Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Ne to snad není možné. Když jsem hrál Smíte , ptal jsem se co vlastně je smyslem ....a popravdě se nudil . Pro mne znovu hratelnost na nule . Zato jsem na Win 7 rozehrál starý dobrý Sudden Strike 2 ....a na Dotu pro mne za mne může kálet křeček ...
    • Jack1947
      Smyslem je zničit věže a titána nebo pobít co nejvíc hráčů... nebo zničit věže a poslat ty ty ( vypadlo mi jméno jo guardiany)
      • :) ...Akční až to bolí .Prostě smíchané Diablo s několika strategickými cíli ...A Diablo já nemusel nikdy ;)
        ( Jsem toho názoru ,že vytrhat rodila, zavřít portály a zničit zákládnu je lepší než zoufale čelit vlnám respawnujících se šašků na minimální úrovni a běhat okolo jako téměř nesmrtelný boss .Holt nová doba a zábava pro děti co si neumí přiznat , že by se měli zamyslet i nad sebou ,pokud se jim podvakrát jejich strategie nevyplatila ..)
  • článek mluví o představách Blizzardu a nějakých proto-MOBA hrách, ale zapomněl zmínit úplně první hezky provedenou singleplayer MOBA hru: bonusová kampaň za Orky v W3:Frozen Throne
  • A jaký je problém ? Nic vám přeci nebrání hrát starší strategie ..
    • raz som kupil celu cnc collection na ea origins, moc som to nesledoval. Proste som to zaplatil a hotovo.
      Vsetky servery vypnute :D jedine co bolo online, bol cnc4. Tam bolo tusim 5hracov dokopy.
      Je obrovsky rozdiel, ci sa bavime o singleplayeri ktory nikdy nebol silnou strankou rts hier alebo o multiplayeri kde napr aj ked zakupis novu hru tak komunita sa da pocitat na desiatky az stovky hracov a pocase ajtak servery vypnu
      • na to jde jediný slovo hamachi
      • Tak jasný,starší kousky už jsou spíš na LANky s kámošema než nějaký to internetový klání :) čest vyjímkám
  • toto neznasam na dnesnej dobe, ze sa rts strategiam vobec nedari.
    Dotu si rad zahram, ale niesom nejaky manik co ma nejaky tim zohranych spoluhracov a hra to na sutaznej urovni. Takze to je nevyhoda, vzdy ked hra clovek public hry 5vs5 dostane 4 nahodnych spoluhracov a to nieje ono.
    Niekedy proste chcem aby ta hra bola v mojej rezii, resp viem viac ovplyvnit priebeh hry. 1vs1, 2vs2. Kupil som minuly rok Act of Aggression za 40 eur.
    Skoro ma slak trafil ked som videl pocet hracov online :D cca 300, pritom vyborna hra.
    Ja neviem, asi kupim age of empires 3. Tam je este ako taky slusny pocet hracov.
    • Já hrál jen chvíli Dotu a League of Legends a jsou to návykový hry, ale hrát to bez kamarádů je aspoň pro mě naprostá sebevražda. Komunita hrající solo je naprosto otřesná a není se čemu divit, když je skoro celá hra postavená na spolupráci.
      • Ani bych nerekl. Jedna mapa, jeden panacek a 3 aktivni dovednosti (kdyz mas stesti; jsou I hrdinove co maji vsechny ability pasivni nebo na autoseslani). Zabava pro krecky.
        • Vůbec nemáš ponětí o čem píšeš. Kdokoli mi tohle tvrdil, byl vždycky hráč z nejnižšího tieru, kterej se domníval, že má hru zmáknutou a prohrává kvůli spoluhráčům, případně tu hru pořádně ani neznal.
        • mapy nepotrebujes. to mas ako hokej, tiez sa hra vzdy na rovnakom klzisku. Proste je to sutazna arena, rozdane zbrane, dovednosti a je na time ako ich vyuzije vo svoj prospech.
          Len to ma sere ze sa nesnazi niekto posunut aj RTS trochu dalej, obohatit ich o nove prvky aby boli atraktivnejsie pre sucasnu generaciu atd.

          Proste to ma tiez svoje kuzlo, hra 1vs1 alebo 2vs2.
      • ved toto ma natom stve. Ze strategia je pravy opak, kedy na tebe stoji cely priebeh hry. Proste to je uplne iny pocit ked horkotazko zvratis takmer prehranu hru vybornym tahom. Ako ked hras 150tu hru v dote s nahodnymi spoluhracmi.
        • Klasický RTS nemůžou bejt ani zdaleka tak populární jako MOBA. Pro běžnýho hráče se v Dotě pořád něco děje, ani nestíhá přemýšlet nad tim, co se vlastně děje a najednou je konec hry. Takovej člověk si pustí RTS a ani to nemusí bejt nic hardcore. Vyláme si zuby i na Starcraftu, protože ho celou dobu nic netlačí a najednou ho v minutě zničíš a on to vypne a odinstaluje.
          • nemozu. Ale takych hier je malo kde si zahras vyborne 1vs1 alebo 2vs2. Mensi pocet hracov ktori ale ovladaju ovela vacsi pocet jednotiek, takze viac vynikne jednotlivec s vybornymi tahmi a taktikou.
            To je vyborne na RTS, musis neustale scoutovat mat prehlad o diani na mape, zabrat suroviny, udrzovat si ekonomicku vyhodu atd.
            Jednoducho tie hry maju tak vyborne takticke moznosti, a absolutne sa s tym nic nerobi, neinovuje. skoda
          • PS: A u starších hardcore strategií dostane pravděpodobně nasekáno i od AI na easy a dopadne to stejně.
  • Jack1947
    Prostá retardace trhu, se dotkla i strategiíale mladší generaci to stejnak vadit nebude alespon se nebudou muset tolik namáhat a hra je povede více za ručičku. Strategie indie stále vycházejí neřikám že kvalitní ale strategie to jsou.
    • hej, poondene MOBA zabilo strategie ako Apple Nokiu. Pritom to boli vyborne hry 1vs1 alebo 2vs2.
      Niekedy proste clovek chce byt panom situacie kedy jeho rozhodnutia maju ovela vacsi vplyv na hru ako ze aky item kupis v dote
  • Hlavně jim chybí kvalitní zástupci. DoW3 je kupříkladu docela ok(dojmy z bety), ale nic proti kvalitě, kterou byl Relic schopný dodat v předchozích hrách. Plus jsou tam ty nesmyslné moba elementy které hře vůbec nic nepřidaly. V denšní době jsou holt v kursu hry pro všechny platformy a tomu moc RTS nevyhovují. A když už nějaká sem tam vyjde, není to většinou žádná sláva. Přitom zájem tam je, ale i já(na rts jsme vyrůstal) radši hraju jiné hry, poněvadž tu prostě není nic co by mě zaujalo. Ale kdyby bylo, skočím po tom jak pes po slanině.
    • Nekdo by se te diry na trhu mohl chytit a prijit s necim na KS. Nesmime uverit tomu, jake predstavy o trhu a o tom co chceme, maji manazeri. Dneska proste nikdo nenaleje do strategie desitky milionu, jak bylo receno v clanku. Nikdo nechce riskovat proto vychazeji vicemene same recyklaty toho sameho (to se tyka her obecne, ne jen rts). Ale to neznamena ze my hraci strategie, nebo inovativni hry obecne, nechceme.
      • To hej.
        Kludne pouzit aj viac rpg prvkov. Napr age of mythology bolo fantasticke, klasicka AOE hratelnost obohatena o mytologicke jednotky plus rozne kuzla ktore si mohol zoslat, a neskor aj o Titanov atd.
        o toto ide. ze na klasicku kostru RTS nabalit zaujimave herne prvky ktore by tie hry zatraktivnili.
        proste casom budu aj hraci MOBA hier uz uplne znudeni a podla mna by privitali nieco uplne ine.

        Proste chyba taka hra, zamerana viac na jednotlivca a tam vidim priestor na nieco nove. Jednoducho, ty medzi 4 nahodnymi spoluhracmi sa v tej DOTE stratis a mozes sa snazit ako len chces, vysledok neovplyvnis ked dvaja spoluhraci robia hluposti. Aspon mna toto na MOBA hrach zacalo nudit, ze je obrovska priepast v zabavnosti medzi zohranym tymom a beznej hre s nahodnymim spoluhracmi
        • Tohle ale plati u jakekoliv MP hry, ze zalezi na spoluhracich. A plati to i u klasickych rts, pokud hrajes 3v3 nebo 2v2
          • ja viem. Lenze je obrovsky rozdiel ak sa stratis medzi 4mi spoluhracmi alebo ak mas spoluhraca len jedneho s ktorym sa lahsie dohodnes resp aj ty sam vies vybornymi tahmi zvratit stav hry.
            Proste to je absolutne iny pocit z hry. Predstav si, spoluhraca zatlacia rychlym rushom takmer ho znicia on sa stiahne ku tebe, ty ale zasadis tvrdy utok pretoze vies ze nebudu mat tak silnu obranu, resp spravis rychly technologicky pokrok na ukor poctu jednotiek. Uplne sa obrati karta hry, oni minuli znacne mnozstvo prostriedkov aby Vas na zaciatku precislili, ale potom im zacne dochadzat dych resp ekonomika spomali.

            Toto je kuzlo rts kedy ty ako jednotlivec mas ovela vacsi vplyv na hru samotnu
  • Ja hraju Dawn of War 3 a nestezuju si. Letos ma vyjit nejaka zajimava fantasy strategie ale zapomel jsem nazev.
    Co se tyce vize, kam by se zanr mohl posunout dal, tak by to mohlo byt vylepseni toho s cim prisla takova ta hra z vesmiru (nazev jsem taky zapomel). Cili ze se bojuje na povrchu planety (zeme, vzduch, voda) a po odzumovani bojujete ve vesmiru a po jeste vetsim odzoomovani na dalsich planetach. Vic planet je sice uz mozna moc, ale pridani dalsiho rozmeru (vesmir, orbit planety po odzoomovani) bych uvital I v dalsich hrach.
    Tato hra ale moc uspesna nebyla kvuli technickym problemum a pristupu vyvojaru.
  • Krescz
    Prostě ať udělají Wacraft 4 a lidi jim urvou ruce.
    • Johnny
      Ovce... né lidi
    • Pilgrim66
      To je to samý, jak s HL 3. Ty hry už maj takovej hype, že to očekávání by nikdy nesplnily ať by byly sebelepší.
      • Krescz
        Pravdu díš. Blizz si za to může sám, po WOTLK mohli udělat W4 s novým příběhem, třeba pokračováním a zároveň rozvíjet wow jiným směrem, ale oni radši dojí *11* *7*
        • Mohli a stále mohou udělat oboje, rušit WoW by byla pitomost, ale Warcraft 4 je dobrá příležitost. Pak by museli Warcraft 4 zasadit někam jinam, aby se to nekřížilo s WoW. Lore za ty roky udělali hromady, takže není problém o prostředí (Black Empire, Pre-Shattering, Argus a Draenor story před w1...atd). Kdo ví, třeba už Blizzard začíná na W4 pracovat, oni byli vždy tajnůstkáři a těžko odhadnout, co na Blizzconu zase ukážou.
      • Ja pochybuju, ze Blizzard dneska dokaze udelat kvalitni hru v hezkem kabatku. Akorat bychom se dockali znasilneni dalsi znacky.(viz jak dodrbali diablo, wow, starcraft a jake omalovanky ted delaji ...karticky a owerwatch)
    • Ne
  • RTS není teď moc "populární" hlavně proto, že už dlouho žádná pořádná nevyšla. Když už něco vyjde, tak je to břečka.
    Třeba COH2 vyšel už před 4 roky a to k dokonalosti má ještě taky velký kus. Ale pořád nabízí aspoň velice zábavný multiplayer, kdy to na Steamu hraje denně až 10 000 lidí a co vyšlo během těch let dalšího zajímavého? Téměř nic. Nadějný Call to Arms pohřbili svým vývojem-nevývojem a starší Men of War už taky vyšel celkem dávno...
    Nehledě na to, že se do strategii téměř vůbec nesypou prachy. Co udělá kvalitní marketing s prodejností i těch největších breček jakéhokoliv žánru všichni víme.
    Kolik lidí bude vědět, že vyšel takový Sudden Strike 4? Kdybych už tak dlouho nevyhlížel nějakou strategii, která má potencial, tak téměř nevím, že existuje. Místo toho to teď pofidérně otevřou jen pro některé hráče, kdy jestli to nebude opravdu dobré, tak tito hráči, než to vyjde, odejdou a zase nebude žádná hráčská základna...
    • Jde taky o marketing a prezentaci. Nicméně je pravda, že tady strategie moc prostoru nemají. Znám jich pár, které tu nemají ani kartu hry, přitom je dost často zmiňuji, zkoušel jsem i "připomínky a dotazy", ale prostě nic. Přitom pak se tady objevují hry jako Civ6, kde vyjde článek každý týden, s preview nového národa... Nebo se recenze chopí někdo, kdo to nepochopí. Teď konkrétně mám v hledáčku Veil of Crows, což je takový Mount&Blade, ale hraje se to jako strategie - zatím ve vývoji, tady o tom není ani čárka. Hegemony (již jsou 3) je taky slušná rodinka strategií, ale tady usnuli před vydáním 1 a o dalších už se nepsalo a nemají karty her... PlanetBase, taky nic...
      • Neplést Hegemony a Hegemonia - oboje jsou strategie, první je histrická a druhá sci-fi.
  • problém článku je v tom že autor považuje za strategie jen ty dinosaury kteří se od devadesátých let nijak nevyvinuly ale přitom existují strategie které se dokázali přesunou do jednadvacátého století (jmenujme třeba total war nebo sins of solar empire)
    • Presne tak, fantasticky Sins Of Solar Empire je prehliadana hra, rovnako je na tom vyborny Wargame. Pricom ani jedna nema zle predaje. RTS zaner sa posuva a vyvija aj inam nie len Dune/C&C/Warcraft kopie dokola.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit