Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • riss

    Tiež mám ps4 pro približne rovnako dlhý čas a žiadna zo spemunutych hier okrem spidermana ktorého nemám, neuhučí alebo len mierne tak neviem prečo, či je taký rozdiel vo výrobe alebo to závisí od umiestnenia v poličke, jediná hra ktorá mi na konzole hučala bolo call of duty WW2 digitálna verzia čo bola teraz zadarmo v PS plus, a hučalo to hlavne v menu,  počas hrania už menej

  • Carnage666

    To já mám PS4 Pro asi rok a půl kupovaný nový a když hraju hry který nevyšli při vydání PS4 ale nový věci jako GoW, Days Gone, Spider-man, RDR2 nebo DmC 5 tak ta konzole dělá takovej kravál že mám strach že se za chvíli uškvaří. Zkoušel jsem rozebrat jen vršek  a větrák byl čistý takže to takhle asi má být a podle yt to rozhodně není nic výjimečného. Tak to jsem na ně zvědavej teď.

  • victor

    ;) Není to o frekvenci jako takové ale o ztrátové teplotě co chip vydává . Díky tomu ,že oba konzoloví rivalové používají stejnou architekturu od stejného výrobce můžeme očekávat stejné teplotní závislosti . Microsoft má minimálně o třetinu výkonnější grafický subsystém a konstantní frekvence , Sony se rozhodla vydat cestou dočasného přetaktování .....inu překvapuje mne proto design který Sony zveřejnila .

    Hluk co vydávala původní PS3 i PS4Pro byl otřesný , další takovou doma nechci :/ .

  • victor

    Reálně to vidím na stejné řešení u obou platforem ...oba počítají s komínovým efektem .Sony vsadilo na jeden tlačný ventilátor v horní straně .Teplo přirozeně stoupá a Sony bude jeho odvod zrychlovat stejně jako u PS2 , PS3 či PS4 ....miniaturním radiálním ventilátorem :/. Jak to ale chtějí uchladit v horizontální poloze , to je otázka 

  • Ta prakticnost designu xboxu se MS fakt neda odeprit a jako nadsenec do hw jsem velmi rad, ze i takovyto design se v dnesni dobe objevuje, obvzlast u krabice pro ten nejvetsi mainstream. 

    O to vic me zajima, jak se s tim poprali u Sony,  kdyz je ta konzole tak obrovska. Navic pruduchy po vsech stranach znamenaji, ze ma hluk snadnejsi cestu k nasim usim, uvidime.

  • uher

    Jo s tím si v Sony neumí poradit už od dob PlayStation 2. Teď se chlubily tím, že mají mít v pětce nějaký ultra-super-moderní systém chlazení a já doufám, že nekecají, protože mě už nebaví jejich konzole rozebírat a upravovat.

  • Chladenie a s tym spojena hlucnost. Konecne priorita konzoly na ktoru by sa mala pozerat vacsina. Samozrejme pre konzumny svet (ten pre ktory su konzoly urcene) nebude riesit hlucnost a dokonca ani vykon a bude prevladat dizajn a vernost znacke, nech sa deje cokolvek.

    Zaujimava bude cena. Kazdopadne dakujem za clanok s triezvym uvazovanim, co dany dizajn ovplivni na chladeni konzoly.

  • Houdini

    Pekne spísané, má to logiku.

  • Guntro

    Hlavně kdo někdy aspoň trošku taktoval tak ví, že 2.23 Ghz je fakt hodně složité na uchlazení. Proto si myslím, že Series X bude opravdu tichá konzole, protože GPU na 1,8 Ghz bude podstatně lehčí uchladit a výkon si tak udrží po celou dobu hraní stejný.

    Na druhou stranu rozměry PS5ky jsou podstatně větší, dle porovnání mechanik a dostupných screenů, takže jsem zvědav co Sony dokázalo vymyslet. 

    Lepší bude PRku nevěřit  a počkat si na reálné testy u obou konzolí.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit