Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Je to hodně individuální a ze své zkušenosti klidně i náročnější kousky, jen se člověk musí víc obrnit trpělivostí při vysvětlování a je občas i problém v tom, že kolikrát věci, které jsou pro nás samozřejmé a ani mne nenapadne je vysvětlovat často představují největší oříšek. Jinak jde o to, co koho baví. Manželka je spíš nehráč (hrála jen Lego SW a RollerCoaster Tycoon 3), ale postupně jsme přidali Bitvu o Středozem 1, Portal 2, Anno 1404, Civilizaci V, Subnauticu, Green Hell, Settlers VI, Overcooked a nově Company of Heroes. Většinou to vidí u mne a musí ji to zaujmout, jinak se do toho nedostane. Na můj popud jsme zatím neúspěšně zkoušeli Titan Quest, Sins of Solar Empire a Factorio narazilo kvůli grafice :(. Jinak u většiny her jedeme specifický scénář. U Anno bez nepřátel sdílený sandbox, kdy ona staví zelené ostrovy a já pouštní, CoH vypadalo že nedopadne, ale nakonec se jí líbí hrát mapy s mosty, kde lze dobře bránit, vezme si brity, zabetonuje chokepoint a pak už jede jen dělostřelectvo a útočím já.

  • dworkin

    Nejlepší nápad má Šárka. Hry od Amanity jsou pro nehráče výborné, protože

    a) nevyžadují znalost ciziího jazyka

    b) k ovládání potřebují jen myš

    Naopak posadit nehráče před Assasin's Creed... Come on.

    • RodneY55

      Taky mi prijde Assassin's Creed pro zacatecnika dost prapodivna volba.

    • moje máma hry moc nehraje, ale právě Botaniculu a Samorosty má fakt moc ráda

  • Asi nějakou hopsačku pak přitvrdit

    • D3sert

      Jojo třeba Super Meat Boy nebo první Ori 😀

      • BlackHole. Je to česky, je to neuvěřitelně těžké. :D

  • Já bych jim doporučil do začátku interaktivní filmy typu Heavy Rain, Detroid. Nejsou extra náročné, ani je nejde "prohrát" a pro člověk co je zvyklý spíš na filmy, než na hry to může být asi dobrý začátek.

  • uher

    Tetris? World of Goo? Escape Plan?

  • Jack1947

    Pro nehráče ? hmm, to by mě zajímalo co, aha no článek to shrnul akorát, ono to je celkem těžké když někdo hraje ono dost lidí třeba ani hrát nechce sáhne po mobilu protože to je lepší dostupnější.

  • Duchino

    Ze zkušeností od nehráčů kolem mě to vždycky bylo Need for Speed/ FIFA/CS pro chlapy a The Sims pro dámy. 

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit