Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Paradni rozhovor .... hodite tu video ze skype rozhovoru ...prosiiim .muze byt i bez titulku..zatim *4*
  • ja tu masirku uz nevydrzel, koupeno na GMG s v. kodem za 670,- *4*
    • GMG maji slevu v zakladu 10 % a po uplatneni kodu dalsich -25 % se dostanes na cenu 33.75 USD = 671.69 CZK
      • a ten kod vemu kde ? to musism mit uz nakoupeno hafo her ?
        • ten kod je na hlavní strance green man gaming
          • nechapu proc tak zbytecne slozituji s kodama..kdyz jsou ty kody zadarmo..to rovnou napisu cenu tu nejlevnejsi at nalakam co nejvic kupujicich..fakt divny svet :)
            • Takhle mas motivaci pro cteni jejich webu a timpadem vyssi sanci na to, ze si koupis v akci nejake jine veci. Akce jsou na spoustu lidi mocna marketingova zbran.
      • Sakra to už je rozumná cena...,ale každopádně nejdřív vyzkouším než do toho pudu.
    • Tak ono to jde? že tam mají psany , takovým malým pismem EXCLUDES XCOM?
      • Thanes
        A ještě tam je v závorce (NA), což chápu tak, že se sleva nevztahuje na XCOM v regionu North America. Což je dost divný :-D
      • Je tam Excludes XCOM (NA), NA znamená North America, tj. Kanada a USA. U nás to jde v pohodě, dokonce už posílali kódy pro preload.
        • Diky za vysvětlení, já si říkal co je to NA.
    • 45$ je podle me 900 kc ..tak jak si dosel na 670 ? ??
      • kurz dolar-euro
      • Voucher GMG25-EVFWS-4Z4ZN, vyjde to dokonce míň než 690
  • Mno podle toho komu "prodával" tu hru v obchodě, tak bohužel chápu ty změny, který v reimaginaci udělali. Dneska by asi moc lidí nebavilo příjít v první misi o půlku jednotky kvůli tomu, že si člověk s sebou nevzal světlice nebo, že nezodpovědně seskupil pár vojáků, kterým pad alien granát pod nohy...nebo, že se v lodi zabarykádovali elitní alieni a co strčí voják nos do dveří, tak má o půl starostí(a těla) mín:)....nebo, že má v jednoce lamu co zpanikaří a začne ještě v lodi pálit kolem sebe.....nebo, že to obrovský prase přežilo dvě dávky a zruchalo kapitána...nebo, že prostě po x hodinách hraní není připravenej na large ufa a veškerý letecký síly padnou.....nebo, že se rozhod dobívat obrovskou bázy ve který se prostě umírá....nebo.........každej kdo xcom hrál by moh přídat svých nebo asi hodně. Na jednu stranu se mi líbí, že vojáci dostali shopnosti a skilly, ale takovej ten pocit války, strachu, prachu, potu a krve mi tam asi bude chybět. Mno 9. je brzo abych si to ověřil. Každopádně dík redakci za přetlumočení dotazů.
    • Paulcz
      Větu "dneska by asi moc lidí nebavilo" bych nejraději vzal a vrazil ti jí do zadnice, naprosto zcestný myšlení. Debilní předsudky a výmluvy :)
      • Mno a ve výsledku to stačí...už jsem jim ty prachy taky dal, i když se mi spousta věcí v teorii nelíbí.
      • Tak vyvojáři se podle toho chovaj a když se koukneš komu to hlavně bude chtít prodávat...sice to video je vtip, ale nicméně veskrze je to jeho cílovka. Minoritní zájmový skupiny jako je třeba komunita kolem herního webu mu ty hlavní příjmy nevytvoří. I když třeba DayZ,Dark Souls,Legend Of Grimrock aj. ukazujou, že i těch hardcore hráčů je dost, tak velký firmy na ně mířit nechtěj a soustředěj se na to jak zaujmout casual hráče a vědí, že ty hardcore fandové jim to sežerou i zjednodušený. Radši se budou soustředit na konzole a ovládání pomocí gamepadu než na to aby hráče zahltili možnostma, který by ho mohli odradit...a to řikám z pozice člověka co hraje i na konzolích už od snesu. Není to kritika konzolí jen konstatování, že kvůli zvolení cílovky spoustu principů ořezali.
    • Az si zahrajes Iron Man mode, tohle te prejde. Za tezke mise nekdy dostanes inzenyry, ktere proste musis mit (kvuli satelitum) - priprav se na peklo :)
      Nekdy na nejvyssi obtiznost panikari i zkuseni vojaci. Treba mi vojak zpanikaril a odbehl primo pod klepeta Chrysalida. Nekdy hodi granat pred sebe do auta, to vybuchne, zabije vojaka a zrusi kryt ostatnim. Muton (Berserker) dokaze zlikvidovat i 2 jednotky najednou kdyz se dostane blizko. U vicepatrovych boju kdyz sestrelis Cyberdisc a zapomenes posunout sve vojaky, kteri na nej strileli zespodu, pekne bouchnou. Kdyz ti zemre sniper v pulce hry, budes mit chut prohodit neco monitorem nebo monitor necim jinym... Muzes si byt jisty, ze ti spousta situaci pripomene stare UFO.
      Stejne jako ve starem UFO mas mise, ktere maji ruznou obtiznost. Takze muzes zkusit obtiznou misi a zjistit, ze na ni proste nemas. Take zalezi na urovni paniky a dalsich faktorech.
      • Já jsem ani jednou nenapsal, že to nový ufo bude přehnaně jednoduchý...Řek bych, že výzva to bude, ale spíš jde o konzistenci světa. Aby dávalo logiku třeba složení soupeřů na mapě podle toho co za ufo jsem sestřelil a nebylo to jen uplně náhodně nahozený stádo protivníků. Aby se tam třeba odrazilo to jakou zbraní jsem to ufo sestřelil, aby se prostředí měnilo podle toho, kde bylo sestřelený apod...Mimochodem nárust obtížnosti...i jako eliták chci semtam sestřelit obyč základní malý ufo. Linearizace obtížnosti je hnus....
    • janchor
      Většinu z těch situací, který jsi vyjmenoval, jsem v preview verzi stihnul zažít. Přijít o většinu výsadku jde během jedinýho tahu.
      • Mno nejde jen o tu ztrátu vojáků jako takovou...,ale o tu striktní přísnost původní hry. Tam si vlastně ani nemusel udělat vyložene chybu aby se ti něco podobnýho stalo, stačilo aby výsadek přistál na špatným místě(čti vygenerovala se nepřiznivě mapa a alieni:)) a bez smoku a rizika ses z lodi nedostal. V noci sis třeba moc nevystřelil pokud sis neosvětlil prostředí světlicema. Možná drobnost, ale pocit toho když hazíš světlice do tmy a čekáš co tam bude je prostě k nezaplacení. Kdybych se rozepisoval o managmentu TU, tak budu vypadat jako staromilec co neumí příjmout vývoj tahových strategií;). Nový jsem zatím nehrál a podle všeho vypadá, že to bude i docela težká hra, což je dobře, ale právě už těma herníma mechanismama, který vyřadila spousta věcí ani nastat nemůže. Prostě je něco jinýho už v tom počtu jednotek. J.S. sice odpověděl, že hračům stála půlka jednotky v lodi, ale to si člověk moh dovolit, tak na nejnižší obtížnost, když loadoval nebo když už pak měl supermany s devil launcherama a vsechno kosil rizenejma raketama pripadne kdyz priletel s plnou lodi na malýho scouta. Ale na large,huge nebo bázy se člověk dostal do situace, kdy se mu vojáku nedostávalo, protože tři šli jednou cestou, ctyři prozkoumávaj okolí, ctyři druhou...někdo padnul někdo je v přestřelce a tak nejde použít atd...nechci kydat hnůj na autory novýho, protože zase oceňuju, že výjde nový ufo, ale stejně si neodpustím zmínit, že to původní pár megový má v herních principech pořád něco kvuli čemu mě pokaždý začne bavit a totalně mě vtáhne. Ne nadarmo kdybych byl bohatší, tak bych chtěl udělat vlastní reimaginaci...a mý představě se víc blížej xenonauts.
        • To se ti muze stat. Kdyz mas stesti, muze se ti vygenerovat mapa ke konci hry jen se sectoidy a floatery a jindy zase bude plna mutonu. Pohnes se, objevis mutony, rozestavis jednotky a za rohem dalsi mutoni. Pak koncis. No a na Classic ani nemas 6 vojaku - pouze 4 (ale jde provest drahy upgrade).
        • janchor
          Neodpouštěj, však ho taky nikdo nikomu nebere.

          Jinak teda preferuju systémy, kdy tě hra netrestá jen proto, že se zrovna špatně vyspala, ale chápu, že to staví zážitek do jiný roviny. Na druhou stranu v preview verzi jsem několikrát narazil do zdi (= něčeho, s čím si Interceptory nebo pak výsadek nevěděli rady) a to byla jen základní obtížnost. Na nejvyšší už by to mohlo být solidní maso.
          • Tak to nebylo zas jen bezpředmětný házení klacků....posunulo to právě blíž k reálným situacím, což je,aspoň pro mě, ta jiná rovina;), a k tomu, že člověk nemoh podcenit průzkum nebo postup v žádný časti mapy(začínaje při výstupu), protože podcenení stálo vojáky. Nicméně tebou zmiňovaná "zeď" zní dobře. Teda pokud to není jen nascriptovaná věc, která se stane pokaždý, ale je to třeba tím, že si nešel zrovna určitou potřebnou technologickou cestou nebo že sis nechal moc rozrustat vetřelce nebo, že nevíš, že do nějaký rasy máš palit ohněm. Právě návaznosti a důsledků v herních mechanismech se u novýho bojím nejvíc. Už třeba to, že granáty nemusíš mít skladem a řešit jestli dáš vojákum s sebou 5 nebo 10kusů. To samý zásobníky....mě prostě tenhle equip managment taky bavil a dával každý misi právě ten přesah toho, že je to součást v něčem větším, že jeden prtvej ufon pro člověka může bejt velkej skok pro lidstvo;).
      • Můžou emzáci zaútočit na tvojí základnu?
        • Ne, ani nejdou v boji brat a pouzivat emzacke zbrane, bohuzel (ani po jejich vyzkoumani).
          • Shania
            V případě pokročilejší civilzace je zcela logicke, ze si zbrane zabezpeci tak, aby nepadli do ruky nepriteli a nejen tak, ze nejde primo v boji pouzil, ale rovnou ji znici, aby se nedala okopirovat.
            • Mno tak to by pak asi nedávala smysl guerilla válka v podání xcomu, kdyby nás vybombardovali z orbity. Ale z nějakýho důvodu si vybrali pozemní útok. Ale čekal bych něco jako, že nás chtěj využít a nějak zpracovat;). Tady jsou i jiný teorie...

              http://www.ufopaedia.org/index.php?title=The_Mysteries_of_X-COM#Why_did_the_aliens_use_limited_force_during_the_First_Alien_War.3F


              Nicméně....V novým xcomu k sbírání zbraní a nábojů člověk skutečně nebude mít důvod..Ono to totiž nežere náboje, ale jen akci v daným tahu. Tudiž situace, kdy jsi uprostřed cizácký báze po půl hodinovým boji a nemáš ani náboj do pušky se ti stát nemůže. Ale věř mi, že ti pak nějaká s nábojema, která se válela na zemi fakt vytrhla trn z paty.
            • Shania
              Taky by nas rovnou mohli vybombardovat z orbity nebo vyhladili virem, nebo by jim uplne stacilo srovnat se zemi par mest a nezbylo by nam nic jineho nez se vzdat.

              A v xcomu je zpusob, jak tu ochranu ochcat, musis emzaka zajmout a zbran ti zustane. Ale nevim jestli by v realu vojak vymenil svoji zbran za nejakou co najde valet na zemi, pokud by opravdu nemusel.
            • Na druhou stránku, kdyby lidi tuhle pokrocilejsi civilizaci chteli porazit a zacali zkoumat a chápat jejich technologie, tak by našli způsob jak ochcat jejich protiuživatelskou ochranu;)...jestli jsou lidi v nečem dobrý, tak je to levota;). Což tak v původním i bylo. Musel si to vyzkoumat aby pochopili jak to použivat. Nicméně o tomhle by se dalo ještě polemizovat...,ale assault rifly co dropnul kolega bys uměl sebrat určitě. Což, ale vzhledem k absenci zásobníků ztrácí v novým smysl.
          • janchor
            K nějakýmu útoku na základnu ale nejspíš dojde. Další z věcí, ohledně který se Firaxis tváří tajemně.
            • uživatel: jo...právě proto jsem se ptal...když jsem viděl zobrazení tý základny...tak jsem si řikal jak to udělaj při útoku emzáků, pak jsem se začal bát, že útoky vypustěj a bohužel se to naplnilo
            • Mno konretně na útok na lidskou základnu, aspon podle toho co řikali pro gamespot, nedojde. Jako logický důvod udali strukturu báze...
          • Tak to je obrovská škoda
          • Mno máš naprostou pravdu, ale ruka mi nedovolila dát, že se mi tvůj příspěvek líbí:D....
  • MickTheMage
    Nj, evidentne ma chlapec svoju pracu rad a to je dobre. A s Etheralmi sa teda necham prekvapkat :) Aby som nakoniec nebol na nich moc zly, ehm. Ale aj tak, niektore veci su (nastastie?) neopakovatelne. Preto som si akurat vcera na blogu zaspominal na UFO: Enemy Unknown a s nim aj na Terror from the Deep. http://mickthemage.blogspot.sk/2012/10/ufo-enemy-unknown.html

    Zaujimave, ze nema rad TFTD. Ja ho zboznujem pre jeho atmosferu, ktora bola ovela hutnejsia ako v prvom UFO. A co sa Apocalypse tyka, mam tu hru velmi rad. Rozdiel je len v tom, co bolo prve. Ale ak by istym sposobom v buducnosti cerpali (prerabali?) Apocalypse, tiez by som sa nehneval :)

    Pokojne aj Interceptor. Si pamatam, ako som v case vydania tohto dielu rozmyslal o moznosti prerobenia do taktickej tahovky pri zachovani vesmirneho prostredia. Istym sposobom sa to blizilo Space Hulku, ale stale to bol X-COM :) Dalo by sa Jake Solomon, a zaroven by to bolo trochu ine a nove, pritom stale X-COM :))
    • Ted jsem si přečet tvůj blog;)...respektive článek o návratu k starýmu xcomu. Koukám, že vítá navrátilce docela podobně:). Stejně je neuvěřitelný jak hra která má pár mega dokáže navodit i dneska takovou atmosféru. Pěkný čtení;).
    • se nedivím že neměl TFTD rád, ono to bylo daleko hardcorovější, technologický postup pomalejší, zato smrt a neúspěšné mise docela časté. Bohužel s tímhle by dnešní casual shráči neuhráli ani první misi. Dneska se to bohužel nenosí :(
    • Ach jo..dali jste si někdo tu snahu, a našli takovou menší utilitku na rozšíření dema? Já si tu snahu dal a našel. A od etheralů jsem dostal neskonalý výprask. Teda hned po tom, co mi ovládli většinu jednotky a po pár kolech jim vybouchly hlavy *14* Byl to mazec. A ten disk byl taky masakr.
    • TFTD jsem taky moc nemusel...je to vesměs totéž co EU, ale voda mi tam nesedla:). A apocalypsa by mě docela zajímala. Ta mě bohužel minula a ted si dám radší původní než jí. Toho interceptora bych asi taky nechal ležet;).
    • Coffin.Corner
      S TFTD souhlasím. Pod vodou je tísnivá atmosféra ještě výraznější a má jedinečné kouzlo. Stejně tak variabilita misí je pestřejší, člověk si musí dávat pozor jestli bude bojovat na souši, nebo pod vodou.... atd.
      Docela se divím, že se doposud nikdo, při vší té honbě za remakem jedničky, nepokusil navázat na tohohle hardcorovějšího brášku.
  • Kdybyste nekdo touzil po remake puvodniho UFO, existuje UFO:AI v lepsi grafice (myslim, ze to stale jeste bezi na Quake engine). Je to OSS a je stale vyvijen nekdy od roku 2007 (zkousel jsem to pred par lety).
    • USER47
      Zkoušel jsem to nedávno a pořád je to dost na nic. Hromady bugů a příšernej framerate na to, že to vypadá dost hrozně.
  • a ja se zas tesim na extraterrestrials 2 ;-)
    • Souhlas. Prvni dil (verze Gold)je nejlepsi remake ufa. Az na to,ze ja se tesim na obe hry-na tuhle i na Extra2. (no vlastne se to jmenuje Ufo2:Extraterrestrials)
      • A mohu se zeptat kdy má vyjít? 1 byla fajn :)
  • Ma rad Apocalypse? Bylo by fajn kdyby tenhle dil zkusili nejak 'udelat' v novem kabate. I kdyz tady na Tiscali by to hraci asi prilis neocenili. Pokazde kdyz totiz zminim Apo jako nejlepsi dil serie,dostavam minusy :-)
    Rozhovor nevyznel spatne;i kdyz prlus dlouhy neni
    • Pro mě byl tenhle díl stejně dobrý jako první dva. Strávil jsem u něj spoustu času. Vzpomínam na tu radost, když jsem vyrobil konečně první Annihilator. A také na to napětí, když se v zorném poli objevil brainsucker a já očekával, jestli se doplazí k jednotkám nebo ne. A když nebylo co dělat, tak jsem přepadl budovu Cult of Sirius. *15*
  • po precteni clanku se stale vice tesim, az vyjdou Xenonauts
  • dovolím si poupravit poseldení vetu jakea solomona

    co ste kouřily ?

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit