Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Budou tam i funkční "zprávy" které šlo zobrazit protihráči pomocí F kláves? :D
  • fobcovic
    To hrala celá rodina vtedy :D
  • Jack1947
    Mne se ta nová verze taky moc nelíbí, ale ta hudba v tom traileru jo to je nostalgie. *3*
  • Mart9
    Jaký byl vlastně rozdíl mezi shareware a warez verzí, když to v článku Petr tak zdůrazňuje?
    • sleepless
      Já to tam zdůraznil hlavně proto, že tehdá holt člověk měl po ruce spíš ten warez než legální shareware... Ale v tomhle případě ne. A rozdíl je jednoduchý. Warez byl, je a bude čórka, shareware je de facto demo s možností dokoupit zbytek hry po vzoru trial verzí. No, mohl jsem si to odpustit, ale asi mě zachvátila ta nostalgie či co.
    • Mas pod rukama nejvetsi databazi vedeni ktera kdy byla jakekoliv generaci lidi k dispozici a kde najit vyznam slova kteremu nerozumis je otazka toho napsat to slovo a zmacknout enter a ty se stejne musis zeptat :D
      • Mart9
        Můj hlavní hejtr opět nepochopil můj příspěvek. Samozřejmě vím, co je to shareware, ale nechápu, proč Petr v článku hned 2x zdůrazňoval, že myslí shareware verzi a ne warez verzi.
        • Chtel jsem ti podekovat ze mi davas moznost byt tvym hlavnim haterem a doufam ze budu schopen naplnit tva ocekavani ohledne teto velice zodpovedne pozice. Priste si dam vetsi pozor.
          • Mart9
            Nemáš zač, ale dej si na to prosím pozor a víc se nad mým příspěvkem zamysli. Vím, že mají určitou hloubku, ale 2x za sebou by se to stávat nemělo.
        • Tak v tom případě jsi to nepochopil. Jsou rozdílné.
    • shareware bolo vlastne demo, ktoré si mohol upgradnuť za prachy na plnú verziu.
  • 90. léta minulého století se nesla v duchu kopírování a předělávek her z 8/16-bitů a konzolí na PC.
    21. století se nese v duchu předělávek (nejen 20 let starých) her z PC ... na PC.
    To samý filmy (tedy ne, že by se zrovna v 90. létech nevykrádala veškerá filmografie přechozích desetiletí ;)).

    Děsim se chvíle, kdy někdo začne přemalovávat obrazy a přepisovat knihy (o muziku strach nemám, tam se vykrádání, pardon, inspirace, děje už dlouho). Navíc se dost často ukazuje (viz nejen zdejší diskuze), že si lidi nakonec radši zprovozní původní verzi hry, protože v té nové, naleštěné, cosi chybí.
    • s obrazy se to děje již dlouhou. Např. Botero

      http://www.wikiart.org/en/fernando-botero/after-the-arnolfini-van-eyck-2
    • C-BEAM
      mně klony ani remaky nevadí a je mi jedno že vznikají ale ať je k*rva nazvou nějak jinak a ne přesně jako originál. Když to vypustí ven a rozšíří se to tak první co na mě vyskočí v prohlížeči nebude originál ale tento remake, čímž originál vpodstate zabijí.

      Něco podobné jsou dnes tak oblíbené rebooty jako například Thief, teď když si lidé hodí slovo Thief / game do googlu tak ten jim vyhodí odkazy na jeho moderní konzoloidní klon který originálu nesahá ani po kotníky *9*
  • vyjadruje se jak hnup, ale musim uznat, ze ja mel tehdy taky jiny favority - tahle hra mi tenkrat prisla dost neprehledna, co se tyce zatacek a i jako malej jsem radeji uprednostnoval nejakej masakr typu wolf, doom, mortal kombat a z aut jsem si radeji zahral stunts.

    ale obcas jsem se zahral i tohle no.
  • Já hrával Skunny Kart, téměř stejnou hru, která ale vyšla ještě před Wacky Wheels. Bavilo mě to velice.
    • já hrávál skákačku s veverkou Skunny.. Saved our Pizzas.. to je ale nostalgie *1*
  • Corvus
    Jé wacky.bat *14* Na to se nezapomíná. Doslova kultovní záležitost. V době, kdy jsem tuhle krásnou hru pařil, jsem měl jakousi vyřazenou 486 z Preciosy od strejdy za desítku. Hrávali jsme to do zemdlení se ségrou ve split screenu (stejně jako auta Lotus). To byly krásné časy.
    • Mart9
      Lotus jsme pařili ve škole *14*
      • Corvus
        Jo, ten byl součástí "školního balíčku" her. Půl hodiny jsme se učili v programu T602 psát :) a pak jsme drtili Lotus, případně kopii Maria nebo Prince.
        • Jack1947
          Prince of persia byla tenkrát fakt hc záležitost ale návyková a zábavná.
          • Jakto, ze jste meli na skole prince? My meli je Commandera Keena a pak takovou tu blbost se zombiema. Na prince se s velkou slavou chodilo po skole ke kamosovi. Teda ted se citim osizen.
            • Myslel sem ten Haunted Mansion, ale me to teda nevzalo. Ten panacek byl hrozne tuhej, neumel poradne behat, neumel poradne skakat a celou dobu sem si pripadal jak kdyby mel 5s delay. No nevim.
            • Jack1947
              Dangerous dave byla super hra, protože žádná jiná neměla tak pěkně provedené přebijení brokovnice a zombíky.... navíc to nebylo vůbec jednoduché.
            • C-BEAM
              Tomas: asi myslíš, Dangerous Dave: Haunted Mansion, ten byl kvalitativně někde úplně jinde než verze před ním, které nestály za nic. Jednoznačně nejlepší Dave který se skvěle hraje i dnes.
            • nj dangerous dave to je ta blbost ze zombikama :D ja si pamatoval jen tu cernocervenou kostkovanou cepicku a brokovnici
            • Jack1947
              Dangerous dave, operation wolf... a další. Hlavně Stunts no. Duke nukem především (snad i 2nd Duuke) bylo to spíše v družině. 3+ třída, jinak jediná kompettivní hra která se vyrovnala Wacky byla snad jen Dyna ( předchůdce bombermana).

              Wacky jsem měl tuším i doma. Ten komp byl fakt šrot, ale bavily mne ještě jedny závody alá wipeout na jméno si nevzpomenu ty byly super.
  • Puvodni se mi proste libi vic :D

    https://www.youtube.com/watch?v=0vVIiKp6xMs
    • mě taky, to samy ted ten remake Abeho (oddworld)... pařim, něco mi chybí, tak si pustim původní verzi a je jasno, ta nová je sice v HD, ale chybí v ní X věcí, který tu původní hru dělaly zajímavou. Už jen to, že když se v menu Abe "modlí", neítaj mu kolem hlavy už ty částicový efekty. Takže remejk, kde je sotva to co bylo v puvodnim a nic navíc (HD fakt nepocitam)
    • C-BEAM
      také se mi to líbí víc, nevím jestli je to nostalgií ale ty syté barvy, minimalismus a přemýšlení nad každým pixelem u mě převyšují toto moderní leporelo.
  • Co si najviac pamatam na tejto hre? Ako som to ako decko hral v splitscreene a ked som prehraval, tak sa mi zjavil na obrazovke cert a vystrkoval na mna svoju p*del...
    Kart hry mam velmi rad. Ci uz to bol Mario Kart, Moorhuhn Kart alebo prave Wacky Wheels... no najviac ma bavil (a sem tam ho este pustim aj teraz) Crash Team Racing. Velmi vydarena hra.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit