Máte námět či připomínku? Napište nám

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Maxianimal

Crysis byl mnohem víc než technologické demo (spíš technologický zázrak). Nabídl otevřenou hratelnost a možnost řešit mise po svém, dobrý příběh (to je subjektivní, chápu), ability, možnost realtime měnit attachmenty zbraní. Navíc je skvěle modovatelný. A na obtížnost delta to byl hodně hardcore zážitek. Zkoušel jsem si to relativně nedávno dát znova, a byl jsem překvapený, jak aktuální ta hra je, a jak moc se toho vlastně v žánru FPS nezměnilo.

Mrzí mě, že se Crysis zpětně nedostává respektu, jaký si zaslouží. Ta hra změnila herní průmysl, podobně jako CoD: MW. Rok 2007 byl zásadní pro FPS. A tři roky předtím právě HL2.

• triptich

half-life bol vo svojej dobe skok. prudký posuv vpred snáď vo všetkom, čo žáner FPS definuje a prináša. druhý diel potom vyšperkoval to, čo priniesla jednotka a doplnil pár vlastných maličkostí. a keď sa k tomu pridá štipka nostalgie z mladosti, legenda je na svete.

ak chceš viac info, odporúčam pozrieť retro gamesplay venovaný HL - https://www.youtube.com/watch?v=nOrSs4u2qYM

a čo by mohol ponúknuť HL3? ťažko povedať. od dôb HL2 prešli FPS slušnou evolúciou, naozaj netuším, s čím prevratným by mohol prísť. možno oživiť nejakú už "zabudnutú" mechaniku (pingovanie v apexe), možno vymyslieť niečo nové, čo sme ešte nevideli. mne by stačilo, ak by priniesol kvalitnú hrateľnosť a rovnako kvalitné ukončenie príbehu. na druhej strane je pravda, že HL3, ak niekedy bude, bude skoro zákonite sklamanie. očakávania sú premrštené.

• Hmm, tak zrovna crysis, to technologické demo...? Jinak, v dobách, kdy se o hl2 nevědělo se těžko představovalo, čím bude revoluční. A z mého pohledu nutné nemusí jít o revoluci, ale o evoluci. Hl má co nabídnout. Spíš asi nebyl úplně tvůj šálek kávy. 

• Ja to posuzuju jen podle zazitku, ktery mi HL2 prinesl. Jakoze bylo to pekny, ale ze bych to musel hrat dvakrat. Takova serie Bioshock/Dishonored, STALKER, Crysis, ale i to Halo, byly u me hry, ktere zanechali svoji atmosferou zajimavejsi zazitek. HL byla podle me znacka, ktera se prosadila diky tomu, ze byla v necem revolucni a pochybuju, ze by nasledujici dil dokazal prijit s necim podobnym.

• uher

No moc si nevybavuju nějakou jinou FPS, která by příběh vyprávěla z velké části prostředím a ne polopatickými animačkami.

Jinak co by dnes nabídl HL3? Těžko říct. Co nabízí současné FPS? Řekl bych, že od doby co vyšel HL2 se žánr zase nikam neposunul. 

Nebo co tak považuješ za FPS, která zase trochu rozvířila stojaté vody? Když to vezmu kolem a kolem, tak vidím jen balast ve stylu CoD, Far Cry, Halo apod...

Co mi utkvělo v paměti, tak možná Prey, ale tam se taky spíš využívaly zajeté postupy a kombinace, ale aspoň něco...

• Pravděpodobně by přinesl víru v zázraky a existenci boha

• Nechapu proc se dnes dela z HL takova modla. Ve sve dobe to byla originalni hra, zajimavy pribeh, ale dnes uz je takovych titulu, ktere by si zaslouzily stejnou pozornost a treba pokracovani. Co by dnes nabidl takovy HL3?

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit