Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Dolero
    Ještě mě napadlo... Ve videu bylo vidět, že chlapi hrají původní verzi hry (ta, co se prodává...)
    http://forum.gothicz.net/viewtopic.php?f=140&t=17830
    Za sebe doporučuji nainstalovat tohle, optimalizuje hru (takže skoro vůbec nepadá), přidává tuny možností nastavení (od různých věcí jako je zvýšení dohledu až po aliasing atd.), rozlišení (hra se na 1920×1080 se hraje líp, než na těch starých), vylepšuje textury apod. a také běží stabilně na 60 snímcích (třeba G1 běží na 30 snímcích) *4*
    • Pravda, ten vizual je po tomhle o dost lepsi. jeden to hezky v 1080p a tech 60fps je sakra znat na plynulosti (i kdyz to neni tak cinematic zazitek *16* ). A krasne funguje na GoG verzi.Pred chvili otestovano.
    • Thorar
      Wow, díky, to zkusim *3*
  • Jak se vám bojovalo s orky?

    V prním díle byly orkové více brutálnější než ve druhém. V 1 udělal zvuk a poté tuším 3x rychle seknul a to byl problém. ve dvojce jto již šlo lépe. Tedy 1 byla v bojí více HC. Tedy tak to vidím.
    • jnsCZ
      Ve dvojce se dali snadno likvidovat orkové kolem starého tábora - stačilo jednoho vylákat a pak vyběhnout po nějakým tom obléhacím stroji, kde se měli tendenci bugnout a pak je šlo snadno oddělat :)
      • To byl taky zpusob jak honit expiky hned jak ses dostal do kolonie :D
  • Jo a škoda třetího dílu. Graficky vypadá na max supr. Hustá vegetace kde byl problém něco najít a opravu pěkný svět. Jen to mělo chyb jako máku a zásadně zjednodušený bojový systém :(

    Bohužel i s modifiakcí bojového systému to nešlo. Hra byla dělána na ten jednoduchý systém a hráč měl být schopen vymlátit celou vesnici. Poté to bylo utrpení.
    • No dneska jsem si pod vlivem tohohle videa nainstaloval Gothic III (první Gothic co jsme našel ze své sbírky plných her z Levelu, mi). Nainstaloval jsem poslední komunitní patch, zapnul možnost vyvážení, a upřímně tam kde jsem dřív vymlátil na 4.úrovni celou vesnici, mám teď na 6.úrovni problém když se na mě vrhnou 2 orkové.
      • Jo to bylo veliké zklamání na začátku trojky, když se vybila celá vesnice od Orků. To by v dvojce nešlo. A pak mě prase rypákem urýpalo, to jsem pookřál.
        Každopádně jednička by se dnes už asi lidem nelíbila, dvojka je stále hratelná a asi nejlepší a trojka i dnes krásná. Dohrál jsem to naposledy v roce 2010 s kom. patchem a to byla nádhera. Jestli to ještě vylepšili, časem to dám znovu, až pořídím nějaký stroj.
        • Památné Divoké Prase! *16*

          Pak to patchem pořešili. Hlavní problém byl, že často opakovalo ten agresivní útok, kdy na hráče nabělo a několikrát rychle zarylo kly do hráče a byl konec. ale ta grafika byla ve 3 v dané době fakt supr. Dohled super a hlavně vegetace. Měl jsem problém ty prasata najít, protože jsem neviděl přes porost kde jsou.. (měl jsem kliku, že jsem hru na novém mega pc)

          Také soudtrack byl povedený. Jako u všech gothicků. https://www.youtube.com/watch?v=DLyqSQhS6E0

          Opravdu škoda, produkční hodnoty velké ale vydali to moc brzo a také ty zásadní ústupky (jako jiný boj atd..)
          • V kterem patchi?
            kdyz jsem to dohral v roce 2008 s community patchem 1.6X, tak souboje byly proste utrpenim.
            Na 6 urovni jsem zabil dva draky a na 60 urovni me lehce sejmul goblini saman za 50 exp.- staci 2-3 ohnive koule a i pres nejlepsi zbroj je clovek kozka. Zebricek nejsilnejsich potvor vypadal tehdy asi takto - 1. Orci saman 100 exp. 2. Goblini saman 50 exp. 3. Vlci se svym "hop hop" utokem. 4. Prasata. To, ze protivnici utocili po jednom s vyjimkou strelcu jenom podtrhovalo zoufalost hry. Nejhorsi pri souboji bylo, kdyz jste stali vyse nez protivnik, coz odporuje pravidlum zdraveho rozumu.
            • http://s.g3cpt.de/manual/CP_1_7x_Manual.pdf

              strana 18. Tedy byla to volitelná součást hlavního modulu.
  • Jo...To by skvělá hra.

    tábor huličů v bažinách, borec před táborem hluličů který prodával bederní roušku, quest kdy jsem měl dát jednomu guru spešl brko, kouzlo větry, věrohodný systém učení se dovedností kdy postava řekla hračí info o nových pochybech a pak je skutečně uměl, světlo pochodně v jeskyni a hlavně logický systém brnění. To co tam bylo jsem pak nikde snad neviděl.

    Aby jsem borce poškodil musel jsem mít zbraň která bere více jak jeho ochrana brnění. Jinak jsem mu brnění neprorazil a byl to marný boj. To bylo skvělé....No, pak asi tušíte jaká byla moje radost, když jsem sehnal drtič kamene :)

    Poté trable kdy jsem si mysle, že se maso peče samo a po 10 minutách jsem upekl pouze jedno (muselo se ručně měnit za další)...Něco jako "slavná" hloupost lidí (včetně mě) u vietcongu v tunelech, kde šli bez baterky protože netušili, že tam nějaká je. Jsem si říkal, že to je nějaké více obtížné *15* To by dnešní "gamepad-kid" který je odkojen na manulálu za 12 USD k The Order nedal. Musí vědět, co má dělat když mu tam bliká "X".

    A navíc ta cz: Kousavec, chňapaec, břitva *1* Také jsem díky tomu zatáhl ZŠ (když to bylo tuším an levelu)
    • Looool ve Vietcongu jsem taky lezl bez baterky :D a furt střílel pistolí :) abych aspon viděl zkurvenou pandží
      • Inquisitor
        Tak jsem nebyl jedinej blb :)
    • Popis hry hezký, taky mám na to takové vzpomínky.
      Světe div se, zvládnul jsem to, i když jsem Master Systemem odkojený gamepad kid.
  • v létě jsem si na steamu koupil všechny gothiky s datadiskama za asi 14 éček. dohrál jsem ho už několikrát předtím, ale z nostalgie jsem to znova rozjel. na konci hry jsem měl asi 25 hodin čistýho času. ALE. steam mi ukazoval, že jsem ve hře strávil více než sto hodin:). to je jiná liga než nějaká inkvizice:)))
  • Všimli jste si něčeho? Tady v těch komentářích pod Gothicem nikdo nikomu nenadává *4*
    • Nejsou tu deti. Gothic nehrali a neni to onebutton koridorovka, takze by to ani hrat nezvladli, tudiz je diskuze nezajima.
  • Mart9
    Strašně mě mrzí, že mě tenhle skvost před x lety minul. Teď, když o tom vidím nějakou zmínku, vždycky mě to strašně láká vyzkoušet a zažít si to, ale vím, že bych si to s omezeným volným časem bohužel tak neužil. Snad to bude ještě funkční, až budu v důchodu.
    • Me to taky minulo, ale zahral jsem si to pred par lety, kdyz bylo velke RPG sucho a i tak to stalo za to a nelituju ani minuty, kterou jsem nad timhle skvostem stravil.
      • Mart9
        Mně to minulo, protože RPG obvykle nehraju, ale tohle asi byla špica hra. Proto mě to mrzí a nechci si pokazit zážitek tím, že bych to hrál pár hodin týdně.
    • Nikdy si to neužiješ tak jako v době kdy to vyšlo anebo kdy to hrála většina.
      Později již budeš narážet na grafiku, ovládání atd.. Prostě si zvykneš na jiný styl a ten pak u starších her je zcela jiný. Také nebudeš tak překvapen propracovaností, protože to nebudeš hrát v době, kdy to vyšlo aby jsi citíl a viděl, ten rozdíl oproti jiným dobovým hrám.

      ten kec, že nikdy není pozdě je kec. Je pozdě, ale pořád lepší něž nic. Tak by to mělo být. Stejně jako první sex, když ho máš ve 30 tak to bude také zcela jiné, nebo řidičák, práce, škola atd. Případně válka. Když zažiješ válku je to jiné, než když o tom zpětně čteš.
  • Kozy
    No nedalo mi to a znova jsem to nainstaloval. Nevíte někdo o funkční češtině na gog verzi?
    • http://uloz.to/xPLgqrVr/gothic-1-cestina-videa-text-rar
      • Kozy
        Díky
    • řešim jsem tohle u hry I Have No Mouth, and I Must Scream.

      GOG používá jinak balené soubory. Tedy zeptej se na gogu. Mě tam poradili nějaký postup, kdy jsem ty soubory extrahoval a poté byli stejné jako původní verze. Případně u té adventry existuje launcher, který to má i v nastavení. Je to nějaký laucher pro hodně her.

      Bohužel si nepamatuji název ani jednoho. Anebo na gothic fóru se zeptej. tam to určitě bude.
  • Gothic, Gothic II a Risen (1) jsou pro mě nejlepší RPG, jaký kdo kdy vydal. Dřív jsem čekal, že je někdo s lepší technikou k dispozici trumfne. Teď už jsou pro mě RPG jen jedno zklamání za druhým a k velikánům jako je Gothic se nikdo ani nepřiblíží. Gothic má to štěstí, že je z doby, kdy se hry ještě nedělaly pro široký publikum lidí, kterým by se musel zalíbit a zároveň už je na tom technicky tak dobře, že je hratelnej a hlavně koukatelnej i dnes. Když si vezmete třeba zpracování lesů v jedničce kolem starýho tábora - to je nadčasový, a ve dvojce v podstatě všude, třeba ty hustý lesy severovýchodně od Khorinisu. Paráda. Tam se člověk fakt bojí jít. A přesně jak píšou kluci z redakce - žádnej level scaling, kterej zkazí co se zkazit dá. Když ste fakt skill (jako fakt skill) můžete v gothicu zabít na prvním levelu černýho trolla.. trvá to asi deset minut a nesmí vám dát ani ránu, jinak je po vás *14* kde to dnes jde? kam člověk přijde, jsou mobky na jeho levelu který zvládne zabít, tak jaká je pak motivace vůbec nějak růst.. nejvíc se ke gothicu blíží asi Demon/Dark souls, ale je to jiná hra. sorry za dlouhej post. u gothicu si prostě někdy nemůžu pomoct *15* sem asi fanboy.
    • Inquisitor
      Přesně tak, pod to se podepíšu. V žádný jiný hře jsem nezažil takovou radost z každýho zesílení a zlepšení schopností. A že ten rozdíl byl znát. Když ze začátku dostaneš na budku od každýho a skřet se ti zdá jako něco neporazitelnýho a potom ta satisfakce, když jim vymidlíš celej tábor :)
      A ta výroba brnění a mečů, ta radost s každýho silnějšího kousku. Sice to trvalo, ale zase to pak stálo za to. Kdybych tam měl tenkrát počítadlo hodin jako na steamu, tak je z toho jedna z mála her, kde jsem strávil opravdu hodně času a nelitoval ani minuty :)
  • Rejsek
    Kéž by se někomu chtělo udělat přesný remake 1 a 2. Se skyrim enginem jdou dělat neskutečné věci, tak třeba v něm :)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit