Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • ... na PC sere pes
  • On někdo na PC stojí o tuhle koridorovku co Vás vodí za ručičku a nenechá Vás dělat si co chcete ? Od dob konzolí jsou všechny hry podobné... vše pro jednoduché tupé hráče, kteří u toho nedokáží přemýšlet a když se najde náhodou hra, která dovoluje dělat si co chcete a chce aby hráč trošku zapřemýšlel, prozkoumal okolí apod... tak je prohlášena za špatnou hru s nízkým hodnocením, protože 90% hráčů nedokáže projet ani 10% hry z důvodů, že ho hra za ručičku nevedla. Příkladem budíž i právě Alan, který měl mít obrovskou volnost a najednou se z toho stala koridorovka.
    • Napadá mě plno her kde si můžeš dělat co chceš. Je jich celkem dost s otevřeným světem kde můžeš proskoumávat jak chceš a mají velké prodeje a jsou úspěšné. Takže tvé kecy dost pokulhávají když se setkají s realitou. Koridorovky tu byly, jsou a budou a co si budeme povídat hodně takových her se zapsalo do historie. Pochybuju kdyby se autoři drželi původního plánu že by udělali tak dobrou a atmosférickou hru. Ale je fajn vědět že ostatní jsou tupý a jenom ty jsi na úrovni.
  • "Co se týče podoby hry, půjde o převod konzolové verze jedna ku jedné, nicméně prý se hodně pracovalo na věcech specifických pro PC, tedy primárně ovládání."

    kolikrat sme tohle uz slyseli to je klasicka pohadka, android potka androida, z androida se stane slizka, slizka potka slizku atd.............. *1* *1* *1*
    • Překládám si to tak, že port 1:1 znamená, že to nechají projet nějakým kompilátorem a to je všechno. Z toho vyplyne: Nemožnost nastavení grafiky, mizerné rozlišení, žádná optimalizace na ovládání myší a příšerný menu a inventář (je-li tam vůbec). *16*

      Tak jen doufám, že se pletu a port 1:1 znamená, že kolik času věnovali vývoji na konzoli, tolik času dají portu na PC *1*
    • Specificky pro PC dostaneme maly manual kde bude popsano jakym klavesam byl přiřazen Křižek, čtvereček, kolečko... *2*
  • smejki
    Steam má 90% veškeré dig. distribuce a 9% dá dohromady další asi 4-5 největších hráčů. Všichni tito byli v době vydání AW už dávno etablovaní, ale důvodem vydání AW na PC je vyšší počet distribučních kanálů? O_o
    • ucho
      ano, je to hloupá výmluva. na začátku uvedení měl Alan Wake velmi špatné prodeje. mimochodem je hra uváděná jako druhá nejvíc pirátěná hra za rok 2010. každopádně k dnešnímu dni na tom s prodejností tak špatně není a to hlavně díky digitální distribuci, která ukázala cestu. takže si museli říct, že to zkusí i s PC verzí (a popravdě konevrze na PC zas takový oříšek nebude, tedy v tom vidí další snadný zisk...)
      • Přesně. Nedělám si iluze. Kdyby byly prodeje tak velké, jak kravaťáci čekali, neobtěžovali by se portem a místo toho by vypotili PR kecy o tom, jak je PC plné piráství, evil, krade děti a znásilňuje koťata.
  • Nevím jestli dokaže rok stara hra na PC ohromit. Pokud tedy neplanují žadny upgrade na verzi co jim PC dovoluje. Tak to bude jen pouhy port kterých je plno a tak tedy doufám že od toho nic moc neočekavají že jim padne PC publikum k nohám.
  • Na jasně, že DLC zdarma ke hře.
  • Na PC to jde jenom proto že jim to na konzolích zřejmě moc nevydělalo *1*
    toť můj názor...
    • Phillios191
      Já mam takový názor, že na konzilích to vydělalo hodně, ale po všech těch prosbách o port na PC, se do toho nakonec pustili a očekávají prachy :)
    • Kdyby to moc nevydelalo na konzolich tak na PC uz to nevydela tim tuplem nic. Spis usoudili, ze kdo si to opravdu chtel zahrat a byl ochoten si kvuli tomu koupit XBOX to uz udelal, a ted na tom proste chcou videlat i to malo, co na PC verzi cehokoliv vydelat jde.
      • Pan_Klobouk
        A nebo jeste treti moznost, MS mel ve smlouve nejakou klauzuli ohledne exkluzivity. X mesicu to bude jen X360 hra a vsichni budeme mlzit, jak PC verze nikdy nebude, jak to chce velkou televizi, zadek na gauci a kdesi cosi. A az tohle obdobi pomine, pak uz si s tim mili Remedy delejte co chcete, klidne to tem pisickarum nakonec prevedte. Co my vime, jak to bylo a jak to mezi sebou upekli. ;)
        • filias
          MS vydělává i na win OS. Tedy je celkem logické, že po XBox exkluzivitě s portem pod Windows nemají problém. Potřebují něco minimálně proti Apple desktopu.
        • jsem si skoro jistej, že přesně takto, omezená časová exkluzivita, po kterou museli samozřejmě vykládat, že to na PC nebude, aby lidi koupili Xboxovou a nenapadlo je prostě čekat na PC verzi...

          spousta těchto "exkluzivních" her od 3rd party vývojářů to tak má, i ten blbej Epic by mohl předělat pokračování Gears of War na PC, kdy by se jim chtělo, teoreticky se toho i můžem ještě dočkat... Je to jako třeba s Fable 3, taky bylo hrozně exkluzivní exkluzivní, až skončilo na PC, i 2ka by mohla být, ale po vydání 3ky se jim do toho už nejspíš nechce(a moc se nedivím, prostě dostat 3tí díl a pak časem druhej je prostě divný a dost lidem už by se prostě vracet nechtělo, i když se najdou fandové, kteří by určitě chtěli-aj já)

          něco jiného je to u her, co sou od vývojářů, kteří jsou pevně spjatý s domovskýma firmama konzolí, typickým příkladem bylo Bungie u MS, nebo třeba bývalé Psygnosis, či Naughty Dog a Polyphony Digital u Sony(a samozřejmě interní studia Nintenda, tvořící jim Maria, Zeldy atd.), tam to jsou exkluzivity ze samotné podstaty
          • zx_spektrum
            Ten "blbej Epic" by pokračování GoW na PC předělat nemohl, protože v Epicu je člověk s přezdívkou CliffyB kterýžto je "PC Hater level 99" (všechny jeho komentáře k PC mě nutily mávat pěstí ve vzduchu). Takže to opravdu nečekej.

            A Fable 3 byl na PC skoro všem náležitě a po zásluze k smíchu...
            • Jazz
              Bože, ty jseš tak vtipňoulinkej.
              Zalez dědku.
            • kostejnesmrtelny
              Jazz |------------------| >

              Zmrdství (určuje šipka).
            • Jazz
              @Ivan:
              Zaklínač 2 |-->---------------------|
              Fable 3 |----------------------->|

              Zábavnost (určuje šipka)
            • Jsem divnej, ale mě se Falbe 3 líbilo. A dokonce jsem se momentama bavil víc než u krapet utahaného Zaklínače.
            • DarkHawk
              .. A po jaké zásluze? jenom po tvoji. Já ho na PC mám a uplně v pohodě.
  • Teď, po změně konceptu celé hry, si ho můžou strčit za klobouk... Napřed primárně PC hra, pak předělání konceptu a vyškrtnutí PC verze, vývoj exkluzivně na konzole.
    Tyhle chabé výmluvy o distribučních kanálech... Steam už je tu hodně dlouho..
    • Ringwraith
      Tak to nehraj...

      A těch dalších šest, co ti dalo plus to taky nemusí...

      Když ti vadí, že ti někdo nakonec vydá hru...
      • Vadí mi, když mi někdo vydá uplně jinou hru, než zpočátku sliboval :)
        • No a? Ta hra je i tak kvalitní a má skvělou atmosféru a příběh tak se s tím srovnej. Nebo tady budeš pořád jen fňukat nad tím co mohlo být a odmítat to co je?
      • Tím že to koupíš. Přispěješ k degradaci herního průmyslu ale to je ti asi jedno. Jak ostatním lidem tobě podobným v jiných průmyslech.
        • A tím že to zpirátiš přispěješ k povznesení herního průmyslu, ne?
          • A kdo rika,ze to bude hned piratit?Ty to v tom jeho prispevku vidis?Tvoje dedukcni schopnosti by jsem chtel mit teda.
        • A co jako čekáš je to prostě obchod.
      • Spis ,kdyz nekdo najednou otoci o 180 stupnu ,jen aby z hry vytriskal jeste par chechtaku navic.
        • Aha takže je lepší aby to nevydali vůbec a vy jste tu pořád naříkali že si to chcete zahrát ale xbox si nekoupíte?
          • Ja tady nenarikam,zahrat si to nechcu a xbox mam *3* .A pochybuju,ze ti co narikali si tady tedkom stezuji .To by bylo hloupe prece.
            • Phillios191
              To by bylo i na Chocholouška silný kafe...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit