Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • MDK je absolutní masterpiece, soundtrack sjíždím se železnou pravidelností, dnes by mi u ní chyběla mtehdy doplněná 3Dfx akcelerace (ve své době usadila technickým zpracováním úplně každého).
    • GOG verze neakceleruje? Nedavno to davali darem. A jestli si dobre vzpominam, uz original tenkrat umel (po patchi) i D3D.
      • D3D stálo za prd u těchto starých her. Jak výkonem, tak kvalitou obrazu. Pokud to umí i 3Dfx, tak je vždycky lepší volba emulátor typu nGlide.
        • O poté přišla Riva TNT se svým nGlidem a 3DFX umřelo, ale ještě o tom nevědělo.
          • V době Rivy TNT žádný emulátor glide neexistoval. To si pleteš s OpenGL. Riva byla sice výkonnější, ale hry na glide only sis na tom stejně nezahrál. Emulace byla až mnohem později. Doteď ty hry fungujou líp přes glide, než přes d3d, např. první Unreal nebo Diablo 2.
            • Pravdu díš. Pro mě bylo 3DFX nesplnitelný sen ve své době. Naštěstí s příchodem TNT2 Glide začal být spíše relikvie a drtivá většina her jela pod obojím.
        • Emulaci jsem nezkoumal, díky za tip. Pod D3D to nedosahovalo kvalit Glide akcelerace, máš 100% recht.
          • Jako kdyby na to prislo... jeste mam doma puvodni PC a v nem original 3Dfx Diamond Monster.

            Jak je to s GOG verzi jsem se ale stejne nedozvedel. ;) Jede jen softwarove? Maji tam nejakou akceleraci, treba v emulaci? Ja to snad budu muset prubnout, MDK jsem nehral 20 let. ;D
            • GOG verze se dá sputit v softwarovém módu, ale součástí je i nglide, kde se dá nastavit vyšší rozlišení a asi to rozmaže textury. Nevím, jestli je to možné vylepšit ještě nějakým dalším patchem, na nějakém videu jsem viděl v nastavení grafiky přímo ve hře, že tam bylo víc možností. V tom vyšším rozlišením to vypadá o něco lépe.
    • A co takhle Glide emulator...
      https://m.youtube.com/watch?v=xFFLoFfQ6vI
  • Tak toto je naprostá klasa :) Díky, málem bych zapomněl!
  • kubi-wan
    Tahle hra je KLASAAAAAAAA!!!!!
    Vim, že to bude znít otřepaně, ale takhle třesknutě originální hry už se dneska prostě nedělaj. Osobně mám o trošku radši druhej díl od Bioware, a to hlavně kvůli úplně ujetýmu humoru, ale jednička má tak nezaměnitelnou atmosféru a KOULE, plus je až po strop napěchovaná skvělýma nápadama, že si rozhodně zaslouží svoje místo v pomyslný síni slávy. A měl by si ji zahrát každej!

    Sakra... nechce se mi věřit, že už je to dvacet let stará hra!
    • Jack1947
      Jo škoda kéž by upustily uzdu fantazii i dneska trochu navíc děsně nudnej a šedej design levelů dneska nemaj žádnou představivostjen už dělaj to co bylo uděláno v tomhle 90 léta hrajou prim.
    • Mě teda více uhranula původní hra, ale dvojku s těmi legračními adventurními prvky a komiksovým vyprávěním jsem si taky dosyta užil.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit