Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Pamatuju ten prvnì trailer, fakt jsem se na to tešil. Temná atmosféra, monstra ala Dark Souls. A teď? On je to fakt zase Jack Sparrow ? Tohle jsem fakt nečekal...
  • Nooo nooo tak já nevím.

    Vážně vám ten soubojový systém připadá dobrý ? Mně se zda, že je to dost nuda. Mám pocit, že se inspirovali Zaklínačem a moc se jim to nepodařilo. Všechno na co jsem zatím narazil bylo úžasně jednoduché. Stačí jenom házet kotouly a nic vás nezasáhne. Dokonce když se kutálíte do 20 cm vzdálené stěny a stojí za vámi kostlivec tak vždy mine. Ono když například utíkáte aligátorovi tak nemá cenu sprintovat protože vás rafne zezadu, ale jak začnete kotoulovat. *1*

    Co se týče samotné hry přijde mi horší než Gothic 1 a 2, ale i Risen 1 si myslím má značně navrch. Problém bych neviděl v rozčleněnosti herní plochy nebo v pirátské tématice (i když okey - to zrovna není ono), ale to že to postrádá samotného ducha G1 a R1. Genialita těchto titulu vlastně byla v samotné situaci ve které se nacházel herní svět. V G1 to byla bariera, která vytvářela jistou stísněnost a tajuplnou záhadu. Celý svět byl nesmírně statický, ale vlastně ukazoval jistou patovou situaci, kam se dostali všechny frakce. Risen bylo to samé, jen bariéru vystřídalo nebezpečné moře a tajuplné chrámy. Risen 1 ještě dokázal vytvořit atmosféru takové hmm... takového sladkého ale jedovatého klidu. Nádherný ostrov, ale naprosto nebezpečný. Tohle už trojka nemá *9*
  • Nejdriv jsem mel nervy, ze tam jsou zase pirati. Zkusil jsem a zacalo me to vcelku bavit i kdyz mi to prostredi moc nesedi. Ale takovy fail za jaky to hodne lidi povazuje to neni. Pokud nekomu nevadi pirati tak muzu doporucit jako solidni rpg.
  • Opravdu nechápu zdejší negativní atmosféru. Za poslední 2 dny jsem nahrál 12 hodin a pořád si to náramně užívám. Zkoušel jsem oba předchozí díly, ale jednička mě začala hrozně nudit po 2h a dvojka byla nefunkční chaos. Obě hry působily, jako by se Piranha Bytes snažili dohnat dávno ztracenou slávu, ale Risen 3 je první díl, ve kterém se přiblížili starým Gothicům. Hlavně se mi líbí soubojový systém, kde se nejspíš inspirovali Zaklínačem a je třeba být daleko rychlejší a včas uhýbat, jinak vám můžou i nejmenší potvory dělat problémy, ale pokud se naučíte útoky nepřátel a držíte se dobré taktiky, dokážete sejmout i těžší nepřátele.
  • Me to hodne zklamalo... soubojovy system je snad jeste horis nez ve dvojce...grafika slaba, prebarvena, modely postav jsou na hodne nizke urovni...
    na druhou stranu nerikam, ze jsem se na tom i tak na dve hodky nezasekl....ale po cca 10-12 hodinach je to dost repetitivni a zdaleka to tak nebavi jako G1 a G2 a Risen....
    perso bych dal tak max 6/10... skoda, velka skoda, Piranha by se mela posunout uz nekam jinam....
  • Na hru se tesim jako male dite, zatim davam palec nahoru za vtipnou recenzi :) Pobavila.
  • Grafika je plna detailu ale na dnesni dobu bych rekl dost spatna-Assasin byl o lvl jinde z tohohle prostredi.Samo o sobe mi ale nevadi,zatim me to bavi-v mnohem to opravdu pripomina Gothic 2 (volnost,rozhovory,desitky volnych q,stovky zbytecnych predmetu :) ).Atmosferu to ma podle me slusnou a kazdy souboj (aspon ze zacatku) je vyzva..uvidime-hodnoceni podle me sedi
    poradi nekdo jak se ze zacatku dostat k nejakym magum,kouzlum?
    • Keyz
      Mohli nějak zakomponovat ty úskoky do dovedností. Hráč to umí ihned a je to extra výhodné. Navíc spolubojovníci jsou hodně odolní a takto hráči mohou někde velice pomoci. To je škoda.

      Jinak, mě se od tech borců vždy líbilo prostředí. Krásně nepřehledné a vždy je dobré hledat za každým roštím nějakou blbost co pak lze třeba prodat :)
      Asi opět budu používat střelné zbraně, když kouzla již nejsou doménou pouze mágů.

      Navíc potěší známá tvář majákmajstr Jack *15*
      - I když na vtipný český překlad monster v prvním dílu to nemá. "Kousavec, Čihavec, Chňapavec, Břitva"
      - To jsou stejně vzpomínky na první díl, kde byl ten systém brnění udělán tak, že jakmile hráč měl slabší zbraň než byla ochrana brnění tak nebral nic. Jo, pak jsme našel spásu z nebes "drtič kamene" a to již fungovalo na ty bandity.
    • no hej, ale pozri si tie 10 minutove titulky na konci AC a 2 minutove na konci R3 a pochopis preco je o lvl vyssie
      • a to je co za hlupy argument. ak nemaju ludske zdroje tak nech sa nepustaju do toho na co nemaju ale spravia nieco co si mozu dovolit. to ich nijak neospravedlnuje. navyse ked pytaju za hru 50 dolarov, tak nech dodaju produkt hodny 50 dolarov. maximalne vypolishovana AAA hra stoji tolko, ked ich je 5 a spravia shit, nech si pytaju spravodlivo max 20 - 30 dolcov
        • Pytali si 20-30 dolarov aj za Dark Souls 2? a technicky je na tom mozno aj horsie, ako Risen 3.
          • O Ds2 se ani nezminuj, ten je po vsech strankach uplne nekde jinde nez tohle :)
            • keby si necital ritou, ale ocami, tak by si vedel, ze sa bavime o cisto technickom spracovani a to rozhodne v DS2 neni niekde dalej *7*
        • Pytali si 20-30 dolarov aj za Dark Souls 2? a technicky je na tom mozno aj horsie, ako Risen 3.
    • milos.bohonek
      Mágové sídlí na Taranisu. Ke kouzlům se dostaneš ve formě svitků nebo run na jedno použití, najdeš je různě v truhlách nebo rozházených po barácích, zkrátka jako v Gothicovi. Pořádný kouzla, které lze užívat opakovaně a omezuje tě u nich jen cooldown, se naučíš až po připojení k některé ze tří frakcí (každá frakce má vlastní čáryfuky).
  • Tak já osobně zatím hraji již od včera a zase takový průser, jak všichni píšete, mi to rozhodně nepřijde a tento rok jsem hrál o hodně horší hry, které si jen RPG říkali (Sacred 3, Bound by Flame). Já osobně také preferuji prostředí evropského středověku, nebo chladného severu, ale prostředí v Risen 3 mi špatné nepřijde a vyloženě jako tropické my nepřipadá, spíše takové středomoří, ale to je na osobním názoru. Nicméně myslím si, že hra má velmi pěknou atmosféru a již na počátku můžete libovolně svět prozkoumávat.

    Také se mi vcelku líbí systém soubojů, které představuji celkem dobrou výzvu a i RPG prvky nejsou špatné a na dnešní dobu mi nepřijdou vůbec osekané a zjednodušené. Celkově mi přijdem že Risen 3 má ten správný RPG feeling, což se většině dnešních vydávaných RPG jen tak nepodaří. Pro mě je příběh hry vždy až hodně vzadu a záleží mi hlavně na celkové hratelnosti a tu má nepochybně Risen 3 dle mého názoru dobrou.

    Ano, hra jistě nebude žádným velkým hitem, ale myslím, si, že je zbytečně až moc zatracována z důvodu porovnávání s Gothicem. Já jsem ve světě Gothicu strávil již nespočet hodin, nicméně si myslím, že Risen 3 si pozornost a ocenění svých hráčů zaslouží. *11*
    • Jen jsem zapoměl dodat, že co mi hodně vadí, je že hra se automaticky ukládá a autosave nejde vypnout a nevím proč ve hře je, když je možnost hru ukládat klasicky i přes quick save.

      P.S. Ten blicí smajlík se mi tam dostal omylem. *15*
      • Autosave vypnout jde...
  • absolutne nejhorsi hra co jsem kdy mel za posledni roky na PC, je mi lito vyvojaru, tohle je fakt deepest sh*t ever... podotykam ze risen 2 me bavil a par hodin jsem odehral a bylo to i pekne... jako nic proti, ale stary gothic 3 je oproti tomu moderni pecka hra, jak je to hrozne, dyt to je jak naka indie gamesa sesmolena na kolene... fakt hruza, je mi lito casu, ktery jsem s tim stravil... tohle bych hodil na steam za 1$ a mozna i free, aby to nekdo vubec hral dyl nez 20 minut
    • Kecy, zrovna starej G3 stál za starou belu, příběh horší, souboje horší, bugy hrozné. A koridorová R2 je mnohem horší než Risen 3.
    • Ristoro
      To jsi asi nehrál Sacred 3.
    • neprehanaj prosim ta.
      • Neprehana
    • No a co konkrétně se ti nezdá? Abych si udělal představu , zda to co vadí tobě bude vadit mně.
  • Keyz
    Škoda, že se zasekli v minulosti.
    Technologie byla již stará v Risen a zde je to skoro to samé. Měli smůlu, že tam byly ty problémy ohledně značky Gothic a asi vždy vydělají něco málo navíc aby mohli nějak pokračovat, ale na nákup nové technologie a nábor více lidí nejspíše jen tak nemají..

    Je to blbý. Baví mě jejich styl a pořád to hrají a i když to je dnes béčko. To by tam jedině někdo musel dát investici aby začali dělat rovnou velkou věc a aktuální technologií jako Warhorse. A měli šanci nabrat více kupujících a vzbudit pozornost.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit