historických, viz danajský dar*4*), na druhou stranu všichni berou za fakt vysvětlení řeckého právníka (sic), který má ty nejlepší důvody, aby si události trochu přibarvil.
            • ucho
              no a od koho to potvrzení chceš? všichni z okolí obviněných této verzi věří, protože tuto verzi dostali a druhá strana ti ji nepotvrdí, protože ta zde komunikovat nebude. chceš tedy momentálně něco, co dostat nemůžeš...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit