Přejít na výpis diskuzí

Redakční anketa: 15 nejlepších českých her

18.9.2019 19:18
Redakce Games.cz 45 příspěvků

Máme rádi české hry. Rádi o nich informujeme, rádi je hrajeme, a tak nás napadlo, že by nebylo od věci zjistit, které z nich jsou u nás v redakci ty nejopěvovanější. Každý z nás dal dohromady vlastní žebříček deseti nejoblíbenějších her. Šest vzniklých žebříčků jsme následně porovnali, obodovali a vytvořili...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Těch 15 her v podstatě libovolném pořadí. Dal bych přednost American Truck Simulator, ale je jedno, jestli to, nebo ETS2. Ještě že jste nezapomněli na Vietcong! Pro mě osobně nejlepší střílečka spolu s Battlefield 2. 

• triptich

pekný rebríček. trošku by som si ho prehádzal, ale dosť verne kopíruje ten môj. ja by som ale pridal space engineers, mafiu 2, sériu UFO, veľmi podarené adventúry - skeldal 2, posel smrti, agent mlíčňák, horké léto, oslí ostrov, ... no vlastne toto všetko už bolo vymenované a chápem, prečo sa to do výberu nedostalo.

• clovicekO

Vietcong by měl být podle mě 2. Téměr dokonalý singleplayer, perfektní mulťas. Dodnes běží servery a hraje se. Bohužel po aktualizaci Windows minulý měsíc mi VC nejde spustit :(

• Za mne určitě - 1. Mafia

2. Euro Truck Simulator 2

3. Machinarium

4. Mafia 2

5. Arma 2

• rohlos

A vzpomenete si někdo na Mutarium od Zimy? Teda na tom jsem strávil nějakej ten pátek.

Docela revoluční bylo pro mě to, si sestavovat roboty a zkusit nepovedenou misi znova... I ty 3D animace vlastně na tu dobu nebyly tak hrozný a navíc česky namluvený...

Jooo, to byly časy, když jsme to s bráchem chodili v neděli před obědem hrávat k tatovi do práce.😀

• Jack1947

Trochu nechápu Vietcong až 6té místo, nicméně MAFIA je klasika hrál to každý pecka 1místo snad nebylo větší hry. Jediná konkurence GTA která ho tehdy v leččems přeběhla dodnes si pamatuji to PREVIEW v tehdejším levelu... mám pocit že byla ještě před GTA3.

Kingdom come nevím 4 místo možná ano, Hiddeny jasné Arma3? hmm hlavně podle mě Flashpoint  to taky bylo ve své době peckoidní sice ten simulátor z kterého to vzniklo nebyl nic moc ale hra pecka! I když jsem to hrál až od spolužáka někdy 2004-2005... na prvním mém pořádném pc.

• Coffin.Corner

Obecně se fanoušci trilogie shodují, že UFO: Aftershock byl o hodně vylepšený Aftermath a UFO: Afterlight, zase zajímavý posun v tomhle směru. Čímž chci naznačit, že z trilogie UFO od Altaru byl Aftermath nejhorší a místo v žebříčku by si zasloužily spíše dva novější díly ;)

A taky by za zmínku stál další český a celkem povedený počin: UFO Extraterrestrials :) 

• Macmillene postupujte severovýchodně, opakuji SEVEROVÝCHODNĚ!!!

• Corvus

Přesně! Legendární jako "Atom na ně Rico!" :-D

• chargeBR

Skoda ze jste nezminili treba Agenta Mlicnaka ci Draci Historii :) ale chapu polda je polda. Jinak vseci zminuji spellcross tak ja ho taky zminim i kdyz slovenska hra, tak naprosto excelentni (a nikdy nedohrana bohuzel). Je mozne ji rozjet na androidu mimochodem, na mobil to moc neni ale na tabeltu uz by to mohlo jit ;]

• PLuto.petr

Agent Mlíčňák je polský, pouze přeložený do češtiny. O Dračí historii jsem taky uvažoval, ale  do mého top ten se nakonec nedostala.

• lito

Mafia hlavně obstála v našich dětských očích, když jsme neviděli Tenkrát v Americe, Scarface, Neúplatné a další mafiánské filmy. Teď už bych říkal, že příběh je kopírka apod.  Jako nostalgie to ale funguje skvěle.

• Corvus

Odehrál jsem Mafii 5x a jeden čas jsem netrpělivým kamarádům zajížděl závody, které nemohli pokořit. A i přes to, že mě ohromně bavila, napsal jsem kdysi dlouhý text o tom, proč je Mafia 2 lepší než jednička a co mi na jedničce vadí. Lidi se sice mohli zes**t do vejšky a absolutně nebrali v potaz, že jsem celý text jasně uvedl výše uvedenými slovy, že jedničku jsem si užil vrchovatě a chápu, proč se líbí... :-) A jedním (z mnoha negativů) je právě příběh. Všichni jej vynášejí do nebes, jako kdyby v životě NIKDY neviděli žádný film z tohoto prostředí. Mafia je naprosto fádní kompilace těch lepších momentů ze všech známých filmů. Nechybí snad žádný. Čili to máme k příběhu. A druhá bolístka (tedy pro mě) a tím jsem si vyloženě podepsal oltář, je dabing. Ano, dabing. Já totiž nejedu na vlně "nejlepší dabing umíme mi, Češi". Dabing je ZLO. Přežitek. Ničí výkony herců. NIKDY nemůže NIKDO ve skleněné budce u pultíku NAMLUVIT to, co herec na place, který s rolí žil a dřel na ní. To jest k dabingu ve filmech. A konkrétně dabing v této hře (abych se oprostil od filmu) v mých uších taktéž nezní. Jedině až na dona Salieriho, ten je skvělej. Ale například Rybová s tím svým holčičkovsky zasněným dabingem totálně zničila postelovou scénu. Bylo to trapné tehdy a dnes je to neposlouchatelné... Nemluvě o Rychlým a jeho přehrávání... To bylo strašný úplně... A takhle bych mohl pokračovat. Naprosto neupírám té hře zásluhy, jak jsem uvedl na začátku, dohrál jsem ji 5x, ale například Amanita, to je pro mě úplně jinej level. Po všech stránkách... :-)

• Jack1947

Já bych tvůj příspěvek viděl tak na 5mínusů kdyby zde ještě byli ( to minimálně)

Mafia2 měla něco máo dobrého ale byla to narychlo spíchnutá kampan kde polovina se odehrávala ve vězení! Byla by to super hra kdyby ji nechtěli dolepovat DLC Některá navíc byt vtipná celkem mimo Joe adventures mohlo být ve hře a všichni víme že bylo jen zamknuté prostě velké selhání a nedivím se že je Vávra opustil. SPíše to bylo jako takový lepší Godfather takže Mafia dvojkou definitivně umřela co se týče čech. Trojka už byla defakto jen ta pomyslná grindovací miinihra.

• PLuto.petr

Vidíš, tak v tomto se s tebou neshodnu v ničem. Ani v názoru na kvality mezi oběmi díly, ani ohledně přiběhu (respektive ano, je tam spousta klišé a vytahané věci z filmů, ale to vůbec není na škodu), ani ohledně dabingu - a to ani obecně, ani ve hře.

• Mart9

Ten text je k dohledání? Já sice nechci říkat, že je Mafia 2 lepší hra vzhledem k tomu, že vyšla o 8 let později, ale rozhodně to byla skvělá hra.

• Jack1947

Mafia2 mohla být parádní ale zrychlený vývoj a lačnost po penězích to celé pohřibili, a ne nemluvím jen o odseknutém konci co byla teda velká bota. Mluvím celkově o všem začátek do čtvrtiny hry super potom polovina hry ve vězení... JOe Adventures uzamklé DLC.

Potenciál byl promarněný a to řiká člověk co Mafii hrál až na PS2 a to byl hrozný port! Zlaté PC.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit