Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Zdravím jde hrát multiplayer bez originálu CD kdyby někdo odpověděl děkuji předem.
  • RE5 byl úžasný a to hlavně kvůli cooperativu, příběhu a atmosféře, ale měl nedostatky v hratelnosti kvůli své konzolovosti. Pokud bude RE6 ještě akčnější, neodstraní se nedostatky v hratelnosti, nebude mít dobrý příběh a atmosféru. Bude jednodušší a hratelnější pro širší publikum. Řeknu to přímo. Tak ta hra už nebude pro mě...
  • Uz jen cekam az nekdo udela AAA filmove akcni sachy...
    akce se prece prodava u CoD tak to zvedne prodeje i sachum!
    Nac cehat na tah soupere? Budem ho busit nonstop! Napalm pri smrti pesce! Atomovka pri sach-matu! Hell yeah!
  • Divotvurce
    Já teda RE nikdy nehrál a když vždy ohlásili nový díl, tak mi to bylo jedno, ale po přečtení tohohle jsem se fakt nasral. *16*
  • Residen Evil byl vždy trošku o příběhu a strašně hutné hororové atmosféře, že člověk který to hrál měl strach otevřít dveře, pokud teda nešel do místnosti s psacím strojem. Když jsem poprvé hrál RE 2 na svém starém play stationu, jsem doslova hltal každý malý zvuk, pohyb a srdce mi bušilo tak, že se mnozí obávali, že dostanu infarkt. Přesto jsem měl vždycky takové to nutkání, které vám říkalo: jdi dál ať zjistíš co je za těmi dveřmi. A akce to podle mě byla báječná, párkrát vystřelit a utéct, nasbírat náboje, vzít herb a nadávat na to, že inventář je příliš malý :-). Pak přišel RE4, který v mých očích ztratil to nejdůležitější - atmosféru. Příběh pokračoval dál. Viděli jsme zase Leona, ale to napětí a ta hrůza byly ta tam. A ještě akčnějí RE mi za to opravdu moc nestojí. Přece jen COD: MW jsem hrál, ale pamatuji si nanejvýš multiplayer, než samostatnou kampaň s příběhem. Zato RE 2,3 si pamatuji docela dobře.
  • Masa-san
    Měli to jen restartovat,. Resident evil a Akce, to je jako hodit kočku do vody.

    Matně vzpomínám na Racon city a hledaní petroleje, zapalovače pro otevření zavázané brány dříve než se na mě přiřítí halda zombie co zrovna buší na zátarasu, která se každou chvíli zbortí. Jo to byl pravý RE.

    JJ jak já mam rád hry a filmy se zombie *14*
  • Zayl
    Kavadůty hurr durr.

    Já horory moc nehraju a ačkoliv to není můj šálek horké tekutiny, nějak mi nesedí spojení horor-akce. Pokud můžu tu zombie jednoduše rozstřílet na cáry, nasekat na kousky nebo nějakým jiným způsobem eliminovat, pak se jí nemám proč bát a většina atmosféry jde do háje.

    Když tedy eliminujeme tuhle hororovou část(atmosféra a pocit zranitelnosti), zbývají jen jumpscary (aneb nejlevnější a nejlínější hororový prvek ever). Tadá- Deadspace, Deadspace everywhere.
    • ZvacA
      Na druhou stranu, když to vezmeme objektivně, rozstřílet zombie na cáry bylo možné už v prvotních dílech Resiho rovněž. Ne dlouho trvá hráči pochopit, jak zombíky efektně eliminovat bez výrazných ztrát munice, takže v tomhle ohledu to byla stejná " akce " i stejné " neohrožení " hráče. Rozdíl byl v tom, že zatímco z pohledu třetí osoby to může v závislosti na zpracování působit obyčejně, statický kamerový systém pomáhal udržovat atmosféru v té správné koleji. Ona " akce " ( pokud ji budeme definovat, jako hurá střílení na každém rohu ) je přítomná i v prvých Biohazardech stejně tak jako v dílech novějších a nemá to ani co dělat s nedostatkem munice, protože jediným dílem ze série, který opravdu donutil hráče šetřit náboj za nábojem, byl prvý Resident evil, v další podobně laděných pokračováních již bylo možné najít slušný arzenál a hráč rozhodně netrpěl nedostatkem jak se obecně tvrdí, což umocnil Resident evil 3 s jeho možností si náboje rovnou kutit. Pouze nyní v současném zpracování nových Biohazardů to vypadá lacině a pro řadu lidí obyčejně nudně, bez atmosféry, ale v podstatě se aspektu dávkování " akce " nic nezměnilo, až tedy na správné použití dalších survivalových prvků. To se také týká i těch lekaček, těch je v sérii požehnaně a některé situace na nich přímo stavějí. Je třeba si uvědomit, že atmosféru i pozici survivalu ve starších dílech budovalo množství faktorů a maličkostí, od hudby, po loading otevírání dvěří, taky použití puzzlů na mozek, obecně i lokace a působivé podání situací a dějových překvapení, použití statických pohledů a hlavně neotřelost kombinace adventurních prvků s akcí. To je něco, co současné RE tituly těžko překonávají a nejspíš sotva kdy se svým dogmatickým zpracováním od RE4 překonají jiným způsobem, než zvětšenou strunou akčnosti, ke které je však dlužno říci, že není pro sérii nic nového.
      • Masa-san
        Ja si nemyslím, že původní RE byly akční hry, pokud si dobře pamatuji, tak se ani nedalo chodit, když hráč zaměřoval a střílel. Další věcí bylo víceméně adventurní zpracování, kde šlo o to sesbírat kupu věcí a ty pak vhodně využít, aby se dalo pokračovat dále. Rozhodně se první díly nedali dohrát stylem utíkej a vystřílej stovky nábojů nebo vezmi katanu a prosekej se skupinou stovek zombie. Hráč si musel dávat velký pozor, aby se do takové situace nedostal, protože to znamenalo "game over" nehledě na skilly hráče. To mimo jiné tvořilo základ hry a zaroven atmosféru a pocit, že je hráč opravdu v úzkých ve městě plném zombie. Pravdou je, že pozdější díly už se pak postupně měnili na "střílej pohyblivé terče" a je zajímavé, jak je tato politika "udílejme to akčnější" dovedla k přesvědčení, že to musí předělat ještě více do akční hry a vzdálit se tak původnímu konceptu. Ironii by bylo kdyby právě ta akčnost byla důvodem nižších prodejů *2*
        • ZvacA
          Nemožnost chůze a střílení je věc i nových dílů, navíc tahle (ne)východa byla prvně odstraněna už v roce 2003 s nástupem Biohazardu Outbreak, který stále patří mezi survival díly, ale to je věc zpracování ovládání a nemění to nic na faktu, že " akce " byla přítomná i v prvních Residentech, aneb rozdíl v probití se brokovnicí uličkou zombíků z ptačí perspektivy je dle mého totožný s probití se uličkou zombií z pohledu třetí osoby a že takových situací bylo. Jak jsem řekl, první díly byly vyváženy mezi akcí a adventurními prvky, které zmiňuješ, což je právě dělalo unikátními, ale rozhodně není možné tvrdit, že bez " akce " byly ( i když se nejednalo samozřejmě o čistou akční rubačku, jak ji tady chápeme, ale v takovém duchu se v podstatě nenesou ani novější díly ).
          • Masa-san
            Původní Resident Evil nebyl akční hrou, hra probíhala stylem stojím na místě a střílím do pomalu se ke mě linoucích 1-5 zombie, které jdou špatně zabít, ale riskuji, že vyplýtvám drahocenné náboje nebo se nebezpečí snažím vyhnout, často to pak vyústilo v uprk do jiné místnosti. Vlastně by se dalo říci, že to byl opak akce a bez té atmosféry a puzzlů by to byla nuda.

            No a když to trochu přeženu, tak oni chtějí odebrat to co tvoří RE a udělat z toho akci na kosení potvor s achievmenty za zabití X potvor za časový interval. To prostě není RE, maximálně hra z univerza RE.
            • Masa-san
              také to tak vidím, každý máme svou představu o tom co je akční a co ne *4*
            • ZvacA
              Nejspíš se nedomluvíme, ale to nevadí. :)
  • Už se nemůžu dočkat, až si jednou přečtu titulek: "Total War hry musí být akčnější, tvrdí producent". Nebo třeba "Puzzle Quest hry musí být akčnější". A to úplně nejhorší: "Half-life hry musí být akčnější".

    Nemám nic proti hrám typu Call of Duty, taky mě baví, ale jako hráč bych u her uvítal taky nějakou tu diverzitu, protože mě vážně nebaví hrát milion variací na call of duty. A jestli se bude vývoj her ubírat tímhle tempem dál, tak už hry vážně nebudou stát za nic.

    Když jsme u toho call of duty, tak poslední perfektní díl byl MW1. V paměti mi utkvěl i BO, protože ten byl originální aspoň prostředím. Ale z MW2 a MW3 si nepamatuju vůbec nic. Byly to sice zábavný střílečky, ale ničím zvláštní, nebylo na nich nic k zapamatování..

    Přitom dřív vznikaly takový klenoty. Scény z takových HL, Max Paynů, Deus Ex a podobně si pamatuju do dneška. Dneska vzniká her, co by stálo za vzpomínku, pořád míň a míň, ale hlavně, že každá hra má dneska hollywoodskej styl vyprávění a kdesi cosi. Bullshit, já chci hry, na který si budu pamatovat, který mě do sebe vtáhnou a já se budu cítit jako hrdina tý hry, ne jako divák filmu.. Když se budu chtít dívat na film, podívám se na film, hru ale chci hrát, chci do ní být vtaženej a cítit se jako účastník příběhu, ne pouhej pozorovatel..
    • No u Halfa doufám že tohle nehrozí :-D To už by se mi zhroutil herní svět ...
  • Takze on tvrdi, ze chcu akcnejsi RE, pretoze survival horror verzia sa nepredava, ale pokial spravia akcnu verziu, tak sa nebude predavat vobec a to je lepsie? Nechapem.
    • Vzdyt ten nejakcnejsi re5 se prave prodaval nejvic, ne?
  • Poviem to stručne, je smutné pozerať , ako peniaze všetko dokážu skur...ť. Ako keby nemohli
    byť niektoré hry viac a iné menej ziskové.
    • Ale vzdyt jsou hry vice a mene ziskove, delaji se ruzne zanry. Pomyslel jsi ale take na hry ve ztrate? Pri rostoucich nakladech se nektere zanry uz nevyplati delat, protoze maji prilis malou cilovou skupinu zakazniku. Ja mam nejradsi tahove takticke akce typu ja2 a ty uz se v aaa provedeni nedelaji davno i ten letosni remake pretavili do realtime varianty. Tak to proste chodi a je zbytecne nadavat penize. Kdybys mohl udelat produkt, ktery ti prinese zisk stotisic korun nebo produkt, ktery ti prinese ztratu petsettisic korun, do ceho by ses pustil?

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit