Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Odulin
    Tak Rocksmith jedu 3. den a pěkně mě to chytlo. Nejprve jsem zapojil basu (Fender Jazz Bass Marcus Miller). Přiznám, že takhle hladký technický průběh jsem nečekal. Zapojit, zadrnkat, aby hra nastavila hlasitost nástroje a jede se. Zatím jsem žádný problém s nerozpoznámím toho, co hraju neměl. U některých songů bych si představoval trošku větší hlasitost hrané basy, ale zkusím ještě upravit hlasitosti v menu. (btw. škoda, že tohle nastavení není přístupně při pouhém zapauzování písničky). Ze začátku mě taky zaskočilo, že nejde rovnou nastavit "expert" obtížnost alá GH, což bych zrovna u basy uvítal.

    Pak přišla na řadu kejtra, Fender Stratík. Taky žádnej problém, zapojit a jet. Jelikož jsem hlavně klavír a basa a doprovodka, tak sólovou kejtru moc nadrcenou nemám a proto mě baví nejvíc.:) (u kytary už mi pozvolna se zvyšující obtížnost vůbec neva.) Na hlasitost si stěžovat nemůžu. Oproti base se mi zdá všude dost...ale určo zaleží na modelu. Takže po technické stránce asi velká spokojenost.

    No ale měl bych i pár výtek. Tak třeba DLC. Hned sem si řekl, že nakoupím songy, ale ouha evropský trh nabízí jen několik songů oproti USA. Měl by to jistit nákup přes US účet, kterej podle důkazů funguje, ale stejně. No pak 240MP za song...no..no budiž, ale je to trochu dost(já vím, víc aranží + basa). Nicméně koho to chytne, stejně zaplatí. Nemožnost nastavení při pauznutí jsem zmínil.

    No a nakonec věc se zapojením a lagem. Naštěstí jsem první zapojil přes VGA kabel a zvuk synčema do tv a optikou do 5.1 sluchadel. Nebyl žádný problém. Druhý den jsem si to vzal na velkou plazmu zapojeno přes HDMI, že udělám rodince rockovej koncík a najednou citelnej zvukovej lag. Na ofiko stránkách o tomhle naštěstí píšou a nabízejí různá zapojovací řešení. Já se vrátil zpět na lcd + sluchátka.

    Shrnuto: Spokojenost. Ke GH plastové kytaře se bude už dost těžko vracet.:)
    • Neviem ako na tej plazme, ale na takych LED od Samsungu su defaultne zapnute rozne postprocessing filtry (sharpening, dopocitavanie snimkov,...), ktore sposobuju lag aj vyse 100-200ms. Po vypnuti vsetkych zbytocnosti je u mna lag necitelny - ale nemam tuto konkretnu hru, myslim obecne pri hrani na PC+TV, treba vyskusat...
  • Už na mě čeká v předobjednávce :P. Ale viděl jsem už DLC Judas Priest, Megadeth atd., takže metalové sety budou, budou. Hele, jak je to u vícekytarovejch kusů? Třeba Free bird, tam jsou kytary rovnou tři, můžu si vybrat, jestli budu hrat slajd, čistou nebo zkreslenou?
    • blixa
      Joo, Gobaku, na tebe jsem hodne myslel, kdyz jsem to hral, jsem hodne zvedavej, co tomu budes rikat.. Imo to na tebe bude uz moc jednoduchy... ;)

      Pokud dobre chapu to, na co se ptas, tak to nejde.. Muzes si jen vybrat mezi ciste akordama (viz http://www.youtube.com/watch?v=zoophSS4FAQ) a kombinovanou verzi, ktera vypada nejak takhle: http://www.youtube.com/watch?v=Fw9-NqXtKuM - nejde vybirat mezi jednotlivejma partama, hrajes od kazdyho kousek..
      • Jo, to jsem přesně myslel... sakra ten muj kufřík tady neni... eee... sakra je tam akorat ta čistá, já chci slajdovat :D. No ale to sólo na konci... jak jsem viděl na setlistu Ptáka, věděl jsem, že to chci. Ještě Sultans of swing bych prosil... a Jessicu.
    • Odulin
      Jj můžeš si vybrat. Single note, akordy nebo kombinace myslim.
  • No k těm DLC, už jsme viděl na netu někoho hrát songy od Megadeth, a co jsem četl tak už je i neco od Judas Priest.
    Jinak tuhle hru bych si hrozně rád vyzkoušel, ikdyž už jsme už...řekněme pokročilejší hráč.
    • Black_Hand
      na steamu je demo. ale potrebujeto ten specialni kabel.

      nejlevnejsi prazsky: 631
      v republice: 557
      • Nefungovalo by keby dáš na normálny gitarový kábel redukciu na 3,5 mm jack a zapojíš to do PC ako keby to bol mikrofon ? Viem že takto fungujú rôzne virtuálne zosilovače atd. takže teoreticky by mohla aj hra . Kupovať si kvôli vyskúšaniu dema takú drahú záležitosť je trochu ohubu...
        • Ne, to by fakt nefungovalo. Snímače jsou elektromagnetické, ten kabel funguje jako AD převodník (a mezi námi, už jen ten AD převodník má cenu celé hry).
          • Já sám už mam k PC permanetně přípojen (a nastavenej jako zvukovku) jeden multiefektovej POD od Line 6, kterej má v podstatě stejnou funkci (krom toho že zároveň slouží jako kombo), ale nejsem si jistej kompatibilitou. Ale jestli je na Steamu demo tak to ozkoušim.
          • Na akom princípe teda fungujú vyššie spomenuté programy ako Guitar rig a podobne ?
            • ASIO umí i několik let staré integrované zvukovky na desce.
            • Do line in vstupu, ideálně karty, co umí ASIO. Ale Rocksmith kabel je AD převodník, skoro bych se vsadil, že bude fungovat jako MIDI. No, přesvědčím se zítra.
            • Samozřejmě tak, jak píšeš. Kabel z kytary se přes redukci na 3,5 mm jack zapojí do mic nebo audio in (vhodnější) na zvukovce.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit