Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Zde je odkaz na RE2 Remake petici, pro ty co o to maji zajem.

    http://www.petitionbuzz.com/petitions/resi2remake
    • RE2 remake by byl super, ale musela by to být předělávka v duchu RE:Remake/Zero a ne RE4-6. Bohužel pokud by se do toho dnes Capcom pustil, připadala by dnes do úvahy spíše ta druhá varianta *9*
      • Zde se jedna o remake ve stylu RE remaku na Gamecube. V petici je to i napsano.
        • residentevilfans
          Jestli bude jako re Remake tak 100% a jestli tam pridaji vetsi lokace,puzzle a hardcore prvky jako v remaku.Mohli by jeste udelat nejakou hd kolekci re Zero a Remaku na ps3 a xbox. *5*
          • ZvacA
            Já jsem hlavně zvědavý, kdo to tam udělá. Já jen, že všichni, kdo kdy měli zkušenosti s předchozími díly a zejména s Remakem pro GC, v Capcomu asi už nebudou. Kromě Kobayashiho, který stejně jen formálně zastává pozici producenta, není v Capcomu veterána, který by se pustil se zkušenostmi do vylypšení statických kamer, vylepšeného renderovaného prostředí a podobně. Resi Remake se totiž robil od základů, nenevlékli ho jen do lepší grafiky a " ta dá ", máme Remake. Nejenže docela slušně tak vylepšil první díl, ale ještě ho rozšířil o řadu věcí. Zachování celé audio složky od vylepšeného dabingu a scénář rozhovorů po zachování samozřejmého soundtracku, je jen maličkostí oproti tomu, co za prácičku by bylo s převodem celé RE2 struktury do jiné verze. A na to tam chybí lidi, kteří by pro takový projekt měli cit. Mám obavy, že Capcom není momentálně schopnej udělat pořádně ani remaky, tedy de facto již připravený tác, natož, aby to bylo tak jednoduchý jak si většina představuje. A to už nezmiňuju fakt, že se toho chytne opět parta západních výpomocníků, kterých bude zase o dvě stě lidí víc, než celé japonské pobočky.

            A obyčejné remasterování grafiky je o ničem a svým způsobem zbytečností, viz právě Code Veronica HD na PS3, kde je ta změna nejen minimální, ale tak uhlazená, až to vizuálně působí na pytel a tak nějak cukrovaně.
            • ZvacA
              Jasný, ať se to zkusí. Což o to, nepopírám, že by se mi to taky nelíbilo a nebyl bych zvědavý na výsledek, přestože se mi RE2/RE3 líbí právě takové jaké jsou, ale upřímně nevěřím tomu, že kdy k vývoji remaku dojde. Nejen výše zmíněnými okolnostmi, ale kdyby Capcom chtěl již před několika lety nazpět a tu možnost měl větší, tak by už remake dalších dílů byl tady. Takový to prohlášení v podání Capcomu " uvážíme to, pokud o to bude zájem " je spíše v překladu " takže nikdy ". Zájem o remake druhého dílu je už deset let a stejně se kulový stalo, takže ono to rozhoupání se do následujícíh let asi Capcom moc nevytrhne. To spíše hrozí to, že pokud se jim číselně šestý Biohazard nevrátí, tak hodí na značku bobek.
            • No taky jsem si rikal, jestli jsou to schopni udelat, ale za zkousku to stoji.
          • RE 2 bych rozhodně bral a mohlo by to vyjít rovnou jako remake edice RE Zero, RE, RE 2 nejlépe na všechny dostupné platformy.
  • Nic nepřekoná když jsem na začátku roku 1999 hrál demo na RE2 (z CD přílohy v Levelu) a bylo omezené myslím na 15 minut. Hrál jsem to pořád dokola a snažil jsem se pokaždé dostat co nejdál do policejní stanice, to bylo opravdu něco, znal jsem každou obrazovku nazpaměť :-) od té doby jsem projel skoro všechny RE hry, na RE6 jsem hrál obě dvě dema a docela se mi hra líbí, jasně, nemá už to tu atmosféru a chytlavý příběh, ale hrát se to dá celkem v pohodě, člověk se aspoň nenudí.

    P.S. - teď jsem si vzpoměl na zajímavý "RE" zážitek, koukal jsem se asi před dvěma měsíci na zprávy na Nově nebo na Primě a jako podkladová hudba pro nějaký kriminální případ tam asi 20sec hrála melodie právě z RE2 z vstupní haly policejní stanice, asi tam mají nějakého RE fanouška, který to tam vecpal :-)
    • Také si pamatuji to demo, bylo to tušim prvně v PSM (oficiální playstation magazín), to číslo mám myslím archívované doma, demo bohužel už ne. Musím přiznat, že za těch deset minut se dalo dostat hodně daleko, dodnes si pamatuji, když jsem dostal do rukou plnou verzi jak jsem v úvodu hry stále spěchal XD RE 2 pro mne rozhodně nepřekonatelná věc :-) Největší šok byl režim za druhou postavu, kdy se hrála druhá strana příběhu.
    • ZvacA
      Spíše náhoda. Každá televize ty reportáže barví vším možným a náhodně, co se jim dostane zrovna za skladbu pod ruku, jak řekl kolega nahoře. Nova nedávno k jednomu kriminálnímu případu dokonce nasomrovala i soundtrack z Modern warfare. :)

      Ale je fakt, že obecně soundtrack z RE2 je kvalita sama o sobě. Škoda, že už člověk v novějších dílech nemá možnost slyšet něco takovýho ( http://youtu.be/53aDI5K49F4 ) nebo ( http://www.youtube.com/watch?v=SppXtBx5xEE&feature=share&list=PLAA0FBCBA781416DC ) s ještě typickým alarmovým motivem.
      • Ronox
        Ona to není náhoda, protože v Primě ve videodivizi a pak kompletně v cool divizi pracuje hodně herních a filmových nadšenců. Já pracuji pro Seznam a Impuls a když mám volnou ruku, tak dávám mírné odkazy na různé věci co mám rád ať už něco z komixů her a nebo filmů.
    • Ronox
      Prima hodně používá soundtracky z her. Znělky z RE2 a RE3, hodně taky trailerovky two steps from hell a tak.
      • nemaji si spravne koupit prava na to aby tu hudbu mohli vysilat ? kdyz si vzpomenu ze na youtube treba vymazali zvukovou stopu kvuli pravum
  • http://www.dailymail.co.uk/news/article-2211187/Give-hand-Macabre-human-butchery-shop-established-Smithfield-Market-dont-worry-just-stunt.html

    neukazovat prarodicum, krestanum a vasemu psovi. jinak vam zakazi, rozbiji a poslintaji pc
  • Odulin
    Po včerejším přečtením 5 zahraničních recenzí (IGN,Gamespot,Destructoid, Eurogamer, Joystiq) jsem byl docela zvědavej do jakého tábora se přidají games. No a docela rád zjišťuji, že do tábora jako jsem já.:) Jdu to zas pustit...
  • 8?
    Zvláštní, všude hra dostává od 5 do 8, s občasnými 3 (Jim Sterling z Destructoidu si na ní pořádně smls, jen co je pravda) až 5.
    Už se těším až přijdu ze školy a budu si moci přečíst, proč se autor rozhodl pro 8, vzhledem k tomu, že z toho, co jsem slyšel, je fakt, že RE už není horor jeden z těch méně závažných záporů.
  • Tak co mihne se nakonec Jill? Protože po pětce musí každého zajímat co se dělo dál ne?
    • Jill se dobře mohla v RE Revelations což je příběhově zasazeno mezi dějství RE 4 a RE5.
      • To je mi známo, zajimalo mě jak to dopadlo po pětce...
      • samozřejmě mihla XD
  • Myslím, že touhle hrou dostane Capcom řádně po tlamě, aby se mohl probrat a udělat pořádnou RE hru. Nic ve zlým, RE4 na Gamecubu je pro mě perla, ale tak nějak to tam dokázaly naprosto vybalancovat ve prospěch hratelnosti. A scény ve vězení nebo pobíhání po laboratořích s těma mutujícíma potvorama (a zvukama :) jsou snad nejděsivější v historii RE (a ano, mám dohráno i RE remake :)-
    • nesmysl.. desive jsou dost, ale urcite ne tolik jako treba takova hudba ve sklepe v RE1.. nebo na balkone s vranama atd.. Kazdopadne RE4 me tolik nezaujal, prislo mi to jak variace na strasidelny hrad. Vsude zmutovany knezi, s palcatama a stitama,.. troll jako by z oka vypadl z pana prstenu.. a za celou hru byl jeden rebus kterej se jeste k tomu nemusel delat. To uz se mi mnohem vice libil RE5 diky jill, diky objeveni tech podzemnich jeskyni, diky vheskerovi.. paradoxne se odehrava v africe ale pro me tam bylo mnohem vice odkazu na starsi RE nez ve ctyrce. Se zmenou zanru jsem se tak nejak vyrovnal takze se na sestku tesim.
      • No, ne ne. RE5 jen recykluje (a o poznání hůř) nápady RE4 a přidává rádoby atraktivní prostředí, které ztrácí na horové atmosféře. RE6 mi z toho vychází nejhůř vzhledem ke kameře, která je prostě strašná, což vzhledem k naprosté dokonalosti kamery RE4 dost dobře nechápu.
  • I kdyby mi někdo říkal, že to je totální blbost, neposlechnu a stejně si hru pořídím. Myslím, že tak silné pouto, které u mne vytvořila série prvních 4 her, tj. RE1-3 a Code Veronica je již „láska na celý život“. To že se mění pojetí hry, je patrně zapříčiněno současnými trendy, jež žádá hráčské publikum. Z mé strany je velmi sympatické členění příběhu hry do čtyř prolínajících se kampaní. Hratelnost vypadá již nyní jako vždy suprově, po demu jen trochu obavy z ovládání. Systém krytí mi příliš nevyhovuje ale úskoky, plazení, převaly zase docela těší. Grafika mi připadá velmi pěkná zejména charaktery a animace. Velmi mě těší možnost uspořádat si časový sled příběhu. Toto možná již trochu predikoval RE Revelations, kde byl příběh paralelně odvyprávěn v jisté chronické posloupnosti, a kde tato možnost velmi chyběla. Recenze se mi líbila, nyní se budu těšit na dnešní zvonek zásilkové služby :-)
    • ZvacA
      Sebevětší pouto s tím nemá co dělat. BH6 toho tolik údajně nabízí a přitom paralelně toho tolik podělává, že pocit po dohrání je nemastný neslaný. A bohužel to nespraví ani příběh a ani prvky, kterými se obohatí univerzum. Naopak, řadu z nich bych raději v univerzu neviděl, jsou totiž přestřelený, dělají zmatek a postrádají logiku a návaznost. Řada věcí zůstává nevysvětlena a nebo pouze odfláknuta tezí - "Chtěl to prostě udělat, je to zloduch... ". Proti BH6 to není záměrná averze z nostalgie, ale střízlivá reflexe výsledné hry, která dokázala svými částmi, podáním a některými mechanismy a zejména stereotypem zklamat i hráče, kterým se to nestalo ani u pátého Biohazardu. A to málo z čeho byl člověk nadšený, to málo, co mu hra nabídla zajímavého, fakt, že hraje za tři postavy v pěti/šesti hodinových kampaních, fakt návratu čtených dokumentů ( které se však otevírají na základě nalézání emblémů ve hře, což není přece jen ono ) a obecně předkládáná velikost celé hry, to nestačí k tomu, aby se Resi 6 dal považovat na něco výjimečného v sérii. Určitě, kdo bude chtít, tak si k němu cestu najde, ale obecně ho nelze doporučit všem.
    • Na kolik tě vyšla hra i s dodáním přímo do bytu/baráku + odkud sis hru objednával? Díky.
      • Originálky.cz (1299 kč)
  • jsem zvedavi na konce rady filmu, videl sem afterlife pekna kravovina ale dalo se na to koukat. od jednicky ty ostatni dily sli dolu.
    • to te nejnovejsi film moc nepotesi :) asi nejohrsi ze vsech hranejch filmu :D
      doporujuju CGI filmy resident evil: degeneration a resident evil: damnation :)
      • hlavne debilita filmi byla hned na zacatku kde byli klony utocici na zakladnu a ja sem se tesil ze ti co sundali ty snipery byli zombici .nebo kdy hrdinka prezije kdyz havaruje letadlo a vybuchne. taky sem si rikal, kdyz letadlo letelo na tu skalu tak pred nim to bouchlo a pak narazilo letadlo, to byla asi nejaka vybusna hora. a na konci kdy weskera rostreli az byl bez mozku zase obziv.
      • Díky za info. RE: Degeneration jsem viděl a líbil se mi víc než všechny hraný díly (možná až na jedničku). Tak to celkem těšim.
      • Byl jsme na 3D a film byl děsnej. Po několika málo minutách jsem si byl vědom, že nepohodlně sedim a nudím se. Režisér nedokáže vykreslit příběh postav, napínat nás, udělat tajemno, prostě nic. Jediné co se mi ve filmu asi tak líbilo, byl nápad s podzemní laboratoří, která má jednotlivá odlišná prostředí, ale rozvinuto a prodáno to rozhodně nebylo, škoda. Tohle se tak maximálně hodí rozřezat na třicetiminutové kusy a vysílat to jako televizní (béčkový) seriál.
  • residentevilfans
    Takze nova generace residenta evila je tu.Ale i po letech citim misty tu atmosferu.Nekteri ho budou hrat znova a znova a nekteri nenavidet.Ale re6 je tady a jinaci nebude.Ted uz jen doufam v re2 remake ktery bude snad sakra nostalgicky. *5*
    • ZvacA
      Těžko říct, zda je to ona "atmosféra", která je typická pro první díly. Člověk v BH6 sice cítí jakousi atmosféru, ale není to ta " atmosféra ". RE6 má slušné momenty, to třeba uznat - sice ne tak překvapující a ne tak strachy frustrující, ale zajímavé jsou, ať u v Leonově kampani ( a v té obzvlášť ) nebo místy v té za Sherry, případně Jakea. Jenže, obecně celkově se tě hra nesnaží udržovat pod nějakým feelingem bezmoci, nedrží tě v šachu a ze strachu z neznáma od začátku do konce. Předhodí pár zajímavých míst, doplní ho jakože mírně deprimující melodií ( soundtrack sám o sobě se bohužel nezdá být nějak zajímavým, což se snad stalo poprvé v historii Biohazardu - má pár tracků typických pro sérii, které se uchytí, ale jinak nic co by člověka chytlo i při samotném poslechu a dávalo mu vzpomenout na pasáže ze hry ), ale nezbavíš se zkrátka dojmu, že je to jen na krátko a působí to navíc dost uměle. Možná zajímavě, ale uměle, ke všemu pod taktovkou skriptů. Prostě, atmosféra a zajímavosti jsou zde budovány jen na oko, než aby to pro hru mělo být primárem, což je škoda.

      A RE2 remake snad raději ne. Jednak si nejsem jistej, co by s tím Capcom udělal a taky souhlasím s jedním kolegou ze zahraničí, který prohlásil, že Capcom by se měl raději soustředit na vypilování a propracování nových dílů, než aby se pokusil předělávat - dokonalost - . Ačkoli se zdá, že jinak než Remaky starých dílů se reputace značky u řady lidí těžko momentálně zlepší.
      • Ronox
        Kdyby udělali remake ale čistě jen engininově a zanechali soundtrack, dabing ale doopravdy čistě udělali jen nextgen vizáž, tak by na tom slušně vydělali podle mě. Stejně jako kdyby Square udělal přesně takovýto remake Final Fantasy VII a VIII. Hlavně nemusí řešit script, zvuky jen zremasterujou takže defakto práce jen pro programátory a modeláře.
      • residentevilfans
        Souhlasim hlavne ta hudba v menu ci nekterych pasazich je dobra a atmosfericka.Ta disco ci akcni hudba je priserna.
        • Remake by mohl být dobrý, kdo ho nechce, hrát ho nemusí. Myslím, že ho nakonec přeci jen udělají, byť mají mnoho materiálu, který k tomu nasvědčuje např. lokace a potvory ze hry Resident Evil Operation Raccoon City a Resident Evil Dakrside Chronicles.
          Remake jedničky se mi líbil, pravda však je, že nostalgii z července roku 1998 na PSX nepřekonal. Pamatuji jak jsem si pořídil první díl, dohrál ho a v zápětí tu byl jako horká novinka díl druhý.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit